Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

Jestes za ustawa czy przeciw.

Za
13
27%
Przeciw
36
73%
 
Liczba głosów: 49
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: WinterWolf »

Werewolf pisze:
WinterWolf pisze:Faktem jest też, że ograniczenia prędkosci w miastach i różnych innych miejscach nałożono po to, by zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu na drodze.
.

Faktem jest również, że są one często ustawiane bez sensu tylko po to, żeby policja miała, za co mandat wypisać. Powiedziałem! Howk!
Ja mówiłam o głównym zalożeniu jakie przyświecało temu ograniczeniu, a nie o naszych polskich realiach :P W Polsce to nawet znaki drogowe kierujące nas do innego miasta są tak fikusnie rozmieszczone, że bez szczegółowej mapy, dobrego przewodnika i nawigacji satelitarnej nie dojedziemy :P (oczywiście przykład mocno przesadzony, ale oddający to co chcę powiedzieć :P)

Co do samych ograniczeń prędkości to dodam, że porównajcie może szanse wyjścia cało z samochodu stukniętego przez inny samochód jadący z prędkością 50km/h, stuknietego przez inny samochód jadący 120km/h i stuknietego przez pociąg... Droga hamowania pojazdu, który w nas uderzy ma wpływ na to jakie mamy szanse na przeżycie (albo przynajmniej zostanie pochowanym w jednym kawałku...). Założę się, że trzeba mieć niezłego farta by przetrwać kraksę z pociągiem... Pieprzona prędkość plus tak długa droga hamowania, że ja z mojego zadupia dotarłabym do centrum miasta... Inna rzecz, że z tego co wiem to pociągi przeważnie nie hamują... Bo po co? I tak nie będzie czego zbierać X_x
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: Mr.Ofca »

Wybacz Ofca, nie mogłem się powstrzymać po tym jak to przeczytałem:P
No dobra to powiedz mi teraz co takiego wtym dziwnego/zabawnego? Tam kary nalicza sie od wielkosci zarobkow wiec nie wiem o co chodzi. O to ze w Polsce mozna dostac max 1000zl?
-wyjazd z Wrocławia w stronę Bielan(ograniczenie do 70km/h), korek na dobre pół kilometra, facet w samochodzie obok upuścił papierosa, otworzył drzwi żeby go podnieść, motocyklista się w niego wbił(jechał między autami)-motor wyjechał przez przednią szybę
Wina kierowcy samochodu. Otwierajac drzwi, masz obowiazek sprawdzic czy nie spowodujesz tym zagrozenia, szczegolnie gdy jestes na drodze. Zreszta skoro zdajesz na B to pewnie w teorii miales. I kolejny wypadek z winy "B" gdzie kierwoca "A" obrywa po rzyci.

@WinterWolf
Na cale szczescie, kolizji z pociagiem da sie uniknac w 100%. Przejazdow nie jest duzo i zawsze lepiej spojrzec. Nie trwa to zbyt dlugo. Co do znakow wcale nie jest tak zle. Majac zwykly atlas polski + troche zmyslu orientacyjnego i zdolnosc czytania mapy nie ma mieijsca gdzie bys nie trafila. Sam mialem juz sporo wypadow do wsi oddalonych dosc sporo od Szczecina, w ktorych bylem pierwszy raz i zawsze metoda znaki+atlas prowadzila mnie do celu bezblednie ;) (no 1 raz sie zgubilem :P). A to ze w Polsce zdazaly sie zakaz jazdy w prawo i nakaz jazdy w prawo to juz calkowicie inna bajka :p.
dópa
Zapomniany
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 28 marca 2008, 21:02
Numer GG: 0

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: Zapomniany »

'10000 tys zl kary' -to ma 7 zer, chciałbym być w stanie zapłacić taką karę...;]
Jakoś po prostu mnie to rozbawiło bo cała wypowiedź była składna i sensowna(poza tym błędem).

Jeszcze odnośnie motocyklisty koło Bielan-byłoby ok żeby nie to, że a)nie wolno mu zdaje się między samochodami przejeżdżać, b) mógłby to robić z prędkością mniejszą niż 50km/h a wątpię żeby wolniej jechał. Przyznaję, że wina kierowcy, ale jednak motocyklista mógłby ostrożniej jeździć. Niestety rzedko(właściwie to chyba z raz widziałem osobiście) się zdarza widok motocykla jadącego zgodnie z przepisami. Może i w Polsce w ogóle mało kto jeździ przepisowo, ale motocykliści naprawdę przeginają...
"Verba volant, scripta manet"
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: Azrael »

Kod: Zaznacz cały

'10000 tys zl kary' -to ma 7 zer,
Nigdy nie byłem dobry z matematyki, ale ja doliczyłem się czterech :/
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: WinterWolf »

ROTFL!!!
10000 TYS. Tysiąc ma 3 zera. Łącznie daje to 7 zer czyli 10000000 :P

Koniec OT moi drodzy. Proszę wrócić do tematu.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: LOD »

Azrael666 pisze:
Co do Harleyów to Deep już mnie uprzedził
Tylko że Deep napisał, że harley'e kupuje się do szpanowania wyglądem, a nie pr ędkością. Ty napisałeś:
Motocykli nie kupuje się po to by jeździć jak idiota a większość kupuje dla samej przyjemności jeżdżenia
Właśnie. Problem kiedy chcą jeździć z dużą prędkością - osoba która strasznie kocha dwukołowce, może sobie spokojnie jeździć już od 16? roku życia. Tylko z małą prędkością.
Tak ale Deep też napisał, że jakby Harleyowiec jechałby szybko to by tak samo się rozbił jak każdy inny na ścigaczu np.

No i? Może jeździć od 16 roku życia i to niekoniecznie z małą prędkością... Chyba nie zdajesz sobie sprawy co można wyczyniać z motocyklem 50cm3. Jak się zdejmie chipa i kilka innych ograniczników, to jazda między 100 - 150 km/h nie jest najmniejszym problemem, szybciej jechać co prawda gorzej, ale tyle co wymieniłem to starczy.

Co do 10000 tys. zł, to niezły rotfl. :mrgreen:
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: Mr.Ofca »

@LOD
Poprawka. Pojazdami o pojemnosci 50cm3 mozna jezdzic juz od 13 lat. Czyli to bedzie chyba 2 gimnazjum ;). Za to od 16 mozna juz jezdzic 125 cm3, czyli znacznie wiecej.

A co do owych 10000 tys. No zdarza sie. Moj blad ;) Zapomniany, przyznaje Ci racje.
dópa
Zapomniany
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 28 marca 2008, 21:02
Numer GG: 0

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: Zapomniany »

Czyli ograniczyć pojemność. Jak z nauką matematyki-zaczynasz od dodawania a kończysz na geometrii analitycznej czy innej kombinatoryce. Jakby w ten sam sposób uczyli jazdy na motocyklach to może byłby spokój.

A co do owych 10000 tys. to może kary tej wysokości faktycznie poprawiły by kulturę jazdy i wpłynęłyby na przestrzeganie przepisów. Fajny ten błąd^^
"Verba volant, scripta manet"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: LOD »

Mr.Ofca pisze:@LOD
Poprawka. Pojazdami o pojemnosci 50cm3 mozna jezdzic juz od 13 lat. Czyli to bedzie chyba 2 gimnazjum ;). Za to od 16 mozna juz jezdzic 125 cm3, czyli znacznie wiecej.
Racja, kopiowałem to co wyżej mi napisano bardziej na fali emocji i szybkiego przelania co myślę, niż na danych. Ja już mam za sobą i 16 lat i zdawanie na kartę motorowerową. Swoją drogą to jeszcze ściślej patrząc to 13 lat się raczej ma będąc w pierwszej gimnazjum. :P Ale to nie zmienia faktu, że jak ludzie chcą to potrafią, a jak nie chcą to nie. A to że trafi się jakiś głupek co nie umie jeździć motocyklem tylko szpanuje przed różowymi blondziami, to potem wszyscy na tym cierpią... To takie moje podsumowanie odnośnie całego tematu. :?
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: Mistrz Małodobry »

Chyba nie zdajesz sobie sprawy co można wyczyniać z motocyklem 50cm3. Jak się zdejmie chipa i kilka innych ograniczników, to jazda między 100 - 150 km/h nie jest najmniejszym problemem,
intrygujące mam 11-krotnie większa pojemność czyli jakby tuning zrobić to powinna prędkość dźwięku przekroczyć

nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale istnieje cos takiego jak przełożenie skrzyni biegów i wytrzymałość materiałów co oznacza że silnik żeby dać prędkość 2-3 krotnie większą musi sie wkręcić na o wiele wyższe obroty a to zwłaszcza w 2T bedzie oznaczało problemy ze smarowaniem ( a w 4T moze sie skonczyc zerwaniem rozrządu )

najsilniejsza 50 którą widziałem miała 16KM
Ostatecznie, gdyby wprowadzić restrykcje dla kierowców z kat.B, najprawdopodobniej wybuchłyby ogólnokrajowe zamieszki. Kierowców motorów jest zbyt mało, by miało to większy wpływ na wynik badań nastrojów w społeczeństwie.
i mamy złą prase
Osobną kwestią są ludzie, którym tatuś/mamusia kupili ścigacza na osiemnastkę/urodzinki/komunię ;) . Wsiada taki na błyszczące, metalowe, pachnące nowością 1000dm3 i jedzie, no, bo co? "Łatwo przyszło, łatwo poszło, w razie, czego starzy kupią drugi"- Mózg niech Ci drugi kupią! A jak człowiek składając grosz do grosza zakupi wreszcie ten wymarzony motocykl i przesiądzie się ze starej Jawy, 50dm3, którą sam mozolnie remontował żeby jakoś jeździła to spokojnie. Będzie uważał, bo głupia strata kasy boli!
właśnie dzięki bachorom nowobogackich ( swoja drogą dobrze że na motorach sie wożą gorzej by było jakby sie wszyscy na beemki i subaru przerzcili ) zwróciliście uwage że dla wiekszości motocyklista=nieodpowiedzialny idiota na ścigaczu to tak jakby stwierdzic że wszyscy z kat B to łyse durnie w golfach i chamscy taryfiarze jakby z dnia na dzień zezłomowac wszystkie motory to grupa idiotów znalazła by sobie inną rozrywke to kwestia mentalności: połączenie głupoty, arogancji i braku odpowiedzialności

a tak na marginesie to Jawa 500 (50dm3) to był jedyny motocykl ciężki produkowany w układzie warszawskim ze wzgledu na znaczenie strategicne motocykle cieżkie produkowano w ZSRR a 500 była praktycznie niedostepna poza Czechosłowacją
Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: LOD »

Mistrz Małodobry pisze:
Chyba nie zdajesz sobie sprawy co można wyczyniać z motocyklem 50cm3. Jak się zdejmie chipa i kilka innych ograniczników, to jazda między 100 - 150 km/h nie jest najmniejszym problemem,
intrygujące mam 11-krotnie większa pojemność czyli jakby tuning zrobić to powinna prędkość dźwięku przekroczyć

nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale istnieje cos takiego jak przełożenie skrzyni biegów i wytrzymałość materiałów co oznacza że silnik żeby dać prędkość 2-3 krotnie większą musi sie wkręcić na o wiele wyższe obroty a to zwłaszcza w 2T bedzie oznaczało problemy ze smarowaniem ( a w 4T moze sie skonczyc zerwaniem rozrządu )

najsilniejsza 50 którą widziałem miała 16KM
Biorąc pod uwagę ów 16 koni i lekką masę to do dechy z 130 km/h może osiągnąć. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że chip ogranicza do 45km/h, dalej zapychają tłumiki co zmniejsza wydajność, zmniejszają dopływ paliwa. To wszystko poprawiając i jeszcze dołoży się np. lepszy tłok, to już przekroczenie 100 km/h nie jest problemem. Dlatego nie rozumiem porównania do 500, który ma przekroczyć prędkość światła. Nie mówię również, że tak zrobiony motocykl pożyje ci długo. Rok, dwa lata to maks, ale generalnie takie rzeczy ludzie robią. Znam ludzi, którzy w skuterach nawet działają.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: Azrael »

No, tylko i ile się nie mylę będzie to nielegalne.

No i nie prędkość światła, a prędkość dźwięku. To jest różnica.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: Mr.Ofca »

Azrael666 pisze:No, tylko i ile się nie mylę będzie to nielegalne.
Nie bedzie nielegalne. Ale takim pojazdem nie mozna juz jezdzic bez prawa_jazdy i na karcie motorowerowej. Tam sa ograniczenia predkosciowe i o ile sie nie myle to moc tez jest ograniczona, tak wiec taka 16KM tez odpada.

@Mistrz Małodobry
Czasem wystarczy zmienic przelozenie i faktycznie mozna osiagnac takie predkosci. Moja siostra posiada bandita 600 i predkosc max to 220, czyli pojemnosc x12 a predkosc ledwo x1.5? Jednak spojzmy na przyspieszenie...

A teraz na koniec. Skuter 50 cm3. Bez prawka jezeli posiadasz dowod osobisty, lub od 13 lat jezeli masz karte motrowerowa.
Zdiecie 1
Zdiecie 2
Zdjecia z III rajdu peknietej gumy w kobylance.
Zdjecia poprawione.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 maja 2008, 10:13 przez Mr.Ofca, łącznie zmieniany 1 raz.
dópa
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: LOD »

Azrael666 pisze:No, tylko i ile się nie mylę będzie to nielegalne.
Jeżeli będzie jeździł nim taki co ma zdane na kartę motorowerową, to tak. Jednak kto w naszej kochanej ojczyźnie na to patrzy? Musisz albo być nieuważny, albo jeździć niezależnie od wszystkiego jak świr by policja takiego delikwenta zatrzymała.
Azrael666 pisze:No i nie prędkość światła, a prędkość dźwięku. To jest różnica.
Czepiasz się - i tak niemożliwa prędkość do osiągnięcia motocyklem.

Mr. Ofca - nie działają mi te zdjęcia :/
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
piotrek20060
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 3 maja 2008, 09:16
Numer GG: 2817103

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: piotrek20060 »

Mam 22 lata i wszystkie kat. prawa jazdy oprócz wlaśnie kat A kupilem sobie Sv 1000 i narazie będe jezdzil bez prawka chociaz kurs juz zaczalem. Pomysl z wprowadzeniem prawka od 24 roku zycia jest poraniony jak nogi szabrownika o drut kolczasty. Jedynym "rozsadnym" przepisem powinno byc wprowadzenie badan psycho- technicznych tzw. psychotestow tak zeby mniej wiecej zaplacic za to 150PLN+ lekarz 50PLN no ktos w koncu musi na tym zarobic. A wlasciwie ktos wie co grozi za jazde bez wymaganych uprawnien podobno mandat karny 300zl, ale czy cos jeszcze???
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: WinterWolf »

Jazda bez wymaganych uprawnień to w przybliżeniu 500 zł mandatu dla osoby, która jeździła bez tychże. Ewentualnie plus dodatkowe 500zł dla właściciela pojazdu za to, że pozwolił osobie nieuprawnionej jeździć. Dodatkowo policjant, który złapie taką osobę bez uprawnień może powiadomić jej ośrodek szkolenia o popełnionym wykroczeniu. Reakcja ośrodka szkoleniowego zależy od jego wewnętrznego regulaminu. Może nawet wstrzymać się od wydania stosownego dokumentu, a co za tym idzie delikwent zacznie sobie szkolenie od nowa w innym ośrodku o ile mu na to pozwolą... Nie wiem ile się teraz płaci za rozpoczęcie szkolenia na prawo jazdy, ale moim zdaniem wygłupianie się poprzez jazdę bez odpowiedniego dokumentu uprawniającego wydaje mi się głupotą -_-'
Chociaż możliwe, że skoro posiadasz inne kategorie prawa jazdy ewentualna kara okaże się inna... Cóż... Ponieważ zamierzasz jeździć bez dokumentu to czekamy na wieści jakie są za to aktualnie kary :P
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Post autor: Mr.Ofca »

Jazda bez prawka to 500 zl mandatu i jezeli sie upra (bedziesz pyskowal :P) zakaz robienia prawka na jakis tam okres czasu.
Nie wiem ile się teraz płaci za rozpoczęcie szkolenia na prawo jazdy, ale moim zdaniem wygłupianie się poprzez jazdę bez odpowiedniego dokumentu uprawniającego wydaje mi się głupotą -_-
Czy ja wiem? Jezeli jezdzisz normalnie po miescie to wlasciwie mozesz jezdzic 40 lat bez prawka i nic Ci sie nie stanie. Kontroli osobowek i motorow raczej nie ma, chyba ze zlamiesz jakis przepis. Ja jezdze 1.5 roku i jedyne kontakty z policja byly z mojej winy.

Zaraz poprawie linki do zdiec.
dópa
ODPOWIEDZ