[Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

ODPOWIEDZ

Oceń utwór

1.
1
20%
2.
0
Brak głosów
3.
0
Brak głosów
4.
0
Brak głosów
5.
3
60%
6.
1
20%
 
Liczba głosów: 5
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

[Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Qler »

Witam po długiej ciszy! Chciałbym przedstawić mój nowy utworek w klimacie fantasy. W zasadzie jest to utwór przygotowany na potrzeby "Obrońców Imperium", a jego wykonawcami jest grupa dwóch bardów (jeden z nich gra i śpiewa, drugi przygrywa drugą gitarą), którzy przemierzają pobliskie wioski i miasta, by przedstawiać smutne historie osób, z którymi coś ich łączyło.

Od strony technicznej powiem, że nagrałem to w niewielu próbach, by nie nagrać tego zbyt idealnie, dlatego błędy, które usłyszycie, po prostu mają tam być, toć bard też człowiek i pomylić się może ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Narmo »

Muzyka i owszem, nawet bardzo, ale tekst, a zwłaszcza lekko "podpity" wokal niestety...
Chętnie opublikowałbym sam podkład (ewentualnie z zagraną linią melodyczną), albo wersje z innym wokalem.
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Thurs »

Narmo pisze:Muzyka i owszem, nawet bardzo, ale tekst, a zwłaszcza lekko "podpity" wokal niestety...
Chętnie opublikowałbym sam podkład (ewentualnie z zagraną linią melodyczną), albo wersje z innym wokalem.
Na trzeźwo nie dało rady? :D
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Qler »

He, zaświadczam, że wokal nagrywałem całkowicie na trzeźwo i całkowicie trzeźwo teraz odpowiem. Podpity bard, który śpiewa tę smutną balladkę jest podpity i śpiewa w smutny sposób :mrgreen: . Nie zaśmieca sobie głowy czystością swojego głosu ponieważ gówno go obchodzi, czy zdobędzie za to "Grammy", czy też podbije serca publiczności na "Eurowizji".

Nagrałem to w taki a nie inny sposób żeby oddać klimat, a nie żeby mi teraz np. Mr Wojewódzki mówił, czy zaśpiewane nieczysto, "czy też także" niewesoło. Mógłbym nagrać wokal jeszcze raz, ale różniłby się tylko niewielkimi detalami, bo akurat tę historię opowiadam Takim Bardem i nikt z Was nie wie jakie przeżycia i emocje ściskają Jego gardło :?

PS. Nie jestem megalomanem, bo gdybym był, to zamieściłbym ten utwór bez żadnego błędu instrumentalnego i mój zwykły podpity bard zaśpiewałby niczym Pavarotti. Czy tego właśnie byście chcieli? :shock:

Pozdrawiam
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Qler »

Brzoza pisze:naucz się śpiewać i ogól wąsy albo naucz sie śpiewac i wyraźnie mówić
Brzoza, czy jedynym twórczym zajęciem na Tawernie jakim możesz nas zaszczycić jest pisanie tak bzdetnych i mających mało wspólnego z Naszą rzeczywistością uwag? Bardzo lubię sarkazm ale to, że stosujesz go w takim temacie i odnośnie mojej osoby sprowadza go do żenującego poziomu. To nie pierwszy raz kiedy strofujesz mnie za wyrażane przeze mnie opinie, które wcale nie są obrzydliwie obraźliwie i nie rozumiem dlaczego przyczepiłeś się akurat do mnie. :shock:

Pozdrawiam i życzę szczerze, jeśli umiesz obsługiwać skrzynię biegów - wrzuć na luz. :mrgreen:
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Brzoza »

mówię serio, o ile gra gitara, słuchać się Twojego głosu nie da.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Qler »

No trudno, jako, że nie będę robił tego pod szeroką publikę, zostanie tak jak jest. Niech chociaż każdy czytelnik zinu Tawerny RPG ma szansę na własną, a nie kilku osób na forum, ocenę tego kawałka.

Dlatego zwracam się jeszcze raz do Narmo, żebyś zamieścił to do kolejnego możliwego numeru Tawerny.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: No Name »

No rzeczywiście wokal nieczysty i "niemrawy". Wydaje mi się że mógłbyś nieco głośniej.

Niemniej jednak jest MOC :) Trzyma pewien klimat. Gitary brzmią spoko, w słowa nawet się nie wsłuchiwałem, ale wierzę że jakiś sens mają. No i kolejną rzeczą przemawiającą na plus jest fakt że wybiłeś się ponad tłum i zamieściłeś jakąś muzykę :)

5/6
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Wevewolf »

całkiem ciekawe próby, ale miłoby było gdyby jakość była nieco lepsza. A wokal ciekawy!
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Eglarest »

o wokalu już się koledzy wyżej wypowiedzieli ;) mi osobiście nadto nie przeszkadzał ale ja się nie będę wypowiadał bo lepszego nie mam :P
ogólnie nie lubię piosenek, których nie słyszałem jeszcze ;)
ale bardzo mi się sama muzyka podoba ;) i w tej balladzie brakuje po tym spokoju jakiegoś mocnego uderzenia w formie np "refrenu" kończącego za razem utwór :D
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: corvus »

W niektórych momentach twój głos bardzo mi się podoba (wydaje się być sympatyczny), ale jednak nie zachwyca w tym utworze. Nie podobają mi się nazbyt te podkreślenia niektórych słów, kładziesz akcent na końcówki niektórych wyrazów i w tych momentach utwór przestaje mi się podobać.
Bardzo fajny jest natomiast początek utworu (melodia).
Ogólnie dałabym mocną 4 albo -5.
Malgrin
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 21:25
Lokalizacja: Radom

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Malgrin »

A mi się podoba :)
Świtań
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2011, 23:00
Numer GG: 41736694
Lokalizacja: Ciemno tu...

Re: [Kącik muzyczny] "Ballada o życiowym starcu" by Qler

Post autor: Świtań »

Posluchałem, zrozumiałem,doceniłem.Rozumiem zamysł i jak dla mnie, twój zmęczony i lekko niemrawy głos dobrze oddaje klimat.Szacun za próbę.
"Zobaczyć i nie zrozumieć - to dokładnie to samo, co wymyślić."
ODPOWIEDZ