Miecze

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Miecze

Post autor: scorez »

Siemanko! (uff dawno mnie tu nie było.)
Mam pytanko. :D
Wiem, że ciężko porównywać różne rodzaje mieczy, gdyż każdy ma swoje zalety i wady, aczkolwiek!
Proszę powiedzcie mi, który miecz wydaje mi się wam najbardziej interesujący. :D

Nie, nie będę podawał przykładów jednakże: Miecz powinien być mobilny, umożliwiać pchnięcia, cięcia. Powinien nie ograniczać ruchu zarówno w dłoni jak i w pochwie.

:D Tak na uboczu powiem, że sram już japońskimi ostrzami. :P
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Miecze

Post autor: Alien »

No to masz problem bo generalnie katany zostaly uznane za najlepsze ostrza ever ;) http://www.youtube.com/watch?v=EDkoj932YFo takie porównanie.
00088888000
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Miecze

Post autor: Heos »

Bzdura, katana jak każda inna broń biała ma swoje wady i zalety.

Pierwsza rzecz to to, że z technicznego punktu widzenia nie jest mieczem tylko szablą oburęczną (lub jak mówią niektórzy "półtoraręczną"), w Polsce przez wiele lat nazywana szablą japońską. Dopiero zamerykanizowana i spopularyzowana wersja nazywa katanę mieczem.

Do autora tematu:
Powiedz do czego chcesz miecza używać i jaki preferujesz styl walki.
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Miecze

Post autor: scorez »

Miecz powinien być mobilny, umożliwiać pchnięcia, cięcia.
Powinien nie ograniczać ruchu zarówno w dłoni jak i w pochwie.
Powinien umożliwiać jak najwięcej możliwych stylów walki (jedną ręką, dwiema rękami, tarczą, dwoma rękami)
Powinien schowany nie krępować ruchów podczas ew. wspinania się na drzewa, budynki etc.
Powinien posiadać jelec, ochronę na rękę lub jakiś mechanizm blokujący miecz przeciwnika.
Powinien posiadać wyważenie w kierunku rękojeści.

Narazie skłaniam się w stronę półtoraręcznego Albiona albo taki Zombie Slayer jednakże, potrzebowałbym do takiego zombie slayera dobrać dobry jelec. :P

Wiem, że spełnienie wszystkich tych kwestii jest ciężkie. Aczkolwiek nadal szukam.

Katany odpadają, tak samo jak ninjato, shinobikeny i wakizachi. Powodem tego jest kwestia wyważenia, takie miecze mają wyważenie w stronę końca ostrza co pozbawia je manewrowości (nawet wydłużona rękojeść nie rekompensuje manwerowości porównywalną ze zwykłym bejsbolem). :D sad but true, miałem w dłoni, wiem o czym mówię. Zresztą, katany są zbyt delikatne. :D

Ale metal to metal. :D Ja szukam wzorca który spełni moje wymagania. Katana nie spełnia.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Miecze

Post autor: Heos »

Szukasz kamienia filozoficznego, boskiej cząstki wśród mieczy. Coś co jest do wszystkiego, jest do niczego.

Najbliższy twojej wizji jest klasyczny niemiecki miecz bękarci.
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Miecze

Post autor: scorez »

Pozwolę sobie nie zgodzić.

Ludzie w służbach specjalnych przechodzą szkolenia od wszystkiego, kierowanie pojazdami, śmigłowcami, pierwsza pomoc.. no wszystko.. ale nie zdobywają super specjalizacji we wszystkim. Muszą się znać na wszystkim bo nie wiadomo do czego może im się to przydać.

Na podobnej zasadzie szukam miecza. Opisałem ładnie do czego to może służyć.. i tak, miecz długi będzie dobry, ale zastanawiam się czy ktoś miałby jakąś lepszą propozycję.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Michael2
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 7 marca 2014, 16:05

Re: Miecze

Post autor: Michael2 »

ja tez tak uwazam
tawernowykomis
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2014, 14:07
Kontakt:

Re: Miecze

Post autor: tawernowykomis »

Fajne porównanie ludzi do służb specjalnych a mieczy...
Grzybu
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 15 grudnia 2014, 11:57

Re: Miecze

Post autor: Grzybu »

Katana jest spoko, ale my mamy coś lepszego! a mianowicie szabla husarska aka czarna szabla, poczytajcie sobie o niej bo mozemy byc z tego dumni:)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Miecze

Post autor: Alien »

Czytaj ze zrozumieniem. Szable odpadają w przedbiegach przy takich wymaganiach.
00088888000
ODPOWIEDZ