Seriale

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Odium »

Nie mówię, że mają być bezinteresowni. :roll: Chodzi o to, żeby głównym celem serialu nie był zysk.
To jest twoje zdanie. Szanuje je, ponieważ uznaję wolność słowa. Według mojej opinii jednak oba te seriale(Lost, PB) są wybitne. Naprawdę, gó*no mnie obchodzi czy dla Ciebie nie są. Moje zdanie chłopie.
ale z pewnością można znaleźć wiele filmów, które zostały nakręcone przez profesjonaliste, bo miał coś do przekazania.
A jeśli twórca nie miał niczego konkretnego na celu? Może chciał po prostu stworzyć fajny, naprawdę wciągający film. Czy to oznacza, że automatycznie dostaje się do koszyka z tabliczką "Komercha"? To jest śmieszne. Lubię filmy, które mi się podobają. Jeśli spełniają ten warunek mogą mieć zarówno ukryte wartości moralno-chrześcijańskie jak i dotyczyć grupy kurtyzan palących wioski po upojnej nocy miłosnej. Dobre, to dobre.
Ba a powiedz mi czym jest wypuszczanie czwartego sezonu ( zupełnie nie związanego z pierwszym ) jak nie komerchą ?
Hmm, no na przykład kontynuacją o zwrotnej fabule. Trafiłem? Jeśli ktoś chce coś powiedzieć, dajmy mu dokończyć (metafora).
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: jokemaster »

Odium pisze:
Ba a powiedz mi czym jest wypuszczanie czwartego sezonu ( zupełnie nie związanego z pierwszym ) jak nie komerchą ?
Hmm, no na przykład kontynuacją o zwrotnej fabule. Trafiłem? Jeśli ktoś chce coś powiedzieć, dajmy mu dokończyć (metafora).
O cholera myślałem że "kontynuacja o zwrotnej fabule" była w 2 sezonie PB.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Seriale

Post autor: mone0 »

Kontynuacja, kontynuacją, ale mogło by to się wreszcie skończyć.
Jedna ucieczka nie wystarczyła, trzeba było nakręcić kolejną. Gdyby nie wysoka oglądalność nie ciągnęli by tego tak długo.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Odium »

Trzecia i czwarta seria PB nie jest tak dobra, jak poprzednie, ale mimo wszystko beznadziejna też nie. Powiedziałbym, że dobra. Oceniam ogół, tak więc w zestawieniu (Według MOJEGO zdania) jest to wybitny serial. Poza tym kto wie... Może taki był zamysł twórców od samego początku.
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: jokemaster »

Odium pisze:Trzecia i czwarta seria PB nie jest tak dobra, jak poprzednie, ale mimo wszystko beznadziejna też nie. Powiedziałbym, że dobra. Oceniam ogół, tak więc w zestawieniu (Według MOJEGO zdania) jest to wybitny serial. Poza tym kto wie... Może taki był zamysł twórców od samego początku.
I to pewnie dlatego czwarty sezon był czasowo zawieszony a kolejne planowane sezony anulowane.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Seriale

Post autor: mone0 »

Odium pisze:Trzecia i czwarta seria PB nie jest tak dobra, jak poprzednie, ale mimo wszystko beznadziejna też nie. Powiedziałbym, że dobra. Oceniam ogół, tak więc w zestawieniu (Według MOJEGO zdania) jest to wybitny serial. Poza tym kto wie... Może taki był zamysł twórców od samego początku.
Nie, nie zamysł był taki, że serial kończy się na bodajże 13 odcinku pierwszej serii.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Odium »

mone0 pisze: Nie, nie zamysł był taki, że serial kończy się na bodajże 13 odcinku pierwszej serii.
Może twórcy chcieli, żeby widz tak myślał? :P
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
Enrike
Pomywacz
Posty: 47
Rejestracja: środa, 24 grudnia 2008, 09:37
Numer GG: 8487833

Re: Seriale

Post autor: Enrike »

Aktualnie oglądam Ranczo, Na Wspólnej i Kryminalnych. Uważam te seriale za arcydzieła gatunków, prawdopodobnie najwybitniejsze polskie seriale, chociaż w sumie śmiało mogą konkurować z produkcjami zagranicznymi.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Seriale

Post autor: Tori »

Troll?
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Seriale

Post autor: Deep »

Ranczo jest fajne ale genialnym serialem bym tego nie nazwał,.,
.
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Seriale

Post autor: gaudat »

Jak na trola stanowczo za długo tu siedzi..
Ja sam serialów nie oglądam. Nie mam czasu. Wolę obejrzeć jakiś dobry film.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Nie troll. Raczej dostosowuje się do poziomu dyskusji :P Ja też powolę sobie dorzucić trzy grosze.

Prison Break wyszedł z kompletnie bezsensownego założenia, czym mnie z miejsca odrzucił. Że niby facet idzie do więzienia z kompletną mapą tegoż wytatuowaną na ciele, żeby ratować brata. I o ile pomysł wydał mi się durnowaty, to samo wykonanie było w porządku. Pierwszej serii na straty bym nie spisywał, ale pozostałe to już porażka na całej linii. Gdyby twórcy nie byli zbyt zachłanni mogliby się zapisać całkiem miło w pamięci, a tak ciągnęli serial dalej i czwarty sezon okazał się niewypałem. Dla mnie jednak gwoździem do trumny była informacja, że chcą robić jeszcze spinoffa Prison Break w więzieniu dla kobiet.

Lost może wybitnym bym nie nazwał, ale wykonanie mieli rewelacyjne. Sam pomysł, by pobyt w tajemniczym miejscu przeplatać wydarzeniami z przeszłości bohaterów nowy nie jest, ale w serialach się go za często nie spotyka. Oglądałem to w zasadzie nie po to, żeby dowiedzieć się, co kryje wyspa, ale by poznać przeszłość bohaterów, zrozumieć czemu zachowują się tak, a nie inaczej. Sama wyspa jakoś nie przyciągała mnie aż tak. Fajnie było poznawać jej zakamarki, ale ludzie interesowali mnie bardziej.

House mnie bawił w pierwszym sezonie. Z kolejnymi stopniowo wymięka i robi się dobroduszny, ale to akurat mało mi przeszkadza. Znacznie bardziej irytujące jest to, że jego wygłupy zaczynają przypominać zachowanie rozwydrzonego dziecka, któremu ktoś nie chce kupić wymarzonej zabawki. Chyba po raz kolejny ujawnia się zmęczenie materiału i stawianie na masówkę dla każdego.

Ranczo przyjemnie się ogląda. Bohaterowie są barwni, wydarzenia przemyślane i zabawne. Miła odskocznia po tych wszystkich telenowelach i serialach kryminalnych polskiej produkcji (o których się nie wypowiem, bo staram się unikać). Taki godzinny relaks w swojskich realiach :)
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Seriale

Post autor: Arch »

Nie chce mi się powtarzać. Zresztą i tak nigdy nie wytłumaczysz mrówce, że idzie ścieżką tylko dlatego, że inne też nią idą.
Może twórcy chcieli, żeby widz tak myślał?
Weź mnie nie załamuj takimi tekstami...
A jeśli twórca nie miał niczego konkretnego na celu? Może chciał po prostu stworzyć fajny, naprawdę wciągający film. Czy to oznacza, że automatycznie dostaje się do koszyka z tabliczką "Komercha"? To jest śmieszne. Lubię filmy, które mi się podobają. Jeśli spełniają ten warunek mogą mieć zarówno ukryte wartości moralno-chrześcijańskie jak i dotyczyć grupy kurtyzan palących wioski po upojnej nocy miłosnej. Dobre, to dobre.
Dobre to dobre. No tu sie zgadzam.

Ale lepsze są filmy skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Owszem przez innych na poralach mogą zostać one zjechane, mniej osób może pójść na nie do kina/obejrzeć w kinie, ale takie są najlepsze. Niestety teraz na rynek wychodzą głównie masówki, zadowalające np. ciebie.
House mnie bawił w pierwszym sezonie. Z kolejnymi stopniowo wymięka i robi się dobroduszny, ale to akurat mało mi przeszkadza. Znacznie bardziej irytujące jest to, że jego wygłupy zaczynają przypominać zachowanie rozwydrzonego dziecka, któremu ktoś nie chce kupić wymarzonej zabawki. Chyba po raz kolejny ujawnia się zmęczenie materiału i stawianie na masówkę dla każdego.
I o tym właśnie mówię.
Według mojej opinii jednak oba te seriale(Lost, PB) są wybitne. Naprawdę, gó*no mnie obchodzi czy dla Ciebie nie są. Moje zdanie chłopie.
Mnie gówno obchodzi twoje zdanie, ciebie gówno obchodzi moje zdanie... jak większość użytkowników tawerny i for na całym świecie.
A mimo to po coś kur** ludzie piszą te posty.
Alistar
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 19:50
Numer GG: 7459427

Re: Seriale

Post autor: Alistar »

Najczęsciej oglądam:
*Dr. House (dzięki irytującemu geniuszowi głównego bohatera mnie zaintrygował)
*Kości
*Czasami detektyw Monk, choć dość żadko
* I oczywiście 24 H
"Prawdziwych bohaterów poznajemy w najtrudnejszych chwilach"
ODPOWIEDZ