Seriale

Biblioteka Światów
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Seriale

Post autor: Brzoza »

@Smallville - mało miodne ale może dlatego że Marvel'n'friends nigdy mnie nie kręcili, po kilku starciach z Lexem młody Supcio pokonuje czarownice (lol) a potem standard scenarzyści głupieją...
Supermen jest od DC a nie od Marvela.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: borg »

Z każdym kolejnym sezonem Smallville robi się co raz bardziej mroczne (mniej nie-mroczne), a przynajmniej odchodzi od serialu gimnazjalno-młodzieżowego z fabułą 1 odcinkową w stronę czegoś bardziej poważnego. Podoba mi się powolna przemiana bohaterów (ale widać to dopiero na po 2-3 sezonach).
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Seriale

Post autor: Force »

Force pisze:Marvel'n'friends

w zdaniu "Marvel'n'friends nigdy mnie nie kręcili" oznacza bohaterowie Marvela i reszta pajaców w obcisłych kostiumach. Sorry ale każdy taki kolorowy człowieczek mnie napawa odrazą ;) Jedynie Iron Man jest jeszcze do zniesienia, może dlatego że jest trochę zabawny... Co do tej "przemiany" bohaterów to już wole obejrzeć dobry thriller.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: borg »

Force pisze:Doctor WHO nie wiem co jest w tym serialu ale jakoś jeszcze mnie nie drażni :D "czasem" kostiumy są głupie ale nadrabiają wcale nie kiepskimi efektami specjalnymi : ) W sumie to takie "Autostopem przez galaktykę" tylko w angielskim wydaniu xD
Zawsze mi się wydawało, żę "Autostopem przez galaktykę" napisał anglik i opowiada o angliku :)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Seriale

Post autor: Force »

Racja xD wtopa :D mogę sie jeszcze tłumaczyć że "ApG" mówi bardziej o kosmosie a w doktorze co jakiś czas trafiamy do Londynu. Jednak cokolwiek bym nie napisał i tak "Doktor WHO" to dobry serial :D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Seriale

Post autor: Solarius Scorch »

Lekko offtopując - nie wiem czy wiecie, ale dość dawno temu (przed reaktywacją serialu) FASA wydała system RPG Doctor Who.
Spoiler: Zaznacz cały
Niestety dziś trudno byłoby w to grać, gdyż gracze wcielają się zasadniczo w przybyszów z Gallafrane (ojczysta planeta Doktora), a świat ten w tzw. międzyczasie (przed nowymi seriami) trafił szlag podczas wojny z Dalekami... ;)
Aaaa.... spoiler.... wrzuciłem go w Taga. Borg.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Seriale

Post autor: Adamir »

Bardzo przyjemnie oglądalo mi się pierwszą serię Prison Breaka - coś nowego, świetnie zrealizowanego. Niestety, kasa idzie, przez co powstały kolejne, marne serie.

Z polskich seriali tylko Fala Zbrodni, a i to tylko pierwsze dwie serie. Główny boss (grał go Domogarov) był świetny, caly serial nie stronił od brutalności i przekleństw, jednak nimi nie emanując. Trzecią serię też całkiem nieźle się oglądało, czwarta i piąta to już zdecydowanie nie to samo.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Seriale

Post autor: Sihamaah »

Z polskich seriali tylko Fala Zbrodni, a i to tylko pierwsze dwie serie. Główny boss (grał go Domogarov) był świetny, caly serial nie stronił od brutalności i przekleństw, jednak nimi nie emanując. Trzecią serię też całkiem nieźle się oglądało, czwarta i piąta to już zdecydowanie nie to samo.
Faktycznie, 2 pierwsze serie były spoko :) Niestety, serial się stoczył. Ja polecam polskiego Pitbulla, niesamowity serial. Rzućcie koniecznie okiem, jedna ze scen, dość ciekawa ;)

http://pl.youtube.com/watch?v=moYrafOKJsA

Z innych seriali, które lubiłem a się stoczyły - Zagubieni. No i Prison Break, fakt :( Teraz to już chyba nie ma ciekawych seriali w TV...

EDIT - Poprawiłem link :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 maja 2008, 22:00 przez Sihamaah, łącznie zmieniany 1 raz.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seriale

Post autor: Azrael »

Z innych seriali, które lubiłem a się stoczyły - Zagubieni.
Co do zagubionych, pragnę zauważyć, że oni przynajmniej od początku byli planowani nawet na więcej odcinków niż zostało wydane.

Z polskich serialów oprócz PitBulla, którego oglądam okazjonalnie, to najbardziej lubię RANCZO - miłe proste, i śmieszne w sam raz na niedzielny wieczorek.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Seriale

Post autor: Brzoza »

w zdaniu "Marvel'n'friends nigdy mnie nie kręcili" oznacza bohaterowie Marvela i reszta pajaców w obcisłych kostiumach. Sorry ale każdy taki kolorowy człowieczek mnie napawa odrazą Jedynie Iron Man jest jeszcze do zniesienia, może dlatego że jest trochę zabawny... Co do tej "przemiany" bohaterów to już wole obejrzeć dobry thriller.
Widocznie nie czytasz komiksów o superherosach. Dzisiejsi scenarzyści potrafią z historyjki o byle pedale w rajtuzach zrobić historię o problemach moralno-etycznych (Civil War u Marvela (DC jest raczej chujowe ogółem)).
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Arch »

"Lekko" przesadziłeś pisząc, że "Prison Break" jest "wybitny... zresztą to samo przy Lostach.
Obydwa seriale są bardzo dobre, ale obydwa śmierdzą komerchą, a czegoś takiego za wybitne uznać nie można.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Brzoza »

Jak grochem o ścianę. Albo jak rozmowa z dzieckiem. Truję w kółko o kulturalnej dyskusji, a oni swoje.

EDIT: Gwoli ścisłości: Nie oglądam seriali, nie wiem, co to Dexter, slyszałem o PB i Loście, kilka razy oglądałem House'a i CSI. Mnie chodzi jedynie o to że coś może być wybitne, nawet jezeli jest dla ogółu. nastepna rzecz to słowo 'Komercyjny' od którego się wzięła "Komercha". Komercyjny oznacza że nastawiony na zysk. Seriale które nie są nastawione na zysk to sobie możecie pooglądać amatorskie kręcone domową kamera a nie te w telewizji, bo te z zasady nastawione są na zarobek.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Odium »

Arch pisze:"Lekko" przesadziłeś pisząc, że "Prison Break" jest "wybitny... zresztą to samo przy Lostach.
Obydwa seriale są bardzo dobre, ale obydwa śmierdzą komerchą, a czegoś takiego za wybitne uznać nie można.
Nie. Wcale nie przesadziłem. Wystawiłem ocenę subiektywną. To, że ogół nie uważa obu seriali za wybitne, mnie mało obchodzi. Co do komercji- jak pisze kolega wyżej, trudno o jej brak w jakiejkolwiek dzisiejszej produkcji. Owszem, seriale, filmy, gry etc. tworzy się dla widza/gracza, ale wyszukiwanie się tu bezinteresowności ze strony twórców i aktorów jest co najmniej irytujące.
Sorry za offtopic.
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: Arch »

Owszem większość dzisiejszych produkcji jest nastawiona na zbijanie forsy.
Owszem, seriale, filmy, gry etc. tworzy się dla widza/gracza, ale wyszukiwanie się tu bezinteresowności ze strony twórców i aktorów jest co najmniej irytujące.
Nie mówię, że mają być bezinteresowni. :roll: Chodzi o to, żeby głównym celem serialu nie był zysk.
Seriale które nie są nastawione na zysk to sobie możecie pooglądać amatorskie kręcone domową kamera a nie te w telewizji, bo te z zasady nastawione są na zarobek.
Trudno jest mi sobie na chwilę obecną przypomnieć konkretny tytuł wśród seriali (tym bardziej, że ich nie oglądam), ale z pewnością można znaleźć wiele filmów, które zostały nakręcone przez profesjonaliste, bo miał coś do przekazania.
kilka razy oglądałem House'a i CSI. Mnie chodzi jedynie o to że coś może być wybitne, nawet jezeli jest dla ogółu. nastepna rzecz to słowo 'Komercyjny' od którego się wzięła "Komercha". Komercyjny oznacza że nastawiony na zysk.
Pierwsze dwa sezony House'a, były super. Później House powoli stawał się coraz bardziej dobroduszny, coraz częściej chodził do przychodni, odwiedzał pacjentów, a jego dowcipy zaczęły dotyczyć tylko i wyłącznie seksu.

-_-'

Tak działa komercha, przełknąłbym chodzenie do przychodni i odwiedzanie pacjentów, ale to że House stał się milusim staruszkiem tylko udającym chama i na dodatek zboczonym... Co mnie k**wa obchodzi, że amerykanie nie rozumieli dowcipów o Sokratesie?
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Dexter - morderca z zasadami...

Post autor: jokemaster »

Brzoza pisze: EDIT: Gwoli ścisłości: Nie oglądam seriali, nie wiem, co to Dexter, slyszałem o PB i Loście, kilka razy oglądałem House'a i CSI. Mnie chodzi jedynie o to że coś może być wybitne, nawet jezeli jest dla ogółu.


PB wybitne ? Lost wybitne ? Wiesz wyznaje taką może głupią zasadę - jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam.
Brzoza pisze: nastepna rzecz to słowo 'Komercyjny' od którego się wzięła "Komercha". Komercyjny oznacza że nastawiony na zysk. Seriale które nie są nastawione na zysk to sobie możecie pooglądać amatorskie kręcone domową kamera a nie te w telewizji, bo te z zasady nastawione są na zarobek.
Ba a powiedz mi czym jest wypuszczanie czwartego sezonu ( zupełnie nie związanego z pierwszym ) jak nie komerchą ? Czy nienaturalne rozciąganie serialu i systematyczne obniżanie jego poziomu nie jest komerchą ?
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Seriale

Post autor: Brzoza »

PB wybitne ? Lost wybitne ? Wiesz wyznaje taką może głupią zasadę - jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam.
kurwa stary, czy Ty rozumiesz co ja mówię, nie mówię tu już o serialach, mówię tu ogółem o tym że coś komercyjnego potrafi być wybitne. Seriale mnie gówno obchodza w tym momencie. przyczepiłem się do wypowiedzi na temat "komercha to gówno i syf i w ogóle zero ambicji".

Wykasowanie wrzut na siebie popsuło logike nieco.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Seija
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 17 lutego 2009, 18:22
Numer GG: 0
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Seriale

Post autor: Seija »

Nie jestem znawczynią, ale oglądanie Dr House sprawia mi pewnego rodzaju przyjemność.
Ostatnimi czasy również zerkam na serial "Pod osłoną nocy" - równie ciekawy.
Jak widać tematyka wampirów jest w modzie.
Pokój tonie w bieli,wśród płócien i zasłonek utkanych z mgiełki i słońca..
ODPOWIEDZ