NEVERENDING STORY - co wy na to?

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Killian
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 26 sierpnia 2004, 08:44
Lokalizacja: Z Nienacka:)
Kontakt:

NEVERENDING STORY - co wy na to?

Post autor: Killian »

Jako, że nie znalazłem czegoś takiego na tym forum - proponowałbym stworzenie niekończącej się opowieści. Wszystkie szczegóły można by omówić w tym temacie, a dla opowieści założyłoby się nowy. Jeśli mielibyście jakieś pomysły co do świata to proszę bardzo. Ja proponuje Świat Dysku (wszystko jest możlwie) chociaż takie opowiadanie ruszyło już na mojej stronce. Co wy na to?
EDIT: Zapomniałem jedynie o jednym - o co chodzi z niekończącą się opowieścią? Czym jest? A więc jest to opowieść tworzona przez wszystkich forumowiczów - każdy może dopisać dalszy ciąg opowieści (zapomniałem wcześniej napisać o najważniejszym, hehe:))
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Nie wiem czy do tego dobre jest forum Tawerny ale wydaje sie ze mozna sprobowac, jest mozliwosc zeby wylapac troche zdolnych ludzi. BAZYL co ty na to?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Jeżeli chodzi o opowiadanie -to oczywiście mozna w PL cos takiego zrobić, ale raczej marnie to widze... Jeżeli Falka sie zgodzi to jest jeszcze jeje opowiadanie do Taferny (było na LD) które nie zostało dokończone - moze je wrzucę...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Widziałem już trochę opowiadań tego typu - zazwyczaj się tego czytać nie dało (poza może kilkoma wyjątkami), a i te, które udało mi się jakoś "przetrawić" były dużo słabsze od opowiadań pisanych przez pojedynczego autora. Składa się na to kilka przyczyn:
1. Częsta zmiana stylu pisania (każdy fragment (a czasem nawet zdanie) pisany przez kogo innego) - niektóre kawałki aż same się czytały, a inne... ech, szkoda gadać (pisać) bo po prostu odstraszały na kilometr (np. poprzez przynudzanie lub chaotyczny styl piania)
2. Niespójności - prędzej czy później dochodziło do pomyłek i przeinaczenia faktów z znacznie wcześniejszych fragmentów (np. nowym "autorom" nie chciało się czytać dotychczasowej całości lub robili to nie dokładnie w wyniku czego mylili się i tworzyli rażące niespójności)
3. Ciągłe zmiany wątków, pomysłów i fabuły - wielu autorów próbowało pokierować oowiadanie "po swojemu" i czasem wywracali wszystko do góry nogami, byle by dopiąć swego i wprowadzić własne pomysły
4. Wielu "autorów" psuło (celowo lub przypadkiem) opowiadanie poprzez wprowadzanie dziwnych czy wręcz głupich pomysłów lub np. bezsensowne mordowanie bohaterów(których inni autorzy potem wskrzeszali...)

Oczywiście na Forum TRPG występują głównie (a może nawet wyłącznie?) inteligentni ludzie, więc nie było by tak źle. Podejrzewam jednak, że wspomniane tu problemy prędzej czy później by się tu pojawiły (choćby dla tego, że nie każdy z chcących tworzyć opowiadanie będzie potrafił ładnie, ciekawie, lub chociaż dobrze pisać). Rozwiązaniem byłoby przydzielenie opowiadaniu moderatora, lecz i to jest raczej nie realne bo taki moderator musiałby albo wręcz mieszkać na forum (w końcu musiałby usuwać zbędne posty za nim ktoś by na nie odpowiedział) albo należało by wprowadzić zasadę, że każdy kolejny post musi być przez niego zatwierdzony, co z kolei, bardzo spowalnialo by powstawanie opowiadnia i mogło by irytująco wyglądać (każdy post oznaczony jakimś znaczkiem czy tekstem "Zatwierdzone" - nie wyglądałoby to najlepiej). Oczywiście zawsze można by do moderowania opowiadania zobligować kilku (albo wszystkich) moderatorów, co już jest jakimś rozwiązniem, ale i tak nie jest to doskonałe, zwłaszcza, że pojawiły by się spory nad tym czy dany fragment przepuścić czy usunąć, a także jakiego typu fragmenty usuwać, a jakiego już nie (ta granica nierzadko mogła by być bardzo wąska...).
Podsumowując: Pomysł ciekawy i można by go wypróbować, ale raczej będzie to niewypał (ale spróbowć zawsze można)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Jeśli siegna pamięcią w stecz to w TRPG były takie opowiadania....

I wypadły raczej blado... ale zawsze można takie zrobic wyłacznie na uzytek forum... tylko ze podejżewam że ta idea i tak umrze smiercia naturalna...

O wiele lepszym pomysłem jest opowiadanie pisane przez jedna osobę ktróa dopisywałaby ciaghle nowe wątki a reszta mogłaby mu podsuwać pomysły komentować...
Przecietny czytelnik czytałby tylko posty jednego gościa - autora - oznaczone np innym kolorem czcionki...
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

Moim zdaniem to Niekończąca sie opowieść też nei przejdzie. Jush niedlugo przeciez zleca sie tu tlumy i nastąpiłby chaos. Ale z drugiej strony 40 letnie staruszki z laskami pisza ciag dalszy tego opowiadania:)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »

BAZYL pisze:O wiele lepszym pomysłem jest opowiadanie pisane przez jedna osobę ktróa dopisywałaby ciaghle nowe wątki a reszta mogłaby mu podsuwać pomysły komentować...
Przecietny czytelnik czytałby tylko posty jednego gościa - autora - oznaczone np innym kolorem czcionki...

Ten pomysł także ma swoje wady - jeśli jakiś fragment wzbudziłby większe emocje to liczba komentarzy mogłaby sięgnąć nawet kilkunastu, przez co otrzymujem całą stronę "opowiadania" bez ani jednego zdania z tego opowiadania. Takie mnośtwo komentarzy bardzo by przeszkadzało w czytaniu - oczywiście posty autora byłyby wyróżnione, ale i tak osoba czytająca musiałaby ich dokładnie wyszukiwać i uważać by czegoś nie przegapić(zwłaszcza gdyby był to ktoś nowy chcący przeczytać rozwinięte już opowiadnie od początku), pozatym wyglądało by to irytująco. Można by oczywiście usuwać stare komentarze itp., ale jest prostszy sposób - wystarczy założyć 2 tematy - w pierwszem (o nazwie np. takiej jak tytuł opowiadania) było by samo opowiadanie i nic poza nim, a w drugim (o nazwie np. takiej jak temat 1 z dopiskiem "komentarze") w którym byłyby komentarze, pomysły i takie tam... Pozostaje jeszcze jeden problem - czy ludziom będzie się chciało pomagać autorowi i przedstawiać swoje opinie i propozycje, a także czy autor będzie w ogóle zwracał jakąś większą uwagę na to co mu inni piszą, czy też zrobi wszystko po swojemu (oczywiście, gdyby autor był b.zdolny to nie było by too nawet złe... tyle tylko, że nie miało by nic wspólnego z pierwotną ideą pomysłu)
Killian
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 26 sierpnia 2004, 08:44
Lokalizacja: Z Nienacka:)
Kontakt:

Post autor: Killian »

Miło mi, że ktoś się tym przynajmniej zainteresował. A co do opowiadania: Można by było wyznaczyć grupę zaufanych ludzi - autorów - którzy pisaliby opowiadanie w oparciu o komentarze innych userów. Można by w ten sposób przeprowadzić takie betatesty, po których zobaczyłoby się jak na to zareagują ludzie...
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

A może Matrix?

Post autor: Khazar »

To może zrobimy taką parodię Matrixa? Wyszło to na http://www.funhumor.prv.pl (zakładka "Patryk - fabryka baterii") to wyjdzie i tu. Ktoś jest sprzeciw?
Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: A może Matrix?

Post autor: MAd Phantom »


Po pierwsze podałeś błędny, a właściwie stary, adres. Nowy to http://free.of.pl/f/fhumor/ . Po drugie porównaj sobie opowiadnia na tej stronce pisane przez pojedynczych autorów z tymi pisanymi przez wszystkich - te pierwsze są o, conajmniej, kilka klas lepsze (tych drugich to się czasem czytać nie da...). A po trzecie parodii Matrixa jest już mnóstwo i jeszcze trochę - po co więc powtarzać po innych i tworzyć jeszcze jedną? - złaszcza, że, i tak, prawopodobnie, nie wymyślimy w tym temacie nic nowego i fajnego jednocześnie... (bo z osobna to by się może udało :P ) Lepiej już zrobić coś oryginalnego - najepiej nie żadną parodię czegośtam, ale coś własnego. A i tak uważam że cały ten pomysł z opowiadaniem będzie kłopotliwy w realizacji i ma małe szanse powodzenia (choć przyznaję, że takowe szanse jednak istnieją)... Spróbować można, ale lepiej nie wiązać z tym projektem żadnych większych nadzieji...- wtedy najwyżej sprawi on miłą niespodziankę :P, a jeślin nie, to przynajmniej nie będzie gorzkim rozczarowaniem...
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Tja, faktycznie pomysł głupi. Przepraszam więc za swoją głupotę wszystkich, którzy się z nią zetknęli ;-).
Obrazek
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Zaczynamy??

Post autor: Runiq »

Ja jestem za. Dawno temu w odległej... Eee... Nie ta bajka... Jakiś czas temu w Action Magu (dla niekumatych: to ten magazyn na płytce w CDA) w dziale Opowiadania pojawiło się "takie cuś". Nazywało się to Empatia 2 i... wyszło nieźle. Co tam: Wyszło ekstra. Tylko za to opowiadanie muszą się wziąć ludzie sprawnie piszący, np. ja :D

W każdym razie: Mam już pomysł... Jaki? Nie zdradzę!
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

No to kiedy zaczyna/cie/my tą zabawę? Hę :D ? Na kształt jakiej powieści by to szło- fantasy, science fiction, thriller, sensacyjna? (zbędne skreślić)
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Słuchaj stary - przeczytaj uważnie temat zanim sie wypowiesz - bo twój komentarz na kilometr śmierdzi statsiarstwem...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ymir
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 1 stycznia 2005, 22:09
Kontakt:

Post autor: Ymir »

takie cos da sie zorganizowac pod warunkiem ze jest robione CAŁKOWICE dla jaj.
a tu daje całkiem fajny przykład opowiadania które cały czas jest pisane i do pisania którego mozna dołaczyć:
Historia Marvina z Gór
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

No cóż. Takie opowiadanie już powstało (jakby ktoś nie wiedział, ale to chyba niemożliwe) w temacie 1. :D

Tak, to właśnie zainicjowany przeze mnie 8) i ciągnięty dalej przez Dantego RAGNAROK.
Kamil Master
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 18 grudnia 2004, 22:32
Lokalizacja: z Warhammera prosto z Altdorfu
Kontakt:

Post autor: Kamil Master »

Ja bym chętnie sobie zgrał w taką grę tylko trzeba określić rzuty i jak z życiem a do tego rasy bo ja w świat dysku niegrałem. :?
ODPOWIEDZ