Seriale

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Adda
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 14:09
Numer GG: 21666460
Skype: rata_el_deserto
Lokalizacja: Mnichowice

Re: Seriale

Post autor: Adda »

Moda na sukces jest całkiem spoko. A te ich problemy! ;)
a co do Czesia i reszty to jest to film dla fanów humoru gdzie króluje przeklinanie i naśmiewanie się ze swoich słabości i głupoty. Niemniej jednak pośmiać się można...
"Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Ravandil »

komodor pisze:Ja natomiast domagam się aby wreszcie usunęli Modę na sukces(czy jeszcze to ktoś ogląda?), choć nawet to ujdzie w porównaniu do Czesia(czyli Władców much), przy którym nie wytrzymałem 15 min.
Są tacy, co rozpaczają, jak nie zobaczą jednego odcinka mody na sukces... Ale takich omijajcie szerokim łukiem. A co do "Włatców Móch" to nie mogę przeboleć, że to jest tak paskudnie narysowane... Nawet jeśli jest zabawne, a kreska jest częścią zgrywy, to odruch wymiotny ciężko mi powstrzymać.
Za to mnóstwo wymyślnych tortur przychodzi mi do głowy, gdy myślę o geniuszu, który postanowił, żeby CSI: New York puszczać o 23... Czy ludzie nie muszą spać od czasu do czasu? Niech już zrobią tak, jak TVP z CSI: Las Vegas - puścić o północy i dziwić się, że mała oglądalność jest :P A tak poza tym to jak się skończył Prison Break na Polsacie, to w sumie nie ma co oglądać - jeszcze w niedzielę ostatni odcinek 3 serii "Desperate Housewives", a potem to, znając Polsat, wszystkie dziury w programie będą zalepiać albo CSI Miami albo Archiwum X ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Wciągnąłem się ostatnio w Chirurgów (Grey's Anatomy - niech żyją swobodne tłumaczenia tytułów. A czemu nie Stażyści do diaska? Bardziej by pasowało).

Nieco telenowelowato się robiło w pewnych momentach, ale ogólnie seria jest raczej humorystyczna. Nastawiona, ma się rozumieć, bardziej na ludzi i ich problemy, niż na szpital. A ludzie są tu fantastycznie zarysowani. Może nieco archetypowo, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Ogląda się przyjemnie. Szkoda tylko, że Polsat puszcza to o kosmicznych porach (znaczy, takich, które bardziej się do oglądania gwiazd nadają :) ).
Ravandil pisze:Są tacy, co rozpaczają, jak nie zobaczą jednego odcinka mody na sukces... Ale takich omijajcie szerokim łukiem.
Wiesz, nie za bardzo widzę możliwość omijania szerokim łukiem mojego dziadka :D
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Ravandil »

Skoro jesteśmy przy serialach "lekarskich". Ostatnio wziąłem się za oglądanie "Dr. House". I z odcinka na odcinek podoba mi się coraz bardziej :P Świetne dialogi, teksty głównego bohatera (brawa dla grającego go aktora), ogólnie nie może mi się nie podobać tego typu przesycony ironicznym humorem serial :P A że zaraz po nim jest na Polsacie "CSI: New York" (mój ulubiony z całej trójki) to w czwartkowe wieczory na nudę narzekać nie mogę ;) Szkoda, że na dwójce nie ma już "Na imię mi Earl" (czy jakoś tak brzmiał ten tytuł) - to był bardzo zabawny serial :P

PS. W programie dwójki na plus odnotowałem fakt, że CSI: Las Vegas przeniesiono na 22.00 w poniedziałek. Znośna pora, choć jak znam życie to wraz z nową, wiosenną ramówką znowu przesuną go gdzieś koło północy :(
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seriale

Post autor: Azrael »

Ja oglądam CSI: LV od niedawna i jeśli miałbym wskazać jakiś jego minus... wydaje mi się, że to taki straszak na amerykańców którzy myślą, że i tak ich policja nie złapie.
No bo przepraszam bardzo, ale jeśli np. na zdjęciu człowieka policjant robi zoom i widzi rysy w drzazgach... ech, co dalej kod DNA?

Dr. House jest zabójczy. Serio.
Z pasją wyszukuję w necie jego teksty... :P Jednak mam bardzo poważny problem :? Uzależniłem się od 4400...


Zrywam z nimi w następny czwartek.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Jeszcze jakiś czas temu udało mi się jeszcze trafić na dwójce na serial The IT Crowd. Długo się nie naoglądałem, bo posiadaczem pilota był kto inny. Na youtube można jednak znaleźć kilka odcinków.

Świetny brytyjski serial komediowy o trójce speców od pomocy technicznej w dużej firmie. Faceci, to typowe geeki, kobieta za grosz nie zna się na komputerach. Niektóre gagi powalają (Moss piszący maila do straży pożarnej z zawiadomieniem o pożarze, czy reklama antypiracka). Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby nasza telewizja publiczna przypomniała ten serial. Dwanaście odcinków to w końcu nie tak wiele.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Ravandil »

Oso pisze:Jeszcze jakiś czas temu udało mi się jeszcze trafić na dwójce na serial The IT Crowd. Długo się nie naoglądałem, bo posiadaczem pilota był kto inny. Na youtube można jednak znaleźć kilka odcinków.

Świetny brytyjski serial komediowy o trójce speców od pomocy technicznej w dużej firmie. Faceci, to typowe geeki, kobieta za grosz nie zna się na komputerach. Niektóre gagi powalają (Moss piszący maila do straży pożarnej z zawiadomieniem o pożarze, czy reklama antypiracka). Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby nasza telewizja publiczna przypomniała ten serial. Dwanaście odcinków to w końcu nie tak wiele.
Było kiedyś w TV jako "Technicy-magicy" (tłumacze - pod ścianę!). Sympatyczne i miejscami bardzo zabawne :P Widać, jak bardzo specyficzną grupą są informatycy ;)
a oglądam CSI: LV od niedawna i jeśli miałbym wskazać jakiś jego minus... wydaje mi się, że to taki straszak na amerykańców którzy myślą, że i tak ich policja nie złapie.
No bo przepraszam bardzo, ale jeśli np. na zdjęciu człowieka policjant robi zoom i widzi rysy w drzazgach... ech, co dalej kod DNA?
To co się wyprawia w CSI to czasem niezłe przegięcie - nawet policja USA przyznaje, że nie ma takich technologii :P Ale i tak lubię ten serial, bo mam jakiegoś dziwnego hopla na punkcie seriali o detektywach/kryminologach etc. A co jakiś czas można w telewizji coś tego typu znaleźć, np. "Dowody zbrodni" na TVN - też całkiem fajne.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Ja osobiście kryminalnych seriali nie trawię. Zawsze wydają mi się zdrowo przegięte. Z jednej strony nierealistyczne podejście do działania policji, czy innych agentur. Z drugiej, kompresja wszystkich wydarzeń do około godzinnego show, w którym wszystko od początku do końca musi zostać wyjaśnione.

Raz obejrzałem, któryś odcinek CSI. Nie wiem konkretnie, który to był i która seria. Coś o zabójstwie, o które oskarżono dwójkę dzieci. Pomysł niezły, historia opowiedziana z polotem, dzieciaki zostają uniewinnione. I wolałbym, żeby w momencie zakończenia rozprawy pojawiła się plansza końcowa. Ale nie, dziewczynka musiała oczywiście podejść do policjantki i powiedzieć jej, jak to wszystko naprawdę wyglądało. Czy nie lepiej było pozostawić to domysłom widzów?
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seriale

Post autor: Azrael »

Jeśli chcecie realistycznego podejścia do sprawy to obejrzyjcie Dextera.
Tam rzeczywiście są specjaliści, ale... no ogólnie jest ciekawy i nie opiera się tylko na śledztwach.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Seriale

Post autor: LOD »

Żadnych seriali maniakalnie szczerze powiem nie oglądam, tak żeby nie opuścić żadnego odcinka. Tylko czasem jak sobie usiądę to obejrzę. Wśród nich są:
- CSI
- Detektyw Monk
- Prison Break

To tyle. Nie zdzierżę generalnie wszystkich polskich. (Mała litera, LOD. To słowo nie odpowiada na pytanie czyich?, tylko jakich? - Oso) Albo udawana brutalność (jak w pewnym serialu usłyszałem ksywę "Blacha" to myślałem że padnę i się poryczę z załamania), albo o sztucznej miłości... Aż odruch wymiotny się wzbudza...
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seriale

Post autor: Azrael »

Dużo tracisz, niektóre seriale są tylko i wyłącznie do oglądania każdy odcinek... z tych wymienionych przez ciebie to tylko PB, ale również Heroes, Dexter i Weeds. Te dwa ostatnie to moje ulubione :P
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

PB to jest właśnie idealny przykład przeginania. Ludzie, podstawą każdego planu jest prostota. Im więcej szczegółów, im bardziej wszystko jest złożone, tym większa szansa, że coś się posypie. A to, co wyprawiają w PB przypomina mi Tomb Raidera, albo jakieś inne stare TPP.

Do tego straciłem kompletnie szacunek do twórców tego serialu, kiedy dowiedziałem się, że będzie robiona wersja kobieca, czyli panie uciekają z więzienia dla kobiet. Załamka po prostu. Jak tak dalej pójdzie, to doczekamy się jeszcze ucieczki z poprawczaka i z domu starców.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seriale

Post autor: Azrael »

Jak tak dalej pójdzie, to doczekamy się jeszcze ucieczki z poprawczaka i z domu starców.
:lol: :mrgreen: ;) :lol: :mrgreen: :lol: :D :smile:

PB byłby świetnym serialem, który zapadłby mi w pamięć na długie lata, gdyby skończyli na pierwszej serii.
Druga to przegięcie, a trzecia... szkoda gadać.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Seriale

Post autor: Tevery Best »

@Oso: to mi przypomina sytuację twórców komputerowego Wiedźmina. Otóż kiedy szukali zachodniego wydawcy, od każdych drzwi odprawiali ich z kwitkiem. Podstawowy powód? Dlaczego Geralt nie jest kobietą, nasze badania pokazują, że gracze wolą bohaterki od bohaterów? Załamka i parcie na konto. A to, co wcześniej mówisz na temat PB, też jest w stu procentach prawdą.
sunssilk
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 stycznia 2008, 12:19
Numer GG: 5542526
Lokalizacja: wygwyg!

Re: Seriale

Post autor: sunssilk »

Huh, w kwestii seriali, to zbyt dużego doświadczenia nie mam. Zasadniczo niezbyt często mi się zdarza telewizję oglądać, więc... ;p
Anyway, najbardziej sumiennie chyba "Heroes" oglądałam. Reszta pokroju Czesia i bandy oraz inne "Mody na sukces" sporadycznie - jak mi się przypomni, że takowe czasem nawet śmieszą. A, i bym zapomniała o moim kultowym serialu - "Zagubiony w przeszłości" ^^'
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Oso »

Mogłabyś powiedzieć coś więcej o tym serialu? Bo najwyraźniej jest za mało kultowy, żeby znaleźć się w Google, a ja chciałbym się dowiedzieć, co to za cudo ;)
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
sunssilk
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 stycznia 2008, 12:19
Numer GG: 5542526
Lokalizacja: wygwyg!

Re: Seriale

Post autor: sunssilk »

Bo się walnęłam przy tytule xD [pomieszało się z "Powrót do przeszłości" dziecku]
Oczywiście "Zagubiony w czasie" ;)
ODPOWIEDZ