Tabaka

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Tabaka

Post autor: Prentki »

Zakładam ten temat dla miłośników wspaniałej tytoniowej używki jaką jest tabaka.
Zapewne wielu z was wie o tym czym jest tabaka - Jest to sproszkowany, aromatyzowany tytoń zażywany przez nos w celu orzeźwienia, poczucia przyjemności oraz zaznania wspaniałego aromatu.
Dam również linka do nowej strony na temat tabaki, w której jestem jednym z recenzentów - http://www.gawith.nazwa.pl/
Zachęcam do odwiedzania. :wink: :D
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2006, 23:03 przez Prentki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Gawith górą! Red Bull ssie!

Kiedyś aktywnie zażywałem wraz z bratem i to z różnych rzeczy (stół ping-pongowy w kościele, klamka od drzwi do kościoła, perkusja znajomego, gitara, WC, ręka kolegi, ziemia, itp. itp.), a teraz jedynie biorę okazyjnie ;). Najfajniejsza jest metoda wciągania przez rurkę od długopisu (mechaniczna?) ;).
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

No proszę ! wciągnąłem sobie tabakę- jak zwykle z resztą zanim wejdę na tawernę, odpalam oftopa i co widzę? KTOS zalozyl PIEKNY! temat Brawo, brawo !! jestem niepoprawnym nałogowcem i coz tu sie rozpisywać na temat tej jakze miłej kojącej nerwy pobudzającej uzywki!

owiele lepsze niz palenie fajek !

i coz trudno się niezgodzić z BlackSoulem GAWITH rządzi :D no ewentualnie czeska cytrynowka:D:D

co do metody przez rurkę tak :d fajnie ale jakos hyba praktyczniej jest z ręki :d
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Co do metody zażywania to nie ukrywam, że potępiam zażywanie przez rurkę, mimo, że kiedyś sam w ten sposób zażywałem. Po prostu nauczyłem się kochać tą wspaniałą używkę i szanować ją tak jak szanowali nasi przodkowie.
Co do tabak jakie wymieniliście to nie ukrywam, że smakują mi, ale najbardziej uwielbiam tabaki angielskiej firmy
- Wilsons of Sharrow.
Te które wymieniliście, zawdzięczamy niemieckiemu producentowi. Jest nim Poschl.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Jeszcze zapomniałem wspomnieć o cudownym artefakcie, któremu trzeba oddawać codziennie hołd. Jest to Konigprise, czyli Królewska za 3.20zł sprzedawana w woreczku. Cudo!
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

a ja kiedys bedąc na kaszubach dostalem worek Tabaki wyrabianej przez takiego dziadka kaszuba co wciaz powtarzal ze tabaka jest JO :D :)bogowie jakie to było lodziomiodzio :)
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Koningsprisa osobiście posiadam w mojej kolekcji, razem z takimi tabakami jak Doppelaroma, WoS Apricot, WoS Honey&Menthol, WoS Peppermint, Red Bull oraz Lowen Prise.
Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o tabace i podyskutować o tym głębiej zapraszam na forum tabaczane:
http://tbx.pl/forum/
Niestety od jakiegoś czasu nie mogę na to forum wchodzić, nie działa... szkoda.
Kaszubskiej tabaki niestety nigdy nie próbowałem...
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2006, 15:07 przez Prentki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Ta forma samoodurzenia jest mi obca (jak wszystkie formy samoodurzania), i jakoś nie potrafię pojąć czym się zachwycacie...

Owszem, używki są dla ludzi, i potrafię zrozumieć tych, którzy zarzywaja świństwa nie robiące krzywdy organizmowi dla samej przyjemnosći. Ale powiedzcie mi po co od razu robić z tego jakiś kult i piać w zachwycie na samą myśl?

To jest chore, a nie zarzywanie :P
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

"Zakładam ten temat dla miłośników wspaniałej tytoniowej używki jaką jest tabaka."
Widocznie źle wybrałeś temat. Nigdy tego nie próbowałeś, więc po co oceniasz.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Prentki pisze:Nigdy tego nie próbowałeś, więc po co oceniasz.
Tego nie napisałem. To Twoje słowa.

Zresztą ni oceniam zarzywania, tylko piania na ten temat, bo - wybacz, to nie dotyczy Ciebie a mojego postrzegania - ale uważam, ze to jest taka forma manifestacji jaki jestem cool, bo wyłamują sie z powszechnie przyjętych kanonów, zarzywam, i nie boje się o tym mówić...

Ja wcinam ogórki kiszone - ale wielkiej checy z tego nie robię i nie zamierzam... Ale spoko - wolno Wam pisać, skoro lubicie piać o tabace. Proszę bardzo. Nie staraj się jednak stłamsić we mnie chęci podzielenia się z Wami tym co myśle o takiej pisaninie :P
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

BAZYL pisze:uważam, ze to jest taka forma manifestacji jaki jestem cool
Wybacz, ale wcale tak nie uważam. Po prostu pomyślałem, że znajdą się ludzie którzy tak jak ja lubią tabakę i chcą o niej trochę porozmawiać, tak jak rozmawiają w innych tematach miłośnicy siatkówki, czy muzyki. Tabaki nie zażywam dlatego, że jak to ująłeś jest "cool", tylko dlatego, że naprawdę lubie ją zażywać, bo jest wspaniałym lekiem na katar i uwielbiam jej aromat.
A co do ogórków kiszonych :lol: nikt ci nie zabrania założyć tematu - może być śmiesznie.
Egisahieb
Marynarz
Marynarz
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 24 marca 2006, 21:00

Post autor: Egisahieb »

Hehe, Eglar przyjeżdżaj nauczycielu :D. Mam całe pudełeczko tabaki, ale nie umiem używać :P. Zawsze się upieprzę w tym tylko, buhahaaa. Aaaaaaaa... kto mi da jakieś instrukcje obsługi?
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Proste: Nasypujesz sobie trochę tabaki na nadgrastek (jeśli odpowiednio napniesz kciuk wysuwając go jak najbardziej na prawo zrobi cie taki dołek, na niego nasyp tabaki), przykładasz do niego nos i wciągasz.
Jest jeszcze opcja, że nasypuje się na tą błonę między kciukiem a palcem wskazującym.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Ach... Właśnie zaciagnąłem się Gawithem ^^
Nic nie działa lepiej na katar niż tabaka :P
.
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

BAZYL Ty nie potrzebujesz używek samoodurzasz się "jestem zły". :D

Co do tabaki, to owszem, owszem kiedyś zażywałem, jednak cały czas miałem przed oczami obraz markiza w peruce i jakoś ten widok mnie zaczął prześladować, że dałem sobie z nią spokój.
Choć teraz przyznam że "narobiliście mi smaka" i chyba wrócę do starych "nałogów".
:)
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Obecnie postanowiłem, że zrobię sobie przerwę (13 dni - do 20 XII). Gdy skończę będzie czekał na mnie zamówiony przez Allegro Radford ( :) ) - tabaka jakiej nie można dostać, niestety, w Polsce.
Mam nadzieję, że dotrwam.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Ja tak okazyjnie kupiłem sobię pudełeczko.
W zasadzie3 nigdy nie brałem ale koledzy narobili mi smaka (no i ten temat też), że w końcu kupiłem xD
.
ODPOWIEDZ