Popularność

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Popularność

Post autor: Zguba »

Na forum z lekka wieje nudą, jest raczej mało osób piszących mimo wielkiej liczby zarejestrowanych :/ Może by tak rozleklamować Tawerne jakoś? Współpraca z servisami? Wymiana artykułów itp?
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Ja sądzę, że wbrew pozorom jesteśmy znani :). Ponad 200 osób to dużo :D. Chociaż nie miałbym nic przeciwko reklamie ( ale sensownej). Zresztą, to nie ja tu decyduję.... Z drugiej jednak strony, to nie reklamy powinny przyciągać nowych forumowiczów, ale " atmosfera" panujaca na forum. ( Przeczówam, że zaraz zacznie się dyskusja :D)
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Post autor: Zguba »

Fakt atmosfera powinna, ale o tej atmosferze się nikt nie dowie (nikt jej nie poczuje) jeśli tu nie zaglądnie :p Poza tym z tych ponad 200 osób ile pisze? 50? 60? A reszta? To tak jak z takim malutkim forum, gdzie jest aż 26 zarejestrowanych, jednak 6 osób z tego coklwiek pisze (2 adminow, 2 moderatorow, 2 użytkowników - w porywach 3)
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Reklama? Reklama musi być ostrozna :wink: . Wiadomo, że to nie może być cos takiego jak "Odwiedz najnajnaj forum w Polsce i na swiecie! Czytaj najanajnaj zina wszechswiata!". Co sobie wtedy starzy czytelnicy pomyslą? Ze TRPG przeszlo na taktykę chwalenia się itp.. Poza tym zeby z reklamą nie przesadzić, bo niektórzy bedą mieli wygórowane oczekiwania :P .
Ale wątpie, zeby kiedykolwiek taka jak wyżej opisana reklama ruszyła, ale taka, która po prostu zaprasza wszystkich zainteresowanych... ma czym zachecić (a ma przecież), to jest niezły pomysł. Chociaz i tak Tawerna jest juz bardzo popularna. Skoro w CDA jest dział Tawerny, to z tych 200.000 czytelników, czy tam ilu, na pewno ktorys wejdzie na stronę, przeczyta Tawernę, ściągnie z płytki CDA... A współpraca? Hm, a z nikim naprawdę nie współpracujemy? :wink: .
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

Hm.. reklama.. Wiecie co.. mi sie wydaje ze tawerna jest jush b. znana. Po co wiecej? Ludzie moga pomyslec ze komercha..
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Post autor: Zguba »

Komerchą można nazwać co najwyżej jakbyśmy się tu ta sprzedawali i odnosili zysk, to jest komercja (tak jak Metallica, Iron Maiden, Britney Spears, Michael Jackson itd. itp.) :P
Reklama nie równa się z komercją, a co do kącików w CDA... wiecie... ja prenumeruje to już trzeci rok (a kupuje już od grudnia '97)... i dopiero trzy miechy temu kapnąłem się, że coś takiego jak TPGR na tym jest i wreszcie to rozpakowałem, a zwykle każdy numer przerabiam dogłębnie. Powiedzmy po prostu, że jakoś ruchu wizytatorów zbytnio nie widać... ale mogę się mylić.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


hmm... czytelników TRPG ma napewno sporo, ale wielu z nich nie wie o forum (było o nim chyba tylko wspomniane we wstępniaku...) - możeby tak ktoś napisał arta-reklamę forum i zamieściłoby się to-to w zinie? Taki art musiałby zawierać pobierzny opis forum, trochę informacj dla poczkujących (co to jest forum?), opis najbardziej aktywnych forumowiczów, z naciskiem na modków ;-). trochę smiesznych cytatów, no i link do tego cuda ;-D

dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

nie no... zamieszczenie podstawowych informacji o forum co to jest itp. moze odstraszyc przed przeczytaniem tego artykulu. Mozna by np. wykorzystac oryginalne "bajery" z naszego forum tj. np. Komiks (znacie jakies forum na ktorym takie cos jest?), offtopicowe tematy (hehe.. statsow przyciagniemy i mody beda mialy co robic a nie tylko ciagle sie lenic :P )....
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

MAd Phantom pisze:
(było o nim chyba tylko wspomniane we wstępniaku...)
ale kto czyta wstepniak? 20%-30% czytelnikow?
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

A ja mam pomysł... Zaraz go zapodam reszcie zespołu na LD. Będzie śmieszny. ;P
Co powiecie na to, żeby w jednym miesiącu na końcu każdego artykułu w ramach szablonu był link do forum? :) Nie każdy czyta wstępniak, ale każdy jakiś art chociaż przegląda. To dratycznie zwiększa szanse zauważenia. :)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

Asthner ma nie glupi pomysł. Sądze że to moze duzo dac :) a i przeszkadzac bardzo nie bedzie :) Ja takze moge miedzy znajomymi z GG rozeslac adres forum :wink:
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

JA już to zrobiłem :D. Co do pomysłu MAd Phantoma można byłoby zamiast pobieżnego opisu dać Czarną Listę, a pod nia napisać coś w stylu afery wokól Listy Wildensteina (czy jakoś tak) ( :D), albo jeszcze lepiej właśnie w.w komiks z fragmentem o Kolesiu Z Kodem Kreskowym Z Biedronki. I podpis:
" Chcesz więcej- wejdź i tu adres strony" :)
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Możemy się rozreklamować na stronie Nieboraków. W końcu mamy dostęp do jednego z ich rządców: MAda Phantoma! Dzięki temu wymiana bannerów będzie o wiele łatwiejsza. Prócz tego możecie spróbować z Q-Workshop (to takie kolesie, co robią zaczepiste kostki do RPG i są całkiem znani na polskiej scenie fabularnej). Na pewno zwiększy to ilość wejść na stronę Tawerny.
Obrazek
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Na końcu KAŻDEGO artykułu... :?: To byłoby rzecz jasna szaleństwo. Myślę, ze dałoby sie banner na samej górze w Tawernie zamiescić, we wstępniaku komunikat i - faktycznie - przy większych artykułach. Okolo 10 linków w artykułach porozsiewanych... W sumie dobry pomysł.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Banner albo chociaz buttonik do Forum na stronce Tawerny to IMO dobry pomysl. Ale umieszczanie linkow pod tekstami mi sie nie podoba. Gdyby artykul byl w jakis sposob powiazany z jakims tematem z forum, to ok, mozna podac linka i zaznaczyc, ze tam znalezc mozna wiecej informacji na dany temat czy cos w tym stylu. W przeciwnym przypadku to nie przejdzie, co ma piernik do wiatraka?
Linki we wstepniakach sa dopuszczalne, w innych miejscach bede zwalczac jak herezje :P
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Jeżeli dobrze zrozumiałem Astha to chodziło mu o to by do "szablonu" graficznego zinu dodać na dole (pod częścią tekstowatą) linka\guzik\banner do forum - to byłoby całkiem dobre.

Ale artykuł też by się przydał... w sumie to jak będę miał chwilkę to mogę spróbować napisać... ale niczego nie obiecuję ;-P
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

mozna by w tawernie zamiescic komiks z forum. jak by w tawernie zamieszczac raz na jakis czas kawalki dyskusji z forum. moze sie ludziom spodoba i bedzie wiecej uzytkownikow.
ODPOWIEDZ