Pogaduchy o fotografowaniu

Polana Lorien
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Pogaduchy o fotografowaniu

Post autor: Eriol Velcrow »

Nie powiedziałbym, ponieważ wtedy go gry wchodzi jeszcze kontrola GO z prawdziwego zdarzenia [o pełnej klatce nie wspominając - choć ona ma także swoje wady]
No i jest jeszcze średni format.. :)
Mówisz to z pozycji osoby która zna się bardzo dobrze na fotografowaniu. Analog to wydatki - jeśli nie znam się odpowiednio dobrze na fotografii to dużo zdjęć może być nieudanych czyli część kasy pójdzie na marne...
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Fotografia

Post autor: Deep »

Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem.
Tak chciałem rozpocząć dyskusję o fotografii (jeśli nie wstrzeliłem się w dział to standardowo proszę o przeniesienie) bo nie sądzę, żeby wątek o deviant/digarcie był do tego dobry.

Jak to z wami jest? Robicie zdjęcia? Jakoś amatorsko czy profesjonalnie (może mamy jakichś profesjonalistów na forum).

Jeśli o mnie chodzi to sam robię zdjęcia amatorsko ale lubię to robić i chciałbym być w tym coraz lepszy (stąd tez wątek o tym ;)). Moje prace można obejrzeć tutaj: http://deep00.deviantart.com/ i tutaj jak ktoś woli (ale na digarcie zdecydowanie mniej tego jest :P): http://deep00.digart.pl/

W każdym razie zakładam watek ponieważ chciałem się dowiedzieć co TO jest a raczej jak takie cuda się robi. Ma ktoś pojęcie?
.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: Epyon »

Aparat (albo raczej pseudoaparat -> ultrazoom) mam blisko od roku. Do tej pory jestem właściwie zadowolony tylko z kilku zdjęć. Jeśli kogoś interesuje, to może sobie przejrzeć mój Photobucket. Myślę, że najbardziej udane zdjęcia są w albumie City.

Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc w kwestii tych Stereographic Projections, ale przyznam że jest to piekielnie interesująca sprawa i jeśli ktoś by udostępnił tutek, to obsypię go złotem*.

*) Oczywiście złotem będącym w posiadaniu tej osoby. Za taką usługę naliczana jest standardowa opłata 100$.
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Fotografia

Post autor: Deep »

Hmm.. Znalazłem coś takiego:
http://fototv.pl/wideo/poradniki/panora ... i-hdr.html < video, jeszcze nie przejrzałem ale sądząc po komentarzach to nie jest to łopatologiczny tutorial
http://tjhole.com/tutorials/?p=3 < tutaj tutorial podobno dla głupków, tyle że po angielsku (jeszcze nie czytałem)

A jeśli chodzi o mój aparat to posiadam (a w zasadzie mój ojciec posiada) lustrzankę Olympusa E-1 i taką malutką cyfrówkę Minolta Xg. No i jeszcze aparat w telefonie ale nim nie da się robić dobrych zdjęć :P
.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: Epyon »

Deep pisze:No i jeszcze aparat w telefonie ale nim nie da się robić dobrych zdjęć
Tutaj się nie zgodzę. ;) To nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf.

Ja pstrykam za pomocą Panasonica FZ8, który poza koszmarnym ziarnem na ISO400 i większym jest bardzo dobrym wyborem w swojej cenie. Z perspektywy czasu mogłem jednak wziąć konkurencyjny model Fuji, którego oznaczenia niestety nie pamiętam. ;P
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Fotografia

Post autor: Deep »

No nie wiem... Moim Soniaczem z 2megapixelowym aparatem może i zrobiłem dobre zdjęcia ale ubolewają strasznie na jakości.
.
Wiciwinci
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:00
Numer GG: 0

Re: Fotografia

Post autor: Wiciwinci »

Deep nie przeglądałem zbyt wielu twoich zdjęć, ale po tych kilku co widziałem powiem Ci, żebyć zaczął próbować pokazać coś konkretnego, a nie pstrykał zdjęcia ulicy.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Fotografia

Post autor: Deep »

Jeśli zajrzałeś tylko na digart to rzeczywiście możesz mieć takie wrażenie ;)
.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Fotografia

Post autor: Blue Spirit »

Ja fotografuję. Czasem pstryknę coś z naturki, czasem coś na mieście a czasem fotografuję różne szczegóły, które na pozór są normalne.
Uwielbiam cykać zdjęcia burzom i zachodom słońca. Kiedyś udało mi się sfotografować zorzę polarną (dużo podróżuję) a raz uchwyciłem delfina który wyskakiwał z wody :)
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: Fotografia

Post autor: Epyon »

Właśnie też zobaczyłem zdjęcia Deepa i muszę stwierdzić, że masz ten sam problem co większość początkujących - niezbyt ciekawe kadry. Postaraj się o bardziej interesujące kąty, a także o to byś bez potrzeby nie ucinał przedmiotów.
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Fotografia

Post autor: Deep »

No cóż, ostatnio moją lubą fotografuję ale nie porobiłem jej jeszcze aż tak świetnych zdjęć żeby się nimi w internecie chwalić a poza tym jeszcze się jej nie pytałem o pozwolenie na rozpowszechnianie wizerunku ;)

A z jakich programów do obróbki korzystacie? Ja zazwyczaj obrabiam zdjęcia w Lightroomie ale czasem coś zahaczę o Photoshopa. Ostatnio znalazłem fajną stronę: 2500+ tutoriali do Photoshopa
.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: Pogaduchy o fotografowaniu

Post autor: Epyon »

Photoshop CS3 + zestaw najnowszych wersji oprogramowania (filtrów) Nik Software pożyczonych od kolegi na użytkowanie wieczyste. ;>
Obrazek
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Pogaduchy o fotografowaniu

Post autor: Eriol Velcrow »

Mi się zdarza czasem coś cyknąć... I potem spamuje na tym forum "zdjęciami-co-to-się-wychodzi-na-dwór-i-robi-pierwszego-lepszego-kwiatka" czy też "banalnymi-landszaftami-które-nic-nie-przedstawiają". Czyli trochę makro, trochę krajobrazy. A aparat? Ultrazoom czyli raczej zabawka niż aparat.
Photoshop CS3 + zestaw najnowszych wersji oprogramowania (filtrów) Nik Software pożyczonych od kolegi na użytkowanie wieczyste.
Ech... stanowczo wiesz co dobre ;)
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
ODPOWIEDZ