Seriale

Biblioteka Światów
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Ravandil »

Oso pisze: Do tego straciłem kompletnie szacunek do twórców tego serialu, kiedy dowiedziałem się, że będzie robiona wersja kobieca, czyli panie uciekają z więzienia dla kobiet. Załamka po prostu. Jak tak dalej pójdzie, to doczekamy się jeszcze ucieczki z poprawczaka i z domu starców.
Brak umiaru to chyba najpoważniejsza bolączka większości twórców -_- A potem scenarzyści strajkują... Nie dość, że lecą czasem bez sensu na kasę, to potem i tak jeszcze strajk zrobią :P
Żadnych seriali maniakalnie szczerze powiem nie oglądam, tak żeby nie opuścić żadnego odcinka. Tylko czasem jak sobie usiądę to obejrzę. Wśród nich są:
- CSI
- Detektyw Monk
- Prison Break
Tu mamy zbieżność, choć do tej puli dorzuciłbym "Dr. House" i "Desperate Housewives". Tylko, że ja staram się nie opuszczać odcinków... Ale też maniakiem nie jestem, drugi raz obejrzałbym co najwyżej z nudów ;)
Ja osobiście kryminalnych seriali nie trawię. Zawsze wydają mi się zdrowo przegięte. Z jednej strony nierealistyczne podejście do działania policji, czy innych agentur. Z drugiej, kompresja wszystkich wydarzeń do około godzinnego show, w którym wszystko od początku do końca musi zostać wyjaśnione.
Pocieszę Cię, że nie zawsze wszystkie sprawy zostają wyjaśnione ;) Chociaż oczywiście masz rację, co jednak nie zmienia faktu, że dobrze się to wszystko ogląda... Oczywiście, jak się przymknie oko na te wszystkie przegięcia (nieśmiertelne chyba powiększanie zdjęć bez żadnej straty jakości, ba, dodające szczegółów ;P )
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

@sunssilk:
To znam :) Ale na mnie jakoś wielkiego wrażenia nie zrobił. Podobny motyw w Sliders jakoś mnie bardziej zainteresował.


Jeszcze tak z głupia frant spytam, gdzie się podziały klasyczne seriale komediowe? Takie, z których można się pośmiać bez potrzeby śledzenia fabuły? Na Polsacie po raz nie wiadomo który leci nieśmiertelna rodzinka Bundych (którą zresztą uwielbiam) i kompletnie dla mnie nieśmieszny Benny Hill. Dorzucę jeszcze wspomniany wcześniej przeze mnie The IT Crowd i... Co dalej? Pustka. Wielka pustka. Czy naprawdę fabuła jest potrzebna?
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Seriale

Post autor: Canaris »

zdecydowanie oglądam zawsze każdy odcinek CSI , dawno temu maniakalnie oglądałem Gwiezdne Wrota i Babylon 5 ( mam teraz na płytach te seriale ) , do listy dołożył bym jeszcze Dr House , Battlestar Galactica i Rome . ogólnie jest co oglądać w telewizji :D
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Seriale

Post autor: Sihamaah »

Niedługo wraca "Pittbull": [film 18+]
http://www.youtube.com/watch?v=3U-5ZDDRUNI

I komentarz z Wykopu:
"Nie, nie była, szkoda że nie potrafisz tego zrozumieć. Jedyny serial, który pokazuje prawdę. Tak właśnie takie są realia, patologia, z którą trzeba walczyć. Nie czytasz gazet? To jest pokazane z innej strony. Dla niego to, że zabił matkę to ot tak pozbycie się problemu, no i tacy są ludzie, z którymi musi się stylkać policjant w wydziale zabójstw czy terroru kryminalnego."

W zasadzie prawda :P Ten serial jest wspaniały, polecam. Akcji prawie wcale, większość scen oparta na dialogach. Jak ta powyżej, choć ta to przykład szczególny :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Moje poprzednie pytanie zostało, niestety, zignorowane. A miałem nadzieję, że jakąś dyskusję uda nam się rozwinąć :P

Do listy seriali, które mi się podobają doszły Kości (Bones). Piękna pani antropolog i przystojny agent FBI rozwiązują zagadki kryminalne zdobywając dowody od martwych. Sarkazm na początku jak najbardziej zamierzony. Sama konstrukcja serialu nie powala, a dodatkowe bajerki (symulacje, obraz holograficzny) wywołują uśmiech politowania. Tym, co mi tu bardzo przypadło do gustu są postacie. Takie typowe nerdy, oderwane od rzeczywistości. Notoryczne powtarzanie przez Brennan słów Nie wiem, o co chodzi wciąż jeszcze (po ośmiu odcinkach) mnie bawi. Hodgins ze swoimi ciągotami do robaków, Zack, który chyba urwał się z innej planety... Przyjemnie się toto ogląda, choć widoki (zwłoki o różnym stopniu rozkładu) nie zawsze do przyjemnych należą.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Seriale

Post autor: Force »

@Oso
Heh, na mnie rozkładające się zwłoki nie robią wrażenia po obejrzeniu "Body farm" mimo to nie oglądam Bones z powodu o którym wspomina Oso, żałosna próba ozdobienia serialu przez wpakowanie tam nieistniejących supernowoczesnych technologii...
Może któryś z użytkowników forum pomoże mi ustalić nazwę takiego jednego serialu w którym były "czarodziejskie kamery" które po sfilmowaniu obrazu mogły go odwrócić o pewien kąt i zobaczyć np. napis na jakiejś wizytówce. Serial ten miał ze zrozumiałych względów bliską zera oglądalność na TVP 1.

Szkoda że nie ma serialu pokazującego prace kryminologów od kuchni z naprawdę dużym naciskiem na prawdziwy sprzęt, jego nazwy i działanie : P może bym się podszkolił do pracy : P
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Mnie zawsze bardziej interesowali bohaterowie niż efekty.

Wspomnianego przez Ciebie serialu nie znam, ale bajeranckie kamery masz w co drugim filmie. Ileż to razy obraz nagrywany z jednej kamery można było obejrzeć pod kilkoma kątami, z różnym zoomem i do tego z dźwiękiem :)

A co do tego hipotetycznego... Wiesz, taki serial byłby chyba strasznie nudny. Widz potrzebuje pewnej stymulacji, żeby wysiedzieć tę godzinę (wliczając reklamy) przed telewizorem. A jeśli opieramy się o rzeczywistość, to do minimum ograniczamy komputerowe bajery, piękne kobiety i przystojnych facetów :) Zostaje coś, co chciałby oglądać tylko masochista. Tak się też zastanawiam, czy oparcie się na prawdziwych urządzeniach i metodach śledczych nie byłoby pomocą dla potencjalnych przestępców, którzy mogliby się nauczyć, jak takowe problemy obchodzić.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Ravandil »

@Oso:
Oglądam "Kości" w miarę regularnie, i w sumie jedyne, co mi się tam podoba, to bohaterowie właśnie. Niektóre dialogi wychodzą nieźle. Ale te technologie to większe przegięcie niż CSI nawet, a do tego najczęściej w połowie tak się nudzę, że nie daję rady obejrzeć do końca :D Na 8 odcinków do tej pory udało mi się to zrobić raz tylko :) Niech wcześniej dają, albo co... :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Z takim żądaniem to chyba do Polsatu, a nie do mnie :P Może dadzą wcześniej, jak będzie leciała powtórka (którą na pewno puszczą). Z drugiej strony, dziatwa w wieku wczesnoszkolnym mogłaby zostać zdeprawowana widząc zupełnie nagie... szkielety.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Ravandil »

Oso pisze:Z takim żądaniem to chyba do Polsatu, a nie do mnie :P Może dadzą wcześniej, jak będzie leciała powtórka (którą na pewno puszczą). Z drugiej strony, dziatwa w wieku wczesnoszkolnym mogłaby zostać zdeprawowana widząc zupełnie nagie... szkielety.
To się nazywa hardcore :D Bardziej nagim być już nie można... A dziatwa w wieku wczesnoszkolnym ma iść spać po wieczorynce, a o 20.oo powinny lecieć krwawe/kościste seriale, a nie jakieś gnioty pokroju "M jak miłość" czy tych badziewnych polsatowskich komedii ;D

PS. Nie rozumiem, i chyba już nie zrozumiem, czemu Polsat zaczął nadawać CSI: New York od początku. To się nazywa zagadka :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Lord de Bill
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 16:58
Numer GG: 3273175
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Lord de Bill »

Poza MP, Przyjaciółmi i Skrzydłami bardzo przypadł mi do gustu serial produkcji BBC "Coupling". Idea podobna do Przyjaciół (grupka kumpli obu płci i ich przygody, głównie miłosne), ale podana w innym sosie. Nie zapomnę jednego dialogu [w oryginale, po polsku trochę brak mu magii]:
Dziewczyna - Oh, Steve, my aunt's dead!
Steve - Riiight.
D [oburzona] - Steve, say something!
Steve - [chwila ciszy] Oww, shit.
W tym momencie musiałem zatrzymać, bo oczy mi łzami zaszły :D Polecam.
Ostatnio zmieniony środa, 9 kwietnia 2008, 14:43 przez Lord de Bill, łącznie zmieniany 1 raz.
Nordycka Zielona Lewica
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Owww...łaśnie! Widziałem to cudo dawno temu. Podobało mi się, ale za nic nie mogłem sobie przypomnieć tytułu. Humor miejscami dość dosadny, większość dowcipów związana z seksem, ale jednak świetnie się to oglądało. Warto :) Tekstu o ciotce jednak nie pamiętam. Zdarzyło mi się przegapić kilka odcinków.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Seriale

Post autor: Canaris »

Ale te technologie to większe przegięcie niż CSI nawet, a do tego najczęściej w połowie tak się nudzę, że nie daję rady obejrzeć do końca
tu trzeba rozgraniczyć troche : o ile CSI Vegas trzyma sie w miare realizmu pod względem techniki o tyle Miami to już totalne SF :? New York jest tak w miare pośrodku

CSI Miami według mnie to już popłuczyny , takie badziewie dla małolatów , kupa czarnych gang bangerów , palemki , laseczki , fury , zamiast prawdziwych aktorów jakieś cycate blondyny i latynoscy uwodziciele , takie Beverly hills 90210 z tego zrobili .

Do ogladanych seriali moge doliczyć jeszcze Agentów NCIS , Jericho i Wydział Zabójstw Baltimore ( AXN ) .
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: fds »

Lord de Bill pisze:Poza MP, Przyjaciółmi i Skrzydłami bardzo przypadł mi do gustu serial produkcji BBC "Coupling". Idea podobna do Przyjaciół (grupka kumpli obu płci i ich przygody, głównie miłosne), ale podana w innym sosie. Nie zapomnę jednego dialogu [w oryginale, po polsku trochę brak mu magii]:
Dziewczyna - Oh, Steve, my aunt's dead!
Steve - Riiight.
D [oburzona] - Steve, say something!
Steve - [chwila ciszy] Oww, shit.
W tym momencie musiałem zatrzymać, bo oczy mi łzami zaszły :D Polecam.
OMG, oglądałem to kilka lat temu i od tego czasu się męczyłem szukając tytułu, genialny serial, dzięki Ci, niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi :D
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Lord de Bill
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 16:58
Numer GG: 3273175
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Lord de Bill »

Łaa, zacytowany przez fdsa i skomentowany przez Oso, co za zaszczyt ;) Fajnie, że mogłem pomóc ;p

A dodam jeszcze, że Dr House mi się podoba. Zacząłem oglądać, jak koleżanka powiedziała, że jestem podobny do głównego bohatera. Trochę prawdy w tym jest ;]
Nordycka Zielona Lewica
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Seriale

Post autor: Force »

fds pisze:OMG, oglądałem to kilka lat temu i od tego czasu się męczyłem szukając tytułu
Oso pisze:Owww...łaśnie! Widziałem to cudo dawno temu.
Lol, wpisałem sobie nazwę tego serialu w grafice w google i wyskoczyli bohaterowie świetnego serialu który oglądałem kiedyś u kolegi. Lololololol, skąd ty jesteś?
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Lord de Bill
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 16:58
Numer GG: 3273175
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Lord de Bill »

Force pisze:
fds pisze:OMG, oglądałem to kilka lat temu i od tego czasu się męczyłem szukając tytułu
Oso pisze:Owww...łaśnie! Widziałem to cudo dawno temu.
Lol, wpisałem sobie nazwę tego serialu w grafice w google i wyskoczyli bohaterowie świetnego serialu który oglądałem kiedyś u kolegi. Lololololol, skąd ty jesteś?
Nie mam pojęcia, co to ma do rzeczy, że jestem z wioski pod Słupskiem ;]

A ostatnio dla odprężenia i odmóżdżenia oglądam Baranka Shauna. Nawet słuchać nie trzeba, bo tylko beczenie występuje i można się skupić na zabójczych minach owieczek. Jak kogoś nie odstraszają małe, plastelinowe arcydzieła [o wiele przyjaźniejsze od kości chociażby], to polecam.
Nordycka Zielona Lewica
ODPOWIEDZ