Pan Lodowego Ogrodu

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Arvani »

Czytaliście Pana Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza? Ja czytałem i bardzo mi się podoba Może ktoś wie kiedy będzie drugo część i czy w ogóle się ukaże? Jeśli nie to chyba się powieszę :) Być może ktoś z was, chce podyskutować o książce... bo ja chętnie

Dla wtajemniczonych: Czy wg was Tendżaruk odzyska Tygrysi tron? Albo kto odczaruje Draikkanena?

Odpisujcie:D
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Słyszałem sporo dobrego o tej książce, ale jeszcze nie miałem okazji jej czytać. Po prostu nie stać mnie na wszystkie książki, które chciałbym mieć. Ale ta czeka na swoja kolej...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

W takim razie serdecznie polecam tę książkę:)
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Sabrae Xoraim »

Arvani pisze: Dla wtajemniczonych: Czy wg was Tendżaruk odzyska Tygrysi tron? Albo kto odczaruje Draikkanena?
Drakainen będzie wystukiwał gałązką, alfabetem morsa:

Kod: Zaznacz cały

 
killmekillmekillmekillmekillmekillmekillmekillmekillme
killmekillmekillmekillmekillmekillmekillmekillme
killmekillmekillmekillmekillmekillmekillmekillme
Wtedy przechodzący 'Tendżuk' zetnie go przypadkiem znaleziona siekierą. Kiedy sie zorientuje, że on żył powiesi się obok. :lol:
a tak na serio, bardzo jestem ciekaw kolejnej części.
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

Powiesi się na jego... ręce :) :)
Azazel
Pomywacz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 2 kwietnia 2006, 23:39

Post autor: Azazel »

Moim zdaniem świat ikazany w książce jest tak niedopowiedziany, że stać się może wszystko. To, (zdradzam zakończenie) że bohater został zamieniony w drzewo nie oznacza, że coś się nie wydarzy. Świat jest tak rozległy, a magia w nim tak nieodgadniona, że... a zresztą.

Motyw tego drugiego kolesia mówi nam, że to nie może być koniec... Zresztą całe potraktowanie magii wygląda tak, jakby umysł człowieka miał moc kreacji, a tylko ludzie z Ziemii potrafili z tego w pełni korzystać np. motyw z koniem, który przeszedł bez echa, a dał do myślenia czytelnikowi , czy walka z (znów spoiler) super silnym przeciwnikiem na samym początku, wynikneła pewnie z tego, że bohater stworzył sam sobie przeciwnika na miarę swoich możliwości, a nie na miarę tego świata - to takie moje rozważania.

Książka jest świetna, mroczna i ciekawa... Ciężko się oderwać, a jak się kończy to trudno zatrzymać w gardle krzyk: "Ja chce dalej!!!!"
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

Dokładnie. Wkurzam się, bo żona Grzędowicza- Maja Lidia Kossakowska napisała Zakon Krańca Świata poźniej niż on PLO i już zaplanowano premiere drugiego tomu (a w cale nie jest dużo cieńszy). Z czym więc zwleka Grzędowicz? Nie ma koncepcji? Nie chce mu się? Mam nadzieję, że tom 2 ukaże się prędko bo nie wytrzymam.

Podzielam twoje uwagi co do magii. Zdaje mi się że ta podziemna bogini, czy jak jej tam, to koleżanka van Dykena ze stacji badawczej.
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

przeszukałem większość księgarni u mnie w mieście(czyt. Przemyśl) ale nigdzie nie moge jej znaleźć. Dzięki temu bardziej wzocniła sie moja teza że Przemyśl to dziura :evil:
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

Ja mieszkam w Chełmie, który jest powszechnie uważany (również przezemnie) za dziurę i zaścianek, można znaleźć PLO w każdej ksiegarni :) To może odwiedzisz Chełm? Jeśli zależy Ci na tej książce, proponuję zamówić ją w empiku, który jak mniemam w Przemyślu się znajduje? Popieram takie zamawianie, gdyż w przeciwieństwie do zamawiania przez internet, w empiku nie płaci się za przesyłkę. Tylko książka jest trochę droższa. Ale i tak wychodzi taniej. Szczerze polecam PLO. Jak go przeczytasz, to będziesz wiedział, że są lepsze książki od Eragona (choć ten też jest fajny). :wink:
szturm
Mat
Mat
Posty: 426
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 11:56
Numer GG: 8991900
Lokalizacja: sie wial szturmis? ^^
Kontakt:

Post autor: szturm »

A tak z innej beczuszki.

Wie ktoś może coś o drugim tomie? Bo miał pojawić się chyba w zeszłym roku, a tu nic...



@ Arvani : A idź! Chełm jest fajowy! W Chełmie jest co roku ogólnopolski przegląd teatralny, o!
szturm! a nie Szturm -.-

Tim, tirim tim.


I think you're the same as me...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Jej... Czytajeże newsy na TRPG, tam takie rzeczy na biezaco wrzucam...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Mael
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 kwietnia 2007, 23:08

Post autor: Mael »

Ksiazke czytalem i bardzo mi sie podoba, z niecierpliwoscia czekam na kolejny tom. Tez jestem ciekaw jak zostanie rozwiazana kwestia Drakkainena

@Eragon przy PLO wymieka :P
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Nie wiem jak Wy, ale kiedy kupowałem pierwszy tom w Empiku, to miałem tam dwie kartki (tzn. w książce): jedna odnośnie oferty wydawniczej, a druga, że następny tom będzie w 2007 roku, więc skąd to pytanie ?
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Bartold
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 23 sierpnia 2007, 13:53
Numer GG: 7270128

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Bartold »

PLO roxxx, porównywalne na chwilę dzisiejszą (wg mnie przynajmniej) jedynie z "Gwiazdozbiorem Kata" R. Dębskiego. Bardzo dobrze napisane postacie (chociaż motyw Tendżaruka bym wykopał, nie pasuje mi tam - mimo iż jest pewnie bardzo silnie spleciony z wątkiem Vuko) i genialne switche w czasie i osobie... BTW na stronie Fabryki jest fragment z drugiego tomu :D
FSM!
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

[Jarosław Grzędowicz] Pan Lodowego Ogrodu t.3

Post autor: scorez »

fabryka słów pisze:Dryfuję na krze.
Na kołyszącej się, śliskiej krze ciepłego lodu, obrośniętej dziwacznymi kształtami, które kiedyś stanowiły wręgi i burty dumnego, lodowego drakkara. Sterczą wokół mojego dygocącego, zlanego lodowatą, słoną wodą ciała, jak zakrzywione ostrza szabel, jak fragmenty szklanego szkieletu, całego w owalnych otworach, koronkowych ornamentach, które powiększają się w miarę jak okręt topnieje. Topnieje w morzu. Kilkaset kilometrów od najbliższego lądu, wśród ryczących wściekle czarnych fal jesiennego sztormu, istnych wałów wody sięgających kilkunastu metrów, zwieńczonych dymiącymi, białymi czapami piany.
Jestem sam.

Czyżby po ponad dwóch i pół roku miało nastąpić zakończenie poszukiwania
rodaków Vuka 'Nocnego Wędrowca' Drakkaiena na odległej planecie zwanej
Midgaard? Zapowiedź bardzo Mhrroczna, może nie intensywna, ale dobra.

Obrazek

Jakie są wasze oczekiwania dotyczące serii. Co myślicie o projekcie okładki:

Obrazek

Zapraszam do rozmowy, szczególnie interesuje mnie wasze zdanie dotyczące okładki.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Pita »

Chcę czwarty tom ;( Dla mnie to najlepsze polskie fantasy, mocno inspirowane mangą, anime, grami wideo, innym fantasy, kulturą wschodu i zachodu oraz napisane bezbłędnie. Ogółem - książka godna fapa :oops: !
Har Har Har
ODPOWIEDZ