"Zasady zobowiązują"

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Ravandil »

Alucard pisze: Czyli co? powinienem zagosowac na Tuska? Bo ja sam nie wiem do cholery kto juz gorszy. Porabany Kaczor czy poplakany Donald...
Program platformy tez mi srednio odpowiada....
Nie mówię Ci, żebyś głosował na Tuska... Chociaż w obecnej chwili bardziej odpowiada mi "popłakany" Donald niż "porąbany Kaczor". Po prostu tego drugiego mam teraz serdecznie dość. A na tym to polega, że jeśli ktoś się nie sprawdza nie głosujemy na niego... A Donald dostanie szansę się wykazać, i ewentualne powody do płaczu będzie zawdzięczał sobie. Oczywiście jeśli PO da ciała to raczej i sympatii obywateli będą mogli zapomnieć...
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Falka »

Hmm... Nie rozumiem, dlaczego musimy wybierać między PO, PiSem czy ogólnie Lewicą. Przecież partii w Polsce jest cała masa. Mam zamiar zapoznać się z programem kilku mniejszych i wybrać taką, która okaże się najbliższa moim poglądom. Wszysktie mainstreamowe partie odpadają, bo żadna mi nie pasuje. W ostateczności mogę też oddać głos nieważny.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Azrael »

Lol poco oddawać głos nieważny? To ja wole w ogóle nie głosować niż narobić komuś i sobie roboty (drobnej, ale roboty).
A głosowanie na mniejsze partie też nie ma sensu... co za różnica czy będą mile 0,411111111% poparcia czy 0,4111112%?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Szasza »

Falka pisze:Hmm... Nie rozumiem, dlaczego musimy wybierać między PO, PiSem czy ogólnie Lewicą. Przecież partii w Polsce jest cała masa. Mam zamiar zapoznać się z programem kilku mniejszych i wybrać taką, która okaże się najbliższa moim poglądom. Wszysktie mainstreamowe partie odpadają, bo żadna mi nie pasuje. W ostateczności mogę też oddać głos nieważny.
To piękna inicjatywa. Niestety masy ludzkie głosują na partie o których dużo się trąbi w mediach.
Ubodzy geniusze których nie stac na krzykliwą reklamę zostaną zdeptani.
To takie smutne, ale większośc Polaków nie obchodzi zbytnio co oferują pomniejsze partie. Wolą dla spokoju zagłosować na tych którzy przynajmniej nic nie zrobią.

@Azrael
Mąciwodo! To nieobywatelska postawa. Ty się nie liczysz, liczycie się wy jako większa grupa.
Grupa która umie tylko płakać nad tym co boli nie próbując tego uleczyć.
Pieprzone Emo! [Dla co poniektórych to miała być satyra]
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2007, 20:33 przez Szasza, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Azrael »

Pieprzony mąciwoda z nieobywatelską postawą który w dodatku się nie liczy - OK!
ALE SAM JESTEŚ EMO!!!!!
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
everan

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: everan »

Problemem jest to, że PiS i PO to największe partie. Mniejsze nie mają siły przebicia. Te dwie są wykreowane przez media, a partie mniejsze nic nie są wstanie na to poradzić. Co wcale nie oznacza, że nie powinniśmy na nie głosować. Może zostaną w końcu zauważone. Nawet jeżeli nie to ten głos nie zostanie rozdzielony między inne, czyli mógłby dostać się do Samoobrony czy PiSu, a tego byśmy nie chcieli :D
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Szasza »

Nie ma co się oszukiwać media dają pozytywny rozgłos najwygodniejszemu im kandydatowi.
Zauważcie że skoro PiS krytykował media, media dorobiły PiSowi rogi i ogon*.
My tego nie zauważamy w swoim przypadku, ale w przypadku toruńskiej rozgłośni widać to jak na dłoni.
Rączka rączkę myje :(
Z drugiej strony przynajmniej Samoobrony i LPRu nie popierają :D

* I bez tego twierdzę że PiS to zło. Nie słowa lecz czyny świadczą o partii
Obrazek
everan

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: everan »

Szasza pisze: I bez tego twierdzę że PiS to zło. Nie słowa lecz czyny świadczą o partii
A z tych czynów wynika, że PiS za wszelką cenę stara się wprowadzić swoje rządy. zapewne Blus Brothers marzą by zostać jedyną partią w Polsce i samodzielnie prowadzić nasz kraj ku chwale... albo raczej upadkowi
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: BAZYL »

Azrael666 pisze:A głosowanie na mniejsze partie też nie ma sensu... co za różnica czy będą mile 0,411111111% poparcia czy 0,4111112%?
I tak myśli 10 milionów głosujacych... Żałosć mnie ogarnia...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Falka »

Nieważne głosy służą do zwiększenia frekwencji. Na podstawie niej wylicza się, ile procent dana partia dostała. Czyli im więcej osób zagłosuje (nie ważne, czy głosy będą ważne, czy nie), tym więcej głosów potrzeba, żeby partie przekroczyły próg wyborczy. Czyli rośnie szansa, że np. taki LPR i Samoobrona nie wejdą do rządu.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Azrael »

W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze mędrcom rządzić. - lekko zmieniłem wypowiedź Russela, ale i tak jest prawdziwa.

Bazyl - Ja tak nie uważam, ale ze względu na o że 10 milionów tak uważa- to nie ma sensu.

To takie amerykańskie (jak współczesna demokracja) JA JEDEN! MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT!!!! HUGO ŻE 10 MILIONÓW LUDZI PRZECIWKO MNIE, DOBRO PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ WYGRYWA!!!

we needs you
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ouzaru

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Ouzaru »

@Azrael666
Sam sobie zaprzeczasz...

@Falka
Racja, lepiej oddać nieważny głos :) Choć COŚ się zrobi. I dzięki za info i linka.

@BAZYL
Nie denerwuj się, to nie ma sensu. Przecież widzisz, że i tak nie dociera :) Ignorancja i tyle :)
Jak mówisz o tym październiku, to rzeczywiście mój wyjazd odpada... Raz - ciąża, dwa - mamuśka wpada z odwiedzinami ^^' Tak czy inaczej dzięki za wiarę we mnie :P
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: LOD »

Azrael666 pisze:W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze mędrcom rządzić. - lekko zmieniłem wypowiedź Russela, ale i tak jest prawdziwa.
Dyktaturze mędrcom rządzić... hmm... Hussain i Castro chyba najlepszym tego przykładem? 8) Twa teoria chyba podupada...

Poza tym głupcom wolno głosować, a ty nawet (za przeproszeniem) nie możesz zrozumieć dlaczego masz iść głosować. Tak więc głupiec idący głosować, jest o krok mądrzejszy, bo chociaż rozumie ideę, że skoro zagłosuje, bądź odda pustą kartkę, to wg frekwencji wygra chociażby nieulubiona partia jednak nie jak to wyszło mając ponad 30% poparcia (bo ponad bodaj, nie pamiętam, więc mogę skłamać, a nie głosowało lekko ponad 50% ludzi, czy ponad 40%...) tylko mając załóżmy 13% poparcia. I w tym momencie zrobisz coś na złość, przeciw tym których nie lubisz, a nie tylko im pomożesz wygrać, a na koniec będziesz sapać i się fochać na cały świat...

Swoją drogą zauważcie. Nie ma już AC z swoimi... ciekawymi poglądami (nie mogę ich negować, w końcu jest wolność wyboru), więc powstał Azrael. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Ravandil »

Azrael666 pisze:Pieprzony mąciwoda z nieobywatelską postawą który w dodatku się nie liczy - OK!
ALE SAM JESTEŚ EMO!!!!!
Boskie. Po prostu wymiatasz. Myślałeś o tym, żeby zostać kiedyś posłem? Nadawałbyś się. Po prostu nieśmiertelna przedszkolna odzywka "A nie, bo ty jesteś głupi!!!" odpowiednio głośno wykrzyczana wręcz świetnie sprawdza się w debatach <ciężkie westchnięcie>
Nieważne głosy służą do zwiększenia frekwencji. Na podstawie niej wylicza się, ile procent dana partia dostała. Czyli im więcej osób zagłosuje (nie ważne, czy głosy będą ważne, czy nie), tym więcej głosów potrzeba, żeby partie przekroczyły próg wyborczy. Czyli rośnie szansa, że np. taki LPR i Samoobrona nie wejdą do rządu.
Jak widać nawet pozornie mało obywatelska postawa służy szczytnemu celowi ;)

A teraz z innej beczki - szeroki uśmiech na mojej twarzy wywołują nowe doniesienia o kampanii wyborczej. Pomijam bratanie się z rolnikami, wygadywanie bzdur, bo teraz dzieją się CUDA. Nagle min. Religa jest w stanie rozmawiać z lekarzami! Mało tego, znalazły się pieniądze na podwyżki! Ciekawe jak to się ma do kilkumiesięcznego zbywania lekarzy i pielęgniarek, którzy przystąpili do protestu... Ale to norma - przed wyborami ilość pieniędzy z budżetu do rozdania gwałtownie rośnie :P Normalnie bym tylko ponuro zarechotał, ale teraz mnie trochę żałość ogarnia nad tak takimi chwytami - lejemy na wszystko przez dwa lata, a potem rozdajemy na lewo i prawo przed wyborami...
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Szasza »

Podpisuję się pod postulatem Ravandila. (WFRPowskie imiona elfickich mężczyzn kojarzą mi się ze środkami na kaszel :lol: )
Tonący brzytwy się chwyta :(
To rzeczywiście jest zbyt żałosne by z tego drwić. Przecież gdyby mieli za grosz honoru to nie startowaliby w tych wyborach.
Podobno specjaliści sądzą że wygra PiS. Wtedy winą za minioną kadencję obarczy się układ, lub opozycję i znów będzie pięknie, więc nie płaczcie już... PiS nadchodzi [pompatyczna muzyka symfoniczna w tle]

@ Azrael
Mógłbyś przynajmniej coś wnosić do dyskusji...
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: Alucard »

Przekonaliście mnie...
Zagłosuje na Donalda i spółkę głównie dlatego, że:
a) Z racji iz jestem polakiem wydaje mi się, że powinienem miec jakis wpływ na życie tego kraju
b) Do kaczora DOnalda jest mi najbliżej politycznie- dam mu szansę. Najwyżej sam bde po to płakał
c) Kiedy pomysle, że moj głos może oznaczać mniej dla LPR, Leppera i PiSu oraz LiDu to na mej gębie rozlewa się blogi uśmiech...

Zagłosuję, ale nie będę w pełni zadowolony z wyboru

@ Rav SAM JESTES EMO!!! Buhahaha :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
TheQ
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 20:14
Numer GG: 0

Re: "Zasady zobowiązują"

Post autor: TheQ »

To jak już musisz głosować to nie marnuj głosu na ludzi bez pomysłu. Nie interesujesz się polityką i nie wiesz jak bardzo są to nieudacznicy, więc nie rób czegoś takiego. PO i LiD rządzili rąsia w rąsie na przemian przez ostatnie lata i jakoś nigdy nikt im nie zaufał na drugą kadencję (z wyjątkiem 1991-1992 i powiedzmy końca IV kadencji to jest 2001 roku), musieli się wymieniać i gimnastykować (a pamiętajmy, że te dwie partie posiadały i posiadają przytłaczającą większość medialną). Zagłosuj na coś nowego. Zagłosuj na PiS.

No, ale ja jako stary zwolennik PiS pewnie cię nie przekonam. Więc kup sobie Newsweek (albo przeczytaj w kiosku tak jak ja, nie dorabiaj komuchów ;) ) - gazetę od dawna plującą jadem na Kaczyńskich i przeczytaj czemu PiS to jedyna partia reform, a reszta albo nas cofnie albo wrzuci pod rządy obcych państw.
ODPOWIEDZ