Jakie komiksy są najlepsze?

Biblioteka Światów

Które komiksy są najlepsze?

polskie
24
32%
francuskie
5
7%
amerykańskie
14
19%
japońskie
26
35%
inne
5
7%
 
Liczba głosów: 74
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: BAZYL »

Już jest podobny temat, ale tym razem chodzi mi bardziej o narodowość twórców. Powiedzcie mi - które są najlepsze? Dla ułatwienie drobne przykłady:

Polskie - Tytus, Romek i A'tomek, Kajko i Kokosz, Przygody Jonki, Jonka i Kleksa, Jeż Jerzy, etc.

Francuskie - Asterix i Obelix, Thorgal, Szninkiel, etc.

Hamerykańskie - Kaczor Donald, X-man, Spiderman, Superman, Batman, etc.

Japońskie - wszelkie mangi, etc.

Komiksy innych narodów (nawet nie wiem jakie).
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Ja jednak głosuję na polskie, a to ze względu na Adlera i Piatkowskiego, Śledzia i parę jeszcze nazwisk (w tym oczywiście Bazylowych). Nie oznacza to oczywiście, że zagranicznymi komiksami gardzę.
BTW Właśnie czytam komiks irański - Persepolis: Historia dzieciństwa Marjane Satrapi. Polecam :)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

szanuje polski komix i jego wykręcone wytwory - 48 stron, Kij Bij, Jeż Jerzy, Osiedle Swoboda, Emilia & Tank, Lump Trek (pamieta to ktos jeszcze??)

Ale głosuje na japonski - mimo gorszych komixów humorystycznych japonce jak dla mnie konstruują najciekawsze fabuły. Choc i komiks francuski daje rade - szczególnie Chroniques de la Lune Noire
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 czerwca 2006, 18:11 przez Pita, łącznie zmieniany 2 razy.
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Adler i Piatkowski odcinaja teraz kupony od 48 stron, przez co pojawiaja sie ciagle jakies reedycje i malo udane nr jak Kij Bij. Po prostu panom brakuje pomyslow :/ Choc z drugiej strony, Piatkowski macza palce w Nowych Przygodach Stasia i Nel (jak ja lubie Steampunk ^__^)

Tak na prawde narodowosc sie nie liczy. Ja ogolnie lubie komiksy, nie wazne czy polskie, francuskie, amerykanskie, japonskie czy z Madagaskaru. Musi byc ciekawy i tyle. Sa komiksy lepsze i gorsze i kazdy o tym wie. Twierdzenie, ze manga jest najlepsza jest bledne, gdyz to co my widzimy to tylko ulamek tego, co wydaje sie w Japonii, przez co masa chlamu nas omija.
Podobnie jest z komiksem amerykanskim. Tam na prawde jest masa ciekawych pozycji wydawniczych. Nie kazdy komiks to kolejny Superman, nie kazdy jest taki cukierkowy. Musze jednak zwrocic uwage na cos, co mnie martwi od dluzszego czasu. Jedna z takich rzeczy jest zamilowanie do komputerowych kolorkow (jakby nie mozna bylo robic tego tradycyjnie badz wydawac komiksy czarnobiale - kto widzial Punishera Black&White ten wie o co mi chodzi). Nastepnie - udziwnianie sie kreski, przez co postaci sa mocno karykaturalne. Przykladem tego moze byc Spiderman wydawany przez DK, gdzie ciocia May wyglada jak jeden z superzloczyncow :/ No i trzecia rzecz, czyli zbytnie zapatrzenie na mange (spowodowana przez fakt, ze w USA jest b. duza koniunktora na nia, przerastajaca nawet ta na rodzimy komiks). Ja wiem ze manga czesto jest ql itp, ale komiks amerykanski ma wspaniale tradycje i glupio bylo by z nimi zrywac.
I jeszcze co do komiksu francuskiego - nie mialem za wielkiej z nim stycznosci. Asterix roxx za to nigdy nie lubialem Thorgala. I w sumie tyle mojej znajomosci, musze kiedys to nadrobic.


I tak na koniec - najfajniejsze to sa chyba krociotki kilkukadrowki (np Garfield czy Dilbert). Takie komiksy zawsze czyta sie z wielka przyjemnoscia, szczegolnie ze b. czesto o wiele bardziej dotykaja naszej rzeczywistosci niz te dlugie komiksowe epopeje.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

A diabli nadali -_- nie mogę się zdecydować pomiędzy komiksem polskim a francuskim ^^. Oba wg mnie zajmują pierwsze miejsce ;). Trudno ... powstrzymam się na razie od głosowania, najwyżej później zagłosuję na ten, który otrzymał mniej głosów ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Hmm... Trudny wybór...

Z polskich uwielbiam Tytusa, Romka i A'Tomka oraz Kajka i Kokosza, z francuskich Asteriksa i Obeliksa, z amerykańskich X-men, Lobo, Batmana i Kaczora Donalda, a z japońskich Cowboy'a Beebopa i Slayers... :)
Do tego miałam okazję rzucić okiem na Sandmana Gaimana i już jestem zauroczona, mimo że nie przeczytałam do końca.

Poza tym jestem wielką fanką webcomiców, które czytam regularnie: Dilbert, Gafield, FoxTrot, User Friendly, M Goose & Grimm, Over the Hedge czy Wulffmorgenthaler :)

W moim przypadku przeważają komiksy amerykańskie (głównie przez webcomiki) i dlatego na nie zagłosowałam :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

Nie czytam prawie w ogóle komiksów, ale zagłosowałem na japońskie, ze względu na Dragon Ball'a :D
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

fds pisze:A diabli nadali -_- nie mogę się zdecydować pomiędzy komiksem polskim a francuskim ^^. Oba wg mnie zajmują pierwsze miejsce ;). Trudno ... powstrzymam się na razie od głosowania, najwyżej później zagłosuję na ten, który otrzymał mniej głosów ;)
Mam podobnie - sam napisałem ten temat, ale nie mogę ciągle zdecydowac się na co zagłosować....
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Ja nie glosowalem, bo nie ma tutaj mojej odpowiedzi ;) Dlatego taki elaborat ;P
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja zaznaczyłem "inne", bo ja wielbię się właściwie we wszystkich komiksach. :P Polskie, mangę, Spiderman, Garfield, Asterix i Obelix itd. wszystko to to prawdziwe dzieła sztuki, które różnią się od siebie i nie można ich tak do końca porównywać. Dlatego uważam, że w tym momencie nie ma zwycięscy.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Zirael
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 grudnia 2005, 17:38

Post autor: Zirael »

A ja zagłosowałam na japońskie, bo... wszysttko, co japońskie jest suuuuupeeeerrrr...

Mają najlepsze horrory, komedie, komiksy, muzykę, modę... No poprostu wszystko ;)

Nie zgadza się ktoś?
http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=22423
http://www.zirael.fora.pl
A BAZYLe wcale nie są złe :wink:
[Tylko bardzo złe - dop. BAZYL]
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Zirael pisze:A ja zagłosowałam na japońskie, bo... wszysttko, co japońskie jest suuuuupeeeerrrr...

Mają najlepsze horrory, komedie, komiksy, muzykę, modę... No poprostu wszystko ;)

Nie zgadza się ktoś?
Ja się nie zgadzam. Że niby japończycy mają najlepsze horrory? Bluźnierstwo! Szykować stosy!Horrory to jednak Amerykanie mają najlepsze... (Przede wszystkim Amerykanin zwany Stephenem Kingiem)
Falka pisze:W moim przypadku przeważają komiksy amerykańskie (głównie przez webcomiki) i dlatego na nie zagłosowałam :)
Podobnie w moim przypadku, jedyny komix, który regularnie czytam, to netowy OotS. Głos na Amerykanów.
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Cóż, chciałbym delikatnie zauważyć, że raczej nie mamy szans na czytanie japońskich komiksów sieciowych, bowiem są tworzone w języku japońskim. Ta kategoria zatem powinna odpaść jako niemiarodajna.

A Scary Go Round znacie? To brytyjski komiks, obok OotS mój ulubiony :wink:
http://scarygoround.com/
Gisher
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: z buszu :)
Kontakt:

Post autor: Gisher »

Lubię przede wszystkim Asterixa i z amerykańskich Kaczor Donald itp. Ale jednak francuskie wygrały :) .
Hakuna matata!
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Nyano pisze:
Zirael pisze:A ja zagłosowałam na japońskie, bo... wszysttko, co japońskie jest suuuuupeeeerrrr...

Mają najlepsze horrory, komedie, komiksy, muzykę, modę... No poprostu wszystko ;)

Nie zgadza się ktoś?
Ja się nie zgadzam. Że niby japończycy mają najlepsze horrory? Bluźnierstwo! Szykować stosy!Horrory to jednak Amerykanie mają najlepsze... (Przede wszystkim Amerykanin zwany Stephenem Kingiem)
Ja bym się kłócił co do mody i komedii. Zacznijmy od tego, że niektóre ubrania mieszkanców Nipponu są....... dziwne. I to naprawdę łagodne określenie. Japończycy mają także całkowicie inne poczucie humoru, mentalność, która nie zawsze do każdego trafia i o ile humor przedstawiony w mangach mi osobiście pasuje, to filmy fabularne już raczej nie.

Mangowe horrory to natomiast majstersztyk. Polecam choćby wydane na polskim rynku Vampire Princess Miyu oraz Hellsinga. Z filami już bywa różnie, choć taki np. Ring lepszy jest w wersji z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Craw pisze:Twierdzenie, ze manga jest najlepsza jest bledne, gdyz to co my widzimy to tylko ulamek tego, co wydaje sie w Japonii, przez co masa chlamu nas omija.
Komiksy czytam różne (wstyd się przyznać, lecz do tej pory najmniej miałem do czynienia z rodzimą twórczością, toteż na jej temat wypowiadać się nie będę), lecz najbardziej trafily do mnie te japońskie. Postaci z DC, bądź Marvela oraz ich historie wydają się strasznie stereotypowe, sztuczne, oklepane. Co krok to mściciel, któremu zabito żonę/córkę/syna/babcię/pluszowego misia, bądź inny samozwańczy bohater połączony symbiozą ze zwierzęciem. Mangacy natomiast z reguły konstruują bogate fabuły, ciekawych bohaterów (pomijam tu hentaje, których tematem przewodnim jest przelecieć jak najwięcej lasek; oczywiście wszystkie są chętne i świerzbi je między nogami), stworzenie podobnej historii do już istniejącej traktowane jest bardzo surowo. I nie zgodzę się ze stwierdzeniem, ze widzimy tylko ułamek. Są strony oficjalne, które legalnie udostępniają wiele tytułów do przeglądania on-line (np. Fullmetal Alchemist), do tego w zrozumiałym j.angielskim.
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Co do sprowadzania amerykańskich komiksów do Marvela i DC, to muszę jednak zaprotestować: istnieje spory nurt komiksów w USA który się jednak wybija. Są to przede wszystkim do bólu ponure historie o antybohaterach, takich jak Purgatori czy Lady Death, utrzymane na wysokim poziomie graficznym (choć ciągle jest to kreska amerykańska). Przyznam że dla mnie te serie są zbyt zadęte, a postacie nazbyt psychopatyczne (w takim sensie, że są dupkami płci obojga), ale jednak nie jest to Spiderman.

Dodam jeszcze mimochodem, że wprawdzie głupio trochę sięgać po argument ostateczny typu "o gustach się nie dyskutuje", ale ja bardzo lubię japoński humor z filmów fabularnych (np. paratarantinowską gangsterkę Takashiego Miike). Przyznaję jednak, że trzeba nieco przywyknąć do podobnej zabawy.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Lobo. I nie ma mocnych :->
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ