Kreskówki!

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ

Która z poniżej podanych kreskowek rządzi?

Johny Bravo
18
16%
Laboratorium Dextera
20
18%
Atomowki
1
1%
Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Fosters
11
10%
Ed Edd i Eddy
8
7%
Scooby Doo
11
10%
inna
44
39%
 
Liczba głosów: 113
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

A najlepszą z najlepszych i tak pozostają Muminki ^^
To dopiero bajka :P
.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Muminki to jest to! Pamiętam jak zawsze musiałem obejrzeć dobranockę, gdy leciały Muminki, i jak się wkurzyłem kiedy przestali emitować :cry: .
...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

We wtorki lecą na dobranockę
.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Nie no, teraz nie będę oglądać :wink: .
A przestawali emitować Muminki już kilka razy, sam nie wiem czy wszystkie odcinki obejrzałem.
...
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Dotarlismy już do muminków :D a mi sie przypominają Yatta-Man i trójka Drombo!!! Gigi, Tsubasa i Tygrysia Maska. Pamietam, że szalałem za tymi bajeczkami. Potem pojawił się Dragon Ball i polożył wszystkich :D
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hose15 »

Oprócz Muminków świetne są też Gumisie :D . Świetna bajka. Kiedyś oglądałem ją z zapartym tchem. Ostatnio słyszałem opening po rusku. Jest po prostu świetny :D
Czerwona Orientalna Prawica
Joa
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 10 listopada 2005, 15:27
Lokalizacja: z Markydii

Post autor: Joa »

A dla mnie z dobranocek najlepsze były Smerfy :P Chociaż jakby wziąść pod uwagę Ryjka i Włóczykija i Buke. Zawsze się jej bałam ;). A potem pojawiły się wszystkie fenomeny na cartoonie i innych programach i Dexter lol xD
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

makk pisze:Dotarlismy już do muminków :D a mi sie przypominają Yatta-Man i trójka Drombo!!! Gigi, Tsubasa i Tygrysia Maska. Pamietam, że szalałem za tymi bajeczkami. Potem pojawił się Dragon Ball i polożył wszystkich :D
Oglądałem wszystkie poza Dragon Ballem :D Były debeściackie; przez jakiś czas byłem w trzyosobowym zastępie harcerskim, bez zastępowego (co zbiórkę kto inny pełnił jego funkcję) - byliśmy najlepiej zgranym i ogólnie najlepszym zastępem w mieście - nazywali nas Trójka Drombo :D

Kiedyś namiętnie oglądałem Tigermana - pamieam jak sie anjbardziej wkręciłem, to na Polonii 1 zaczeli w kółko puszczać 4 odcinki i nie było żadnych kontynuacji... po dwóch miesiacach sie zniechęciłem i własciwie to był mój oststni kontakt z kreskówkami tego typu...

Do tego spisuy mógłbym dodać jeszcze wiele, ale dodam tylko pominiętego Generała Dajmosa - kapitalna bajka, pamietam na lekscjach z kumplem bawiliśmy sie w rysowanie wojen: Z jednej strony Dajmos, a z drugiej wymyślony przeciwnik - potem wymienialiśmy się kartkami i kązdy rozgrywał walkę narysowaną przez kumpla... ech, to byly czasy...

A z bajek wszech czasów? Chyba mimo wszystko Krecik i Przygód Kilka Wróbla Ćwirka (fiu-fiu)...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Z czasow Przed Dragon Ballowych, czyli czasow Yatta Mana i Tygrysiej Maski, w pamiec wybitnie zapadla mi seria "2 Stupid Dogs". Jeszcze wtedy nie bylo polskiego Cartoon Network, wiec kretynskie spolszczenie: "dwa niemadre psiaki" nie napieprzalo po oczach. Dla mnie byla to kreskowa wrecz kultowa, i teksty: "where's the food?" i "when do we eat?" na stale przeszly do slangu mojej ekipy. Z tego starego dobrego Cartoona pamietam tez cykl "What a cartoon!", w ktorym puszczano takie perelki jak "Pizza Boy" czy "Cow & Chicken" z czasow kiedy nie byla to jeszcze seria. Kreskowki te byly naprawde masakryczne, i na poczatku kazdego programu pojawialo sie info coby dzieci tego nie ogladaly.
Potem zapadlem sie bez reszty w Dragon Ball, i to na jakies 2-3 lata.
Do niedawna przezywalem sroga fascynacje shorcikami sygnowanymi slodkim mianem "Happy Tree Friends", ale jako ze w pracy moge miec problemy za ogladanie "violence" na necie, nie jestem juz na biezaco z ta cudowna seria.
Regularnie w miare ogladam Simpsonow i South Park. Futurama jakos przestala sie pojawiac w tv, albo ja jej po prostu nie trafiam, ale tez rzadzila.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Potem zapadlem sie bez reszty w Dragon Ball, i to na jakies 2-3 lata.
Ja też. Wredne TVN 7 nie nadaje juz DB i Slayersów. U mnie w szkole wszscy mieli świra na punkcie DB. Nawet w toalecie mozna było zauważyc narysowane na scianie magiczne kule :D

Czekajcie mam przebłysi Ogledaliscie Shaman King :D? Było dobre :D Kiedyś tez oglafałem Rycerzy zodiaku i Ironmana. Very good.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Mnie do wszelkich Dragon Balli nigdy nie ciągnęło. Ot, jakaś głupia japońska kreskówka. A mangowe mordy bohaterów to już dla mnie gwóźdź do trumny dla tej kreskówki. Argh, jak ja nie cierpię mangi i anime :wink: .
...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Ech, to były czasy. Pamiętam jak się oglądało angielskie Cartoon Network i Dragon Balla.
Codziennie się siadało, żeby oglądać kreskówki.
Czemu teraz nie puszczają Dragon Balla i czemu teraz to Cartoon Network puszcza takie durne kreskówki nie wiem.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Szelmon, Baziu, Prentki - mam identyczne odczucia jak Wy. Tez sie urodzilem w tych magicznych czasach by moc ogladac to wszystko ;)

Anime na Polonii 1 to byla po prostu miazga. Ogladalem chyba wszystkie tytuly jakie tam puszczali - szczegolnie, ze wtedy dziadek nagrywal nam tamte odcinki na kasety i moglem je ogladac w nieskonczonosc (szkoda, ze nie mam juz tych nagran :()
Pamietam tez, ze na SkyOne ogladalem Transformersy \m/ Kurde, co niedziela przed pojsciem do kosciolka sie ogladalo ;) To bylo cos ^_^
Potem Sailor Moon i mega szal. Wiecej dodawac nie musze ;)

W miedzy czasie brytyjskie CN - to temu programowi zawdzieczam swoje zdolnosci anglistyczne (podobnie zreszta jak duza czesc mojego roku ;) )
Tez pamietam te perelki - What a Cartoon bylo mocne - podobnie jak wszystkie serie ktore wyszly z tego cyklu (doskonale pamietam jak na ekrany wchodzila seria Dextera ;)). Tak samo wspomniane 2 Stupid Dogs, ale i Migty Man, Plastic Men, Blue Falcon and Dynamut (pamieta ktos jeszcze te kreskowki?)

No a potem etap DB ^__^
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Ja najbardziej uczuciowo podchodzę do czasów związanych Dragon Ballem, kiedy też puszczali "Czarodziejki z księżyca" :D , i inne mangi (wtedy było tego na prawdę wiele w publicznej telewizji.)
Oczywiście uczuciowo podchodzę również do dobranocek (Muminki - moje ulubione)...
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 grudnia 2006, 16:05 przez Prentki, łącznie zmieniany 1 raz.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

No wiesz... Muminki to tez anime ;) No i znow je puszczaja w telewizji.


No a wczoraj ogladalem sobie Kaczora Donalda \m/ Normalnie szatan ^_^
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

No wlasnie! Jedna z najbardziej spasionych dobranocek byli dla mnie "Siostrzency Kaczora Donalda", no i przypamniala mi sie tez "Brygada RR"- mega wypasior.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Też oglądałem Donalda! Byłem akurat u kumpla... Świetny odcinek :D
ODPOWIEDZ