Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

Symbolika

orientuję się w symbolice i ukrytych znaczeniach
10
40%
mniej więcej wiem o co się rozchodzi
11
44%
nie za bardzo siedzę w tym
3
12%
nie wiem co to jest symbolika
1
4%
 
Liczba głosów: 25
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Blue Spirit »

Nesquel pisze:http://www.ojceimatki.republika.pl/mono ... supper.jpg


hahah widzicie co można wygrzebać siedząc w internecie? Tu wyraźnie widać dłoń jezusa i że nie trzyma on dłoni Magdaleny, ale UWAGA: ma ją rozłożoną troszkę na kształt... szponów?
Przyjrzyjcie się dobrze.
czytasz posty? bo widzę że nie bardzo.

Szukanie symboli to zabawa, K-pax, nie jakieś poszukiwania głębszego sensu albo jakieś poważne rzeczy. To zabawa, cholera, ale symbole są faktyczne i po prostu zabawnie jest interpretować obrazy słynnych malarzy albo i wynalazców.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Brzoza »

Nesq, nie Wiem jak Ty to widzisz, ale ja widzę rozlozoną dłoń w geście powolnego kładzenia dłoni na stole. Twoje wrażenie bierze się z tego powodu że jakość pracy Vinciego jest jest 'troche' słaba i chyba z Twojego niezrozumienia skrótu perspektywicznego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: gaudat »

Ty Nesq chyba nadal nie zauważyłeś drobnego szczegółu, który obala wszystkie twoje wywody. Wszystkie obrazy, które próbujesz interpretować powstały setki lat po śmierci Chrystusa, więc w gruncie rzeczy ci artyści mieli taką samą wiedzę jak my teraz. Nawet jeśli Da Vinci uważał, że Swięty Graal to Maria Magdalena to nic z tego nie wynika.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
6banan9
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 6 czerwca 2009, 13:46
Numer GG: 5297169

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: 6banan9 »

Ja osobiście uwielbiam takiego rodzaju zagadki i symbole, według mnie to świetna zabawa i tyle :smile: Z natury nie cierpię wszelakich owczych pędów, więc odkąd wokół "Kodu" zrobiło się takie zamieszanie, mnie trochę ten temat odpycha. Zgadzam się z przedmówcą, że w końcu da Vinci też nie mógł na ten temat zbyt wiele wiedzieć. "Ostatnią wieczerzę" za fantazję genialnego autora :D
Najciekawszy szczegół w obrazie to dla mnie ręka z nożem, na prawdę do nikogo nie pasuje.
Mająca Zawsze Zielone Światło
Powierniczka Tajemnic Wielkiego Banana
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Blue Spirit »

no właśnie, to jest banana. Tzn zabawa. Tu nie chodzi o to żeby udowodnić wszystkim że Św. Graalem była Magdalena, tylko by znaleźć jak najwięcej symboli, znaków. Wszystko co wydaje się być nie na miejscu bądź czymś się wyróżniać. Nie ma sensu szukać w tym głębszego sensu.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: No Name »

no właśnie, to jest banana. Tzn zabawa. Tu nie chodzi o to żeby udowodnić wszystkim że Św. Graalem była Magdalena, tylko by znaleźć jak najwięcej symboli, znaków. Wszystko co wydaje się być nie na miejscu bądź czymś się wyróżniać. Nie ma sensu szukać w tym głębszego sensu.
Problem pojawia się gdy o wynikach owej zabawy zaczyna trąbić telewizja, prasa i radio, a ludzie zaczynają to brać na poważnie :?
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Blue Spirit »

no ja się bez bicia przyznam że jak przeczytałem kod to niemalże uwierzyłem choć w połowę owych bajdurzeń... ale zdrowy rozsądek i tok poprawnego rozumowania wrócił na szczęście tak samo szybko jak zniknął.
Co nie znaczy że owe symbole nie są dosyć dziwne, i spektakulacji na ich temat może być od groma.
Problem pojawia się gdy o wynikach owej zabawy zaczyna trąbić telewizja, prasa i radio, a ludzie zaczynają to brać na poważnie
ba, problem to by się zaczął gdyby kościół wytoczył autorowi proces sądowy :P
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Alien »

lub zabronił przebać na cmentarzu chrześcijańskim ;)
00088888000
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Tori »

Od dziś płacę Eurogąbkami.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Sihamaah »

Ha, a to widzieliście?
Więc DaVinci chciał nam przekazać, że Jezus był małym cyklopem :o
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: No Name »

ba, problem to by się zaczął gdyby kościół wytoczył autorowi proces sądowy
Równie dobrze mogli by uznać Sapkowskiego i Tolkiena za założycieli sekt :P
Ech... XXIw. a ludzie wciąż nie rozumieją na czym polega fikcja literacka -_-
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Blue Spirit »

Ech... XXIw. a ludzie wciąż nie rozumieją na czym polega fikcja literacka -_-
chodzi chyba o to:
Książka Browna wzbudziła straszliwe kontrowersje w zasadzie wszędzie. Sam Brown nigdzie nie mówi że uważa swoją tezę za prawdziwą, więc kościół - jeśli już - powinien czepiać się nie niego a fanatyków jego książek, tych właśnie którzy doszukują się symboli ale robią to na poważnie i chcą jak najbardziej poniżyć (złe słowo...?) kościół, potępić go. Autor po prostu znalazł dużo fajnych szczegółów.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: MAd Phantom »


Ech... zamiast Kodu, przeczytajcie (to do fanatyków Kodu ogólnie ;p ) sobie lepiej Trylogię Illuminatus! - przekonacie się wtedy jaki on "średniawy" (tak stylem jak i merytorycznie) i jak kiepskie i słabo podparte teorie się w nim plączą ;p Tak na szybko:

1) Poziom szyfrów i kryptologii w Kodzie jest żałosny - Sophie by dawno z pracy poleciała albo nawet nie ukończyła studiów ;p
2) Zakon Syjonu nigdy nie istniał - jedyny dokument go opisujący był sfałszowany. Już użycie bractwa wolnego ducha byłoby ciekawsze ;p
3) w Kodzie pojawia się data "2012" jako początek astronomicznej Ery Wodnika... drobny błąd - taki o 650 lat około ;p (i analogiczny błąd z Erą Ryb)
4) Autor nie potrafił nawet ciągu Fibonacciego poprawnie zapisać ;p
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Blue Spirit »

1) Poziom szyfrów i kryptologii w Kodzie jest żałosny - Sophie by dawno z pracy poleciała albo nawet nie ukończyła studiów ;p
tu się muszę zgodzić. O ile pierwszy szyfr był jeszcze w miarę, pozostałe jedynie go naśladowały, tak więc...
2) Zakon Syjonu nigdy nie istniał - jedyny dokument go opisujący był sfałszowany.
de facto nie mamy pewnych źródeł. Być może istniał lecz pod inną nazwą.
3) w Kodzie pojawia się data "2012" jako początek astronomicznej Ery Wodnika... drobny błąd - taki o 650 lat około ;p (i analogiczny błąd z Erą Ryb)
śmieszne, ale troszkę nie kaman. Mógłbyś wyjaśnić? Z tego co pamiętam to Brown pisze jedynie że koniec ery ryb (który jest w 2012) nie oznacza końca świata lecz moment w którym ukazane miałybyć informacje dotyczące Św. Graala
4) Autor nie potrafił nawet ciągu Fibonacciego poprawnie zapisać ;p
hmm? No tu już zdecydowanie musisz wyjaśnić, bo poczytałem w internecie, porównałem i się wszystko zgadza :?
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: Phoven »

Nesq pisze:de facto nie mamy pewnych źródeł. Być może istniał lecz pod inną nazwą.
Ke? Znaczy zakładasz hipotetyczne istnienie każdej organizacji tylko dlatego, że ma samą możliwość istnienia? ZS to najzwyczajniejszy hoax. I to akurat wiadomo od całkiem sporego czasu.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: MAd Phantom »


@Nesquel:
ad.2: Era Ryb zaczęła się w VII wieku, a zakończy około XXVII, kiedy to rozpocznie się Era Wodnika (niektóre znacznie śmielsze i inaczej interpretujące źródła podają wiek XXII - rok 2012 jest wyciągnięty z kapelusza przez pseudo-naukowców)
ad.4: Poprawna forma ciągu F. zaczyna się 0, czyli: 0 1 1 2 3 5 etc., natomiast Brown zaczął od 1ki (może w jakimś późniejszym wydaniu mu to poprawiono, dunno) ;p Błąd o tyle dodatkowo rażący, że bodaj jego ojciec jest matematykiem ;p

EDIT:
ad.1: 1szy też był b.słaby, chociaż fakt, przynajmniej posiadał jakieś pozory przyzwoitości ;p
ad.2: To co powiedział poprzednik ;p
14113
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 14:45

Re: Symbolika, ukryte znaczenia, Leonardo da Vinci, Graal

Post autor: 14113 »

Cześć jestem tu nowy, ale to już nie ważne. Czytałem wasze wywody i kłótnię na temat Kodu. Wszystko ciekawe i każdy z was może mieć 100% rację dotyczącą Marii Magdaleny. Ale chcę zmienić temat i zaciekawić was.
"Zaginiony Symbol" Dan Brown.
Książka opowiada o symbolice masońskiej i ich tajemnicach. Tak książka ciekawa jak każda z innych, to by było na tyle z nowego tematu :D. Powrócę więc do Kodu i Aniołów i Demonów.
Szukałem informacji na temat masonów i tak przez przypadek odnalazłem też coś o Iluminatis. Jeśli wierzyć tym informacją to Iluminaci mieli władzę nad KGB. Stworzyli własne 10ęci Przykazań podobną do Dekalogu Chrześcijan. Lecz ich słowa były przeczne np:
1. Będziesz czcił bogów
2. Będziesz zabijał
3. Będziesz pragnął żony bliźniego swego [...]
W każdym razie, dochodzą do tego również 3 Wojny Światowe które iluminaci mieli rozpocząć albo rozpoczeli.
Miedzy innymi.
1. Pozbyć się rodziny królewskiej w Rosji (Carów)
2. Zniszczyć(albo rozpocząć)Nazistów.
3. Wojna Religi.
Do tego wciąż mnie ciekawi dlaczego po wpisaniu słów Iluminaci wychodzi mi obraz Wszechwidzące oko. Który to podobnym symbolem jest Niedokończona Piramida Masonów. Która znajduję się na Dolarze USA.
No i ostatnia ciekawostka która też mnie interesuje. Liczby Rzymskie ku podstawię piramid. "MDCCLXXVI"

Za zgodą oto piramida i oko. Obrazek
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia
ODPOWIEDZ