Wieża (Jenga) - polskie wersje

Kącik Gier Towarzyskich
ODPOWIEDZ
ziemowit
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2013, 18:57

Wieża (Jenga) - polskie wersje

Post autor: ziemowit »

Witam,
Nie wiedziałem gdzie założyć ten wątek, mam nadzieję że wybrałem dobry dział.
Zamierzam zakupić grę towarzyską Wieża. Czy ktoś z Was grał klockami polskiej produkcji takich firm jak Madej lub Puzzlomatic ewentualnie innych i może się podzielić wrażeniami. Chciałbym wybrać produkt którejś z tych firm, ale nie mam rozeznania co do jakości wykonania i grywalności klocków.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Wieża (Jenga) - polskie wersje

Post autor: No Name »

Grałem tylko Jengą z MB, ale muszę powiedzieć że klocki były tam wykonane bardzo ładnie i te z polskich firm wyglądają przy nich na zwykłe pocięte deski. Co oczywiście wcale nie znaczy że gorzej się nimi gra, można spróbować, tym bardziej że cena jest zachęcająca.

Natomiast w Polsce kupić można produkt "Imprezowa Wieża", zwany popularnie alko-jengą, który zyskał sobie wielu zwolenników w kręgach akademickich. ;)
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: Wieża (Jenga) - polskie wersje

Post autor: Jasiek »

Z moich własnych doświadczeń wynika, że te naszej produkcji dodają kolejny element do gry: szczęście. Wielokrotnie zwykłe odetchnięcie osoby na drugim końcu pokoju, czy fakt, że ktoś wchodził po klatce schodowej kończył nam rozrywkę. Jeżeli nie żal tobie pieniążków, to dorzuć trochę monet i kup oryginały.
Nie wiem co w sobie mają, ale tylko "bezpośrednie" czynniki mają na nie jakiś większy wpływ :)
No i drzazga nie wejdzie Tobie w dłoń xD
NastkaPo4
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 11 września 2014, 17:11

Re: Wieża (Jenga) - polskie wersje

Post autor: NastkaPo4 »

Miałem do czynienia z wieloma wersjami i tylko oryginał zapewnia swietna zabawę. No chyba, że nie trafilem na wykonany tak dobrze zamiennik.
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Wieża (Jenga) - polskie wersje

Post autor: scorez »

Nie wiem jak to się dzieje ale im więcej wypiję tym łatwiej mi się gra w jengę. Ręce się nie trzęsą, łatwiej znajdować luźne klocki.

Też tak macie?
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
ODPOWIEDZ