Nowe forum

Zablokowany

Jaką skórkę powinno mieć forum?

Silver - bo jest ładne i przejrzyste
5
8%
Old TRPG - bo jest klasyczne i najlepsze
47
76%
Inne - w poście wpisałem propozycję jakie
10
16%
 
Liczba głosów: 62
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

Problem jest w tym, ze czesc ludzi chciala opuszczac z frustracji tawerne juz wczesniej - ja sie mocno zdziwilem, kiedy dowiedzialem sie w sobote o tym. Osobiscie, jedyny ratunek przed tym widze w oczyszczeniu atmosfery... i zeby obie strony zaczely ze soba w koncu rozmawiac i wyjasnily sobie rozne sprawy.
Dlatego staram sie obie strony troche hamowac, bo faktycznie trochę sie złej krwi uzbierało.
Ale masz, Szelmon, rację - ja też wolalbym aby wszyscy "dysydenci" trochę wyluzowali i w bardziej stonowanej formie przedstawiali swoje zarzuty (z którymi sie w sporej części zgadzam, choć forma niektorych postow mocno mnie razi).
Obrazek Obrazek
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: WinterWolf »

Czytam, czytam i dochodze do wniosku, że w całym tym zamieszaniu krucaFuks jest głosem rozsądku i chyba z całej ferajny jest najbardziej opanowany. Jestem jak najbardziej za tym o czym mówił (oczywiście mówię tylko o tych rzeczach, które zrozumiałam...)

Dziękuję za zmianę koloru tych pasków cytowania. Są dużo przyjemniejsze dla oka.

@Szelmon: Mówisz, że rzygać Ci się chce, ale zwróć uwagę na to, że również wypowiadasz się dość agresywnie. Zamiast obrzucać się wzajemnie inwektywami lepiej chyba dać sobie chwilę na uspokojenie się i zastanowienie się jak to zrobić.

Co do kolorów w heksach to gdyby nie to, że nie mogę polegać na moich oczach i że nieco inaczej odbieram sporo kolorów to nie byłoby problemu... Zaraz zacznę jednakże szukać kogoś, kto oceni czy moje pomysły kolorystyczne nie są do kitu...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Szelmon »

krucaFuks pisze:Problem jest w tym, ze czesc ludzi chciala opuszczac z frustracji tawerne juz wczesniej - ja sie mocno zdziwilem, kiedy dowiedzialem sie w sobote o tym.
Problem w tym ze ta czesc ludzi nigdy glosno o tym nie powiedziala. Nawet teraz nie maja dosc odwagi by sie ujawnic, chowaja sie z podkulonymi ogonkami za plecami fdsa. Ten zas ich tchorzowskie poparcie wykorzystuje do osobistego ataku na BAZYLa. Ile to juz razy robil sie na LD wielki szum o potrzebie zmian i rozwoju TRPG? I jak sie to wszystko konczylo? Wystarczylo ze BAZ zadal jedno proste pytanie, KTO sie tym wszystkim zajmie? Milczenie zapadalo jak za dotknieciem rozdzki...
krucaFuks pisze:Ale masz, Szelmon, rację - ja też wolalbym aby wszyscy "dysydenci" trochę wyluzowali i w bardziej stonowanej formie przedstawiali swoje zarzuty (z którymi sie w sporej części zgadzam, choć forma niektorych postow mocno mnie razi).
"Dysydenci" wyluzuja jak przyjdzie czas wziac sie do roboty a nie tylko pokrzykiwac i pluc. Mam tylko nadzieje ze oni wszyscy razem wzieci beda w stanie poswiecic Tawernie tyle czasu, ile poswieca BAZYL. Bo latwo sie pieprzy o tym co trzeba by zrobic a trudniej sie to robi. Wiele razy slyszalem "Tawerna ma wspanialych grafikow, czemu wiec strona/forum/cokolwiek ssie?". Otorz prawda jest taka ze od ok. 2 lat WSZYSTKO co jest zwiazane z grafika robie ja i nikt inny. Nie zebym sie chwalil. Po prostu czasami trudno mi sie wyrobic, zwlaszcza jak mi jeszcze ostatnio doszly ilustracje do KGFu. Moze poswiecam za malo czasu? He he, powiedzcie to mojej dziewczynie... Boje sie tylko ze jak mi sie za miesiac dziecko urodzi, Tawerna zostanie bez grafika w ogole. Choc pewnie niepotrzebnie sie martwie, wystarczy zajzec w stopke redakcyjna, tylu wspanialych grafikow...
To samo sie tyczy wszystkiego innego. Od chuja jest "wypasionych" pomyslow, ale jak BAZYL czy borg ich nie zrealizuje, to nikt ich nie zrealizuje. Do tego zamiast sie zebrac do pomocy, to niezadowoleni jakies kretynskie sceny urzadzaja typu zawieszanie kacikow i gowniane rewolucje.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Szelmon »

WinterWolf pisze:Co do kolorów w heksach to gdyby nie to, że nie mogę polegać na moich oczach i że nieco inaczej odbieram sporo kolorów to nie byłoby problemu... Zaraz zacznę jednakże szukać kogoś, kto oceni czy moje pomysły kolorystyczne nie są do kitu...
Nie wiem jak reszcie, ale mi kolorystyka ktora jest teraz w zupelnosci odpowiada. Nie widze potrzeby dalszego kombinowania. Cieple i mile dla oka a do tego proste. Logo niebawem sie zmieni. Musze tylko wprowadzic drobne poprawki i zmienic tlo na cos "rozsadniejszego". Jak komus sie wydaje ze jest za jasno i daje po oczach, to na monitorze ma taki przycisk ze sloneczkiem, przy jego pomocy mozna sobie przyciemnic wyswietlany obraz ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

Jesteś pierwszym ze znanych mi grafików, który radzi kręcenie słoneczkiem... rozumiem ze pracujesz na nieskalibrowanym monitorze, w takim razie? bo wyobraź sobie, że niektórzy potrzebują skalibrowanego monitora do swojej pracy i dostosowywanie kolorow za pomoca jasnosci/kontrastu na kazdej odwiedzanej stronie nie wchodzi u nich w gre

Do tej pory unikałem kategorycznych stwierdzeń, ale powiem tym razem krótko - kolory na tawernie są żałosne; fakt, nie przeszkadzają jakoś nadmiernie, ale smutne toto i estetycznie co najmniej mierne; wszystko jest właściwie jeden kolor, kilka jego odcieni - czyli najbardziej amatorska z mozliwych paleta. Najmocniejszymi akcentami kolorystycznymi (pomijam podpisy i awatarki) są granatowe/zielone/czerwone nicki adminow/redaktorow/modów.
Fallout 1 to przy tym faeria barw i wodotryski kolorów.

Tylko nie mów mi, że gdyby pojawiły się jakieś kolory, to tawerna straciłaby "klimat", chyba że uważasz, że np Baldurs Gate czy szczególnie Planescape są grami bez klimatu...

Nie tak dawno miałem okazję obejrzeć Labirynt Fauna. Większość akcji dzieje się w nocy, w deszczu itp. Uwierz, nawet kiedy ktoś szedł tam nocą korytarzem, więcej było kolorów niż tutaj...
Obrazek Obrazek
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

Jeśli ktoś wątpi, że klimatyczny design nie musi być taki bury jak tawerna, to proszę bardzo:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Szelmon »

Jeden z desinow ze strony ktora podales:
http://www.csszengarden.com/?cssfile=/1 ... css&page=0
Barwny i nie dajacy po oczach...

Co do przyciemniania monitora, to byl to zart, dlatego uzylem buzki ;) WinterWolf to jedyna osoba korej jest tu za jasno, nawet ikonki offline/online wydaja jej sie "oczojebne". Tylko dlatego pozwolilem sobie na taki tekst. Sorry, ale nie da sie dogodzic kazdemu.

Jeszcze w sprawie kolorow... Nikt nikogo nie powstrzymuje przed wysuwaniem propozycji. Ja ze swoimi musze poczekac, bo na razie nie mam czasu... No i nowe logo najpierw chce przerobic. Ale jak komus sie nie podoba to mozna slac gifi czy hexy. W czwartek sie okaze do kogo :?
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowe forum

Post autor: Tori »

Bluzgi, bluzgi, bluzgi... Ludzie! Zejdźcie z BAZYLa, nie skaczcie do każdej osoby, która go broni! Jak tak wszystko dobrze umiecie, to zróbcie własną stronę, forum, zin, który się utrzyma te ładne kilka lat na rynku...

Szelmon- trochę lżej, jeśli można. Wypowiadasz się sensownie, chyba jako jedyny w tym temacie, najlepiej-najprościej- "po chłopsku"- na ale bluzgi lecą, i to nie denerwujące aluzje, niedopowiedzenia, tylko po prostu rzucanie mięsem. To pierwsze nie jest przestrzegane jako łamanie regulaminu, ale drugie już tak. Dostaniesz bana, a reszta "młodych gniewnych" będzie sobie radośnie jeździła po wszystkim.
A tak przy okazji- gratulacje ;)
Od dziś płacę Eurogąbkami.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

Co innego design na stronę gdzie jest 15 linijek tekstu, co innego na portal, gdzie tekstu jest masa... i pewnie dobrze o tym wiesz.

zeby nie być goloslownym, pobawilem się troche...

To jakies 1,5h zabawy... i są kolory?
Obrazek

Nie jest to oczywiscie projekt, jest tu kilka zupełnie do siebie nie pasujących pomyslów
(i wiekszosc elementow jest to wielka prowizorka), ale proszę, nie mówcie, że coś jest super,
jeśli naprawdę jest to takie sobie.
Lepiej prosto z mostu przyznac:
- przykro nam, nie ma nikogo kto by się tym zajął
ew.
- lepiej nie potrafimy
Obrazek Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Nowe forum

Post autor: Phoven »

Tori pisze:Bluzgi, bluzgi, bluzgi... Ludzie! Zejdźcie z BAZYLa, nie skaczcie do każdej osoby, która go broni! Jak tak wszystko dobrze umiecie, to zróbcie własną stronę, forum, zin, który się utrzyma te ładne kilka lat na rynku...
Tawerna nie jest zinem stworzonym* przez BAZa.
Strona i Forum - BAZ, owszem trzyma nad tym piecze ale i tak twierdze, że chyba raczej powinniśmy obarczać odpowiedzialnością za działanie strony borga. Jak by nie było - to jedyna osoba w przypadku której odejścia mielibyśmy większe kłopoty. Każdego innego da sie zastąpić - choć jeszcze raz powtarzam - nie chcę tego. Ale jakby nie było - w opini Szelmona i tak pewnie zostanę człowiekiem któremu każdą myśl można opisać słowami "(...)jak juz przejdziesz mutacje, obetrzesz mleko z pod nosa, i gusta ci sie nieco wyostrza. Poki co nie krytykuj czegos, czego nie ogarniasz."**
Cóż - uważam, że mam prawo krytykować KAŻDĄ osobe, dosłownie KAŻDĄ. Dlaczego? Jeśli ktoś coś robi źle bądź niewłaściwie wg mnie to nie wacham się i po prostu wytykam mu owe błędy.
Zresztą, czemu uważasz, że za wszystkim stoi fds. Ja, osobiscie nie zgadzam się z paroma jego postulatami. Gdyby zaś fds zacząłby sie zachowywać jak teraz sie zachowuje BAZ - na jego osobę słałbym "bluzgi". Mi zależy na większym wkładzie w TRPG społeczności, a przynajmniej redakcji :P Nie podoba mi się zwyczajnie, że BAZYL ma nas w czterech przysłowiowych literach. :P

* Jakby któryś ze starych opanowanych userów nie zrozumiał: stworzony nie oznacza tego samego co tworzony.
**Wycietymi żywcem z dyskusji o dziełach Tolkienach, wiem czepiam sie - ale Ty również :P
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: krucaFuks »

To ja dla odmiany podejmę się obrony BAZa: doceńmy jego zasługi dla Tawerny, najprawdopodobniej bez jego wkładu, TRPG padłoby już dawno temu. Za to należy mu się wdzięczność i szacunek - o czym kilka osób tutaj zdaje się zapominać momentami.

Prowadzenie zina, stronki oraz jeszcze forum to masa roboty. Ja rozumiem też Borga, który ma pracę i może po prostu nie mieć siły jeszcze skryptować codziennie po parę godzin tawernę. Tyle że w tej chwili jest on jedyną osobą, która może to robić. To jest najbardziej chore... A osoby z nowymi pomysłami, które mają więcej czasu - po prostu słyszą NIE! że będzie tak jak jest, a jak się nie podoba - to wynocha.

Zaczynają się wakacje... pewnie sporo osób będzie miało więcej czasu. Nie rozumiem, dlaczego nie można wykorzystać tego dla dobra Tawerny. W tym momencie to są już 3 dość pracochłonne obszary - zin (redakcja, składanie numerów, konwenty), strona (newsy i cała reszta), oraz forum (moderowanie, administrowanie, rozwijanie). Może lepiej byłoby, żeby jednak za poszczególne rzeczy odpowiadały różne osoby (oczywiście współpracujące ze sobą)? Bo inaczej to wszystko dalej będzie szło jak krew z nosa ;/

Przede wszystkim - źle się stało, że wcześniejsze próby dyskutowania o tych problemach były szybko wyciszane. To z tego powodu teraz jest tak dużo złych emocji. Niech to będzie nauczką na przyszłość.

A teraz trzeba się po prostu dogadać - zarówno bez nic nie przynoszących ataków, jak i bez udawania, że wszystko jest świetnie i cacy.

idę w końcu do domu :P
Obrazek Obrazek
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Danai »

Phoven, *krytyka* a *krytykanctwo* to dwie bardzo różne sprawy. I należałoby zastanowić się nad rozróżnieniem ich.

Jak na razie w tej dyskusji - a obserwuję ją od początku - pojawiają się głownie osobiste wycieczki względem osób, które poświęcają naprawdę sporo swojego czasu, by ten cały burdel na kółkach, zwany Tawerną się kręcił.
BAZYL nie jest autokratą - kto inny był chęty do podjęcia się tych zobowiązań? Ciężko go przekonać do zmian, fakt, ale to jest wykonalne, przy podaniu odpowiednich argumentów.
Propozycje nie mogą się ograniczać do "to jest do d***, to też, zróbcie tak-a-tak", bo niestety nie wszystko się DA zrobić. Nie ma możliwości, nie ma ludzi, etc,etc...

Co do borga wiele sie wypowiedzieć nie mogę, ale forum działa dobrze i ja osobiście nie widzę powodów do narzekań.

Jeżeli ktokolwiek chce jakichkolwiek zmian, niech sobie wypisze w punktach co, jak, KTO TO ZROBI, dlaczego tak byłoby lepiej. Logicznie, prosto. I jestem pewna, że więcej tego typu sporów nie będzie.

Pozdrawiam,
zirytowana Smoczyca

ps. Ktoś marudził, ze wrócono do dawnego stylu, bo tak było wygodniej adminom...A ten paseczek z głosowaniem powyżej to co? Demokracja, wybór, więc proszę myśleć, zanim się coś powie.
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Nowe forum

Post autor: Phoven »

Przypominam, że nie krytykuje borga (przez małe b, zgodnie z nickiem :P) a BAZa - to różnica. ;) Doceniam to co uczynił BAZYL, ale chcę większej autonomii. Teraz za pewne niektórzy zarzucą mi zdania bez pokrycia. Dlatego też pragnę zaoferować pomoc.

Mówię od razu: na kodzie się nie znam, na grafice też raczej amatorsko (w każdym razie nie np. na poziomie Szelmona), lecz za to jeśli brak ludzi którzy mieliby wertować tony tekstu etc. - jestem do dyspozycji. Wiem z doświadczenia, ze wiele osób tego nie lubi - ze mną jest odmiennie. Mogę również zająć się promocją TRPG, jakoś tak mam do tego smykałkę ^^ Tak więc: zaoferowałem pomoc, najprawdopodobniej ta wypowiedź zostanie zignorowana ponieważ nie będzie można jej wytknąć np. "ataków personalnych", które notabene również "obrońcy BAZa" uprawiają. Jeśli rzeczywiście mówimy tu o atakach. Bo mam gdzieś kto będzie rządził - oby wszystko szło coraz lepiej. Dokładnie - lepiej, a nie w miejscu :P
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Danai »

Phoven, wybacz, ale jesteś cokolwiek...niepoważny. To co uprawiasz nie jest krytyką, ale krytykanctwem. Jeżeli potrzebujesz dokładniejszej definicji: krytyka to w miarę nieosobiste wyrażenie swojej opinii na dany temat, z równoczesnym podaniem proponowanych rozwiązań. Krytykanctwo to wrzeszczenie "Naczelny d***, wszystko jest źle".
Proszę, zwróć uwagę na rozróżnienie i nie każ mi się po raz kolejny powtarzać, bo tego nie lubię.
BAZYL to stara konserwa i ciężko go przekonać, ale DA SIĘ to uczynić, a jego zasługi są niezaprzeczalne. Więc łaskawco, przestań po nim jeździć, bo na to nie zasługuje.

Jakiej autonomii oczekujesz? Czego chcesz, bo dla mnie Twoje żądania są zupełnie niezrozumiałe.
Co do reszty - to bardzo miło, że deklarujesz chęć pomocy...Ja również, tylko co z tego? Jesteś dokładnie tak samo bezużyteczny dla zinu jak ja - masz chęci, ale zdolności i wiedzy które są potrzebne już nie, a niestety konieczne są wszystkie 3 elementy.

Pozdrawiam,

D.

ps. jak coś może iść w miejscu?
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Nowe forum

Post autor: Phoven »

Być może - rzeczywiście jestem od jakiegoś czasu... powiedzmy, że słowo "rozkojarzony" jest zbyt płytkie.
Jakby nie było jednak - "oponenci" również nie grzeszą szczególną konkretyzacją swoich oskarzeń. To tylko taka mała dygresja.
BAZYLa da się przekonać do czegoś przy użyciu konkretnych argumentów, powiadasz? Zbyt często moje pytania były po prostu przez niego olewane bym mógł przyznać Ci rację. Pytania w pełni poważne, jak widać ja jestem osobą niepoważną więc ktoś taki jak BAZYL nie musi się przejmować pytaniami i sugestiami od maluczkich, czyż nie? :P
Krytykanctwo - no cóż, konkretne zarzuty padały głównie z ust BLACKsa i fds'a, nie widzę potrzeby tego powtarzania, jeśli poparłem ich wypowiedzi. Przyznaję - z lekka mnie poniosło, choć mimo, że i tak wypowiadam się najmniej radykalnie to masz właśnie do mnie głównie pretensje o "krytykanctwo". Jakby nie było - obie strony często używaja równie mało sensowanych "argumentów". Więc - proszę, bez jednostronnych insynuacji.
Co do reszty - to bardzo miło, że deklarujesz chęć pomocy...Ja również, tylko co z tego? Jesteś dokładnie tak samo bezużyteczny dla zinu jak ja - masz chęci, ale zdolności i wiedzy które są potrzebne już nie, a niestety konieczne są wszystkie 3 elementy.
Kodem zajmuje sie przedewszystkim borg, grafiką - Szelmon. To wystarczy - nie sadzisz? :P
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Danai »

Nie, nie sądzę.

W mojej opinii brakuje przedewszystkim tekściarzy, grafików, a koderzy również by się przydali, aby móc wprowadzać ciekawe nowinki techniczne, które uatrakcyjniłyby www i forum, tak wizualnie jak i merytorycznie.

Okay, powtórzę Ci po raz trzeci: pomysł + argumentacja = akceptacja.
Teraz jasne?

A może teraz na forum publicznym powiesz, jakie Twoje absolutnie genialne i rewolucyjne pomysły zostały "totalnie olane" przez tego cholernego despotę i dyktatora? Jakoś nie bardzo wierzę, żeby akurat on zignorował zadane pytanie - chyba, że należy do typu "czemu mamut nie jest protoplastą krowy".
Proszę też o uściślenie, które z moich argumentów uważasz za mało sensowne, chętnie Ci je wyjaśnię.

I skoro jesteś rozkojarzony, to pozbieraj się pierwsze do kupy zanim coś napiszesz, bo ta dyskusja już dawno straciła sens.

Regards.

D.
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

Chciałbym zauważyć jedną rzecz, która ostatnio została pominięta (zwłaszcza w postach Szelmona, równie flejmogennych jak moje). Cała akcja nie miała i nie ma na celu atakowania BAZYL'a. To, że podczas niej, jego ego ucierpiało to inna sprawa. Jednak skoro ktoś mówi "Tawerna to ja!" to musi się liczyć z tym, że każda krytyka tawerny odnosi się także do niego. Podstawowym celem "rewolucji" jest zmiana sposobu administrowania tawerną. Wiele osób nie zgadza się z despotycznym podejściem do wszelkich spraw. Albo jako społeczność tworzymy tawernę i dbamy o jej rozwój, albo bawimy się w monarchię absolutną gdzie wszyscy są poddanymi jednej osoby. Podczas gdy pierwszy "ustrój" buduje więź, to drugi wywołuje u niektórych jedynie frustrację. Należy też zauważyć, jak w obecnym stanie tawerna potrafi na dłużej przyciągnąć zwykłych użytkowników. Tych co się w miarę systematycznie udzielają oraz nie są w żaden inny sposób związani z tawerną. Ilu jest taki właśnie użytkowników, starszych niż 9 miesięcy? 10? 15? Nie więcej. A co z resztą? Zmęczyła się tawerną? Tawerna nie spełniła ich oczekiwać i odeszli do innych serwisów?

Wszystkie reformy na tawernie były blokowane od samego jej początku (przynajmniej o ile nie zgadzały się z wizją rozwoju, promowaną przez "władców"). I tu nie chodzi o to, że fds powie "Czas na zmianę silnika na UNB" i od razu trzeba się posłuchać. Chodzi o to, że w takim przypadku, sprawa zostanie rozpatrzona. Rozpatrzona nie przez wąskie grono osób (w skrajnym przypadku przez jedną), lecz przez całą społeczność tawerniaków. Kompletny brak transparentności i chęci społecznego dialogu, powoduje frustracje. Przepraszam, ale zżyłem się z tawerną. Nie chcę widzieć jak odchodzą od niej cenni ludzie tylko dlatego, że dialog w "zarządzie" jest niemożliwy. Nie chcę widzieć jak wartościowi, zwykli użytkownicy przenoszą się na inne serwisy, bo tamte są o dostosowane do ich wymagań. Inne serwisy (nie podaję ze względu na kryptoreklamę ;)) są nastawione na użytkownika, pragną ich więcej i cieszą się, jak któryś z nich chce mieć swój wkład w ich rozwój. Z tego co zauważyłem, każde większe forum/zin/cokolwiek przeżywa podczas swojego rozwoju podobny kryzys. Przez pewien czas potrzebuje "rządów silnej reki", to często gwarantuje wydobycie z kryzysu, rozwój etc. Jednak po pewnym czasie, społeczność pragnie wolności i rozwoju. Wystarczy połazić po większych serwisach, żeby zauważyć to zjawisko. Ludzie mają dość administratorów rządzących twardą ręką, narzucających swoje zdanie, tępiących "opozycję" i strzelających fochy gdy pojawi się krytyka. Ludzie nie pragną być na siłę kontrolowani. To jest forum o RPG, więc podam analogię do sesji. Gdy MG twardo na siłę narzuca swoją wizję przygody, nie pozwalana na odstępstwa, karze za jawne bunty przeciwko liniowości przygody, to ludzie się dobrze przy tym potrafią bawić, lecz jedynie przez krótki okres czasu [!!!!! - dop.MP]. Na dłuższą metę to jest niefajne. Wpierw się informuje takiego, że gracze pragną większej swobody. Następnie jest kluczowy moment, albo MG weźmie do serca rady i zacznie brać pod uwagę życzenia swojej trzódki, albo się zmieni MG. Prosta sprawa. Nie ten Mistrz to inny, który będzie ciekaw pragnień graczy i je będzie chciał choć w pewnym zakresie spełnić. Nie ta strona to pójdę na inną. Widzicie analogię?

Chcecie konkretny przykład liniowości działań na tawernie?
Sesje. Przez "trzymającą władzę administrację" są traktowane jako coś całkowicie pobocznego. Rzecz niemal niegodna uwagi, jest bo być musi być, ale się ją lekce sobie waży. To jest błąd. Wielu użytkowników tawerny to "tylko" gracze. Czy są gorsi od reszty? Przecież taki stosunek do nich to wielgachny błąd! Co więcej, uważam, że o tych graczy należy dbać! Wielu redaktorów tawerny zaczynało od sesji. Wiele osób wypowiadających się w pozostałych tematach, zaczynało od sesji. Większość aktywnych użytkowników forum zaczynała od sesji! Tymczasem nawet propozycje zmian, ułatwiających życie na sesjach były "duszone" w zarodku.

@Danai: Piszesz, że BAZYLa jak się człowiek uprze, da przekonać do jakiegoś rozwiązania. Tu chodzi o to, żeby nie trzeba było męczyć BAZYL'a, żeby w swojej łaskawości przychylił się do jakiejś propozycji. Jeśli tawerniacy poprą jakiś pomysł to administracja powinna zrobić to co jest w stanie aby go zrealizować. Administracja służy użytkownikom, a nie użytkownicy dbają o ego administracji. Dla mnie niewyobrażalne było wcześniej (przed zapoznaniem sie z tawerną on-line), żeby jeden z administratorów jakiegoś serwisu cenzurował poczynania innego administratora wg własnego widzimisie, żeby jeden z administratorów otwarcie przyznał, że jest despotą i mu z tym dobrze, żeby zamykać temat, w którym ktoś wysuwa propozycje zmian, żeby otwarcie twierdzić, że "nie ważne, co powiedzie i tak nie zmienię zdania", w końcu, żeby trzymać wszystko w tajemnicy a potem tylko marudzić, że nikt nie chce pomóc. O tym, że na tawernie brakuje grafików dowiedziałem się parę postów wyżej z postu Szelmona. Oficjalnie grafiką nawet nie zajmuje się on tylko Kazek ... Ale widać "administracja" głównie lubi wszystko kontrolować i potem marudzić, że ludzie nie mają własnej inwencji. Podkreślam lubi, bo dla każdego w miarę wykształconego człowieka powinno być wiadome, że im większa kontrola nad społecznością tym mniejsza inwencja własna osobników tej społeczności.

Wiem, że moje posty były i są flejmogenne, ale chyba nie ma innego sposobu, aby wylać kubeł zimnej wody na niektórych.

PS: Nikt nie kwestionuje zasług BAZYLa, ani tego jak dobrze się sprawuje składając tawernę. Jednak nie jest chodzącym omnibusem. Jak ktoś/coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

PPS: Powtarzam. Jestem użytkownikiem forum TRPG, jestem czytelnikiem, jestem moderatorem forum, jestem tawerniakiem. I chcę być też częścią tawerny! Nie jestem niczyim sługą, pragnę uczestniczyć w tawernie z własnego wyboru. Pragnę, aby głos mój i mi podobnych był słyszany wśród "władców". I pragnę uświadomić "władców", że nie są wcale mądrzejsi, bystrzejsi, czy bardziej dalekowidzący niż każdy inny członek społeczności jaką jest tawerna.

PPPS: Na tawernie zbyt często: pomysł + argumentacja = olanie sprawy.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Zablokowany