Seriale

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Falka »

Widziałam wczoraj pierwszy odcinek 'Desperate Housewives' (które po polsku mają jakiś zupełnie dziwny tytuł) i misię bardzo. Niby to reklamują jako 'drama', a ubawiłam się świetnie. Polecam :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Seriale

Post autor: Sihamaah »

W Polsce reklamują jako komedia :) Świetny serial. Czekam na kolejną serię.

Aha - Falka, kieeeedyyyyś pytałaś co jest takiego niesamowitego w LOST. Oto odpowiedź:
-> Świetnie postaci, na pozór zwykli ludzie, choć o niesamowitej przeszłości ukazywanej w doskonale zrealizowanych retrospekcjach
-> Doskonałe dialogi!
-> Ogrom tajemnic (Czemu ludzie na wyspie zdrowieją, nawet z nieuleczalnych chorób? Kim są ci 'Inni'? Czemu samolot się rozbił? Dlaczego...? Itd. A w każdym odcinku coś się rozwiązuje, rozwiązanie z któregoś z poprzednich odcinków okazuje się błędne i oczywiście pojawiają się nowe tajemnice!
-> Świetny humor (odcinek o tym, jak Herlie wygrał milion... cudowne)
-> Podwójna fabuła (jedna na wyspie, druga o tym, co się działo przed trafieniem na wyspę - i to wcale ze sobą nie koliduje, niesamowicie współgra)
-> Nawiązania (postać Sawyera - a znacie Tomka Sawyera?? ;))
-> Zwroty akcji (coś, np. metafizycznego (jasnowidz, w którego moc szczerze wierzymy) przez kilka odcinków jest ukazany jako ktoś niesamowity, ktoś kto przewidział wszystko bezbłędnie... po czym okazuje się, że to zwykły naciągacz, który bajał, a to że się wszystko spełniło to tylko przypadek (sorry za spojler, ale taki jeden mały przy ogromie tajemnic to naprawdę nic)
-> Symbolika postaci - mamy i bandziora, który okazuje się uczuciowy, i bohatera, który okazuje się zły... Niby to wszystko już było. Ale to wszystko ma swoje uzasadnienia, jest pokazane tak wielowymiarowo - bohater zaczyna robić złe rzeczy, bo ślepo w coś wierzy dla dobra ogółu, potem zapomina o innych i zatraca się w przekonaniu, w końcu traci wiarę i dalej krzywdzi innych - bo inni próbują w to uwierzyć, bo to pewnie jest prawdą - ale on próbuje to zniszczyć. Wiem, masło maślane, ale to jest w tym serialu tak ukazane... I w tym co tu 'opisałem' nadal można szukać nawiązań do życiorysów innych. Prócz tego są symbole dowódcy - który nie chce nim być i zostać kimś... normalnym?; zakompleksionego pechowca, dobrego człowieka którego uzależnienie zmusza do działań wbrew sobie itd. itp.
->I wiele innych, których nie wypiszę, a które warto odkryć!

Ogólnie to serial jest niesamowity, trzeba tylko przeboleć pierwsze odcinki, gdzie wszystko wydaje się standardowe i nudne, a gdy już zaczynamy zauważać, co tu się dzieje (i działo), już nie można się oderwać. Wg mnie fabuła lostów wygrywa z większością znanych mi dotychczas historii, czy to z książek, czy z filmów - nigdzie nie natknąłem się, żeby było wszystko co najlepsze w jednym i do tego wyszło dobrze. Ba! Znakomicie!
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Seriale

Post autor: Force »

Sihamaah pisze:-> Ogrom tajemnic (Czemu ludzie na wyspie zdrowieją, nawet z nieuleczalnych chorób? Kim są ci 'Inni'? Czemu samolot się rozbił? Dlaczego...? Itd. A w każdym odcinku coś się rozwiązuje, rozwiązanie z któregoś z poprzednich odcinków okazuje się błędne i oczywiście pojawiają się nowe tajemnice!
Eh w 1 i 2 części to było fajne a w 3 wydaje mi się na siłę... Coś w stylu "Przyklejmy im ręce do twarzy to będzie takie prO i tajemnicze!" Przebrnąłem przez 6 może 7 odcinków.
1 Lost 9/10
2 Lost 11/10
3 Lost (za mało się naoglądałem żeby coś opiniować ale 5/10)
fds pisze:... Anioł Ciemności i Buffy to jedne z najgorszych seriali w historii telewizji :) No chyba ze ktoś lubił oglądać Beverly Hills 90210 ... Bo to dla tego samego odbiorcy seriale ...
Obejrzyj sobie "Czarodziejki"... -_-
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Seriale

Post autor: Arxel »

Force pisze:Obejrzyj sobie "Czarodziejki"... -_-
Jak najbardziej za. Świetny serial także polecam. Dałbym z 12/10
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Seriale

Post autor: Sihamaah »

Sorry to miała być ironia, nie?

Czarodziejki suxx! Ofkorz jeśli mówimy o tym serialu z Polsatu o trzech siostrach... Tragedia.

Osobiście chciałbym polecić pewien serial, ale niestety nie mogę sobie przypomnieć nazwy. W każdym razie, występowały takie postaci jak: "Nielat", "Despero" itd, a jednego z gliniarzy grał Andrzej Grabowski. Film miał też wersję kinową. Świetna rzecz, mówię wam. Zresztą chyba wszyscy którzy widzieli się ze mną zgodzą - przygnębiający obraz polskiej rzeczywistości, równie brutalny i szary...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Seriale

Post autor: Force »

Ja nie kojarzę ale jeżeli to był jeden z tych trÓ
polskich-kryminalnych-seriali-które-niby-mają pokazywać-prawdziwą-pracę-policji to na pewno nie oglądałem.

Jedyny serial kryminalny to Ekstradycja 2.

Teraz TVP 1 będzie robiło jakiś serial historyczny (bodajże 9 odcinków) o drugiej wojnie światowej i polskim wywiadzie. Będą naziści więc już się cieszę. (chodzi o ich mundury nie ideologie :P ) Ale ni diabła nie przypomnę sobie nazwy tego serialu.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Seriale

Post autor: Alucard »

Kojarzę. Twierdza szyfrów bodajże...

i Małaszyński ma tam grać...

tfu
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Seriale

Post autor: Arxel »

Tak. To miała być ironia. Po prostu zapomniałem minki:D
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seriale

Post autor: Azrael »

Czy serio nikt z was nie oglądałe Dextera ( po ochłonięciu daje 8/10)???????
I czy ktoś widział serial "Weeds"? (Weeds - trawka)

Ten drugi opowiada o matce dwójki dzieci której zmarł mąż, a ona z braku lepszych pomysłów postanawia zostać dilerką... wychodzi jej to całkiem nieźle i zarabia kupe forsy, lecz co chwile przez nieodpowiedzialność, bądź nadgorliwoś w stosunku do dzieci wpada w wielkie tarapaty. Serial komediowy warty obejrzenia chociażby ze względu na "Wujka Ande'go)

Serial już trafił do Polski i cieszy sie dużym powodzeniem - sezon 2, można oglądać w telewizji HBO w każdą sobotę o 20:30 - płaczcie ci którzy nie obejrzeli całości :P

http://weeds.e6.pl/postacie.php - polska strona poświęcona "trawce" :P
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Seriale

Post autor: Eglarest »

Dextera widziałem jeden odc :P

A teraz zarzynam dalej sg i sga :)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Seriale

Post autor: Force »

Ach! I po wszystkim! Koniec Lostomanii wczoraj poszedł ostatni odcinek o 4.00 w nocy. Niestety nie wyrobiłem i dotrwałem jedynie do 2.00.

Czyli przegapiłem 2 ostatnie odcinki a szkoda bo 3 seria przyspieszyła na końcu i naprawdę przyjemnością było ją oglądać. Niestety nadal nie mogę dać oceny dopóki nie obejrzę ostatnich odcinków. ;)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Ravandil »

Była już o tym serialu mowa, ale co tam. Wczoraj niejako z rozpędu po CSI:Miami obejrzałem sobie "Desperate Housewives"... I podobało mi się :P W każdym razie zaskoczyłem się na plus. Słyszałem co prawda, że to dobry serial, ale spodziewałem się że mimo wszystko jest nieco "telenowelowaty". Nic z tych rzeczy. Naprawdę bardzo fajnie się to oglądało nawet takiemu marudzie jak ja. A to jest jakaś rekomendacja :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Seriale

Post autor: Sihamaah »

Desperate Housewifes rlz! Wszystkie serie jakie dotąd powstały, były świetne.

Force, LOST można ściągnąć (o ile się orientuję legalnie) przez torrenty. Inna rzecz, że zajmuje to blisko 9GB (podobno...) A napisy są już, zdaje się, nielegalne :) No, ale znając dobrze angielski sobie poradzisz :P Ewentualnie - przeczytaj streszczenie :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: jokemaster »

Sihamaah pisze:Force, LOST można ściągnąć (o ile się orientuję legalnie) przez torrenty. Inna rzecz, że zajmuje to blisko 9GB (podobno...) A napisy są już, zdaje się, nielegalne :) No, ale znając dobrze angielski sobie poradzisz :P Ewentualnie - przeczytaj streszczenie :)
Stary cały sezon ma 9 GB pojedyncze odcinki mają po 350 mb. A napisy nożna legalnie ściągnąć z napisy24.pl Wszak wszystko zostaje w rodzinie.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Seriale

Post autor: Phoven »

Ravandil pisze:Była już o tym serialu mowa, ale co tam. Wczoraj niejako z rozpędu po CSI:Miami obejrzałem sobie "Desperate Housewives"... I podobało mi się :P W każdym razie zaskoczyłem się na plus. Słyszałem co prawda, że to dobry serial, ale spodziewałem się że mimo wszystko jest nieco "telenowelowaty". Nic z tych rzeczy. Naprawdę bardzo fajnie się to oglądało nawet takiemu marudzie jak ja. A to jest jakaś rekomendacja :)
Heh.. Choć rachunek prawdopodobieństwa wali mnie po głowie grubą rurą - miałem ten sam przypadek. Choć akurat Gotowe na Wszystko znam i oglądałem.. tyle, że kilka lat temu ;P. W każdym razie wczorajszy odcinek podziałał na 'poor little Phoven' niczym kocimiętka (nie propagować prochów? niech będzie waleriana) i aż przypomniałem sobie pierwszy odcinek na youtube a na kolejne* poluję w sieci (przyznam - dość nieskutecznie, nieczęsto cokolwiek ściągam więc i wprawy w szukaniu nie mam**)

Ps. Desperado na Polsacie. Punkt dziewiąta. Dla takich chwil trzymam jeszcze tv w pokoju ;]

*Czyli cały pierwszy sezon.
**Pozwolę sobie an taką 'nutkę' piractwa.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seriale

Post autor: Azrael »

"Weeds" to takie ulepszone "kury domowe" : ) (co wcale nie oznacza, że kopiują wątki).
Typ humoru jest podobny plus, plus dla "Weeds", gdyż niema nic śmieszniejszego niż naćpani 40 latkowie.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
komodor
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 19:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Seriale

Post autor: komodor »

Ja natomiast domagam się aby wreszcie usunęli Modę na sukces(czy jeszcze to ktoś ogląda?), choć nawet to ujdzie w porównaniu do Czesia(czyli Władców much), przy którym nie wytrzymałem 15 min.
ODPOWIEDZ