Heroes

Biblioteka Światów
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Heroes

Post autor: Phoven »

Arxel pisze:A jak dla mnie LOST było... niezbyt fajne. Dało się oglądać ale wolę Herosów. Albo odgrzebać skądś miasteczko Twin Peaks.

I jakiej LOST-manii? Ja takiego zjawiska nie zauważyłem. Po prostu fanii i ludzie nie będący fanami innych seriali fantasy pełnych zagadek tak to nazywają, bo LOST wyszedł troszkę wcześniej:P

BTW. napisz mi kilka nie logiczności w Herosach. Bo mi się wydawali bardzo logiczni.
Na tym właśnie polega jakakolwiek mania - ludzie nie obeznani w jakiejś niszowej dziedzinie usłyszeli o danym produkcie. Tak było właśnie z serialem LOST. Bił rekordy popularności, stał sie w naszym rodzimym kraju ikoną popkultury. A Herosi? Wybacz ale dla mnie to wielka szmira jest. Wytrzymałem dwa razy do mniej więcej połowy odcinka (za pierwszym razem majac nadzieję, iż trafiłem przez przypadek akurat na słabszy epizod). Tacy tam X-Meni dla ubogich. ^^
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Heroes

Post autor: Azrael »

Równie dobrze można powiedzieć, że Lost jest stworzony na podstawie Robinso manii i Miami Vice Mani
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Heroes

Post autor: Sihamaah »

Nie powiedziałem że Heroes został stworzony na jej podstawie. Ale pewnie serial wyglądałby inaczej, gdyby nie LOST. Poza tym, pewnie Robinson i Miami Vice były jakąś inspiracją dla LOSTów.

Uzgodnijmy co ja sądzę:
1.LOST:
-dużo zagadek i tajemnic
-fantasy/science fiction
-skomplikowana psychologia i zależności między bohaterami
-podwójna fabuła (retrospekcje i czas obecny)
-styl: psychologiczny dramat kryminalno fantastyczny w przygodowej konwencji
2.Heroes:
-niewiele zagadek
-bardziej fantasy niż science fiction
-uproszczona w porównaniu z LOST psychologia
-jedna fabuła - uratować świat
-styl: adaptacja komiksu* (czyli przygoda, przygoda, przygoda :D )

*uznajmy że tego, którego namalował malarz jasnowidz ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Heroes

Post autor: Force »

+
LOST:
-Plaża
-Niebanalne postacie
Heroes:
-Płaskie postacie.
-Oklepane wyjaśnienie: Za wszysko odpowiedzialne są geny!
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Heroes

Post autor: Sihamaah »

W pełni się z Tobą zgadzam, Force. Ale mimo wszystko Heroes można obejrzeć - jako taka wcale nie tragiczna odskocznia od LOST :)

A z tymi nielogicznościami fabularnymi Herosów - myślałem, ale nie mogę sobie za cholerę nic przypomnieć. Ale czuję, czuję TO że tam BYŁY! Niech ktoś inny coś rzuci.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Heroes

Post autor: Alucard »

PO pierwsze LOSTy były czymś nowym. Obecnie nastąpił wysyp tego typu seriali, ale zaden nie dorównał zagubionym.

LOST
-Dwu-wątkowa fabuła
-Niebanalne postaci
-ZASYSA

HEROES
-Banalne i przewidywalne
-Jakos postaci do mnie nie przemawiają
-SSIE
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Heroes

Post autor: Azrael »

Ze wszystkim co piszecie o Heroes moge się zgodzić, poza tym, że za wszystko odpowiedzialne są genny.
Po pierwsze według Heroes to dzięki odblokowaniu nieużywanych części mózgu ludzie są tacy... super, a po drugie, co ci się nie podoba w gennach? Lepiej, żeby starzy ich wysłali z marsa w kapsule? Czy aby prowadzono na nich eksperymenty? Albo jeszcze lepiej - mogły ich pogryźć radioaktywne słonie, króliki i wiewiórki... (srry Falka, wbrew pozorom to nie o tobie :P)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Heroes

Post autor: Sihamaah »

Tłumaczenie o genach nie jest złe, co nie zmienia faktu, że twórcy LOST bardziej się postarali i swoje psychopatyczne nieziemskie teorie są w stanie w dość ciekawy sposób wytłumaczyć :) Wiem, wiem, zrzędzenie fana Zagubionych, ale JA MAM RACJĘ!!! :P
Acha - prawda jest taka, że używasz 100% mózgu, więc nie ma tak, że cośtam jest nieodblokowane i masz przez to nieodblokowane super moce.

A teraz... Kilka trailerów do porównania. Można mi zarzucić nieobiektywny wybór, ale starałem się jak mogłem.

LOST (producencki, niesamowity i cudowny)
http://pl.youtube.com/watch?v=4qWvnNrga ... ed&search=
LOST (wygląda na fanowski :))
http://pl.youtube.com/watch?v=3cZy8SGLk ... ed&search=

Heroes:
http://pl.youtube.com/watch?v=UlTnibQD- ... ed&search=
http://pl.youtube.com/watch?v=LhbuFzYHg ... ed&search=

Zgódźcie się, lub nie, ale ten z LOST, w którym tańczą jest niesamowity i oddaje klimat serialu... A te Heroes'owe są nudne, tak jak sam serial :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Heroes

Post autor: Arxel »

OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Re: Heroes

Post autor: BearClaw »

Mi osobiście się podobali bardziej Herosi. Każdy odcinek oglądałem z ciekawością i zainteresowaniem, nie nudzili, akcja była wartka i ciekawa i tak naprawdę nigdy nie było wiadomo kto dotrwa do końca. Co do Lost, to jakoś mnie ten serial w ogóle nie zainteresował. Obejrzałem kilka odcinków i takie to jakieś mało chronologiczne, poplątane i zamotane. Ktoś kogoś chce zabić, inny kogoś ratuje, gość widzi przyszłość, albo raczej przeszłość itp.
W Herosach chociaż było jakieś wytłumaczenie tego, że oni coś potrafią nadzwyczajnego. Jednak to jest już kwestia gustu, co komu bardziej się podobało.
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Heroes

Post autor: Azrael »

Ogłaszam, że rozpoczął się drugi sezon!
Na chwile obecną najnowszy odcinek ma numerek 3.(chyba)
Najlepsze jest to, że twórcy wreszcie zajeli się efektami specjalnymi tak, że fajerwerki są pokazane w pełni.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
ODPOWIEDZ