Najlepszy reżyser, najciekawszy film

Biblioteka Światów
Bjoern
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 26 sierpnia 2006, 13:05
Lokalizacja: Poznań Village;)

Post autor: Bjoern »

Ja uwielbiam Ingmara Begmana(Siódma pieczęć, Milczenie, Źródło, Goście Wieczerzy Pańskiej)-wspaniałe ambitne kino, lubie Akire Kurosawe(7 samurajów, Tron we Krwi); no a z pojedyńczych filmów to pewnie "Łowca Jeleni", "Złoto dla Zuchwałych","Nieśmiertelny"(muzyka Queen :D ),"9 Wrota" i jeszcze parę innych(jak sobie przypomne to napisze :lol: )
Skazany na Bluesa
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Nikt jeszcze nie pisal o Koterskim?
Genialny, kontrowersyjny, ale i odwazny tworca. Starsze filmy to "Nic smiesznego", czy "Dom Wariatow".
Ale ja kocham tego czlowieka za - kutowy w pewnych kregach - "Dzien Swira" i absolutne arcydzielo "Wszyscy jestesmy Chrystusami", sporo ludzi w ogole nie rozumie tego specyficznego jezyka, mimo to przekaz jest porazajacy.
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Bjoern, moglbym sie pod tym podpisac sam :)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Ja nie wiem dlaczego wszyscy tak objeżdzają "Osadę". No niby, można przewidzieć zakończenie długo przed końcem ale np. mnie sie to nie udało :D Dla mnie film z głową, dobrze nakręcony, dobra gra aktorska (szczególnie tego upośledzonego kolesia) Ja tu widze tylko dwa minusy: troche za dużo przynudzania i może ociupine za mało straszny. Dla mnie 8/10
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

A mi się akurat Osada podobała :) Oczywiście pomysł ze ślepą panną, któa ratuje wioskę jest strasznie naciągany, ale co tam - oglądało się fajnie. Nawet i 9/10 bym dała.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Mi się Osada nie podobała... Trąbili że horror trzymający klimat itp. itd. Zaczęło się fajnie, a potem się z tego zrobiło jakieś romansidło... buech, byłem zawiedziony po obejrzeniu.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Osada zafundowala wielkei rozczarowanie byla przewidywalna, a gra tego phoenixa byla ah ech przekoloryzowana.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

LOD pisze:Mi się Osada nie podobała... Trąbili że horror trzymający klimat itp. itd. Zaczęło się fajnie, a potem się z tego zrobiło jakieś romansidło... buech, byłem zawiedziony po obejrzeniu.
Trąbili? Jak dobrze, że nie oglądałam zwiastunów i nie wiedziałam, czego się spodziewać :D Poza tym nie pamiętam wątku romansidłowego, co by wyjasniało dlaczego mi się ten film podobał ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

niestety wątek romana był i to strasznie tandetny, choc sama glowna bohaterka zagrala naprawde bardzo bardzo dobrze i mi sie podobalo to tak samo jak gra A Brodiego.
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

A ja nie lubie ani 'osady', ani Shalaymana w ogole. Spodziewalem sie horroru, i co dostalem? Jakas nudna przypowiesc z banalnym moralem. Tak samo bylo z 'kregami w zbozu'. Spodziewalem sie SF - a dostalem znow nudna przypowiesc z banalnym moralem. OK, aluzju panialem -wiecej Shalaymana nie ogladac, bo jego filmy to wielka sciema. Nie powiem, sa nawet nienajgorsze, trzymaja suspens, ale kiedy okazuje sie ze to sciema, czuje niesmak. Jesli juz rezyser robi mnie w balona, chce zostac uwiedziony. Tymczasem tutaj, zostalem zwyczajnie zawiedzony.
Lord de Bill
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 16:58
Numer GG: 3273175
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Lord de Bill »

Pedro Almodovar, głównie za "Kręgosłup diabła".
Poza tym Coppola za "Ojca Chrzestnego" i "Czas Apokalipsy" - filmy zajmujące bardzo wysokie miejsca w moim osobistym rankingu.
Peter Jackson - w zasadzie go nie lubię, ale urzekł mnie swoją genialną "rozpiętością": obejrzenie "Martwicy mózgu" i "Władcy Pierścieni" w trakcie jednego maratonu nie ma sobie równych :D
Nordycka Zielona Lewica
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Archimonde pisze:Star Wars J. Lukas
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Czy wy też uważacie, że za coś takiego powinno się wtrącać do więzienia? Poważnie Archimonde, za przypisywanie Gwiezdnych Wojen jakiemuś J. Lukasowi powinni cię w szczynach utopić... Ciekawe jak twoim zdaniem wygląda jego pełne imię? Jorge?
A co do filmów: "Matrix" Wachowskich, "Ogniem i Mieczem" Hoffmana, "Pianista" R. Polańskiego (dobrze mówię?), "Władca Pierścieni" Petera Jacksona... to chyba tyle. I "Gwiezdne Wojny" George'a Lucasa.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Ja mam swój typ. Jest to Alfred Hitchcock. Cenię go z kilku powodów. Pierwszy jest taki, że urodził się tego samego dnia i miesiąca co ja (tylko, że 90 lat wcześniej) :) Poza tym jest reżyserem wielu wybitnych filmów, takich jak "Psychoza", "Vertigo", "Okno na podwórze", "Ptaki", czy "Północ-północny zachód" (mój ulubiony). Mało który reżyser może poszczycić się tak wspaniałym dorobkiem filmów, z których (prawie) każdy ma niesamowity klimat. Wymieniłbym jeszcze Stanleya Kubricka za "Mechaniczną pomarańczę" i "Lśnienie", też świetne filmy.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Najlepszy reżyser, najciekawszy film

Post autor: AC »

Co do reżyserów to nie znam się, ale jak dla mnie najlepszym filmem napewno jest "Tylko dla Orłów", inne fajne filmy jak dla mnie to: Kontroll, Requiem for a Dream, Las Vegas parano, Ojciec Chrzestny, Chłopcy z ferajny, Pulp Fiction, Święci z Bostonu, Sąsiedzi (czechosłowacki film kukiełkowy)... i wiele wiele innych
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Najlepszy reżyser, najciekawszy film

Post autor: Azrael »

Gusta mamy podobne AC, z filmów które wymieniłeś nie lubię tylko Requim for Dream, ze względu na końcówke.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Najlepszy reżyser, najciekawszy film

Post autor: Sihamaah »

Tarantino - brutalność, krew, świetna fabuła, świetne dialogi. Jego filmów przedstawiać nie muszę ;)
Roberta Rodriguez - Desperado, Grindhouse2 - świetne filmy
Guya Ritchiego Przekręt, Porachunki.

Czekam na kolejne filmy tych panów!
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Najlepszy reżyser, najciekawszy film

Post autor: Alucard »

Tarantino... mniam

Za Pulp Fiction, Kill Billa 1 i 2 oraz Grindhouse...
Kocham tego gościa.

Oraz Arofonsky ale nie będe sie powtarzał już :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
ODPOWIEDZ