Filmy

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Jeśli Ci się tak bardzo podobał Madagaskar to koniecznie obejrzyj Roboty...Jak dla mnie lepsze, ale to kwestia gustu (a dialogi i zachowania robotów są naprawdę prześmieszne :D ).
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Tak, lemury są fajne ;P
W oryginale śpieuwaja: I like to move it, move it, you like to move it! itd. w polskiej (ponoć, bo ja miałem angielską) "Wyginam śmiało ciało, dla mnie to mało" XD
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Tak, w polskiej wersji 'Wyginają ciało' ;) Wiem, bo mi tato podesłał mp3 z tą piosenką. Ale tak szczerze mówiąc, jak to się słucha bez tańczących lemurów w okolicy, to nie jest śmieszne, a wiejskie ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Dzisiaj pozwoliłem sobie na luksus obejrzenia Fantastycznej Czwórki. I tak jak średnio przepadam za komiksem, tak film mi się nawet podobał. Nie był taki zapłakany jak inne tego typu produkcje - bardzo realistyczne podejście i przede wszystkim ciekawe. Polecam.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Oglądałem Fantastyczną Czwórkę - dobry film, owszem, jednak np. taki Spider Man mi się lepiej podobał, czy też Punisher... A tak w ogóle, miałem takie zbieg okoliczności, że obejrzałem w bardzo bliskich terminach Iniemamocni... Jakoś, takoś te moce są baaaardzo podobne - nie sądzicie? 8) (P.S. bardziej mi się podobali Iniemamocni). 8)
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Nie lubię filmów robionych na podstawie komiksów. Wolę same komiksy. Ta moc, ten wróg... ta władza. Komiks ma klimat zaś film to już zupełnie coś innego i dlatego tworzy zupełnie coś innego niż pierwowzór. Moim zdaniem jakby robić już film na podstawie komiksu to film musiałby być animowany...
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Jeśli ktoś ma zły humor - niech obejrzy "Gdzie jest Nemo?", albo "Rybki z ferajny"... Zmiana nastroju gwarantowana - i to raczej na pozytywną energię 8) .Bardzo dobre filmy, przy których można się uśmiać i ubawić. Polecam 8)
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Uważam że ze starszych bajek, które były jeszcze rysowane to zdecydowanie najlepsze (Disney'owskie pełnometrażowe) to "Nowe Szaty Króla" i "Mulan". Oglądam je do dziś i za każdym razem mam ubaw.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

e, tam. najlepiej obejrzec sobie south park (obojetnie czy film, czy serial), to smieszy kazdego (no moze poza moja matka, ale ona zawsze odstaje od moich norm :D).
jay i cichy bob kontratakuja <- swietny film, widzialem z 3 razy i jeszcze mnie smieszy. warto obejrzec.
co do komedi to fajne sa takie z punkrockowa muza w podkladzie (np. jay i cichy bob kontratakuja, i-wiele-innych-ale-nieznam-polskich-tytulow :P)
swietne sa tez polskie komedie, jak np. kiler (tylko pierwsza czesc!), chlopaki nieplacza, poranek kojota, MIS, sexmisja, sami swoi (kargul i pawlak rlz!!!), itd
Orion
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 4 września 2005, 15:39
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Post autor: Orion »

Jesli chodzi o The Ring to zrobil na mnie duze wrazenie(wersja amerykanska jak i japonska) fabule ma rozbudowana, trzyma w napieciu i jest naprawde dobrym horrorem. Jezeli juz jestesmy w temacie horrorow, to polecam Klatwe(The Grunge) Sa 2 czesci tego filmu, kazda w wersji amerykanskiej i japonskiej. Nie potrafie ocenic ktra wersja lepsza, bo w amerykanskiej sa lepsze efekty specjalne, ale za to japonska jest straszniejsza. Polecam tez film szczerze.
You're not alone, so don't be afraid in the dark and cold...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Co do horrorów polecam "Kolekcjoner Kości" i (nie jest jakoś straszny ale ma perfekcyyjny klimat) "Szósty Zmysł". Obejrzałbym sobie film "Piła".
Rochatyniec
Pomywacz
Posty: 29
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2005, 21:51
Lokalizacja: grod z herbem szlonego dzika
Kontakt:

Post autor: Rochatyniec »

Z jednych z lepszych horrorow polecam "Oszukac Przeznaczenie" ale tylko pierwasz czesc Dobry klimat czymajacy w napieciu i to cos co nie pozwala oderwac oczu od ekranu Hmm...
"...Jestem okruchem ostatnim, zagubionym w powrzechnej eutropii, tak niewielkim i tak bolesnym ziarnem..."
Delirium w Tharsys
Wiktor Żwikiewicz
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Horrory do mnie nie przemawiają... Oszukać przeznaczenie nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia. Części drugiej nie widziałam, z czego się cieszę, bo podobno była dużo słabsza od pierwszej, a że dla mnie jedynka była bardzo słaba...

A jak już mowa o słabych filmach, to oglądałam ostatnio Kaligulę - film o pogańskim Rzymie, z roku '82 bodajże. Kicz i żenada. Omijać wielkim łukiem, bo tego oglądać się nie da. Porażka, po prostu porażka...
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Iskendarian
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 19 sierpnia 2005, 12:52

Post autor: Iskendarian »

LOD pisze:Co do horrorów polecam "Kolekcjoner Kości" i (nie jest jakoś straszny ale ma perfekcyyjny klimat) "Szósty Zmysł". Obejrzałbym sobie film "Piła".
Perfekcyjny klimat... hm, w tym momencie na myśl przychodzi mi tylko i wyłącznie film pt. "Thr Blair Witch Project". Być może horror, to to nie jest, ale mnie trzymał w napięciu do samej końcówki, która swoją drogą była genialna. Jak pierwszy raz to oglądałem, to autentycznie sądziłem, że uda im się przeżyć. Ale ja byłem naiwny ;) Polecam tym nielicznym, którzy go nie widzieli.
"Bez przerwy pić też się nie da, więc się dokształcam"
Obi-San
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 11:18
Lokalizacja: Tajar
Kontakt:

Post autor: Obi-San »

Dvd - ostatnio ukazal sie na DvD film 'Fucking Amal'. Zalezy mi zeby go kupic ale w internecie ceny nie czesto sie pokrywaja i do tego duze koszty przesylki. Wiecie moze czy film ten mozna kupic w jakims MM (nie dla idiotow...)? Pytam bo ostatnio w tego typu markecie bylem chyba pol roku... a zem Obee-Bock to nie chce mi sie ruszac.

Pozdrawiam
Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Iskendarian pisze:
LOD pisze:Co do horrorów polecam "Kolekcjoner Kości" i (nie jest jakoś straszny ale ma perfekcyyjny klimat) "Szósty Zmysł". Obejrzałbym sobie film "Piła".
Perfekcyjny klimat... hm, w tym momencie na myśl przychodzi mi tylko i wyłącznie film pt. "Thr Blair Witch Project". Być może horror, to to nie jest, ale mnie trzymał w napięciu do samej końcówki, która swoją drogą była genialna. Jak pierwszy raz to oglądałem, to autentycznie sądziłem, że uda im się przeżyć. Ale ja byłem naiwny ;) Polecam tym nielicznym, którzy go nie widzieli.
Zgadzam się. Film świetny. Tylko od trzęsienia kamerą łeb mnie później bolał... (genialny pomysł na nakręcenie filmu. 8)
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

co tu dużo pisac... Ludzie polecam całą twórzczośc braci Wayans! 8) A zwłaszcza Chłopaczków z Sąsiedztwa, ubaw po pachy. Każdy kto oglądał Straszny Film wie czego może się spodziewac, a jak dodam że główne role przypadły Shawnowi i Marlonowi Wayansom wielu mam nadzieję zainteresuje się tym filmem. ,,Don't Be A Menace To South Central While Drinkin' Your Juice In The Hood'' bo taki jest oryginalny tytuł powstał w 1996 roku i opowiada o życiu w murzyńskim getcie gdzieś w L.A. Film przedni, polecam!
Scena z filmu:
Loc Dog(Marlon Wayans) i Ashtray(Shawn Wayans) są na imprezie i Loc Dog nakłania Ashtraya by poznał kobietę z klasą, po chwili wzrok Loca zatrzymuje się na czarnoskórej dziewczynie stojącej przy stole i wychylającej jednym łykiem całe piwsko :shock:
- See that girl over there? She's gonna give me her number...
- That girl? Nooo way...
- Just watch...
Loc Dog podchodzi do dziewczyny a ona nie zwraca na niego uwagi, po chwili Loc wyjmuje spluwę.
- BREAK YOURSELF! GIMME YOUR DAMN NUMBER! :lol:
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
ODPOWIEDZ