Przeglądarki internetowe

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ

Która przeglądarka jest najlepsza?

Opera
13
42%
Firefox
15
48%
IE
2
6%
Chrome
1
3%
Safari
0
Brak głosów
inna
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Falka »

Dźwiedź pisze:Na ch*ja to komu potrzebne, jakieś Opery, sropery, pierdopery... Jakby się Microshit przykładał do roboty, to by konkurencji nie miał, za co oni te pieniądze biorą?! Za Windows ME? Za emulację starych DXów pod Zwistą? Za Debilną Reglamentację Mediów?
MS nie będzie się starał, nie ma mowy. Mój luby bierze udział w tworzeniu oficjalnej specyfikacji HTML5 i na ichniej grupie dyskusyjnej koleś z Microsoftu otwarcie napisał, że oni się starać nie będą i nie będą doganiać reszty. Bo jakby nagle taki IE8 miał wszystkie błędy naprawione, to nie będą wtedy działać stare stronki robione pod IE <6 i pisane w Wordzie/FrontPage'u. Chcąc, niechcąc, muszą mieć stare bugi, bo przecież nie wypną się na klientów.
Dokładnego cytatu nie będzie, niestety, bo grupa jest zamknięta, a ja K maile przez ramię czytałam :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: BAZYL »

Taki artykulik, do weryfikacji juz niebawem: Opera jeszcze szybsza i jeszcze bardziej zgodna
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: krucaFuks »

Nie wysilaj się, od razu widać, że artykuł jest amatorski - nie mam nawet linku do tekstu źródłowego. [Tak jakby link do źródła miał jakiś wpływ na merytorykę tekstu, albo świadczył o jego prawdziwości - dop. BAZYL]

Fajnie, że w końcu Opera da wsparcie dla procesorów 64-bitowych. Selektorami CSS3 bym się nie podniecał, na razie to jeszcze chyba pełnego wsparcia dla DOM i CSS2 Opera nie ma ;-)
Ale dobrze, że Opera się rozwija, jej oddech na plecach tylko dobrze zrobi dla rozwoju firefoxa i innych przeglądarek ;-)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: BAZYL »

Żeby rozruszać tego trupa mała zabawa.

Wejdźcie proszę na stronę http://alexa.com/data/details/traffic_d ... review.com. Nad wykresem znajduje się napis:

Traffic Rank for dpreview.com: 894

Spróbujcie sobie skopiować liczbę w Firefoxie i wkleić w dowolne miejsce...
Nie ma to jak _dobre_ przegladarki ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Ravandil »

BAZYL pisze:
Traffic Rank for dpreview.com: 894

Spróbujcie sobie skopiować liczbę w Firefoxie i wkleić w dowolne miejsce...
Nie ma to jak _dobre_ przegladarki ;)
Powiedz mi tylko, na czym ta zabawa polega :P Bo używam Firefoxa i nic specjalnego nie zauważyłem... A powinienem? Chcę wiedzieć, jakie atrakcje mnie ominęły właśnie ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Thorgrim
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 9 lutego 2006, 19:10
Numer GG: 1099483
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Thorgrim »

Bazyl ale cyfry mówią za siebie http://www.komputerswiat.pl/nowosci/news9639.asp :)

Jeśli chodzi o CSS 3 to prace nad tym jeszcze trwają więc jeśli Opera będzie wspierać o parę znaczników więcej to co z tego ? Firefox nie musi wydawać nowej wersji tylko kolejne rozszerzenie http://css3.pl/ (mała rzecz a cieszy :) ). Zarówno Opera jak i Firefox uważa css3 jako wersje testowe lub eksperymentalne i bedzię to do czasu aż nie powstanie stabilny css3.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: BAZYL »

Jej... Co jest niezrozumiałego w tej zabawie?

1. Odpalasz stronkę http://alexa.com/data/details/traffic_d ... review.com.
2. Znajdujesz ten fragment.
3. Zaznaczasz kursorem znalezione zdanie.
4. Wciskasz CTRL + C.
5. Otwierasz dowolny inny program/edytor.
5. Wciskasz CTRL + V.
6. Porównujesz to co skopiowałeś z tym co wkleiłeś i napawasz się efektem.

IE działa podobnie jak Firefox. Opera i Safari kopiują normalnie. Innych nie sprawdzałem.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Ravandil »

Chyba mi Firefoxa zepsułeś :P Ale serio, dziwi mnie to, bo poprzednio zaznaczałem TYLKO liczbę i kopiowałem do Worda, to wszystko było normalnie... Ale teraz jak skopiowałem całe zdanie to już coś jest nie tak :P Na szczęście nie jest to na tyle poważna usterka, by zniechęciła mnie do Firefoxa... Chociaż jest całkiem zabawne :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Thorgrim
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 9 lutego 2006, 19:10
Numer GG: 1099483
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Thorgrim »

To że twoja Opera kopiuje to co jest na ekranie to jest błąd ! przepuść sobie tą stronę przez validator W3C to zobaczysz że strona ma jedyne 233 błędy !! mało tego nie ma nawet Doctype więc nawet nie wiadomo w czym jest napisana a pozatym ten kawałek który mam skopiować w źródle wygląd tak

Kod: Zaznacz cały

<span class="descBold">	&nbsp;<!--Did you know? Alexa offers this data programmatically.  Visit http://aws.amazon.com/awis for more information about the Alexa Web Information Service.--><span class="c515">26</span><span class="c2dd">89</span><span class="c8b3">4</span></span>


więc "normalna" przeglądarka ma prawo zdurnić bo tylko lamer mógł stworzyć taką stronę.

Więc jeśli Opera zacznie wspierać css3 to może będziesz kopiował to co my z tej strony :)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Falka »

Powodem takiego zachowania Firefoksa jest to, że nie uwzgędnia CSSa przy kopiowaniu. Opera i Safari CSS uwzględniają, więc kopiują wszystko bez problemów.

Takie zachowanie Firefoksa pomaga w phishingu.

Co do Walidatora, to Thorgrim się rzuca bez sensu - żaden z tych 233 błędów nie ma wpływu na fragment kodu odpowiedzialny za to kopiowanie.

Btw. Firefox przez lata utrudniał robienie layoutów przez braki w tak podstawowych właściwościach, jak display. A obsługa CSS3 w Operze i Firefoksie jest tak samo wybrakowana. A jak już się licytujemy, kto lepiej obsługuje selektory CSS3, to tutaj rulezuje Opera Mini na komórki :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: fds »

CSS3 na każdej przeglądarce ssie. Tak samo jak 2.0 gdzie jedynym wyjątkiem jest konqueror. Swoja drogą ta przeglądarka ma cholernie dobrą obsługę css'a, dużo lepszą nić safari, firefox czy opera.

PS: Możesz mi falka powiedzieć co wspólnego ma Twój link z tamtym błędnym kopiowaniem?
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: Falka »

fds pisze:PS: Możesz mi falka powiedzieć co wspólnego ma Twój link z tamtym błędnym kopiowaniem?
Używa braku wsparcia dla CSS w kopiowaniu do wprowadzenia w błąd użytkownika, czyli można skopiować coś, co jest zupełnie inne od tego, co się widzi.

Na przykład, jeśli ktoś umieści coś takiego na stronie, to niektórzy skopiują i otworzą bez chwili zastanowienia, dostając coś zupełnie innego (bardzo odradzam sprawdzanie, co):
http://<span style="display:none">goatse.cx#</span>mozilla.org/switching-to-better-engine-from-opera.html

btw. W tej chwili Safari obsługuje CSSa lepiej od Konquerora i Konqueror się przesiada na WebKit :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki Internetowe

Post autor: BAZYL »

Falka znalazła bardzo fajne zestawienie porównujące Firefoxa, Operę i IE. Prawdziwe jak rzadko ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Blokowanie reklam w Internecie

Post autor: Sihamaah »

Samemu używam FF, ale chciałbym się przesiąść na Operę. Niestety odrzuca mnie w niej jej trudność w obsłudze... FF mam tak spersonalizowany że musiałbym dłuugooo siedzieć przy Operze żeby wyszło podobnie. Jest tam jakaś możliwość do ściągania plików z YT? Jest wbudowany słownik, żeby mi podkreślał błędy na forach i poczcie? Jest wbudowany FlashGot? Przydałby się jeszcze taki bajer w FF co go mam, żeby wyświetlał ile już siedzę w internecie. A co do tej opcji blokowania - czy są jakieś (jak w FF) subskrypcje, które same dobiorą elementy do blokowania?

Proszę o odpowiedź zachęcającą ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Blokowanie reklam w Internecie

Post autor: BAZYL »

Trudność w obsłudze? No nie żartuj. Firefox i Opera są bliźniaczo podobne jeżeli chodzi o obsługę, dopiero po jakimś czasie jak chciałem coś zrobić w IE7 to się pogubiłem ;) Są po prostu pewne standardy obsługi i raczej niewiele programów od nich odbiega.

Firefoxa masz spersonalizowanego. Podejrzewam, ze chodzi CI o to, ze masz pełno wtyczek poinstalowanych, które Tobie ułatwiają pracę. Powiem tylko tyle, ze 90% najpowszechniejszych wtyczek Firefoxa Opera ma w wersji podstawowej.

Można ściągać pliki z YT, ale do tego potrzbny jest widżet. Czyli taki miniprogramik, który się doinstalowuje. Ale ja i tak polecam używać tej stronki: http://downtube.eu/ od razu ładnie konwertuje na np. avi.

Słownik też trzeba doinstalować. No i działa ciut inaczej, ale za to mozesz wybrać z jakiego słownika ma korzystać. Co do poczty, to Opera jest jednoczęsnie klientem poczty (na Operze wzorowany jest interfejs Gmaila). Nie wiem co to jest FlashGot... Reszty też nie wiem, choc akurat ten czas to na pewno jakis widżet liczy.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blokowanie reklam w Internecie

Post autor: fds »

Słownik do Opery jest, ale to kompletne szambo. Aspell jest chyba najgorszym słownikiem jaki powstał. Niestety funkcja sprawdzania pisowni ma cholernie niski priorytet w Operze i kompletnie tego nie rozwijają. Nie ma o czym mówić nawet.

Chyba coś a la FlashGot jest w Operze, ale o dużo gorszych możliwościach. Co prawda wystarczy do normalnego użytkowania. Ogólnie widgety do Opery to wielka porażka, bo nie ma kto ich robić. Opera nie ma normalnej społeczności tylko faantycznych fanboy'i, którzy wiele i głośno gadają, a nic nie robią. Ale to inny temat ;)

Subskrypcja filtrów do adblocka to tylko domena fxa i jest pod tym względem bezkonkurencyjny. Możesz tylko pomarzyć, żeby to pojawiło się w Operze.

Widget który pokaże Ci ile siedzisz w internecie chyba też jest, ale to musisz poszukać.

Opera 9.5 jest szybciutka, jednak jest tylko po angielsku (nie wiem czy Ci to przeszkadza, ale uprzedzam). Widać przetłumaczenie alf i bet na inne języki jest zbyt dużym wysiłkiem umysłowym dla pań i panów z Opery ;) Do tego, z tego co się właśnie dowiedziałem od Falki, najnowsza beta jest cholernie niestabilna i nie jest zalecane jej instalowanie. Co do tego, że nowa wersja będzie robić cuda, to należy to olać, to tylko głupie gadanie fanatyków bez płatów czołowych. Podstawową różnicą jest o wiele, wiele lepszy silnik, bardzo szybki i sprawny. Dodali też dosłownie kilka jakiś ficzerków, ale to tylko jak pogrzebiesz to zobaczysz. Poczekaj z instalacją do czasu wydania pełnej wersji, Opera to nie to samo co Mozilla i jej bety nie są dla zwykłych użytkowników :)

Możesz jeszcze zainteresować się Safari. Jednak bety od apple to koszmar na wrotkach. Alfa nightly firefoxa jest bardziej stabilna niż beta Safari _-_ Po raz kolejny apple udowadnia, że jego produkty są fajne tylko na jego komputerach :) Też doradzam poczekać na pełną wersję (biorąc pod uwagę ich tempo to za rok wyjdzie).
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Blokowanie reklam w Internecie

Post autor: Craw »

fds pisze:Chyba coś a la FlashGot jest w Operze, ale o dużo gorszych możliwościach. Co prawda wystarczy do normalnego użytkowania.
Opera wspolpracuje z FlashGet Jetcar, wiec FlashGot (przynajmniej taki, jakim go pamietam) nie jest jakos strasznie potrzebny.
Opera nie ma normalnej społeczności tylko faantycznych fanboy'i, którzy wiele i głośno gadają, a nic nie robią. Ale to inny temat ;)
Zgodze sie, ale jest to wynikiem zamknietego kodu=malo osob siedzi nad jej rozwojem. Z jednej strony minus, ale z innej mimo wszystko plus - ciezko natknac sie na jakis bubel.
Subskrypcja filtrów do adblocka to tylko domena fxa i jest pod tym względem bezkonkurencyjny. Możesz tylko pomarzyć, żeby to pojawiło się w Operze.
Tu sie w sumie zgodze, bo zeby zablokowac jakis javascript w Operze trzeba znalezc odpowiedni kog w zrodle strony.
Opera 9.5 jest szybciutka, jednak jest tylko po angielsku (nie wiem czy Ci to przeszkadza, ale uprzedzam).
Nie widze z tym problemy, tym bardziej, ze jak sam uznales:
Poczekaj z instalacją do czasu wydania pełnej wersji, Opera to nie to samo co Mozilla i jej bety nie są dla zwykłych użytkowników :)
I taka prawda.

Opera przoduje w bezpieczenstwie i szybkosci, mimo wszystko. Mniej osob nad nia siedzi=mniej luk w kodzie (choc z drugiej strony: nie ma tylu osob, zeby je zreperowac). No i FF jest o wiele bardziej ciezkostrawny dla systemu niz Opera.

Tak na prawde najwieksza wada O jest duza niezgodnosc z wieloma stronami internetowymi. Niestety, ale wciaz robi sie strony pod IE, przez co duze O ma z nimi klopoty.

A tak btw to ja z Opery korzystam glownie z przyzwyczajenia. FF jakos nie przypadl mi do gustu, ale to tez pewnie kwestia przyzwyczajen.
ODPOWIEDZ