Przeglądarki internetowe

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

Która przeglądarka jest najlepsza?

Opera
13
42%
Firefox
15
48%
IE
2
6%
Chrome
1
3%
Safari
0
Brak głosów
inna
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: fds »

Force ray pisze:W takim razie będę musiał zrobic testy Opery, FF i Flocka bo intrygują mnie róznice mniedzy nimi.
Nie zauważysz dużych różnic, zwłaszcza między Fx'em a Flockiem, oba są oparte o gecko. Z Flockiem bym jeszcze poczekał z pół roku i dopiero się nim bawił. A instalacja dodatków praktycznie nie ma wpływu na szybkość surfowania (są małe wyjątki).

Jak chcesz bardzo szybką przeglądarkę (tez oparta na gecko) to polecam kameleona.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Deep »

Phh.. Długo z Operą nie wytrzymałem :P
Ma zbyt duzo niepotrzebnego badziewia jak dla mnie. Spróbuję jeszcze tego kameleona kiedyś. Jak na razie fx rulezuje :P
.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: WinterWolf »

Hmm... Podam to jako ciekawostkę. Gdy dostaje linka na gg i otwieram go w Fx'ie to do samej śmierci mogę czekać, tak długo się otwiera. Gdy się otworzy wyskakuje mi info, że strony nie znaleziono. To samo powtarzam w Operze i po najdalej 2 sekundach ta sama stronka jest otwarta i gotowa do zwiedzania... Nie zawsze się tak dzieje, ale dość często...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: scorez »

Hehehe, używam FireFoxa Modern Pirate Śuper Ediszyn bo lepiej mi się na nim pracuje [czyt. hakuje <od słowa hak>]
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: fds »

WW to twój komunikator ssie. Ma gorszą obsługę linków do np. gazety.pl niż zwykłe gg.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: WinterWolf »

Ale kiedyś używałam gg, drogi fds'ie :D I wtedy było tak samo... Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale u mnie jest tak i na jednym i na drugim kompie bez względu na to jakiego komunikatora używam. Nie zawsze, ale często. Poza tym na uruchomienie się liska zawsze bardzo długo czekam. A czasem muszę go uruchomić gdy ojciec czegoś chce (uparł się na Fx'a to mu nie bronię go używać...)
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Phoven »

fds pisze:WW to twój komunikator ssie. Ma gorszą obsługę linków do np. gazety.pl niż zwykłe gg.
fds: Kiedy używałem fx na zwykłym gg linki otwierały mi się przez pół minuty. Teraz moje gg jest w pełni zmodowane (bo choć istnieja lepsze komunikatory takie jak np. konnekt to wolę stare dobre gg ;)) i trwa to około minuty. A w Operze? Link otwiera się natychmiast po kliknięciu ^^
scorez pisze:Hehehe, używam FireFoxa Modern Pirate Śuper Ediszyn bo lepiej mi się na nim pracuje [czyt. hakuje <od słowa hak>]
Nie powiem - po tym zdaniu zaliczyłem wielkiego rotfla xD Jak rozumiem wpisujesz w adres przeglądarki "Hak (od słowa Bak) this apage fx!" :P Ah, ta elita polskich hakerów/crakerów/babć klozetowych. ^^
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: scorez »

Hehe, już nie mówię że jestem Hakerem w elitarnej grupie lamers.pl
Z drugiej strony to wy macie strasznie wielkie poczucie humoru

Hehe, nie powiem wam z jakiego worda korzystam bo wam oczy z gał powypadają


OT, CO!
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: krucaFuks »

@ otwieranie linków z komunikatora

normalną procedurą w takim przypadku, jest żeby komunikator przesyłał po prostu adres do systemu operacyjnego. a ten otwiera domyslną aplikację skojarzoną z http:// czy inym protokołem.

Opera "otwiera się tak szybko" ponieważ jest ona uruchamiana podczas startu systemu (tzw. quick launch). Większośc bibliotek załadowana jest już do pamięci, tak naprawdę to po kliknięciu na ikonkę w zasobniku lub link otwiera się tylko nowe okno. To cała tajemnica. Wady? np. to że cały czas zajmuje pamięć oraz nieco innych zasobów. Jeżeli ktoś ma nowoczesny wielordzeniowy procesor, nie zauważy różnicy. Ale już przy nieco starszych procesorach przy dużych obciążeniach (gry, filmy, obróbka multimediów) to ma znaczenie, mogą pojawić się chwilowe zacięcia itp. Każdy proces wtedy to dodatkowe obciążenie, nawet jeżeli proces sam nie potrzebuje dużo zasobów, to jego obsługa na ułamki sekundy obciąża system. Jeżeli komuś odpowiada taki stan, to może sobie zainstalować oczywiście dodatek do Fx lub zacząć używać SeaMonkey, który to umożliwia i w ogóle daje wszystkie możliwości Opery, zresztą prawdopodobnie następne wydania Fx będą posiadały taką możliwość, zapewne opcjonalnie - przy dzisiejszych procesorach i rozmiarach pamięci te 20mb to już naprawdę nie problem.

@ Obrazek
fds pisze:Nie zauważysz dużych różnic, zwłaszcza między Fx'em a Flockiem, oba są oparte o gecko. Z Flockiem bym jeszcze poczekał z pół roku i dopiero się nim bawił. A instalacja dodatków praktycznie nie ma wpływu na szybkość surfowania (są małe wyjątki).
W niedługim czasie pojawi się długo oczekiwana wersja 0.8, latem zapewne (raczej okolice sierpnia) 0.9 RC, a na jesień przewidziana jest oficjalna premiera. Ponad półroczne opóźnienie spowodowane jest nie lenistwem programistów, lecz szybko zmieniająca się sytuacja w sieci. Flock ma byc przeglądarką, która ułatwia nowoczesne korzystanie z sieci, czyli nie tylko przeglądanie, ale także np zamieszczanie obrazków, filmików, dzielenie się z przyjaciółmi tym co tworzymy, co znaleźliśmy w sieci - oraz oczywiście śledzenie tego, co nasi znajomi uważają za interesujące i warte podzielenia się. Tyle że w ciągu ostatniego roku/półtora sytuacja na tyle się zmieniła, że aby przynajmniej spróbować nadążać za wszystkimi nowymi serwisami (od google przez youtube po twittera), flockdeveloperzy postanowilil zupełnie przebudować bebechy - zarządzanie serwisami zrobić na tyle elastyczne, aby łatwo było zintegrować z flockiem wszystko co tylko sobie ludzie zamarzą. To nie jest proste, stworzenie tak abstrakcyjne warstwy bez zupełnego pogrzebania wydajności. Ale obecnie (po pół roku intensywnej pracy) wygląda to już całkiem obiecująco.
Jeżeli chcecie, to mogę podawać od czasu do czasu wieści o flocku, zapewne też wraz z wyjściem spolszczonej wersji flocka 0.8 pojawi się jakiś opis tej przeglądarki, np na browsehappy.pl
[Ten opis na BrowseHappy to mam dostać do końca tygodnia, bo Ci krzywdę zrobimy :P - dop. FLK]

Obrazek
Obrazek Obrazek
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Force »

Właśnie zmieniłem Fx z 1.5.0.2 na 2.0.0.4 i jestem w szoku> chodzi tak szybko że aż dech zapiera. jestem bardzo kontent. tak bardzo że przeszła mi ochota na eksperymenty
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: BAZYL »

Ostatnio ukazała sie działajaca aktualizacja do Safari pod Windowsa. Ciekawa alternatywa, trzeba przyznać, ale własciwie nie znalazłem w tej przeglądarce nic, co pozwoliłoby jej pobić Operę. Nawet mi sie smutno zrobiło w momencie, kiedy zrobiłem gest, a tam rozwinęło się menu kontekstowe... ;-)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: krucaFuks »

O ile w nic się nie zmieniło w ciągu ostatniego tygodnia, to Safari for W jest ciągle w głębokim alpha... pełno błędów, sporo stron się niepoprawnie wyświetla itp. Nie polecałbym więc nikomu jako podstawowej przeglądarki ;-)
Obrazek Obrazek
Dźwiedź
Majtek
Majtek
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2004, 01:53
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Dźwiedź »

Jak mi ktoś wyjaśni, czemu w Firefoxie notorycznie pieprzą mi się lightboxy, i powie, jak to naprawić, to będę dźwięczny. Bo jednak pod IE nie wszystko działa jak należy, choć powinno (niepojęte dla mnie, Bill im płaci tyle kasy, a oni nie są w stanie zrobić przeglądarki, która potrafi poprawnie odczytać CSSa. Among other things.).
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: krucaFuks »

A co to są light boxy?

tak z nowości dotyczących Opery, dla tych, którzy nie czytają DI:
Opera zastąpi Flash własną technologią
http://di.com.pl/news/ pisze:Innowacyjną funkcjonalność w mobilnej wersji Opery zapowiedział jej producent - Opera Software. Zmiany polegać mają na zintegrowaniu z przeglądarką własnej technologii obsługi video, która zastąpi dotychczas stosowany plug-in Adobe Flash.
Obrazek Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Falka »

krucaFuks pisze:O ile w nic się nie zmieniło w ciągu ostatniego tygodnia, to Safari for W jest ciągle w głębokim alpha...
Nigdy nie było wersji alpha na Windowsa. To jest beta, ale ciągle zbugowana (chociaż (przed)wczorajszy update sporo błędów naprawił). Pełna wersja Safari 3 wyjdzie w październiku.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Dźwiedź
Majtek
Majtek
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2004, 01:53
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Dźwiedź »

krucaFuks pisze:A co to są light boxy?
Lightboxy to są takie widgety w JavaScripcie, które otwierają ci w foregroundzie podgląd fullsize thumbnaili. Po polskiemu: taki skrypcik-pizdryk, który po kliknięciu na miniaturkę otwiera ci ją w tym samym oknie, ale tak, że zostaje cała treść, która w tym oknie była. Używa tego DeviantArt, sklepy internetowe, np. Taiwangun.com, i niektóre serwisy, np. ten w którym pracuję. Z niewyjaśnionych powodów, pod ff nie wczytuje mi się obrazek, który w danym lightboxie powinien być.
krucaFuks pisze:tak z nowości dotyczących Opery, dla tych, którzy nie czytają DI:
Opera zastąpi Flash własną technologią
http://di.com.pl/news/ pisze:Innowacyjną funkcjonalność w mobilnej wersji Opery zapowiedział jej producent - Opera Software. Zmiany polegać mają na zintegrowaniu z przeglądarką własnej technologii obsługi video, która zastąpi dotychczas stosowany plug-in Adobe Flash.
Na ch*ja to komu potrzebne, jakieś Opery, sropery, pierdopery... Jakby się Microshit przykładał do roboty, to by konkurencji nie miał, za co oni te pieniądze biorą?! Za Windows ME? Za emulację starych DXów pod Zwistą? Za Debilną Reglamentację Mediów?
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Ravandil »

Dźwiedź pisze:Na ch*ja to komu potrzebne, jakieś Opery, sropery, pierdopery... Jakby się Microshit przykładał do roboty, to by konkurencji nie miał, za co oni te pieniądze biorą?! Za Windows ME? Za emulację starych DXów pod Zwistą? Za Debilną Reglamentację Mediów?
No właśnie dlatego są potrzebne, bo Microsoft się nie przykłada do roboty... Poza tym każdy ma prawo do wyboru, czego będzie używać ;)
Force ray pisze:Właśnie zmieniłem Fx z 1.5.0.2 na 2.0.0.4 i jestem w szoku> chodzi tak szybko że aż dech zapiera. jestem bardzo kontent. tak bardzo że przeszła mi ochota na eksperymenty
Ja miałem wersję 1.5.0.2 chyba przez tydzień, a wersję 2.0 zainstalowałem chyba zaraz po premierze i też jestem zadowolony ;) Tylko właśnie mnie teraz zastanawia, o której wersji pisali ci narzekający na szybkość Fx'a, bo u mnie wersja 2.0.cośtam działa jak złoto, dużo szybciej niż IE :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
ODPOWIEDZ