CD Action

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
CoMrad
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 23:30
Numer GG: 2356839
Lokalizacja: Polkowice
Kontakt:

CD Action

Post autor: CoMrad »

Jakos chyba wczoraj a moze przedwczoraj dorwalem sobie stosunkowo starawe CDA. Strasznie zaskoczony bylem wygladem tego czegos teraz. Jest grube i w ogole, styl pisania wcale sie nie zmienil od kilku lat, od kad porzucilem to cos.

A najsmieszniejsze co mnie przerazilo to to, ze niejaki ARTUT w 'swoim' kaciku w CDA zwanym Tawerna-RPG pisal o tym, co to jest RPG. I do tego nie napisal nic, skad zapozyczyl ten material, tylko dodal ze zaprasza na strone http://www.tawerna.rpg.pl/

Nie wiem jak to teraz jest, ale wydaje mi sie, ze nie mozna byc tak w ch... robionym. Co Wy o tym sadzicie?

Napiisalem to tutaj, by moze KAZDY sie wypowiedzial. Szanowny Pan ARTUT jak tu wchodzi, moglby takze cos napisac, ale pewnie nie bedzie chcial...



Swoja droga, styl Smugglera podczas odpisywania na listy czytelnikow sie nie zmienil. Tak samo 'dziwny' jak kiedys... :)

CDA jest fajnym pismem, ale jak sie cos od niego wymaga, to nie ma co sie ludzic ;]

Milego :)

CoMrad
Konrad 'CoMrad' Sławecki
Rallat
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 11:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Rallat »

Czy ktoś sie tu obudził z ręką w nocniku? :P
Ale właśnie coś z tym miało być robione. Miał pójść text Eqa (chyba nie poszedł), tak samo z Jarlem. Dobrze, że ktoś ruszył ten temat (btw. nie podoba mi sie dzikopolowskie logo 8) ). Czy coś sie z tym robi, żeby w tawernie były texty tawerniaków (pytanie do Bezczelnego ;P)?
"To była wolność. Utrata całej nadziei była wolnością..."
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Sprawa z ARTUTEM rozwiazała się sama - to on zrezygnował z prowadzenia naszego kacika na łamach CDA. Poza tym prowadził go on tak jak potrafił najlepiej, dlatego jedyne co nam pozostaje to mu za to podziekować - wszak nikt inny sie do tej roboty nie zgłosił....

Teraz - siłą rzeczy musimy sami się nim zająć - i mam taką nieskrywaną nadzieję, ze teksty tam zamieszczane bedą lepsze.

Acha - ARTUT raczej tutaj nie zagląda.

Zaś co do samego CDA to musze przyznać ze przez długi czas kupowałem go dla samej Tawerny - co prawda czytałem, ale raczej z czystej przyzwoitości niż zainteresowania. Od jakiegoś czasu sie to zmieniło, ale i tak czytam tylko to co mnie interesuje... Jeśli chodzi o gry to na moim wypasionym sprzecie połowa z nich już nie chodzi ;]
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
CoMrad
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 23:30
Numer GG: 2356839
Lokalizacja: Polkowice
Kontakt:

Post autor: CoMrad »

To i tak dobrze ze polowa z tych gier. U mnie jakies 90%. :P

Swoja droga, nie wiem na czym to zajmowanie sie strona w CDA mialoby polegac. Ogolnie rzecz biorac wydaje mi sie, ze wystarczy tylko jakis jeden txt na miesiac i tyle... Co tu jeszcze potrzeba?

Txt wydaje mi sie, ze nie ma wiekszego problemu by jakis skombinowac. Mozna rownie dobrze ukrasc cos z TRPG z plyty z danego miesiaca i juz sie ma cos na papierowke...

Gdybym mial komputer w Poznaniu, to moglbym sprobowac sie tym zajac. Chyba ze nie potrzebujecie bym mial non stop komputer, a tylko co jakies 2-3 dni na 2 godziny i w łikend? :P

[z reszta, boje sie w czyms pomagac, gdyz jestem jakos malo odpowiedzialny ostatnio ;/ ]



CDA nie wiem co teraz soba prezentuje. Musze kogos wyrwac kto to kupuje by sobie poczytac i takie tam. Moze akurat cos ciekawego... Ale szkoda mi pieniedzy dla czegos, co bede czytal, a plytki wrzucal do kosza :)


Poruszyc temat to jak by sie kcialo, to kazdy moze. Ja to zrobilem, gdyz z LTRPG wyczytalem kiedys, ze ARTUT jest be i w ogole... Tak wiec chcialem delikatnie zwrocic uwage na to, co sie dzieje ;]
Konrad 'CoMrad' Sławecki
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Akurat z tekstami do CDA nie jest tak łatwo jak do zinu. Co jednak mogę Ci powiedzieć? - Jeżeli masz coś ciekawego do napisania to napisz i wyślij Darkyemu albo na LD. Jeżeli sie nada to przejdzie, jeżeli nie, to... pewnie i tak wyląduje w zinie :D

Co do LD to tam były pisane różne rzeczy i o różnych osobach - nie są one oficjalnym stanowiskiem redakcji :wink:

CDA warto sobie kupić - jeśli nawet nie po to aby sobie poczytać, to poto aby mieć oryginalna płyke z Tawerna RPG (tak to włąśnie do niej - gratis - dodajemy CDA i inne gadżety ;D)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
C@nniB@LL
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2005, 12:34
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: C@nniB@LL »

CoMrad pisze: CDA nie wiem co teraz soba prezentuje. Musze kogos wyrwac kto to kupuje by sobie poczytac i takie tam. Moze akurat cos ciekawego... Ale szkoda mi pieniedzy dla czegos, co bede czytal, a plytki wrzucal do kosza :)
mi sie wydaje, ze zroblili duzy postep, od chociazby '98 roq - zarowno jesli chodzi o txty i sz(m)ate graficzna i klimat, ale to tylko moje odczucie i nikt nie musi sie z nim zgadzac.......
Palenie zabija. Ale ty i tak umrzesz...

C@nniB@LL
Szczuru
Pomywacz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2005, 19:13
Lokalizacja: Galava
Kontakt:

Post autor: Szczuru »

czytam od stycznia 2000 rzeczywiście CDA to fajne pisemko, redakcja fajna dużo bonusów na płytkach... tylko te 20 zeta jakoś trudno przełknąć, ale jak sie z kumplami zrzucić to w sumie wychodzi 5 zł. na głowe, a to już tak dużo nie jest
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Ja CDA czytam od lutego 2000. Świetne czasopismo, poza tym jak sie z bratem składam po 10 zł to wychodzi tanio dosyc. Ale najnowszy numer jest genialny! To trzeba przyznac, zagrajcie w demo Star Wars: Republic Commando. Cud, nie gra!
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a ja kiedys CDA czytalem. Lubilem to pismo ale wkoncu mi sie znudzilo :) Teraz pozyczam od qmpla clicka i sie ksztalce. Tawerne troche w CDA poczytalem bo troche ich mialem i musze przyznac ze calkiem fajnie wam to wychodzilo.
Xardas
Pomywacz
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 19 lipca 2005, 16:34

Post autor: Xardas »

Pisemko :arrow: CDA czytam odkąd nauczyłem się czytać :!: :!: :!: :!:
I nie mam zamiaru przestać (he he :twisted: )
rock, rock, rock, rock i jeszcze raz rock.......
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Czytam CDA od prawie 2 lat (bez 4 m-cy) i mi sie podoba... klimat mają a to że utrzymali się już prawie 9 lat już o czymś świadczy... klimacik mają fajny kąciz z listami świetny.... gry dadzą czafsem dobre (dla mne, bo nie wiem jak dla innych)... a 20 zł na miesiąc tyo raczej nie jest dużo względem jakości pisma i gier jakie dają (zdaży sie że dadzą gre premierową)... niektóre txty są pisane świetnie (na ten o wiedżminie był napisany zw stylu opowieści karczmianego bajarza)... coś tylko kupować czytać i grać:D
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

CDA... Czytam od lutego 2000 ;P Od tego momentu mam wszystkie wydania. Też nie mam zamiaru przestać - CDA jest świetne. Pełne wersje coraz częściej są nowe, z ostatniego roku, z tego nawet... Ale poza M&MIX to cRPG dawno nie było :/
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Kiedys zbieralem, ale terazCDA kupuje raz na ruski rok (czyt. jak jakas pelna wersja mnie interesuje). Ostatni moj nr to chyba ten z warcraftem 2.
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Czyli 100 ;P Fajny numer, tam była recenzja Sacred, przeczytaj koniecznie! 8)
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Osobiście zbieram CD-Actiona od ułaa czasu i jeszcze dłużej (czyli od jakiegoś roku 1999 - mam wszystkie,z wyjątkiem dwóch numerów :? ). I muszę przyznać, że chłopaki cieszą się powodzeniem (tzn. CD-Action oczywiście :wink: ). Cały czas ta sama porządna redakcja (z drobnymi korektami i zmianami :roll: ),cały czas ten sam styl pisania - i cały czas ten sam wysoki poziom czasopisma (bron Panie Boże powiedzieć gazety :D Smuggler by mnie zlinczował :lol: :) ). Zresztą - najlepsza gaze... uppss.. czasopismo w Polsce na temat gier komputerowych i nie tylko 8) . A co ja tu zresztą mówię - to i tak każdy wie! 8) Prawda? :wink: [I mają najlepszą Tawernę RPG dołączana na płycie - dop. BAZYL]
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

tylko tu gazeta niemowic, bo jak wiadomo Smuggler lazi po wszystkich mozliwych forach i patrzy czy tu by kogos na lamach CDA w AR umiescic :D


ps.
Smuggler, jesli to czytasz to wiedz, ze ci wspolczuje. czytac tyle bzdur w necie....
KraveN
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2005, 12:45
Kontakt:

Post autor: KraveN »

Jaki Smuggler, toż to Duch Mr. Jedi'ego to wyłapuje bo normalny człowiek (własnie czy Smuggler jest człowiekiem :) ) po połowie by padł :wink: .
Niech nam żyje Jasio kiep, ten typ co wymyślił Piwo, Piwo, Piwo !

Amrug- s 8 z 8 m 4 Hp: 100/100 U: Latanie, Targowanie się E: miecz krótki, 2x łuk krótki, 2x pszeszywanica D 250 L 0 Pn 5
ODPOWIEDZ