Alkohole

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Alkohole

Post autor: Deep »

corvus pisze: w związku z tym, dla lubiących piwa z tequilą mam małą podpowiedź, chociaż nie pamiętam nazwy tego piwa mogę napisać tyle: butelka 330ml, zielone sombrero na złotym kapselku, nazwa zaczyna się na literkę "C", a smak? Smak o wiele lepszy od tego, co funduje Żywiec (i tak, pisze to ktoś kto nienawidzi piw z teqilą ;))
Cortez. Właśnie byłem w sklepie zaopatrzyć się na dzisiejszą imprezę i patrzę - jakieś piwo, którego nigdy wcześniej nie widziałem. O smaku tequili, zielone sombrero na kapselku. Zaraz, zaraz, czy to nie to samo piwo, o którym corvus pisała? Sprawdzę wieczorem i dam znać jutro czy dobre ;)
.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Alkohole

Post autor: Sihamaah »

Pija ktoś grzane piwo? Lubi? Zna dobre przepisy?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Alkohole

Post autor: Deep »

Ja grzańca od wielkiego dzwonu w zimie lubię się napić w zimie. Ale jakimś smakoszem nie jestem więc się nie znam ;)

Co do tego Cortesa - smaczny, faktycznie lepszy niż Desperados, szkoda, że tylko w małych butelkach go sprzedają.
.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Alkohole

Post autor: No Name »

Wolę grzane wino. Na nartach zdarzało mi się kupować, nie ma nic lepszego na mroźną pogodę.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Alkohole

Post autor: Szelmon »

Grzane piwo najlepsze jest z cynamonem i gozdzikami, wedle gustu doslodzic mozna miodem. Mozesz tez pokombinowac z imbirem, vanilia... uzyj wyobrazni ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Alkohole

Post autor: Deep »

No Name pisze:Wolę grzane wino. Na nartach zdarzało mi się kupować, nie ma nic lepszego na mroźną pogodę.
Ta, a potem jeździj dalej ;)
.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Alkohole

Post autor: Sihamaah »

Dzięki Szelmon :)

BTW. W związku ze studiami mam dostęp do większej różnorodności alkoholu. Dziś kupiłem piwo "Czarne miodowe". To ciemne piwo. Ponoć dobre, ale spróbuję go pewnie dopiero w weekend, wtedy opiszę wrażenia :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Alkohole

Post autor: bOdziO Wolf »

No Name pisze:Wolę grzane wino. Na nartach zdarzało mi się kupować, nie ma nic lepszego na mroźną pogodę.
Piłem kiedyś grzane wino czereśniowe. Ponoć w normalnej formie jest niezbyt dobre ale to było świetne. No i faktycznie - rozgrzewa idealnie!

Pija ktoś grzane piwo? Lubi? Zna dobre przepisy?
Próbowałem kiedyś przyrządzić samemu z tych torebek co można kupić w sklepach (jakaś mieszanka imbiru i innych przypraw) ale jakoś mi nie smakowało. Zastanawiam się czy grzane piwo opłaca się robić z lekkich piw. Jak podgrzewam takie piwo to nie czuć już zupełnie alkoholu. Praktycznie tak jakby było zwietrzałe...

Jakich piw używacie, że Wam smakuje?
Alistar
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 19:50
Numer GG: 7459427

Re: Alkohole

Post autor: Alistar »

Wiadmo, że jak z każdą rzeczą są wspomnienia negatywne ale i pozytywne ;D
Pamiętam miałem kilka przypadków kiedy przesadziłem i spałem z ziomkami po krzakach ;D
Wiem, wiem ale to były młodzieńcze wybryki tylko ;p Nauczyłem sie, że jak już pić to w jakimś bardziej ekskluzywnym miejscu takim jak mieszkanie/dom/ewentualnie ogródek, gdzie można w spokoju rozpalić grilla i zjeść przepyszne karkówki bądź inne mięsiwa ;D
No tak ogólnie to bardziej preferuje piwa niż wódke (zależy od okazji), co do piw to najlepsze wg.mnie zimny lech bądź tyskie ;D
Najgorsze piwo to dla mnie wojak zielony i czarny oraz harnaś ....
Dziękuje ;d
"Prawdziwych bohaterów poznajemy w najtrudnejszych chwilach"
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Alkohole

Post autor: Deep »

Harnasie są akurat dobre jak na swoją cenę. Zdecydowanie lepszy wybór niż na przykład taki Żubr imho.
.
Alistar
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 19:50
Numer GG: 7459427

Re: Alkohole

Post autor: Alistar »

Jakoś do Harnasia nie moge się przekonać, aczkolwiek żubr kiedyś jakoś 2 lata temu był dobry. Teraz mu sie jakos pogorszyło z nieznanych przyczyn
"Prawdziwych bohaterów poznajemy w najtrudnejszych chwilach"
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Alkohole

Post autor: No Name »

Pamiętam miałem kilka przypadków kiedy przesadziłem i spałem z ziomkami po krzakach ;D
Wiem, wiem ale to były młodzieńcze wybryki tylko ;p Nauczyłem sie, że jak już pić to w jakimś bardziej ekskluzywnym miejscu takim jak mieszkanie/dom/ewentualnie ogródek, gdzie można w spokoju rozpalić grilla i zjeść przepyszne karkówki bądź inne mięsiwa ;D
Tak właśnie człowiek się starzeje. :) Ja to nawet czasem tęsknię za czasami kiedy spało się po krzakach.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alistar
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 19:50
Numer GG: 7459427

Re: Alkohole

Post autor: Alistar »

Nie ma problemu No Name ;D zapraszam do poznania, mamy wygodne krzaki, dobre monopole i spożywczaki :)
"Prawdziwych bohaterów poznajemy w najtrudnejszych chwilach"
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Alkohole

Post autor: Iblisiątko »

Deep pisze:Harnasie są akurat dobre jak na swoją cenę. Zdecydowanie lepszy wybór niż na przykład taki Żubr imho.
Wreszcie ktoś kto też nie lubi Żubra :D
Alistar pisze:Wiadmo, że jak z każdą rzeczą są wspomnienia negatywne ale i pozytywne ;D
Pamiętam miałem kilka przypadków kiedy przesadziłem i spałem z ziomkami po krzakach ;D
Wiem, wiem ale to były młodzieńcze wybryki tylko ;p Nauczyłem sie, że jak już pić to w jakimś bardziej ekskluzywnym miejscu takim jak mieszkanie/dom/ewentualnie ogródek, gdzie można w spokoju rozpalić grilla i zjeść przepyszne karkówki bądź inne mięsiwa ;D
;d

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Krzaki to już mało ekskluzywne? Mało ekskluzywny to rów jest, a krzak przynajmniej przed deszczem chroni :D
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Alkohole

Post autor: No Name »

Spoko, w Czechowicach w ten weekend festyn. Będzie zabawa, tylko wyrobów ostrowinu brak. ;)
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alistar
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 19:50
Numer GG: 7459427

Re: Alkohole

Post autor: Alistar »

Nie przepadam za festynami, wole dobrane towarzystwo ;)
"Prawdziwych bohaterów poznajemy w najtrudnejszych chwilach"
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Alkohole

Post autor: corvus »

Z ostatnio wypitych piw przypadł mi do gustu belgijski Satan niestety nie wiem czy można go nabyć w Polsce.

Natomiast jeśli chodzi o mocniejsze trunki to udało mi się wyposażyć wreszcie mój mini barek w jakiś porządniejszy alkohol, czyli coś lepszego niż Jack Daniels chociażby i czarny, mianowicie - dwunastoletni Highland Park. Jak ktoś ma ochotę na whisky i może wydać trochę więcej jak 100 zł to niech zrezygnuje z Jack'a i kupi sobie np. to. Oczywiście - są lepsze, ale i cała masa gorszych. ;)
ODPOWIEDZ