Filmy

Biblioteka Światów
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: BAZYL »

A mi się film Kick-Ass podobał. Nie żebym piał jak Oso w recenzji, ale jestem niewiele poniżej tego. Bawiłem się dobrze, a w kontekście innych "hitów", którymi raczy nas teraz Hollywood, to zdecydowanie tytuł warty polecenia.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Filmy

Post autor: Deep »

W sumie źle powiedziałem. Ja też się dobrze bawiłem podczas oglądania Kick-Assa ale umówmy się - mistrzostwo kina to nie było, znam pełno fajniejszych komedii.
.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

Ostatnio wziąłem się za całą trylogię Ojca Chrzestnego i jestem wniebowzięty :) Jedynka za mną :) Jedyny minus to (moim zdaniem) długość filmu. Jest wg mnie za długi, żeby z przyjemnością obejrzeć go na raz.
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Filmy

Post autor: No Name »

Wyskoczę trochę mniej ambitnie: Oglądnąłem trylogię X-men. Nie jest to może arcydzieło, ale jak na adaptację naprawdę niezłe.
Ach, ta Storm. Zawsze mnie inspirowała. :)
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: corvus »

Ostatnio w sumie zbyt wiele tego nie oglądałam, ledwo kilka filmów, teraz sobie trochę uzbierałam, więc pozostało mi tylko je obejrzeć. A co do tego co ostatnimi czasy oglądałam to były to:
- United states od Leland - ocena tak mniej więcej 6/10, chociaż ogólnie film raczej do popatrzenia, niczego więcej bym po nim sugerowała nie oczekiwać. Nie piszę, że był zły, ale ostatecznie motyw zabójstwa i związanym z nim poczuciem moralności i takimi tam jest dosyć oklepany.
- The Time Machine - 7/10, ale muszę przyznać, że książki nie czytałam jeszcze, nie miałam okazji, więc filmu nie oceniam na podstawie lektury. Ogólnie jednak całkiem miło się oglądało.
- 500 days of Summer - 5-10, ale ocena naciągana mocno, bo ani to komedia ani romantyczna, ani w sumie nic specjalnego. ;) Można sobie popatrzeć jak się nie ma co z czasem robić, bo nie jest to tragedia typu polskich komedii romantycznych.
- The Lincoln Lawyer - trochę naciągane 7/10, bo film był nieco zbyt długi i w kilku momentach przynudzał.
- Better than chocolate - 3/10, bleh. Miałam ochotę pooglądać trochę filmideł ale ten i tak przegiął.
- Gia - 7/10 za fajną rolę i nawet dobrze zagraną przez Angelinę Joli, ogólnie film jak na niby biograficzny był średni, a zupełnie beznadziejne były elementy niby wywiadu i końcówka filmu.
Malgrin
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 21:25
Lokalizacja: Radom

Re: Filmy

Post autor: Malgrin »

Ja ostatnio zakupiłem i obejrzałem sagę Władcy Pierścieni. Ech... cudowny film, który nie starzeje się mimo upływu czasu.
Mabin
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 12:06
Lokalizacja: Betonowy las

Re: Filmy

Post autor: Mabin »

Red Riding Hood - Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie... pomimo przeczytania wielu krytycznych opinii, postanowilam sie wybrac na ten film z sentymentu do Czerwonego Kapturka ;) Ta wersja jest skierowana do starszych widzow, nie jest byc moze fenomenem, ale rowniez nie sluzy jako usypiacz. Watek milosny, cala masa trupow, ale wszystko caly czas utrzymane w klimacie basni... "Babciu, a dlaczego ty masz takie wielkie zeby"? hm tylko zagadka kto jest zlym wilkiem, ktory morduje mieszkancow wioski?
Dessembrae zna smutki
naszych dusz.
Chodzi u boku śmiertelników
jako naczynie żalu gotujące się
na ogniu zemsty.
Dessembrae zna smutki
i podzieli się nimi z nami.
Pan Tragedii
modlitwa ze Świętej Księgi
(kanon z Kassal)
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Filmy

Post autor: Targowo.Istore »

Dokładnie,też miałem okazje oglądać ten film i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Co prawda nie ma tam super efektów specjalnych,ale samo zakończenia i fabułą bardzo ciekawe. Myślę,że warto go zobaczyć.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

No Name pisze:Wyskoczę trochę mniej ambitnie: Oglądnąłem trylogię X-men. Nie jest to może arcydzieło, ale jak na adaptację naprawdę niezłe.
Ach, ta Storm. Zawsze mnie inspirowała. :)
X-meny są naprawdę dobrze zrobionymi filmami jak na obrazy na podstawie komiksów :D Wiesz może coś na temat kolejnej części? W sumie trójka kończy się w ten sposób, że można spodziewać się kontynuacji.
00088888000
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Eriol Velcrow »

Jak już mówimy o ekranizacjach komiksów to proponuję obejrzeć film Watchemen: Strażnicy, na podstawie komiksu o tej samej nazwie. Film oraz komiks mocno odbiegają od popularnych trendów, przedawkowania efektów specjalnych, walki dobra ze złem ( oraz oczywistego zwycięstwa tego pierwszego). Komiks, wydany już ponad 20 lat temu, przez wielu uważany jest za pewien punkt zwrotny w historii amerykańskiego komiksu głównie ze względu na próbę rozliczenia i krytykę komiksowych, jednowymiarowych superbohaterów. Polecam jeśli ktoś lubi choć trochę ambitniejsze historie niż X-meni czy inny Spider-man
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

O tak Watchmen to chyba najlepsza ekranizacja komiksu jaką widziałem :) Szczególnie zapadła mi w pamięć scena z pogrzebu Błazna, kiedy to Rorschak (tak to się pisało?) stał przed jego nagrobikem i w tle leciało sound of silence. Strasznie klimatyczna :)
00088888000
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Filmy

Post autor: Wevewolf »

Alien pisze:O tak Watchmen to chyba najlepsza ekranizacja komiksu jaką widziałem :) Szczególnie zapadła mi w pamięć scena z pogrzebu Błazna, kiedy to Rorschak (tak to się pisało?) stał przed jego nagrobikem i w tle leciało sound of silence. Strasznie klimatyczna :)
Rzekłbym że była poruszająca i ironiczna równocześnie. No i w takim niespotykanym stylu. Ogólnie Watchmeni to było widowisko wizualne, ale z ciekawą fabułą i fajnym zakończeniem. Po seansie byłem zdecydowanie na tak i nie zmieniłem zdania już od przeszło pięciu miesięcy. Oglądnąłbym z chęcią raz jeszcze.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

Wczoraj oglądałem "Eksperyment" z 2001 (tzn wersja niemiecka). Film na podstawie tego eksperymentu. Film niezwykle poruszający i dający bardzo dużo do myślenia. Jedyne czego mi zabrakło to jakiegoś większego podsumowania na koniec. Ale film i tak bardzo przypadł mi do gustu :)
Dzisiaj biorę się za nowsze dzieło w podobnych klimatach- Falę. Mam nadzieję na podobny poziom :)
00088888000
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Iblisiątko »

W końcu obejrzałam pierwszego Matrixa :D, wiem wstyd się przyznać, że dopiero teraz. (Widziałam kiedyś połowę tego filmu, było to jednak bardzo dawno temu, a płyta z filmem pożyczona i bardzo porysowana, nie dało się dalej oglądać. Widziałam również trzecią część i genialnego Animatrixa).
Muszę przyznać, że jestem zachwycona. Konwencja niesamowicie ciekawa i pomysłowa, "pola uprawianych ludzi" wyglądają niesamowicie i mrocznie, obraz iście malarski. Świetnie jest również wymyślone dlaczego wszyscy w tym filmie są w stanie wykonywać słynne Matrixowe animacje :) Doskonała muzyka, mnóstwo doskonałych efektów specjalnych, pełno akcji, czyli dokładnie to co lubię :D
Niedługo nadrobię wszystkie zaległości w tej materii i obejrzę dwójkę :)
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Filmy

Post autor: Alien »

Fala- bardzo dobre zakończenie. Przynieś mi kiedyś dwójkę :))
00088888000
Kostuszka
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 8 czerwca 2012, 12:06
Numer GG: 45888
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Kostuszka »

Trochę się wczoraj zeszmaciłam, bo obejrzałam Jason Statham w jego najnowszej produkcji Safe. Akcja, akcję akcją pogania, mnóstwo strzelanin, mało głębszego sensu, tępe dialogi i ogólnie sama nie wiem o co w filmie chodziło, ale mimo wszystko calkiem się przyjemnie oglądało, tak dla odmóżdżenia.





_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
właściwa strategia podstawą przetrwania plemienia
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Iblisiątko »

Właśnie skończyłam oglądać "Dziewczynę Z Tatuażem", ekstra, genialne, wspaniałe, wbiło mnie w fotel i zostawiło z taką miną :shock:. Film genialny w swoim gatunku, jest bardzo długi, trwa ponad dwie godziny, teraz jestem w takim euforycznym szoku, że nie jestem w stanie nic racjonalnego napisać :D

Nakręcony w świetny sposób, dźwięki ze z jednej sceny jeszcze wybrzmiewają w kolejnej, tak, że ma się wrażenie, że wszystko się przenika.... genialna fabuła, świetne dwie główne postaci..... Uaaaaaah :shock:
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
ODPOWIEDZ