Uwagi do moderatorów

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Ravandil »

Santus Faustus I pisze:Dwa słowa do adminów i moderatorów - baner LG! Bardzo wnerwiający tak na marginesie. Czasem nie mogę go zamknąć, czasem zamyka się bez problemu, a czasem po jakimś czasie i trzeba kombinować. Zjeżdża gdy przesuwam stronę w dół i wszystko zasłania. Jak to widzę to mam ochotę iść do siedziby tej firmy i ją spalić. Nie wiem jaki to niedorób zrobiony przez dziurawego kondoma wymyślił taką formę "reklamy", ale nie jest to ważne. Mam jedną prośbę - wywalcie ten baner.
Cóż to za baner w ogóle? :P Na takie problemy polecam Firefoxa z dodatkiem Adblock Plus. Zainstalowanie go to jakaś minuta, zablokowanie dowolnej reklamy to trzy kliknięcia. A ile zdrowia i nerwów się na tym oszczędza* :)

*Tak wiem, zaraz podniesie się lament w rodzaju "Ale dlaczego muszę coś dodatkowo instalować, skandal!", skwitowany odpowiedzią, że biznes is biznes i trzeba się z czegoś utrzymywać. Ja tam adblocka używam i tego, jakie reklamy są na trpg, dowiaduję się z narzekań innych ;p
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Craw »

To sa ludzie (poza Bazylem), ktorzy nie korzystaja z blokowania reklam? :D
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Santus Faustus I »

Tak. Na przykład ci co mają Win 98 i Operę. Firefoxa próbowałem sobie zainstalować, ale mi nie działał pod 98. Mam jeszcze XP, ale pod tym to nie mogę zainstalować modemu (zwyczajnie nie działa).
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: BAZYL »

Opera ma wbudowany moduł blokujący reklamy. Od baaardzo dawna...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Oso »

Taaa, wbudowany... Nie wiem czemu, ale u mnie w ogóle nie ma opcji blokowania.

Skoro więc jestem za głupi, żeby ją znaleźć, poszedłem nieco naokoło i zastosowałem ten pliczek.
Jest tam instrukcja, co z nim zrobić.

I jeszcze gwoli usprawiedliwienia: modowie nie mają wpływu na reklamy :roll:
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: BAZYL »

Prawy przycisk myszy + zablokuj zawartość
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Brzoza »

Uważam że ostrzeżenie wystawione przez Oso jest niesprawiedliwe, od jakiegos czasu nie podobają mu się moje posty i w jakiś sposób się na mnie uwziął(np. popełnienie kilku majuskuł tam gdzie nie powinno ich być). Z drugiej strony - mojego trollowania nie nazwałbym takim o sobie trollowaniem, bo robie to wszystko raczej dla ogólnego żartu, jeżeli ktoś żartu nie rozumie, to przepraszam. Nie mam nic przeciwko kasowaniu po jakims czasie takich postów (osobiście - jakby była opcja gaszenia - gasiłbym te posty na okres dniowy, maks. kilkudniowy). Tak czy siak uważam że większość moich postów nie jest trollingiem. Z trzeciej strony jakby jakiemuś modowi naprawdę moje posty nie były w smak to bym dostawał reprymendę za każdym razem kiedy umieszczam coś (relatywistycznie) trolującego. Więc właśnie - dlaczego dopiero teraz, kiedy tak naprawdę nic nie zrobiłem? No i właśnie mój język - też nie przeklinam zbyt często (choć na żywo mój język jest wiele gorszy[och, poświęcenie dla Tawerny]) ba, powiedziałbym że bardzo rzadko (może ponad forumową przeciętność, ale naprawdę w ekstremalnych sytuacjach). Po czwarte - Co do pisania krótkich i niezbyt treściwych postów - zabrzmiało to jakbym naprawdę pisał kilkuznakowe posty. Wystarczy spojrzeć do tematu o snach, homoseksualizmie, pracy czy do miejskich opowieści(cztery tematy, które pierwsze wpadły mi do głowy, choć w temacie Praca mało się udzielałem, dodałem swoje trzy grosze.), gdzie moje posty potrafiły być długie i "wnoszące cokolwiek do dyskusji".

Proszę o rozpatrzenie mojego odwołania o odwołanie ostrzeżenia które dostałem dnia osiemnastego stycznia roku Pańskiego dwa tysiące dziewiątego o godzinie pierwszej minut czterdzieści dwie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Santus Faustus I »

I jeszcze moje uwagi do moderatorów: mam znowu XP i już nie ma tamtego problemu. A co do sprawy Brzozy dodam, że czasem nawet jedno zdanie może wnieść coś wartościowego do dyskusji. Może to być jakieś celne pytanie lub uwaga. Czy zawsze trzeba pisać eseje jako swoje odpowiedzi?
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Oso »

Nie zaglądam zbyt mocno na podfora poza BaŚką. Może i gdzie indziej udzielasz się bardziej merytorycznie. Szczerze, nie obchodzi mnie to. Ważne, że u mnie bruździsz. Tutaj pozwolę sobie zacytować parę postów, które zadecydowały o wrzuceniu Cię na czarną listę. Pierwszy jako wycinek z, przyznaję, całkiem niezłej, merytorycznej wypowiedzi. Pozostałe w całości. Co ważniejsze, są to niemal kolejne posty z rzędu (niemal, bo między pierwszym a drugim był jeszcze jeden).
Brzoza pisze:Kiedy to przeczytałem mojemu mózgowi coś kazało zjechać oczami na avatar. co za fail. To ile lat miałaś jak zaczęłaś się nimi interesować? PIĘĆ?
(...)
A post powyzej mogę skwitować (nie licząc listy ksiazek o wampirach, bo na tym sie nie znam):
NO SHIT SHERLOCK!
Brzoza pisze:Mnie to tam za przeproszeniem pierdoli, bo rozmawiamy o tym co jest teraz.
Też kolezanka Twilight(lol ta od tej laski z Twilight w avie albo walnęła sobie multikonto, albo zmieniła nicka, albo zawołała kolezankę) odkryła amerykę bo to jest rzecz oczywista, a nie tylko bym szukał tych grzesznych czerwonych ust ale i można by dopatrywać się oralu.
Brzoza pisze:Możemy zrobić próbe i zakopać Cię przynajmiej półtorej metra pod ziemię i jezeli usłyszymy ze pukasz, to Cię wykopiemy.

FAIL
Co do ostatniego, po wypowiedzi Vistima zamieściłeś jeszcze coś w rodzaju "przeprosin" (tu niedokładny cytat, bo nie chciało mi się zapisać posta przed skasowaniem): dla mnie nawet półtora metra to za płytko, wilcy wygrzebią.

Jeśli dla Ciebie ośmieszanie innych jest robione dla ogólnego żartu, to doprawdy specyficzne masz poczucie humoru. Śmiem wątpić, czy ktokolwiek poniżej piętnastu lat je podziela. Prezentujesz poziom przedszkolaka, który uważa, że wszystko wie lepiej i koniecznie musi udupić osobę, która według niego jest głupia. Zamiast włączyć coś wartościowego do dyskusji torpedujesz ją, zniechęcając uczestników do wymiany poglądów. Za to dostałeś ostrzeżenie. Uwaga o pisaniu dłuższych postów była wtrącona niejako mimochodem, ale też ma swoje podstawy, jeśli spojrzeć na ostatnie cytaty.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: gaudat »

Oso - trzeba przyznać, że Brzoza ma czasem specyficzne poczucie humoru, ale forum to nie kółko różańcowe. Nie musi być zawsze "milusio" i "słitaśnie". Tym bardziej że wszystkie cytaty wyciągnąłeś z jednego tematu o wampirach. Nie jest to zachowanie notoryczne.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: jokemaster »

Ok macie mnie - mam więcej niż 15 lat i śmieszą mnie teksty brzozy. A teraz na poważnie. Zawsze gdy przeglądam artykuły newsy czy co tam jeszcze jest na stronie w rubryczce forum zamiast świeżutkich temacików wyskakują mi stare. Strasznie to irytujące.

Obrazek
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: borg »

jokemaster pisze:Ok macie mnie - mam więcej niż 15 lat i śmieszą mnie teksty brzozy. A teraz na poważnie. Zawsze gdy przeglądam artykuły newsy czy co tam jeszcze jest na stronie w rubryczce forum zamiast świeżutkich temacików wyskakują mi stare. Strasznie to irytujące.
Na stronie głównej w tej rameczce są najnowesze tematy na całym forum, na stronie BŚ są najnowsze z forum BŚ, na stronie gier komputerowych najnowsze z forum kąciku cRPG, itd. - to samo zresztą tyczy się: artykułów, nowości, ostatnich komentarzy.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: MAd Phantom »


Jeżeli ktoś rzuci okiem do regulaminu forum i regulaminu moderacji, to przekona się, że mamy tutaj system tak-jakby feudalny. Oznacza to, iż Moderatorzy mają w swoich działach pewien istotny zakres swobody w kwestii surowości egzekwowania regulaminu i "ilości" przymykania oczu. Ponieważ zaś regulamin - na poziomie teoretycznym - złamany został dosyć ewidentnie, to do Moderatora danego działu - tutaj Oso - należała ocena "szkodliwości czynu". Warto też zauważyć, że ostrzegał Brzozę (a więc komunikował mu lokalną interpretację prawa) przed wpisaniem go na CL. Brzoza jednak świadomie złamał Osowe zasady i poniósł konsekwencje. Sprzeciw oddalony ;p
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: Perzyn »

Wychodzi na to, że mamy tutaj taki system common law. Podstawą są orzeczenia moderatorskie, których moderatorzy dokonują w oparciu o interpretację regulaminu. A ponieważ nie mamy odgórnie narzuconej interpretacji określającej zakres luzu decyzyjnego, w swoich działach modzi stanowią prawo.

No, jest MAd i admini, ale ich roli upatrywałbym raczej jako nadzoru judykacyjnego SN czyli wydawania opinii w sprawie jednolitości orzecznictwa i jego zgodności z ustawą, niż sądu apelacyjnego. No, ale zawsze możecie się poskarżyć na błędy proceduralne i zażądać kasacji wyroku... A nie, nie możecie. Nie mamy kodeksu postępowania wobec czego normy materialne i zgodność orzeczeń z tymi normami są jedynym do czego możecie się odwołać.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Uwagi do moderatorów

Post autor: BAZYL »

Zaktualizowałem troszeczkę Regulamin Forum TRPG - od tej pory można śmiało rzucać numerkami za wykroczenia: http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=25
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ