Kreskówki!

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ

Która z poniżej podanych kreskowek rządzi?

Johny Bravo
18
16%
Laboratorium Dextera
20
18%
Atomowki
1
1%
Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Fosters
11
10%
Ed Edd i Eddy
8
7%
Scooby Doo
11
10%
inna
44
39%
 
Liczba głosów: 113
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

A pamięta ktoś jeszcze pomysłowego Dobromira? To było o takim dzieciaku któremu piłka skakała po głowie jak zaczynał o czymś myśleć i wrzeszczał 'YAHOO!!!' kiedy kończył. I był tam jeszcze taki zielony ptaszek który się gapił...
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Coś mi to mówi, ale nie wiem co dokładnie. Zdaje sie, że jakiś odcinek kiedyś widziałem, ale kiedy i gdzie to nie wiem.
...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Ostatnio zaczęłam oglądać świetną kreskówkę - "American dad". Wprawdzie nie takie boskie jak "Family Guy", ale i tak głupie na maksa i nie można przestać rotflować :D Jak ktoś lubi FG, Futuramę czy Simpsonów, powinien być zadowolony :)
Fragmenty można znaleźć na You Tube (jakby ktoś był zainteresowany)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Pomysłowego Dobromira oglądałem jak byłem chory ostatnio xD. Ptak tylko wkurza ale bajkę da się obejrzeć :P

A Simpsonów oglądałem po niemiecku jak na nartach byłem.
.
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hose15 »

Ja też oglądałem kiedyś "Pomysłowego Dobromira". Jest on pewnego rodzaju MacGaywerem. Patrzy na jakąś rzecz np. kij, uporczywie myśli po czym do głowy wpada mu pomysł. Razem z ptakiem i dziadkiem kombinują kilka minut i wychodzi gotowy dom dla ptaków :D
Czerwona Orientalna Prawica
asia_41
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2006, 23:20
Lokalizacja: ja jestem?

Post autor: asia_41 »

pomysłowego Dobromira oglądam, jak nawet na muzycznych kanałach nic nie ma xD na TMT leci :P
Bogus
Pomywacz
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 24 grudnia 2006, 22:54
Numer GG: 0
Lokalizacja: Glasgow

Post autor: Bogus »

Mozna powiedziec ze wychowalem sie na tego typu bajkach. DB nigdy mi sie nie znudzi chocby pokazywali go tysiace razy ja zawsze bym go ogladal. te walki byly najlepsze, a nie to co w innych bajkach. Ten kto ogladal to debesciak. bylo tych bajek wiecej ale nie wymienie bo nie mam czasu.
Archimonde
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 11 marca 2007, 20:02

Post autor: Archimonde »

a ja uwielbiam blu z bajki: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Fosters
Lord de Bill
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 16:58
Numer GG: 3273175
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Lord de Bill »

Zdecydowanie Futurama :) Poza tym Garfield, Family Guy, Dżdżownica Jim i takie małe coś, nie pamiętam nawet gdzie to oglądałem: Zwierzofraszki. Więcej kreskówek nie oglądałem chyba... A przynajmniej nie zapadły mi w pamięć.
Nordycka Zielona Lewica
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Rany, połowy tytułów w ogóle nie znam ;) (Nigdy nie miałem Cartoon Network.) Ale chciałbym do listy faworytów - obok Simpsonów, Futuramy, Wilka z Zającem itd. - dorucić trzy pozycje:
1) Reboot. Chyba pierwszy serial animowany robiony wyłącznie w technologii CGI (czyli komputerowe 3D). Bohaterowie żyli wewnątrz komputera, zwalczali wirusy i rozwiązywali inne kryzysowe sytuacje. Fajne dialogi, kapitalne postacie (zwłaszcza ci źli - lawful-evil Megabyte i jego siostra, chaotic-evil Hexadecimal), dobre wykonanie i ogólny wysoki poziom czyni Reboota jedną z moich ulubionych serii wszechczasów. Wciąż mam parę odcinków na kasetach VHS i w plikach.
2) Inspektor Skrzelak (oryg. Fish Police). Pewnie nikt już tego nie pamięta, ale w 1994 czy 1995 szło to na Jedynce. Seria toczyła się pod wodą (ale styl daleki od Spongeboba, po prostu lata 80) i była utrzymana w konwencji kryminału noir. Główny bohater był flegmatycznym prywatnym detektywem w płaszczu, który w pracy krążył wciąż między takimi miejscami jak bar, prosektorium, burdel czy nocny klub, miał dwie dziewczyny (kelnerkę i kurtyzanę) i zawsze wszystko rozwiązywał siłą spokoju, pomyślunkiem i kontaktami :) Na swój sposób seria była hardkorowa, lecz zarazem jakaś stonowana (nie taka pokwaszona jak te dzisiejsze). Tutaj główny bohater z jedną ze wspomnianych lasek.
3) Królik Bugs i ekipa! Forever!

Co do Conana - jedna z bardziej przyzwoitych produkcji, ale nie jedyna.

{post edytowany dnia następnego}
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Większość bajek z Cartoon Network wymiata. Najmocniejszy jest Johnny Bravo i jego teksty :wink: Niezłe było pismo, jakie dostał: "Niestety, źle zanalizowaliśmy pańskie podanie o pracę. Jedyne, do czego się pan nadaje, to rozbijanie kamieni głową" :lol: Ale głos poszedł na Scooby Doo. Zdecydowanie z sentymentu, bo na tej kreskówce się wychowałem, tyle mam kaset z ponagrywanymi różnymi odcinkami :) Gdyby nie to, to powiedziałbym, że najlepszy jest Yattaman :wink: A tak ma 2 miejsce :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Ech sporo tego było ale demencja się kłania i większości już nie pamiętam. Z tych kultowych Yattaman, Generał Daimos i Kapitan Tsubasa - serie, od których łezka w oku się kręci. Do tego dobranocki z 1 - Muminki, które były moim pierwszym horrorem (kto nigdy nie bał się Buki ten nie miał prawdziwego dzieciństwa) i w których była postać, która do dziś jest dla mnie numerem jeden jeśli chodzi o kreskówki - Włóczykij! Ta czapka, ten płaszczór i te glany... normalnie nobel dla chara designera ;P. No i kreskówki Disneya - Gumisie, Kubuś Puchatek, to jest właśnie wzór kreskówki a nie to co teraz leci i te nowsze produkcje. A z tego co oglądam ostatnimi czasy to produkcje zapewne większości forumowiczów obce - Read or Die na ten przykład, niech wystąpi ktoś kto to zna. RoD jest ostatnią kreskówką, którą ostatnio miałem czas obejrzeć ale po prostu mnie urzekł tym bondowski klimatem. No i rzecz jasna GitS SAC, ale to inna historia.
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

A i tak najlepszy pozostaje Chojrak. Po prostu ma w sobie to COŚ.
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Post autor: Kaczor »

POKEMONY!!
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Alrikus pisze:A i tak najlepszy pozostaje Chojrak. Po prostu ma w sobie to COŚ.
Oj ma, ma... To chyba moja druga pod względem sympatii bajka z CN. Ma taki chory klimat :) Jak moja mama raz to zobaczyła, powiedziała mniej więcej coś takiego: "Boże drogi, co ty za pierdoły oglądasz" :lol: . Ale ja lubię takie psychodeliczne klimaty:)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

CO do kreskówek to podoba mi się niezmiennie SOUTH PARK (geniaaaaalne)
Ostatnio dorwałem "włatcy móch"(Nie poprawiać-tak się to pisze :D)... Ordynarne, bezczelne, oklnięte a jednocześnie tak zabawne że...
(Czesio rządzi) :)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
thorlan
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 15:36
Lokalizacja: Tworków

Post autor: thorlan »

Kaczor: Ale się wysiliłeś. :lol:

Alucard: South Park jest genialny, a włatcy móch to nic innego jak podróba SP. Może bajka nie jest najgorsza, ale nie lubię gdy ktoś podrabia innych.

Czy u was w okolicy panuje też coś takiego jak obsesja na punkcie "włatcy móch"?
http://www.lastfm.pl/user/thorlan/ - Moje konto na lastfm
ODPOWIEDZ