Rasizm

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Zajcew
Marynarz
Marynarz
Posty: 161
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 15:36
Lokalizacja: Fort Łódź

Post autor: Zajcew »

Doszedlem tez wkoncu do wniosku ze nietolerancja, rasizm rodzi sie w niezrozumieniu - zniszczmy wszystko co jest obce, inne, nieznane bo moze nam zagrozic.
Osobiscie wypowiedz tej staruszki dala mi duzo do myslenia do tego stopnia ze podjąłem nauke hebrajskiego by lepiej zrozumiec samych zydow- i dziś nie żałuję.
Adolf Eichmann też nauczył się hebrajskiego(podobno nawet u rabina) i studiował Judaizm. Po to żeby lepiej zrozumieć swojego wroga. Nie chcę ci udowodnić, że nie masz racji, bo mówisz słusznie, ale chcę zauważyć, że niezrozumienie to nie jest jedyny powód nietolerancji. Powinniśmy bardziej obawiać się powodów których jeszcze nie znamy, bo nie będziemy wiedzieć jak z nimi walczyć.
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Eglarest pisze:moglbys unikać pewnych określeń jak np. "pedal"...
Jesli to dla ciebie roznica, uzyje slowa homoseksualista.
i co to ma dowodzic ze co ze bedac rasista jest sie gorszym bo jest sie nie hetero ?? co to za argumentacja z jednejstrony tepiąca przejaw nietolerancji z drugiej ja szeząca.
generalnie, to ta wypowiedz nie byla do konca powazna, ale skoro nie wyczules pewnej ironii - interpretuj sobie dalej tak jak chcesz ;).
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Post autor: Brzoza »

eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:Osobiscie uwazam, iz rasisci musza byc pedalami, poniewaz:

http://images.askmen.com/galleries/sing ... ture-1.jpg

http://www.celebrityimpersonators.com/c ... eyonce.jpg

http://ninjapants.org/files/%5Bc%5D%20r ... dawson.jpg

http://www.bookmice.net/darkchilde/dram ... okusen.jpg

Jesli ktos patrzac na te panie uzna, ze roznokolorowi sa rasa gorsza, tzn, ze nie moga byc orientacji hetero.
Ta pierwsza jest zaprawdę ładna, ta druga jest ochydna. Murzynkii to jest coś duże usta, nie za chude i duże biusty :D A i co do hitlera, chciałbym zaznaczyć że jest za przeproszeniem W CHUJ rasitów ktorzy nie są nazistami. Więc obrazek z hitlerem powinien być skierowany tylko do narodowych socjalistów. A ta ostatnia to jakaś anorektyczka.


DOWN
fds pisze:Primo: WSZYSTKICH którzy mają jakieś "ale" do jakiejś narodowości, rasy etc uznaję za wydalinę krowy na rozwolnieniu :)
Secundo: Jak sie chce być rasistą to trzeba się wpierw poduczyć historii, niektóre wypowiedzi w tym temacie, mimo że jest na razie krótki, świadczą o znacznej niekompetencji w tej sprawie. A podejrzewam, że będzie jeszcze gorzej.
Tertio: Eglarest jeśli nauczyłeś sie hebrajskiego to podziwiam :) Dla mnie francuski jest szczytem moich zdolności lingwistycznych.
Jeżeli chodzi CI o AC to u niego to jest normalne, na jednym forum nazwał kokoś komunistycznym nazistą, a innego lewakie i pedałem bodajże, ale już nie pamiętam. A banowany za multikonta był niewiadomo ile razy.
Ostatnio zmieniony środa, 21 marca 2007, 22:50 przez Brzoza, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Primo: WSZYSTKICH którzy mają jakieś "ale" do jakiejś narodowości, rasy etc uznaję za wydalinę krowy na rozwolnieniu :)
Secundo: Jak sie chce być rasistą to trzeba się wpierw poduczyć historii, niektóre wypowiedzi w tym temacie, mimo że jest na razie krótki, świadczą o znacznej niekompetencji w tej sprawie. A podejrzewam, że będzie jeszcze gorzej.
Tertio: Eglarest jeśli nauczyłeś sie hebrajskiego to podziwiam :) Dla mnie francuski jest szczytem moich zdolności lingwistycznych.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Więc obrazek z hitlerem powinien być skierowany tylko do narodowych socjalistów
jaki obrazek z hitlerem?
A ta ostatnia to jakaś anorektyczka. [/quote

Po prostu japoneczka ;)
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Post autor: Brzoza »

ObrazekObrazekObrazekObrazek
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Lol, to jakis blad serwera, bo oryginalnie byla tam rosario dawson
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Jesli to dla ciebie roznica, uzyje slowa homoseksualista.
Tak jest to dlamnie zasadnicza roznica - dziekuje.

fds: hebrajski jest dlamnie jeszcze sporą zagadką wciąż się uczę ;)

Zajcew: ale on sie uczyl by znizczyc wroga niebyl twarty na wartosci jakie neisie kultura bo z gory zakladal ze jest to zle.

[fds jeśli już :) z małej proszę :D - dop. fds]
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Rasizm jest kompletnym przejawem debilizmu. W_ogóle nie ma dowodów na to, ze jakaś rasa jest gorsza od innej. Ciekawe, czy rasiści też by mieli takie poglądy gdyby urodzili się czarni albo żółci. Rasizm powinno sie tepić wszelkimi możliwymi sposobami !!!
Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Oczywscie, ze mieliby inne poglady: nienawidziliby bialych.

W ogole wkurza mnie jedna rzecz w caleym tym potepianiu rasizmu: czemu do k**** nedzy pokrzykuje sie tylko na bialych rasistow? Czesto jest tak, ze np wsrod czarnych rasizm jest o wiele wiekszy niz wsrod bialych... a jednak nic o tym sie nie mowi. Podobnie azjaci w krajach dalekowschodnich czesto dyskryminuja innych... i znow malo sie o tym mowi. Ale jak bialy nazwie czarnego 'nigger' to juz jest wielkie halo i nawet jak ten murzyn zabije tego bialego, to go uniewinnia (bo dzialal niby w afekcie, tak niby obrazliwe jest to slowo)
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

w ogóle nie ma dowodów na to, ze jakaś rasa jest gorsza od innej.
Co widac w NBA albo w swiatku naukowcow ;).
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

fds- ogromnie przepraszam ! dopiero teraz przypomniałem sobie, że nawet oddzielny watek był poświęcony dyskusji na temat wielkości liter w twym nickname wygenerowanym z przypadku ;) postaram się by to się niepowtozylo.

Craw - mowisz o precedensie debilnego prawa USA nb precedensowego :d

Remik - w 100% popieram twoje zdanie powiem jeszcze tyle ze jakie kolwiek przejawy dyskryminacji, przesladowań nietolerancji sa też debilizmem.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Eglarest pisze:fds- ogromnie przepraszam ! dopiero teraz przypomniałem sobie, że nawet oddzielny watek był poświęcony dyskusji na temat wielkości liter w twym nickname wygenerowanym z przypadku
Z tego co wiem jak się zaczyna zdanie, to wielkie litery pisze się bez względu na wszystko. No ale skoro, Egl w ogóle nie zaczynasz zdań od dużej litery, to fds mógł się przyczepić :wink: .
Craw pisze: Ale jak bialy nazwie czarnego 'nigger' to juz jest wielkie halo i nawet jak ten murzyn zabije tego bialego, to go uniewinnia (bo dzialal niby w afekcie, tak niby obrazliwe jest to slowo)
Bo to już jest przegięcie w drugą stronę. Teraz ci, którzy byli przez wiele lat uciskani maj większe prawa, a jakakiekolwiek prestępstwo na nich jest traktowane jako najgorsza zbrodnia...

Ja nie mam nic do żadnego z narodów czy ras. Mogę miec coś co najwyżej do państw jako instytucji...
...
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Heimdall pisze:
Craw pisze: Ale jak bialy nazwie czarnego 'nigger' to juz jest wielkie halo i nawet jak ten murzyn zabije tego bialego, to go uniewinnia (bo dzialal niby w afekcie, tak niby obrazliwe jest to slowo)
Bo to już jest przegięcie w drugą stronę. Teraz ci, którzy byli przez wiele lat uciskani maj większe prawa, a jakakiekolwiek prestępstwo na nich jest traktowane jako najgorsza zbrodnia...
Po prostu jest przechodzenie z skrajności w skrajność. Nie ma zachowanej równowagi.
eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:
Remik pisze:w ogóle nie ma dowodów na to, ze jakaś rasa jest gorsza od innej.
Co widac w NBA albo w swiatku naukowcow Wink.
Nie tylko w NBA bo murzyni należą też do grona najwybitniejszych piłkarzy.
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

[offtop]
Heimdall pisze:Z tego co wiem jak się zaczyna zdanie, to wielkie litery pisze się bez względu na wszystko. No ale skoro, Egl w ogóle nie zaczynasz zdań od dużej litery, to fds mógł się przyczepić :wink:
Mój nick jest wyjątkiem i nawet jak sie zaczyna zdanie to się pisze go z małej litery 8)
Eglarest pisze:dopiero teraz przypomniałem sobie, że nawet oddzielny watek był poświęcony dyskusji na temat wielkości liter w twym nickname wygenerowanym z przypadku
Ekhem ... Z jakiego przypadku. fds ma całkowite uzasadnienie i jego historia jest gdzieś tam zapisana :p

[/offtop]
Craw pisze:W ogole wkurza mnie jedna rzecz w caleym tym potepianiu rasizmu: czemu do k**** nedzy pokrzykuje sie tylko na bialych rasistow? Czesto jest tak, ze np wsrod czarnych rasizm jest o wiele wiekszy niz wsrod bialych... a jednak nic o tym sie nie mowi. Podobnie azjaci w krajach dalekowschodnich czesto dyskryminuja innych... i znow malo sie o tym mowi. Ale jak bialy nazwie czarnego 'nigger' to juz jest wielkie halo i nawet jak ten murzyn zabije tego bialego, to go uniewinnia (bo dzialal niby w afekcie, tak niby obrazliwe jest to slowo)
Chciałbym zauważyć, że u nas się mówi o białych rasistach bo tak jakoś się złożyło, że ludność Polski jest w zdecydowanej większości biała :) Chyba nie zaprzeczysz. Wyjedź do USA, tam sie mówi o rasistowskich zachowaniach afro-amerykanów, latynosów etc etc. Wyjedź do Azji to tam usłyszysz o azjatach-rasistach etc etc
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A tak w ogole to czekam, az u nas w kazdym filmie przynajmniej jeden czarny bedzie musial wystepowac ;)
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

unas juz musi chociaz jeden żyd grać :)

no ale neiwplywa to na poziom kina naszczescie nidznacząco ;)

a jak jzu przy kinie ejstesmy to mi sie zaraz amerykanska produkcja "miasto gniewu" przypomnialo no i mozna by mowic o rasizmie tam....
ODPOWIEDZ