Praca

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
PaRaSiTe
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 10 marca 2009, 20:23
Numer GG: 4494492
Lokalizacja: Jaworzyna Śląska/Wrocław

Re: Praca

Post autor: PaRaSiTe »

Tu się lekko nie zgodzę.
Aktualnie ciężko jest znaleźć pracę, nawet we wro. Wiem, bo mam lekkie w tym doświadczenie :)
Mam 22 lata, studiuję i większość ofert na które składam aplikacje po prostu nie odpowiada (za wyjątkiem tzw. prac-cud, czyli "zarabiał będziesz 12k albo i więcej, tylko..." i wtedy pojawiają się problemy ;P), jak sam chodziłem z cv po mieście i składałem, to dostałem nawet parę razy odpowiedź "pan nie ma dla nas wykształcenia" i to przy pracach, które w gimnazjum mogłem bez najmniejszego problemu wykonywać. Może po prostu mam pecha ;) Zobaczymy co dalej będzie, a jestem dobrej nadziei.
Niemniej nawet jak są oferty, to i tak często się słyszy że 1,5k max i kropka.

Przy czym masz rację, w UK jest ogólnie inny tryb życia, gdybyś u nas przyjął się do pracy w tak jak w Anglii dajmy na to (tyrałbyś i żywił się na byle czym, oby było tanie) to tak samo byś sobie odłożył; a z drugiej strony gdybyś pracując w UK prowadził styl życia mniej więcej taki jak w Polsce, to też byś dużo nie odłożył ;)

A co do mojego nicka: zgłoszę się niedługo, teraz mam lepsze rzeczy na głowie- sesja mi się za pół godziny zaczyna i czas spakować kości ;)
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Praca

Post autor: Aras »

wiesz, jeżeli studiujesz dziennie i masz przez to 'dziurawy tydzień' to się nie dziw, że Cie do pracy nie chcą - tam wolą ludzi dostepnych przynajmniej przez te 40h na tydzień.

A jezeli zaocznie to nie płacz tylko wiksa na magazyn - pensja szybko dobija do 1800 i zwykle jest podwyższana na bierząco im dłużej pracujesz. Przy odrobinie szczęscia tam też można awansować (przenieść się na serwis, do biur, zostać brygadzistą etc.).
Obrazek
PaRaSiTe
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 10 marca 2009, 20:23
Numer GG: 4494492
Lokalizacja: Jaworzyna Śląska/Wrocław

Re: Praca

Post autor: PaRaSiTe »

Zaocznie zaocznie :)
A to co mam aktualnie mi starczy ;)
To, że szukam pracy nie znaczy, że nie pracuję ;)
Po prostu stwierdzam jakie są warunki szukania pracy. A przynajmniej z mojego punktu widzenia :)
Swoją drogą na magazynach teraz też nie ma tak łatwo, o ile się orientuję, to nie szuka się teraz zbyt wielu magazynierów, a stawki to też nie 1800 (chyba, że brutto ;P) bo o ile pamiętam, to kumpel na magazynie 1500-1600 na rękę uciąga. Ale oczywiście magazyn magazynowi nie równy i gdzie indziej może to faktycznie wyglądać inaczej. Przy czym na magazynie często wymaga się czterobrygadówki, a to przy zaocznych już bywa czasami kłopotliwe, wiem bo kiedyś na 4 robiłem i bywały z tym problemy.
ODPOWIEDZ