Jakie komiksy są najlepsze?

Biblioteka Światów

Które komiksy są najlepsze?

polskie
24
32%
francuskie
5
7%
amerykańskie
14
19%
japońskie
26
35%
inne
5
7%
 
Liczba głosów: 74
Bastet
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 00:26
Lokalizacja: Umbry :)

:)

Post autor: Bastet »

Lobo - genialny komiks, jednakże kiedy rysownikiem był Bisley
O tempora! O mores!
Maldaen
Pomywacz
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 12:30
Lokalizacja: Z Alathilu( Torunia )

Post autor: Maldaen »

Myśle, że najlepsze jest Manga i Anime, lubię też seriale telewizyjne równierz z japonii i okolic :) (Dragon Ball, Cowboy Bebop itp.), mają w sobie jakąś dziwną magię...
Walcze, póki nie padnę...
http://s12.bitefight.pl/c.php?uid=36271- ...witaj bracie/siostro...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Najlepszy komiks świata to Wilq Superbohater! Obrońca Opola! Kto myśli inaczej ten jest gejem, albo urodził sie w Mysłowicach ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Szelmon pisze:Najlepszy komiks świata to Wilq Superbohater! Obrońca Opola! Kto myśli inaczej ten jest gejem, albo urodził sie w Mysłowicach ;)
Nie znam tego :D A nie urodziłem się w Mysłowicach i jestem raczej pewien co do moich prefernecji seksualnych, że skupiają się na płci pięknej. ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Właśnie przez WilQa zagłosowałem wcześniej na polskie komiksy - nie ma drugiego takiego kultu :>
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Miechu
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 21:04
Lokalizacja: Ałów

Post autor: Miechu »

No cóz ja oddalem swój glos na Polskie komiksy ze wzgledu na Grzegorza Rosińskiego i jego "Thorgala". Jedyny komiks który w życiu czytalem wiele razy i zawsze mi sie podobal. Inna sprawa, ze Rosinski od lat mieszka w Szwajcarii a komiksy ukazuja sie w oryginale po francusku.. Ale korzenie Polskie wiec i Polski głos.. :]
Come with me my little ones
Let's revel for the free
Raise your glass and praise the fact
How easy life can be..!
yogen
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 20 lipca 2006, 00:18
Lokalizacja: Jamajka:D... przelotnie Inowrocław

Post autor: yogen »

Garfield wymiata:P:P:P
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Do wszystkich którzy nie znają Wilqa: jest to absolutne mistrzostwo świata. Po przeczytaniu choćby jednej części nic już nie wygląda tak samo. Info dla ludzi z Mysłowic: Jeśli jesteście dumni z bycia Mysłowiczananami, nigdy, ale to nigdy nie kupujcie Wilqa.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Pamiętam że kiedys czytałem komiksy Marvela
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Polskie: "Osiedle Swoboda", "Jeż Jerzy", "Emilia, Profesor i Tank"
Zaraz po nimi japońskie, między innymi saga "Eden" i oczywiście zachodnie - Marvel i DC Komix.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Post autor: Brzoza »

Polskie zaznałyczłem. Za "Westerplatte - Załogę śmierci" za "Jeża Jeżego" za kilka innych produkcji. Z resztą niedługo wydajemy z autorami polskich webcomiksów zina (http://www.netkolektyw.pl), więc trza się reklamować :lol:

Następna rzecz to moje uwielbienie do "X-Men", Marvelowskiego świata, do komiksów Gaimana.

Francuskie: "Asterix" jest genialny wręcz.

I ktoś wymienił Kaczora Donalda jako amerykański. Trudno mówić o kaczorze donaldzie jako amerykańskim komiksie. Dużo komiksów które są wydawane w eropie nie jest wydawane w pozaueropejskich krajach, a część tego co innych krajach w europie(to jest przykład).

Umm... Prócz "Westerplatte" Moim ulubionym komiksem jest "Życie i Czasy Sknerusa McKwacza" Genialny komiks Dona Rossy, który od tamtego czasu jest dla mnie pewnym przykłedem do naśladowania(w komiksie przynajmniej)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Ja joke że rok temu żyłem w swiecie "SIN CITY", głosuje na amerykańskie. Dodadkowe teraz doszło "300", a więc USA a właściwie F. Miller wymiataaaaaaaaaa.......
A ŻEBYŚCIE ŻYLI W CIEKAWYCH CZASACH... WSZYSCY... TY TEŻ CO SIĘ TAK GAPISZ... WIEM GDZIE MIESZKASZ, WIEM CO JADASZ NA KOLACJĘ, WIEM....
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Post autor: Kaczor »

Z A D N E. komiksy to zlo.
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Zgadzam się z tobą. Zadne komiksy to zło. Za bardzo się z dupą kojarzą :wink: .


Ja lubię Thorgala, dlatego zagłosowałem na polskie (w sumie Thorgal nie jest do w pełni polski, ale co tam, zagłosowac na coś trzeba).
Ostatnio zmieniony piątek, 2 marca 2007, 19:30 przez Heimdall, łącznie zmieniany 1 raz.
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Muszę. Z sentymentu. Kaczor Donald :) Praktycznie wychowałem się na tym, gdzieś w piwnicy leży sobie 4-5 roczników... To była wtedy połowa mojego życia. I może dlatego tak miło to zapamiętałem. Z innych komiksów czasem tylko coś przejrzałem. Ciepło myślę od Asterixie, ale to ze względu na parę świetnych filmów animowanych. Dlatego - głos na komiksy amerykańskie, ze względu na komiksy okołodisneyowskie. Strasznie sentymentalny się zrobiłem :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Miśko
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 15:35
Lokalizacja: Reda

Post autor: Miśko »

Amerykanie potrafią robić zarówno arcydzieła (Runaways, Girls, Teen Titans, New Excalibur, Gotham Central, Checkmate), jak i gnioty (większość "przełomowych" crossoverów). Mieszane uczucia.

Z japońskich dzieł to czytałem jeno Love Hina i GTO, może niedługo wezmę się za Naruto lub FMA. W każdym razie za mało tytułów znam, by wydać o nich opinię.

Z polskich komiksów to znam w sumie tylko Jeża, Kajka i Kokosza, Westerplatte i to chyba wszystko. W każdym razie za mało.

Z francuskich to standardowo - Asteriks i Obeliks. No i onegdaj Titeuf (czy jak to się pisze), ale raczej za wiele tego nie pamiętam.

Inne - eeee, to prócz Amerykanów, Japończyków, Francuzów i Polaków ktoś robi komiksy? ;O

W każdym razie głos na komiks amerykański, gdyż znam z niego najwięcej świetnych tytułów.
"Nie."
- Wiele osób.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

A ja nie zagłosuje bo każda z opcjii ankiety ma za sobą zarówno hity jak i shity, więc nie jestem w stanie dać jednoznacznej odpowiedzie. Chociaż jakbym pod groźbą śmierci musiał wybierać to zdecydowałbym się na japońskie bo ich najwięcej czytam, chociaż z drugiej strony Wilq (jestem z Opola!) zrobiłby mi z dupy jesień średniowiecza a z twarzy wiosnę ludów jak zagłosowałbym inaczej jak na polskie. A jak jeszcze Kaznodzieja mnie potraktuje słowem bożym to skończe głosując na amerykańskie... I właśnie dlatego nie głosuje.
ODPOWIEDZ