Wrzesień - do szkoły!!!

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Alakhai
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Chrzanow

Wrzesień - do szkoły!!!

Post autor: Alakhai »

ale nie wszyscy :wink: hehe
ja od pazdziernika :lol:
"Wątpliwości. Tylko zło (...) nigdy ich nie ma."

A.Sapkowski
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

że zacytuję Torpencja z redakcyjnej LD:

Uczniom gratulujemy szkoły - studenci

cytat z pamieci czyli pewnie przekręcony :D
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

początek posta:

:evil:

koniec posta

(zgadnijcie czemu :/ ) wrrr
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Alakhai
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Chrzanow

Post autor: Alakhai »

eeeeh nie domyslam sie :wink:
"Wątpliwości. Tylko zło (...) nigdy ich nie ma."

A.Sapkowski
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

Alakhai pisze:eeeeh nie domyslam sie :wink:
ty weź sie nie znęcaj... przecież dziś rocznica początku WW2 ;-)
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
goki
Tawerniany Emeryt
Tawerniany Emeryt
Posty: 189
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 09:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: goki »

hehe :)

I'm too cool for school 8)

choc zaczynam troche wczesniej niz 1 pazdziernika :) 14.09 mam majce :evil:
kra.
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

To jeżeli pozwolicie ja się podzielę moimi emocjami:

nowa szkoła
16 angielskich w tygodniu
9 lekcji w poniedziałek (czyli wracając buskiem w domciu będę ok. 17), 7-8 w inne dni
32 osoby w klasie: 7 facetów, 25 dziewczyn- ani jednej fajnej laski
nikogo nie znam
spędzę tu 4 lata

Rany, w co ja wdepnąłem!!!
real_go'n'siur
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 19:25
Lokalizacja: Z łona matki
Kontakt:

Post autor: real_go'n'siur »

Hmmm... ja tam nawet się ciesze że już szkoła w końcu będę miał zajecie do około 15 bo czasami było zimno i nudno w te wakacje.
U mnie w klasie są:
:arrow: 32 osoby w tym
:arrow: 16 chłopaków w tym:
:arrow: 3 kujonów
:arrow: 13 spoko kolesi
:arrow: 16 dziewczyn w tym:
:arrow: 2 kujonki
:arrow: 4 takie sobie dziewczyny
:arrow: 10 fajnych lasek
Dla mnie spoko
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

BAZYL pisze:że zacytuję Torpencja z redakcyjnej LD:

Uczniom gratulujemy szkoły - studenci

cytat z pamieci czyli pewnie przekręcony :D
Znajac BAZYLa... :P sprostowanie topic: "studentom gratulujemy wakacji" i tresc: "Wakacyjni studenci pozdrawiają młodzież szkolną..." :P

:twisted: nie zeby mnie pocieszyl
tak wlasciwie to minie do szkoly nie ciagnie zajec mialem przez wakacje dosc, kiedy bylem wolny czas sobie oganizowalem, a teraz?

praca, stres,coraz chlodniej i ciemniej,znow blizej do matury, no i kochana łacina... ehh tylko plakac, nie(!), krzyczec pozostaje
SZKOLA - TO DOPIERO KAMPANIA! :P
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Rallat
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 11:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Rallat »

Ja - jako świeży licealista - trafiłem na bardzo sympatyczną wychowawczynię. Mam 37 ludzi w klasie (20 dziewczyn :twisted: ). I w ogóle biol-chem rządzi! :P
"To była wolność. Utrata całej nadziei była wolnością..."
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Vivat academia!
Vivat profesores!

(autor tych słów był chyba prymusem w klasie lizusów :wink: :D )

Tjaa... To czas bym i ja podzielił się wrażeniami:
- początek edukacji w liceum
- klasa 34 osoby (w tym jedenaście dziewcząt - większość (wszystkie? :) ) niczym eksperymenty szalonego jajogłowego :D ), co najmniej połowa klasy to chyba kujony* w czystej postaci (skromnie mówiąc, to jest to chyba najbardziej elitarna klasa w regionie :) - gdzie ja się wpakowałem!? :shock: )
- nauczyciele fajni z wyjątkiem pani od polskiego (cytaty: "Ja nienawidzę pierwszych klas"(i tak co 5-10 min) czy też (po trwającym minutę namyśle) : "A to idę do Januszka" :D i wieeele innych tego typu - pani jest po prostu "lekko" natchniona)
- wszyscy nauczyciele chcą nas jak najwięcej nauczyć i "przemycić odrobinkę materaiłu ponad program"
- 35 lekcji w tygodniu (tu akurat nie mam najgorzej :D - ale i tak jest źle :( )
- A szkołę to projektował chyba złośliwy trol - jeżeli chcecie zobaczyć prawdziwy labirynt to koniecznie przyjedźcie! :)
Dobra, już dobra - kończę to użalanie się nad sobą :) (no może "trochę" przesadzam w paru punktach (zwłaszcza w drugim :wink: ), ale to tak żeby dodać dramatyzmu :D... - ogólnie nie jest tak źle :D ). Da się przeżyć (ale co to za życie?... :D ), ale nie obraziłbym się gdyby wakacje były troszkę dłóższe - tak o około 500% :D - choć, z drugiej strony, co by były warte wakacje, gdyby nie było szkoły?

A teraz na (nieco) poważniej: Niestety system edukacji, tak w Polsce jak i na świecie jest bardzo chory - psychologowie i socjolodzy już od lat biją na alarm. W niektórych państwach (nawet w Polsce) robi się coś aby temu zaradzić ale: albo są to pooowolne i drogie procesy, albo pojedyncze "rewolucyjne" placówki dostępne jedynie dla elity finansowej, a i one nie są doskonałe, z tego co mi wiadomo. Swoją drogą ciekawe - czy gdyby "uzdrowić" system edukacji to czy rzeczywiście szkoła byłaby przyjemnością, jak to twierdzą rzeczoznawcy? :)

* nie mam nic do osób które dużo (lub po prostu dobrze) się uczą - wręcz przeciwnie, zazwyczj lubię takie osoby (zresztą ja też, ponoć, się dobrze uczę :D - średnia na koniec gimnazjum = 5.21... i dodam, że jakby mi się chciało, to mógłby mieć dużo wyższą bez większych problemów :wink:... Czy ja się chwalę? Nie... ja tylko ostrzegam :D ) jeśli mają one poczucie humoru w stopniu chociaż minimalnym i nie uważają się za jakiś nad-ludzi (co niestety się zdarza...)

PS. Odnośnie tego, wszechobecnego tu, pisania o "laskach" i urodzie dziewcząt z klasy - niech no tylko jakaś feministka to zobaczy... ale będzie dym! Ale będzie łomot! :D
Ostatnio zmieniony sobota, 4 września 2004, 15:21 przez MAd Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

nie weim czemu ale jeśli chodzi o ten "labirynt" to mam podobnie :/ taa nie ma to jak szkoła gdzie góra (2 piętro) gdzie jest pare sal ma schody prowadzące do 1-2 sal a i nie są one połączone korytarzem między sobą :/ że aby przejść z jednej sali do innej na 2 piętrze to trzeba zejść najpierw piętro niżej :/ nie ma to jak "dziewiątka"
co do kujonów to mam wrażenie że niektórym ccoś takiego sprawia przyjemność - tona nauki i jeszcze kapowanie na innych jak im się powinie noga
"- proszę Pani a może chce Pani obejrzeć pracę domową" (tekst z gimnazjum kujonka który jako jedyny odrobił PD na lekcję na której nigdy ich nie sprawdza :/ nauczyciekla :/
ech ale ja przynajmniej mam fajne dziewczyny w klasie :D i to mi się podoba :D że można się na przerwie/lekcji odstresować trochę.
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

No to słuchajcie tego, u mnie szkoła wygląda tak:

:arrow: 30 osób w klasie: 13 chłopaków, 17 kobitek.
:arrow: Budynek szkolny składa się z dwóch pięter (+piwnica na której jest aula i parę klas).
:arrow: To tylko gimnazjum, ale chodzi do niego przeszło 570 uczniów :!:
:arrow: Wicedyrektorka zachowuje się, jakby szkoła była jej i wprowadza reżim. Przykład: Nasza sala miała numer 6 ( i była w piwnicy). Klasa mająca lekcję przed nami popisała masę ławek (gratuluję pomysłu). I co? TO MY musieliśmy przynosić płyny do mycia i ścierać te wszystkie obrazki. "Ja bym to olał" - ktoś by zapewne powiedział. Jasne! Ja też, gdyby nie to, że w/w wicedyrektorka powiedziała, że będziemy musieli PŁACIĆ za popisane ławki. Miodzio, nie?
:arrow: Moja klasa ma niby profil informatyczny. A co się stało? Otóż okazało się, że jest to profil matematyczno-informatyczny :P . I tak zrobili mnie w balona, bo gdy się zapisywałem, to się zaklinali, że jest TYLKO informatyczny.
:arrow: Na pocieszenie okazało się, że jako JEDYNA KLASA mamy w pierwszym roku informatykę. Tja... 2 godziny na dwa tygodnie. To ja już w podstawówce miałem 2 godz. na TYDZIEŃ! Dzięki bogu chodzę już do 2-giej klasy, więc mamy tyle godzin, ile w podstawówce. A teraz: BABACH! Mój braciszek (chodzi do 1-szej gim.) ma dwie informatyki na tydzień i jest w klase (werble)... SPORTOWEJ! I to jest "sprawiedliwość"...
:arrow: I kolejny pomysł wicedyrki: Nad szatniami były przyklejone numerki, żeby uczniowie wiedzieli, którą szatnię ma dana klasa. Niestety, "mądrzy" uczniowie urządzali sobie zabawy w ździeranie tych naklejek. Wicedyrektorka powiedziała, że za naklejki będą płacić, nie uczniowie, którzy je zdzierali, ale... uczniowie do których dana szatnia należy!

Tak więc, jeśli ktoś chce się ze mną zamienić: Proszę bardzo! Tylko niech mi załatwi klasę z profilem informatycznym. Byle w Lesznie wielkopolskim. :P
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Biedacy, szkola... Ja jestem ciagle na wakacjach ;>
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Co? Jak? Przecież w Anglii studenci już zaczęli...jestem tego doskonałym przykładem...Falka co Ty kombinujesz? Pewnie na lewo tam jesteś i się cieszysz :P
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Ale ja nie studiuje tutaj, ja sie obijam ;) Studia moze zaczne w przyszlym roku, a teraz od stycznia zapisuje sie kurs literatury albo cos w tym stylu. Do tego czasu zarabiam kaske (i ja wydaje;))
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Ossszzzz Ty! To ja, biedny studencina, zmuszony czekać na odzew policji w sprawie mojej niekaralnośc zanim będę mógł pracować zgadzam się na przejazdy do Londynu na sesje, a Tobie, kasiastej i leniącej się bestii nie chce się do Luton przyjechać?
Zemszczę się w niedzielę :twisted: ...i będziemy kwita (Ty za Halkę...nie będącą moim pomysłem tak nawiasem mówiąc...)
ODPOWIEDZ