Wątek poświęcony mistrzowi Kingowi

Biblioteka Światów
Coen
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 18:43
Lokalizacja: kraina nicości
Kontakt:

Wątek poświęcony mistrzowi Kingowi

Post autor: Coen »

wątek mistrza Kinga i jego cyklowi "Mroczna Wieża" w szczególności.[/quote]
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

"Mroczną Wieżę" hmmm... Miałem w ręku część bodajże czwartą (Wastelands) w dodatku po angielsku, przeczytałem 90 stron, a później brat mi zabrał i uciekł do Anglii. Ale książka mnie się bardzo spodobała i na pewno ją kiedyś jeszcze przeczytam :wink:.

A dzisiaj przeczytałem Rok Wilkołaka w 1,5h! Wiem, że nie mam się czym chwalić, bo książka ma tylko 137 stron :D.

Twórczość Kinga mnie się bardzo podoba, on jest mistrzem.
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Istotnie, Mroczna Wieża jest genialna! Odkąd zacząłem czytać cz. 1 całkowicie się wchłonąłem w przygody Rolanda.

Z Kinga też bardzo podobała mi się Desperacja i Łowca Snów. Szkoda że "Langoliery" i "Lśnienie" miałem okazję jedynie obejrzeć w wersji kinowej, ale mam zamiar to nadrobić.

Natomiast raczej nie polecałbym "Colorado Kida". Moim zdaniem cytat z tej książki - "W historii Colorado Kida nie ma żadnego topewnia" doskonale określa całą książkę
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja ostatnio czytam "Stukostrachy" ("Tommyknockers") i książka również mnie bardzo wciągnęła. Z początku (czyt. gdy byłem w bibliotece) myślałem że ma zaledwie 300 stron a tu 772 strony O_o :D, aż się odechiewa czytać... Ale gdy przeczytałem 1szy rozdział to już dalej coraz bardziej chciałem czytać i czytać.

PS. Za przeczytanie całej w weekend kolo chciał mi postawić szampana, ale nieudało mi się przeczytać :(.
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

Mroczna wieża... przeczytałem części 1,2,3, a czytanie czwartej zakończyłem w połowie, bo jakoś mi nie szła... może jeszcze do niej wrócę.
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

O ile się nie mylę, czwarta to "Czarnoksiężnik i Kryształ"? Moim zdaniem chyba najlepsza ze wszystkich ;)
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

No może i tak ale poprostu nagle uleciała mi ochota na czytanie tej książki.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Tak, Mroczna Wieża jest świetna :) Szczególnie lubię scenę z myślącym pociągiem... To po prostu majstersztyk, taki świetny pomysł... Czytałem ten fragment kilka razy :lol:
Ale i tak wolę Miasteczko Salem i chociaż nie jest szczytem mistrzowstwa Kinga, to najbardziej ze wszystkich książek do mnie przemawia :lol: Tydzień spałem z krzyżem przy łóżku po przeczytaniu tej książki :D A i nawet dwa kołki wystrugałem 8)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

No cóż... Widocznie pewnych książek nie należy czytać w młodym wieku... ;)
Skoro tak lubisz "Salem", to jak Ci się podobały "Wilki z Calla"? Konkretnie chodzi mi o Starego Człowieka ^^

Jak dla mnie "Miasteczko..." wypada słabiutko w porównaniu ze starą, poczciwą "Desperacją". O, właśnie! Wiecie, że właśnie kręcą film na podstawie "Desperacyi"? W 2007 premiera ;)
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

CoB - ten pociąg z książki Kinga w czasie w którym on o tym pisał to już istniał w Japonii :P nie ma się czym tak podniecać - North Central Positronics od 1989 roku przyśpieszyły prace (Sony, Panasonic, LG, Intel) budując nowe fabryki w Europie Środkowowschodniej i w Azji :P

Ostateczna wersja japońskiego MagLeva będzie wyglądać tak jak Patricia Monorail z książki, sterowanie z centralnych komputerów w bazach to pomysł projektu niemieckiego MagLeva.

Mi się książki z tej serii najbardziej podobały w tej kolejności: MW7, Bezsenność, MW6, MW1, MW2, MW5, MW3, MW4
Obrazek
Ilenear
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 13:13

Post autor: Ilenear »

King jest genialny. Dociągnąłem do końca ten cykl. Dzięki bogu mam to już za sobą. Za nic innego nie mogłem się zabrać tak mi to ciążyło. Nie dlatego, że te książki są aż tak genialne, ale mają w sobie jakiś magnetyzm. I w przeciągu całej trylogii udału mi się jedną kupić i jedną dostać jako prezent nawet ;) Pamiętam jeszcze dokładnie moje myśli po zakończeniu "Co za skur****n, jak mógł, tak napisać debil jeden. Trzymajcie mnie bo go za****e". No ale zacząłem analizować, analizować, analizować i... Inaczej być nie mogło. Pozdrawiam
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hose15 »

Ja też czytam książki Kinga z zaciekawieniem..Aż sie chce po prostu do czegoś takiego zaglądnąć w przeciwieństwie do np."Pana Tadeusza". Nie wiem czy to z serii "Mroczna Wieża" ale teraz czytam "Lśnienie" Stephena Kinga.
Czerwona Orientalna Prawica
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Tak, Mroczna Wieża jest świetna Smile Szczególnie lubię scenę z myślącym pociągiem... To po prostu majstersztyk, taki świetny pomysł... Czytałem ten fragment kilka razy Laughing
A pamiętasz wierszyk z Inżyniera Boba i Pociągu Choo-Choo (czy coś takiego)?

Było tam coś w stylu:

"I don't play silly games
I am only choo-choo train"

Moja pani od j. angielskiego i klasa nie mogła z tego wierszyka, wszyscy się śmiali :D.

Czy też wypracowanie Jacka na temat "Czym jest prawda?" Kolega z ławki uznał mnie za psychicznie chorego, gdy zobaczył co czytam :).

[Mogłem coś przekręcić, bo Mroczną Wieżę czytam w oryginale]

Mroczna Wieża robi się głupia gdy przenoszą się do miasta (Song of Susannah chyba albo koniec Wolves of the Calla), wtedy jest już totalne zamieszanie i nie wiadomo o co chodzi :D.

A teraz zamierzam przeczytać Bastion, podobno jest osadzona w postapokaliptycznym świecie, ciekawe czy będą jakieś fajne pomysły do NS :D.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

BLACKSouL pisze:Mroczna Wieża robi się głupia gdy przenoszą się do miasta (Song of Susannah chyba albo koniec Wolves of the Calla), wtedy jest już totalne zamieszanie i nie wiadomo o co chodzi :D.

Mi tam się podoba, Skuoldpadda i te rzeczy. Ale Mroczna Wieża część 7 jest najlepsza :wink:

i Bezsenność (Insomnia), która jest czymś w stylu Mroczna Wieża 6,5 i się łączy z częścią siódmą.
Obrazek
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: wątek poświęconu mistrzowi Kingowi (i serii mroczna wieża)

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Mroczna Wieża jest extra. Kończę właśnie czytać IV część ale jako pierwszą pochłonąłem VII. Moimi ulubionymi scenami są: Blaine- naddźwiękowy pociąg i kiedy Roland poznaje Eddiego. SK ogólnie daje czadu.
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Greebo
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 4 grudnia 2008, 21:48
Numer GG: 0

Re: Wątek poświęcony mistrzowi Kingowi

Post autor: Greebo »

Kinga jestem fanatykiem. Jego książki zajmują mi pól biblioteki ;) Bastion i TO są lepsze niż Mroczna Wieża.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wątek poświęcony mistrzowi Kingowi

Post autor: Sihamaah »

Przeczytałem do połowy pierwszy tom Mrocznej Wieży kiedyś i normalnie niemal usnąłem. Nie podoba mi się styl Kinga, po prostu. Faktycznie, to król kiczu, takiej płytkiej i pseudomistycznej rozrywki, ech... :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ