Criss Angel i inni Iluzjoniści

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: Azrael »

Słyszał ktoś kiedyś o nim? Daje linki do kilku z jego sztuczek, i daje wielki respekt, jeśli ktoś odgadnie jak on to robi.

http://pl.youtube.com/watch?v=sBQLq2VmZcA - szkło?
http://pl.youtube.com/watch?v=WQ9Ovdb8c ... re=related - manekin?
http://pl.youtube.com/watch?v=r0BukAy_d ... re=related - to akurat, jest proste.

W trzecim filmie zatrudnił kobiete, która urodziła się bez nóg.... no dalej już wiecie.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: MAd Phantom »


1sze -przeźroczyste sznurki lub płytki (na wąziutkich kolumienkach?) w wodzie, ludzie podstawieni przynajmniej częściowo (prawdopodobnie osoba płynąca pod nim), a całość ew. jeszcze kręcona na raty i zmontowana ;p W jednym z numerów podstawił cały sklep, a w innym całą publiczność, więc to nic specjalnego dla niego ;p

2gie - mięciutki ten mur, a samochód dał po hamulcach tuż przed zderzeniem... dalej tylko odpowiednio wyćwiczone rzucenie się na maskę, napięte mięśnie brzucha i wzmocniona kurtka... lub w ogóle nie dotknął samochodu rzucając się w tył na "mur" który rozpadł się pod nim. Ew. znów wszystko podstawione, co można wnioskować po kamerze nie pokazującej paru istotnych fragmentów kolizji ;p

fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: fds »

Ten mur z 2 to padaka ;) Widać, że oszukańczy. Ja nie lubię takich pozerów, o wiele bardziej wolę sztuczki w wykonaniu Davida Blaina. Najbardziej mi imponuje jak iluzjonista musi się posłużyć, zręcznością swoich placów, a nie mega sztuczkami ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Angus McArthur
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 6 października 2007, 17:20
Numer GG: 9121688
Lokalizacja: Warszawa

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: Angus McArthur »

A co powiecie o tym? :shock:

http://pl.youtube.com/watch?v=cYCYH-snn ... re=related - dziwnie to trochę wygląda. Może tępy jestem i zacofany, ale nie łapię jak on to zrobił. Mógłby mi ktoś wyjaśnić??? Będę wdzięczny.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: Tori »

Dobra, to może ja też tępy jestem, ale jak ta kobieta, co się niby bez nóg urodziła, podeszła do ławeczki, i jak potem poruszały się palce u nóg?
Od dziś płacę Eurogąbkami.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: MAd Phantom »


Bo "dołem" była druga kobieta, szczupła, drobna, z dosyć długimi nogami i wygimnastykowana...

Numer z płotem - banalny: gość podlewa trawę wokół bogatej działki, widzi ekipę TV, iluzjonistę itp. a nie podjedzie zobaczyć czego chcą od jego płotu? Jasne. Płot jest podstawiony... co więcej "przebicia" następują gdy Chris wykonuje wyraźny ruch rękami... rozkładany bolec pod koszulą się uwalnia (może być ustawiony "poziomo" i przechodzić do pionu), a płotowy składa.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: Azrael »

Zauważcie, że ta kobieta jest w długiej spódnicy...
Oprócz wersji Mad Phantoma jest, jeszcze druga:

Kobieta ma porzadne elektryczne protezy.

Numer z płotem - banalny: gość podlewa trawę wokół bogatej działki, widzi ekipę TV, iluzjonistę itp. a nie podjedzie zobaczyć czego chcą od jego płotu? Jasne. Płot jest podstawiony... co więcej "przebicia" następują gdy Chris wykonuje wyraźny ruch rękami... rozkładany bolec pod koszulą się uwalnia (może być ustawiony "poziomo" i przechodzić do pionu), a płotowy składa.
Tu akurat sie z tobą niezgodze, spójrz na polskie stare moherowe berety co na widok kamery głowe w siatke wkładają.


http://pl.youtube.com/watch?v=MsgURXwT7PQ - to z koleji musiało być trudne do zrobienia... zapadka?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: MAd Phantom »


Prawdopodobnie w 43 sekundzie następuje cięcie i pod płachtą jest już pusto - dziecko odwraca uwagę od innego jej ułożenia... tak, ludzie są podstawieni.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: Azrael »

Właśnie dlatego pokazy na żywo, są mniej widowiskowe... jednak większy szacun należy się tym co robią to na żywo.

(choć mam szacun dla Criss'a, za samo robienie takich "faek'ów".)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: MAd Phantom »


To teraz proste zadanko dla was ;p http://pl.youtube.com/watch?v=dpbdd9kwvxs - to wyjaśnijcie (wiem, że łatwe, ale co będę sam wszystko obalać ;P )
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: Azrael »

Ten ziomek co wchodzi wraz z Angelem, jest poto aby założyć szybe z powrotem jak Criss wyjdzie.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: MAd Phantom »


Blisko, ale niekoniecznie + trochę brakuje. Musi być to zrobione bardzo sprawnie i bez śladu, toteż pewien konkretny manewr/patent jest tu wymagany. Jaki?
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: kajtek Raulin »

http://pl.youtube.com/watch?v=QV3dRuYPO ... re=related

Może mi ktoś to wytłumaczyć bo jestem chyba głupi.

PS Zobaczcie tego gościa...czarne paznokcie...długie włosy...trÓ...szatan...pakt... :D
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: Azrael »

Ręka w momentach poruszania się monety jest zbliżona, co pozwala podejrzewać, że jest sztuczna.
No i starczy.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: MAd Phantom »

Począwszy od tej czarnej bransolety/opaski na nadgarstku, która pewnie kryje mechanizm ciągnący monetę, aż do ramienia ręka pokryta jest cienką sztuczną skórą (wygląda ona nie całkiem naturalnie, co jednak łagodzone jest światłem... i za mało krwawi, a sama krew i rana cięta też tak nie wygląda) ;p
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: Azrael »

Obydwie wersje są możliwe... naprawdę za każdym razem, gdy moneta jest przeciagana jest pokazana tylko ręka i dłoń tzymająca tą rękę. Jedno jest pewne... skóra jest sztuczna.

Blisko, ale niekoniecznie + trochę brakuje. Musi być to zrobione bardzo sprawnie i bez śladu, toteż pewien konkretny manewr/patent jest tu wymagany. Jaki?
Powiedz o jaki patent chodzi.

http://pl.youtube.com/watch?v=ZlIwcVAxZsU - brzydkie, Copperfield lata 100razy lepiej.
http://pl.youtube.com/watch?v=eIEIaE_Ti1Y - i tu lata właśnie on, jak obejrzycie do końca to zobaczycie, że "sznurki nie mają tam wstępu."

http://pl.youtube.com/watch?v=j9U3pZFPN ... re=related - Świetnie zrobione, jedyna możliwość jak dlamnie to komputerowy fejk. Tu nie jestem w stanie wyjaśnić niczego : /. (jednak gdyby to miało wyglądać realistycznie, na pile powinny się pojawić flaki i krew.)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Criss Angel i inni Iluzjoniści

Post autor: MAd Phantom »

Patent jest taki, że kawałek szyby musi się wsuwać w dolną ramkę, najlepiej mechanicznie, a nie ręcznie - inaczej ryzykowałby, że ktoś z niepodstawionych ludzi coś zobaczy...

Co do Coperfielda - latanie wygląda na elektromagnesy i metal pod tą obszerną bluzą ;p A w numerze z piłą - Chociażby 1:33, widać wyraźnie, że to nie jego ręce wychodzą z powrotem na zewnątrz + kilka razy dziwne ruchy w skrzyni wykonuje... sztuczka na 2 wyćwiczone osoby lub sporo sztucznych części ciała ;p
ODPOWIEDZ