Jakie komiksy są najlepsze?

Biblioteka Światów

Które komiksy są najlepsze?

polskie
24
32%
francuskie
5
7%
amerykańskie
14
19%
japońskie
26
35%
inne
5
7%
 
Liczba głosów: 74
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Deep »

Ehhh... Patrioci... Za grosz szacunku dla polskiej sceny komixowej :P
Dzisiaj zamiast do szkoły poszedłem z kumplami do empiku czytać komiksy :P
I jednak muszę przyznać, że nie ma to jak stary dobry Garfield (wiem, wiem, żen ie polski :P). Ale Tytusa Romka i A'Tomka też sobie poczytałem
.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Alucard »

Deep pisze: Dzisiaj zamiast do szkoły poszedłem z kumplami do empiku czytać komiksy :P
Kurde, ja miałem kupić za 70 zeta komiks/horror (genialny) ale go nie było. Tytulu juz nie pamiętam (było to ze 3 lata temu, a planowałem to wcześniej z rok. Napaliłem się...)
Kurde, nigdzie nie moge znaleźć komiksów które mnie sie podobaja ;(
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Elfin »

Alucard, czy moglbys podac mi tytul jakis fajnych komiksow-horrorow?? Jeszcze takich nie czytalem.... :D A moze przy okazji uda mi sie znalezc kilka tytulow, ktorych szukasz.. :D
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Tenac »

Alucard, czy moglbys podac mi tytul jakis fajnych komiksow-horrorow??
Nie jestem Alucard, ale mogę śmiało odpowiedzieć na to pytanie. Hellblazer z Vertigo. John Constantine po prostu rządzi, wiele nie czytałem, ale bardzo podobał mi się story arc "Good Intentions".

Wracając do tematu: żadne. Wszyscy produkują i gówna, i rzeczy dobre, i arcydzieła. Ale najbardziej to chyba znam się na komiksach amerykańskich, zarówno superhero, jak i obyczajowych. Ale zagłosuję na inne.
Obrazek
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Kruk »

Dla mnie polskie. Za sprawą Śledzia, Jeża Jerzego i ogólnie komiksów tudzież twórców z nieistniejącego już Produktu. Polacy są mistrzami komiksu humorystycznego.

Mimo, że oddałem głos na polskie komiksy, bardzo cenie też cykle Gaimana (Sandman!), a także Hellboya (rysunki Mignoli). Za to nie znoszę typowo amerykańskich tworów marvelopodobnych.
Sex, Drogen und Industrial
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Force »

Po raz kolejny mowie że 48 stron jest najlepszym ( bo najśmieszniejszym) komiksem:
http://tinypic.com/view.php?pic=61knknk
http://tinypic.com/view.php?pic=6gd0rrq
Tylko sobie dobrze powiększcie bo np.: nie widać że imperator Palpatine ma na butelce napisane "Geriavit" :P
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
KuKi
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 20:43

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: KuKi »

Moimi ulubionymi komiksami (jak do tej pory) są:
-Thorgal-komiks bardzo wciągający (dobrze że jeszcze go produkują choć swoje latka ma ;-))
-Asteriks o Obeliks- też genialny komiks )bardziej postawiony na śmiech xD)
Co do innych to oczywiście wszelka manga rzecz jasna :)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Azrael »

Chwilkę zastanawiałem się pomiędzy amerykańskimi, a japońskimi, lecz skośnoocy wygrali.

A francuzi? Z dobrych komiksów tego narodu znam tylko Asterixa&Obelixa (o Polsce nie wspominając)

P.S Thorgal wymiata (tylko te najnowsze odcinki coraz gorsze są) tylko jest z nim jeden problem. Najnowszy komiks z nim ma nr. 41, a 42 będzie ostatnim :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( . Szkoda, że komiks w którym każdy rysunek jest dziełem sztuki kończy się... czapki z głów!
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
KuKi
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 20:43

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: KuKi »

Przyznam ci racje co do Thorgala naprawde jest to świetny komiks.
No a co do Mangi... niestety powoli zaczynają znikać z pułek sklepowych dawne komiksy (typu Thorgal) a zaczynają pojawiać się nowe-manga.
I nad tym (powiem szczerze ) ubolewam... niedługo to w ogóle nie spotkamy gdziekolwiek (w jakimkolwiek sklepie) podobnych (starych) komiksów...
Live is Brutal :/
komodor
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 19:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: komodor »

Ja postawiłem na Amerykańskie, choć się najbardziej wahałem między nimi a Japońskimi. Francuskie też są niezłe(jak Asteriks, Lanfeust, czy Umpa-pa), ale jest ich zbyt mało. Natomiast jeśli chodzi o Polskie to do półki światowej mogę zaliczyć jedynie Thorgala(w końcu Grzegorz Rosiński to Polak) i ewentualnie choć pewnie nieco naciągnę Jeża Jerzego.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Alucard »

Szanuje mangę, sam czytuję ale brakuje mi trochę tego kontemplowania rysunku w torgalu..

Walka w empiku
Torgal- Naruto np.
1: 6 :(
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Sihamaah »

Nie jestem jakimś szczególnym fanem Thorgala, ale komiksy z nim były dosyć niezłe. Niektóre. Zaś Asterix - tak, tak, klasyka humoru...

Czytaliście Szninkiela? IMO świetne. Dosyć głęboki ten komiks.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Perzyn »

Powiem wam jakie komiksy są najlepsze!
Nie polskie.
Nie amerykańskie.
Nie francuskie.
Nawet nie japońskie.

Najlepsze są te komiksy, które są DOBRE. Czyli nie patrzeć na to przez jakikolwiek pryzmat inny niż jakość samej produkcji. Ja najczęściej czytam mangi, ale to nie znaczy, że nie doceniam takich rzeczy jak Garfield, Sandman czy Wilq. Dlatego do dziś nie oddałem głosu w ankiecie.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Jakie komiksy są najlepsze?

Post autor: Jelcyn »

Prawdopodobnie naruszę regulamin tak otwarcie promując pewną stronę, ale jeśli chcecie posłuchać o nowinkach komiksowych (jak i o komiksie ogólnie), nowościach filmowych i książkowych to polecam podcast prowadzony przez dwóch twórców polskiej sceny webkomiksu, Koko i Belego o nazwie Schwing!
Tu macie linka http://schwing-podcast.blogspot.com/sea ... el/schwing
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
ODPOWIEDZ