Cytaty Filmowe

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Cytaty Filmowe

Post autor: Eglarest »

Nie jestem pewien ale chyba niema tematu gdzie mozna by przedstawic nasze ulubione cytaty z Filmów badź cytaty ktore nas rozbawiły lub trafiły do nas.

Cytaty często wchodzą w kulture społeczną przenikają w swiadomość stając się kultowymi lub naturalnymi odzywkami przecietnych ludzi. Stają sie tez czesto inspiracją...
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Jeden z najsłynniejszych : " Zagraj to jeszcze raz Sam " - " Casablanca".
Rick - Humphrey Bogart
Ilse - Ingrid Bergman
Sam - Dooley Wilson
Film dostał 3 Oscary
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

To ja wrzuce moze cos nowszego :)

"Ignorance is bliss" - Seifer, Matrix
Dosc prawdziwe, bo niewiedza rzeczywiscie jest blogoslawienstwem :) Jedyny problem w tym, ze nie nawidze ignorantow.

A tu bedzie ladna seryjka z dosc znanego filmu.

Honey Bunny: Any of you fucking pricks move, and I'll execute every motherfucking last one of ya!
-----------
Marsellus: I'm prepared to scour the the Earth for that motherfucker. If Butch goes to Indochina, I want a nigger waiting in a bowl of rice ready to pop a cap in his ass.
-----------
Fabienne: Whose motorcycle is this?
Butch: It's a chopper, baby.
Fabienne: Whose chopper is this?
Butch: It's Zed's.
Fabienne: Who's Zed?
Butch: Zed's dead, baby. Zed's dead.
------------
Jules: There's a passage I got memorized. Ezekiel 25:17. The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you. I been sayin' that shit for years. And if you ever heard it, it meant your ass. I never really questioned what it meant. I thought it was just a cold-blooded thing to say to a motherfucker before you popped a cap in his ass. But I saw some shit this mornin' made me think twice. Now I'm thinkin': it could mean you're the evil man. And I'm the righteous man. And Mr. 9mm here, he's the shepherd protecting my righteous ass in the valley of darkness. Or it could be you're the righteous man and I'm the shepherd and it's the world that's evil and selfish. I'd like that. But that shit ain't the truth. The truth is you're the weak. And I'm the tyranny of evil men. But I'm tryin', Ringo. I'm tryin' real hard to be a shepherd.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

hahah Pulp fiction wymiata :)

a ja zarzuce cos z innej beczki

" a pewnie ze znajde schody i tak im skopię poręcz że niebedą wiedziały ktorędy na gore a co! znam karate 4 stopien wtajemniczenia, rany ale bedzie jatka rzeźń normalnie"-shrek ;)
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

"W życiu się liczą tylko 2 rzeczy. Co możesz zrobić i czego nie możesz zrobić." - Piraci z Karaibów

Fakt Pulp Fiction wymiata.

Co do kreskówkowych cytatów to można wręcz całe bajki czasami przepisywać. :P
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Oj LOD tu masz racje mozna by całe dialogi przepisac ;)

"nic tutaj niewidziałeś jasne "-madagaskar ;)
"no kamikaze boski wiatr niema przebacz"-shrek
"spokojnei nic mi niejest tylko znajde moja nogę"- czerwony kapturek prawdziwa historia
" niebędziesz latał w rajtuzkach po mieście"-Ineimamocni
" hej kelner marchew dla bohatera" shrek II
"aaaaaaaaaaaaaaaaa"- epoka lodowcowa ;)
" blaszany łeb "- roboty
" Biało dośc"-madagaskar
"iwtedy nastaje taka niezreczna cisza"-shrek
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

"Shit happens" -F. Gump

"Death can come for us at any time... In any place. Now consider the alternative. What if I am right? What if the prophecy is true? What if tomorrow the war could be over, Isn't that worth fighting for? Isn't that worth dying for?" - Morfeusz
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Gość

Post autor: Gość »

"bo to zła kobieta była"
"nie chce mi się z tobą gadać" - Psy

"-kici kici, taś taś.
- Do lwa k**wa, do lwa ?" - Poranek Kojota
ZauraK
Majtek
Majtek
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 21:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Świat Wynurzony

Post autor: ZauraK »

I mnie wylogowało :(
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

"Pan komiarz po oddaniu... jedenastu ostrzegawczych strzałów, postanowił odpowiedzieć ogniem. Mógł zabić, ale trafił tylko w kolano..." - Mioduch - "Kiler"
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Z filmu "Van Helsing", kiedy to główny bohater wchodzi do katedry i spotyka Mr Hyda.
Van Helsing: - Dobry wieczór.
Mr Hyda: - Duży jesteś. Trudno będzie Cię strawić.
Van Helsing: - Nie chciałem sprawiać kłopotu.

:D

Riddick i druzyna wychodza na pustynie.
Riddick: Looks clear... (wyglada na to, ze jest czysto)
(Jakis ciemny kszałt nagle przebiega w mroku)
Druzyna: You said it's clear! (Powiedziales, ze jest czysto! - z pretensja w glosie)
Riddick: I said - LOOKs clear. (Powiedzialem, ze WYGLADA NA TO, ze jest czysto - z ironia w glosie 8) ).
Drużyna: And how is it now?
Riddick: Looks Clear (i wredny uśmieszek) :)
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Avatar zobowiązuje ;) Tak więc niech John Doe przemówi! (żeby zrozumieć cytaty trza wiedzieć, że John był dewotą-mordercą, który zabijał ludzi wedle popełnianych przez nich grzechów.)

"By ludzie słuchali już nie wystarczy klepnąć ich po ramieniu. Trzeba ich walnąć młotem kowalskim. Wtedy bardzo uważnie cię wysłuchają."

"Nigdy nie byłem wyjątkowy. Wyjątkowe jest to, co robię. Moja praca."

"Ale gdy się dokona... jak będzie skończone... stanie się... Ludzie ledwie zdołają je pojąć. Nie zdołają jednak mu zaprzeczyć."

"To wygodne uważać mnie za wariata. Bardzo wygodne. Nie spodziewam się,byś zaakceptował moje dzieło. Nie ja wybrałem. Zostałem wybrany."

"Na każdym rogu ulicy widzimy grzech, w każdym domu i tolerujemy to. Tolerujemy, bo są powszechne. Trywialne. Tolerujemy rano, we dnie i w nocy. Ale dość już tego. Ja daję przykład. To co zrobiłem będzie roztrząsane, studiowane i naśladowane przez wieki."


Cytaty pochodzą z filmu "Siedem"
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Gość

Post autor: Gość »

To ja garść cytatów z filmu tego samego reżysera
Fight Club (na podstawie książki Chrisa Palahniuka)

I see in Fight Club the strongest and smartest men who've ever lived.
I see all this potential.And I see it squandered.
Goddamn it,an entire generation pumping gas. Waiting tables.Slaves with white collars.
Advertising has us chasing cars and clothes. Working jobs we hate so we can buy shit we don't need.
We're the middle children of history. No purpose or place.
We have no Great War. No Great Depression.
Our great war is a spiritual war. Our great depression is our lives.
We've all been raised on television to believe... that one day we'd be millionaires and movie gods and rock stars. But we won't. We're slowly learning that fact.
And we're very, very pissed off.


Widze tu najsilniejszych i najbystrzejszych facetów, jacy kiedykolwiek żyli. Widzę cały ten potencjał. I widze jak jest marnowany.
Niech to diabli, całe pokolenie nalewające benzynę, nakrywające stoły. Niewolnicy w białych kołnierzykach. Przez reklamy gonimy za samochodami i ciuchami. Zarzynamy sie w robotach, których nienawidzimy, żeby kupić gówno, którego nie potrzebujemy.
Jesteśmy środkowymi dzieciakami historii. Bez celu i miejsca. Nie mamy Wielkiej Wojny. Wielkiej Depresji. Nasza wielka wojna jest wojną duchową. Nasza depresja to nasze życia.
Telewizja wpoiła nam, że pewnego dnia bedziemy milionerami, gwiazdami kina, idolami. Ale tak się nie dzieje. Powoli to do nas dociera.
I bardzo, bardzo nas to wkurza.

You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You are the same decaying organic matter as everything else. You are the all-singing, all-dancing crap of the world. We are all part of the same compost heap.

Nie jesteś wyjątkowy. Nie jesteś pieknym czy unikalnym płatkiem śniegu.
Jesteś taką samą gnijąca materią organiczną jak wszystko inne. Jesteś rozśpiewaną, roztańczoną szumowiną świata. Wszyscy jesteśmy częścią tej samej sterty kompostu.

This is your life,and it's ending one minute at a time.
I say never be complete. I say stop being perfect.
I say let's evolve. Let the chips fall where they may.

To twoje życie - i kończy się minuta po minucie.
Przestańcie być kompletni. Przestańcie być doskonali.
Wznieśmy się ponad to. Pozwól chrupkom spadać tam gdzie chcą. ;o)

I oczywiście:
...the eight and final rule: if this is your first night to Fight Club, YOU HAVE TO FIGHT!
:D
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Mi się spodobał pewien cytat z filmu p.t. "Symeria", to rozmowa, przez mur, ponieważ było to na spacerniaku:

- który spacereniak się pucuje, która cela?
- spacerniak pierwszy, cela 3.4.7. a kto się pucuje?
- tu Traper z poli...
- siemano Traper...
- siemano Adlof, który tam to Zborek?
- ja jestem Zborek, a co?- odzywa się nowy grypsujący....
- z Targówka?
- tak...
- znasz Miętusa?
- znam...
- dostaliśmy grypsa od Miętusa że się rozprułeś i kolegów postrzedawałeś, że jesteś frajer z wolności, hu* ci w dupe nygusie!!!

Piękna rozmowa, nie???
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

- "To be Kurwa or not to be" - dzień świra
- "ja tu na deszczu wilki jakieś"-Nic śmiesznego
- "Co mi pani tu sra tym psem pod oknem" -dzień świra
- "wyrwałem chwasta"- Psy 2
- "- o Kurwa co ajz robie bez prawego kciuka
- bedziesz sobie walił lewa ręką" -Psy 2
- " jak ten bulterier jak wciekły byk jak Tomy Lee Jones w ściganym" -Killer
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

No to spróbujmy wygrzebać nieco smakołyków... :)

"-Komandorze Tarkin, przygotowaliśmy prom ewakuacyjny.
- Uciekać? W momencie tryumfu?"
- Gwiezdne Wojny, Famous Last Words komandora Tarkina.

"- To jest jak Apokalipsa. Kiedyś będzie znów lepiej, ale najpierw będzie musiało być gorzej. Przetrwają tylko najsilniejsi.
-Ciebie to bawi?
-Tak. Jestem jednym z nich."
- Hardware

"Jawohl, mein Fuhrer! To znaczy - panie Prezydencie!"
- Dr Strangelove

"-Hej, chłopy, jakie tu gracie rodzaje muzyki?
- Oba.
- ?
- Country & western."
- Blues Brothers
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Może nie filmowe, ale co tam:
"Kiss my Ass"- Ostatnie słowa seryjnego mordercy Johna Wayne'a Gacy'ego. Zabijał homoseksulaistów, łącznie znaleziono 33 ciała. Gwałcił swoje ofiary w moasce klauna, a w przerwach czytał biblię. Broniąc się tłumaczył że: "Oczyszczałem świat z pedalskiego śmiecia."
"Widzisz?? Gadasz, a nie znasz sie" Pieniądze to nie wszytko.
"Słyszałem o tobie. Słyszałem że nie żyjesz..." Ucieczka z Nwoego Jorku
"I zasmrodziły cały przedział tymi kotletami z psa, chyba zmielony razem z budą" Dzien świra
" Jutro też wam uciekniemy...", "Kobieta mnie bije!!", "No K*rwa Mać" Seksmisja
Od dziś płacę Eurogąbkami.
ODPOWIEDZ