Human right watch - wątek alarmowy

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: krucaFuks »

Sporo na świecie dzieje się rzeczy, które mrożą krew w żyłach, ale są często pomijane przez media. Chciałbym abyście wrzucali tutaj linki to artykułów o łamaniu praw człowieka na naprawdę dużą skalę - głodujące dzieci, wojny o których świat chce zapomieć itp. Proszę tylko, abyście ograniczali się do niezbyt "flejmogennych komentarzy" - na dłuższe dyskusje lepszym miejsce będzie osobny wątek, lub Wasz blog ;-)

na początek coś, co na pozór nie ma prawa mieć miejsca w kraju bądź co bądź nowoczesnym, jak Brazylia (tłumaczenie moje):
Every year, more than 25,000 workers are enslaved by landowners in rural Brazil, mostly in the Amazon region. (...)Forced to do backbreaking work and live in overcrowded shacks with no running water, armed guards remind the workers that those who try to run away may be killed
Każdego roku ponad 25 tys. robotników zostaje zniewolonych przez właścicieli ziemskich w wiejskich obszarach Brazylii, głownie w Amazonii. (...) Zmuszani do pracy ponad siły żyją w przeludnionych barakach, bez bieżącej wody, lecz z uzbrojonymi strażnikami przypominającymi, że ci, którzy spróbują ucieczki mogą zostać zabici.
Współcześni niewolnicy (niestety tekst po ang.)
Obrazek Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: fds »

Jak poszukam, w tej chwili mi się nie chce, to wkleję linki do niewolnictwa w Chinach, ostatnio głośno o tym. Ocenia się, że w tej chwili jest tam 200 000 niewolników, w każdym przedziale wiekowym, gdyż dziecko urodzone w niewoli także jest niewolnikiem.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Deep »

Właśnie. Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego niewolnictwo jest pomijane milczeniem przez media. Cały czas jest to problem na naprawdę wielką skalę. No ale w takich już czasach żyjemy...
.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: krucaFuks »

O Chinach to ja już nawet nie wspominam w tym kontekście, skoro:
http://www.antislavery.org/homepage/news/china130801.htm pisze:China still has not ratified the International Labour Organization's Convention on Forced Labour 1930 (No.29) or the Convention on the Abolition of Forced Labour 1957 (No.105)
Chiny wciąż nie ratyfikowały Konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy o Pracy Przymusowej (1930 r.) oraz Konwencji Znoszącej Pracę Przymusową z 1957 r.
Obrazek Obrazek
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Szasza »

A słyszeliście o tej akcji z porzucaniem chińskich, nowonarodzonych dziewczynek?
Z powodu tego że wg.Chińczyków córka nie może modlic się za ojca przez co ojciec mający same córki nie może pójśc do nieba.
A jako że za drugie dziecko trzeba płacic pierworodna córka często zostaje porzucana tuż po narodzinach w tzw. tunelach płaczu, skąd zabierają je często właściciele jakichś firm i gdy podrosną zmuszają nieszczęsne do wyczerpującej pracy za miskę ryżu dziennie.
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: fds »

Szasza pisze:Z powodu tego że wg.Chińczyków córka nie może modlic się za ojca przez co ojciec mający same córki nie może pójśc do nieba.
LOL :D bzdura, porzucanie dziewczynek odbywa się ze względów ekonomicznych a nie religijnych. Chłopiec "bardziej się przydaje" niż dziewczynka, dlatego dziewczynki się "nie rodzą". Tak działa kontrola urodzin w patriarchalnym społeczeństwie. To i tak straszne, ale powody które napisałeś to kompletna bzdura.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Szasza »

Tak, ale prędzej powiesz że wyrzuciłeś córkę aby pójść do nieba a nie dlatego że nie wbije ci kokosów.
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: fds »

Szasza pisze:Tak, ale prędzej powiesz że wyrzuciłeś córkę aby pójść do nieba a nie dlatego że nie wbije ci kokosów.
Heh, w Chinach nic nie powiesz. Tam można mieć jedno i tylko jedno dziecko. Jeśli Ci umrze to masz pecha. Dlatego nic nie mówisz. To co Ty napisałeś to kompletna bzdura. Już nie mówię, że coś takiego jest nie do pomyślenia w buddyźmie czy konfucjoniźmie a już z pewnością w państwie komunistycznym, ograniczającym religię. Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś.

I koniec offtopu! Chciałem Ci zedytować posta i tam się wpisać, ale tak będzie bardziej widoczne.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Force »

Inna sprawa że Google potwornie ogranicza dostępnośc informacji na temat świata zewnętrznego Chińczykom. Od 2001 roku mają dostęp do swojej wersji przegladarki google ( wczesniej władze Chin powiedziały google żeby pozorowała zerwanie połaczenia podczas łaczenia z google.com ) Teraz maja juz ta swoja przegladarke google jednak Wszystkie jej tresci które niezgadzają sie oficjalną wersja Pekinu sa cenzurowane. I Google na to pozwala. Microsoft i Yahoo też <fuck them>
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Szelmon »

Tankowaliscie kiedys na stacji Shella, kupiliscie tam chocby batonika?
http://www.essentialaction.org/shell/issues.html

http://youtube.com/watch?v=GBDWXk8dO94

Kazdego, kto nie chce wspierac tak dranskich firm, jak m.in. Shell, powinno to zainteresowac:
http://www.mlodykonsument.pl/page/bojko ... e-151.html
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: krucaFuks »

Force ray pisze:Inna sprawa że Google potwornie ogranicza dostępnośc informacji na temat świata zewnętrznego Chińczykom.
Akurat Google wyjątkowo odpowiedzialnie podchodzi do całej sprawy, porównaniu z Yahoo!, MSN czy NewsCorp, przynajmniej ma świadomość, że ich poczynania są moralnie wątpliwe i dopuszcza jakąś formę dyskusji na ten temat.
Więcej na ten temat jest w dyskusji o akcji No Luv 4 Google na tawernie.
Sprawa nie jest tak zupełnie czarno-biała, a Google przynajmniej nie donosi na chińskich dysydentów tak jak Yahoo! a potem z hipokryzją udaje, że nic się nie stało.

Szelmon, dzięki za link!
Bojkot produktów to chyba jeden z najskuteczniejszych środków, jakimi każdy z nas dysponuje, nasze świadome konsumenckie wybory zaczynają znaczyć więcej niż nasze głosy na wyborach... Dodam tylko, że warto też bojkotować nie tylko firmy, które dopuszczają się takich praktyk, ale także na przykład te, które posiadają znaczące udziały w firmach, które dopuszczają się szkodliwych praktyk. Bo w praktyce to udziałowcy właśnie decyduja o tym, kto podejmuje decyzje oraz o ogólnej polityce takiej korporacji.
Obrazek Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Szelmon »

Jeden z najwiekszych gigantow wyzysku, smierci i zniszczenia na swiecie to McDonald's. Strona poswiecona naswietleniu problemu tego potwora:
http://www.mcspotlight.org/
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: fds »

Co to byłby za wątek gdyby nie wspomnieć w nim o Darfurze? To straszne co tam się dzieje. Akurat przyszedł do mnie artykuł na ten temat.
Gwałt narzędziem walki w Darfurze
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Szelmon »

Gwalty, zabojstwa itp. to problem w kazdym obozie uchodzcow (i nie tylko w obozach) w Afryce. Nie tylko w Darfurze.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Trankvilus »

Co zbrodniczości zjawiska nie umniejsza, a wszystkich z osobna omówić nie sposób... Pozostaje piętnować to, co "wyjdzie" i liczyć, że coraz liczniejsze precedensy zmuszą innych do podobnych reakcji - czyli w zasadzie naiwny optymizm.
Koyaanisqatsi!
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: Brzoza »

A ja co do różnych takich akcji "human right" powiem tak: póki coś się nie dzieje w Polsce, to mnie to dynda, zwisa i powiewa.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
TheQ
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 20:14
Numer GG: 0

Re: Human right watch - wątek alarmowy

Post autor: TheQ »

Szelmon pisze:Jeden z najwiekszych gigantow wyzysku, smierci i zniszczenia na swiecie to McDonald's. Strona poswiecona naswietleniu problemu tego potwora:
http://www.mcspotlight.org/
To jest tak żenująco głupie, że aż śmieszne. Jak im nie smakuje to po prostu niech nie kupują - niewiadomo o co chodzi takim ludziom jak autorzy strony, którą przedstawiłeś. W większości jedzenie w mc'u jest dobre (aczkolwiek zdarzają się czasami mocno średnie frytki), ludzie tam pracują i nie wyglądają na niewolników, niektóre z nich są całodobowe więc można tam kupić jedzenie o niekonwencjonalnej porze, cheeseburgery są jak najbardziej odgrzewalne, więc są dobre nawet kilka dni po zakupie (aczkolwiek można jeść prosto z lodówki). Może ktoś niech napisze coś więcej o rzekomym złu jednej z najlepszych restauracji niskocenowych o zasięgu globalnym?
ODPOWIEDZ