Tabaka

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Tabaka

Post autor: Deep »

O cholera. Właśnie byłem sobie w empiku w Carrefourze i co widzę? Gawith 5g za 10 zł oO
Nie wiem skąd się takie nieziemskie ceny biorą. W kioskach przecież chodzą po 5 zł.
.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tabaka

Post autor: Tori »

W tej Arenie nie ma nic ciekawego... Niby taki szpan, jakie to nie fajne, ale po prostu g*wno w kolorowym papierku... Oj, sorry, mają tanie cukierki :P

Deep- to był Gawciu, czy jakaś tabaczka ze stajni SamuelaGawitha?

BTW, mam nadzieję, że przynajmniej w FORUM będzie jakiś tytoniowy, z "gipkim" (czyli nie sztywnym :P) sprzedawcą :P Przynajmniej blisko będę miał...

Aha- w Billi na Tarnogórskiej, w koisku z gazetami widziałem dzisiaj całe cztery tabaki! Dwa Loweny i dwa Gawithy... O cenę bałem się spytać, jak kupowałem Lwa to ze mnie zdarli 7.30... W GCHu jest za 5.50 (bodajże).
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Tabaka

Post autor: Deep »

Tori pisze:W tej Arenie nie ma nic ciekawego... Niby taki szpan, jakie to nie fajne, ale po prostu g*wno w kolorowym papierku... Oj, sorry, mają tanie cukierki :P

Deep- to był Gawciu, czy jakaś tabaczka ze stajni SamuelaGawitha?
Arena ssie ale mam ją pod blokiem wiec nie chce mi się nigdzie dalej chodzić.
A to był najprawdziwszy Gawcio Apricot Snuff.
.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Tabaka

Post autor: Alucard »

Lwy... średnio przepadam Tori :D O wiele bardziej lubie tańszego ale sprawdzonego RedBulla i Whilsona :D

Co do sklepów, to ludzie wybierzcie sie do większego miasta i w pierwszej lepszej galerii jest tytoniowy. Sprzedawcy zwykle sa luźni :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Tabaka

Post autor: Deep »

Hehe. Zauważyłem, że u mnie pod blokiem jest chyba z 4, 5 rodzajów ;)
Zaraz lecę zakupić :P
.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Re: Tabaka

Post autor: laRy »

Tori pisze:Hehehe, i Cię nie wpuszczą za granicę, bo wyglądem będziesz propagował satanizm :P

Raj może i nie jest, ale piekło też nie...

juz mnie niechetnie do polski wpuszczaja. no, ok, mam w paszporcie fotke z podstawowki, chyba z 4 czy 5 klasy (czyli sprzed 6-7 lat), wtedy mialem krotkie wlosy (prawie lysa glowa) mily wyraz twarzy i nieposiadalem wlasnych pogladow religijnych... a teraz? dlugie wlosy, glany, bojowki, pentagramy, cwieki, pieszczochy, bm z sluchawek i niezbyt mily wyraz twarzy (szczegolnie jak jade noca :D w autobusie mam prawie zawsze miejsce tylko dla mnie...)

a co do tabaki to:
gawith cola/apricot(10g) 1.85€
löwenprise(10g) 1.75€
gletscherprise(10g) 1.65€
maccraig royal(7,5g) 1.65€
alpina(10g) 1.95€ (dobry snuff!) (<snuff>)

alpine moge tylko polecic bo ma swietny smak, owoce lesne :D
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tabaka

Post autor: Tori »

Pomijając Alpinę, która jest u nas niedostępna (buuuu) to ceny są porównywalne. Trochę drożej, ale niewiele- w przeliczeniu na złotówki- 10-50gr za opakowanie.

Twardy Edit, coby było widać ;)


Ahhhhhhhh, do mojej kolekcji doszły dziś kolejne trzy tabaczki: Gletscher, Gawith Cola, i Medyk.

Co do Gletka- na razie mi nie podchodzi. Coś ten olejek kolumbijski jakiś taki... Dziwny. Tak, to dobre słowo. Dziwny.

Gawith Cola- tak go kilka stron temu nie polecali, a tu co? Ave, jak słodko. Mmmmmmm... To jest to! Dla smaku, nie dla odświeżenia, przeczyszczenia czy też pobudzenia. Dobra tabaczka. Słodka, nawet może trochę za bardzo.

Medyk- ARGH!! Yeah! Ale to daje kopa... Mięta/menthol w najczystszym wydaniu... Gdyby tylko pudełko było lepsze...

Za te trzy smakołyki zapłaciłem 13 zł (Glet 5, Cola 6, Medyk 2zł). Ahhh, chyba się wybiorę po ozony (na wystawie widziałem malinę i miętę, pudełko jak Lowena, 5zł szt.), i Mc Chrystale (2zł/sztuka). Zapowiada się dłuuugie, tabaczane lato :)

Zmieniłem też punkt zaopatrzenia. Odszedł w niepamięć drogi "Rogalik" (a nie, jak pisałem wcześniej Tabak- bo taki mają neon) w podziemiach GieCeHu, a przybył bliżej nieokreślony sklep tytoniowy w oszklonym budynku przy małym targu (przy ul Basztowej i Górnych/Dolnych Wałów (nigdy nie pamiętam). Ahh, te tanie fajki, tani tytoń, zapalniczki z gołymi laskami :P Obsługa full profeska- czyt nie czepiają się o dowód :P Swoją drogą, kto by wpadł na to, aby nanieść roznegliżowane panienki na zapalniczki? Ale czekając w kolejce można pooglądać ładne widoczki :P Tanio, szybko, profesjonalnie- polecam.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Tabaka

Post autor: Alucard »

Ano. Medyk daje kopa :D Ale i tak pozostane przy moim Redbullu którego snuffam z powodzeniem od lat 3 :D

Ewentualnie lew, ale jakos smaka mi narobiłeś na próbowanie nowych smaczków... mrrr...
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tabaka

Post autor: Tori »

Nie polecam snuffania dłuższego czasu jednej tabaczki... Można popaść w monotonię. Wszakże nie samym chlebem żyje człowiek, więc muszą być urozmaicenia. Ahhh, nie mogę się doczekać kolejnej wyprawy na miasto, i kolejnych tabaczanych zakupów.

BTW, przeliczyłem, że miesięcznie snuffam ~2,5 gram tabaki. Napoleon potrafił spożytkować 3kg w miesiąc (sic!) Więc mi jeszcze daleko.

Ahhhhh, ale się napaliłem na nowego snuffa, a już nie mam miejsca w biurku :) Będę musiał porządek zrobić ;)

Znów twardy edit ;)

Jak można przeczytać w mojej notce, wyjeżdżam. A przy zdrowym umyśle trzymać mnie będzie to:
Obrazek

;) Sorry za słabą jakość...

Jak ktoś nie widzi, to tam jest:

Ozona Spearmint----------------------------------------------------------Gletscher Prise
Ozona Cherry--------------------------------------------------------------Gawith Cola
Lowen Prise----------------------------------------------------------------Gawith Apricot
McChrystals English Mentol----Wilsons of Sharrow Raspberry-----Medicated no 99


:)

<snuff> Za całą Tawernianą brać :)
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Tabaka

Post autor: Ardel »

Tabaka jest paskudna!

Śmierdzi z leksza, a osoby, które biorą, często przyprawiają o wymioty, jeśli nie wytrą nosa (i to tak ostro). A tak poza tym to i tak uważam to lepsze niż palenie...

I to tyle w tym temacie

Adieu!
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tabaka

Post autor: Tori »

Komu śmierdzi temu śmierdzi :) Też zależy jaka... Jest duża różnica pomiędzy zapachem "na zewnątrz nosa" a "smakiem wewnątrz" :) Zaś w tabace nie chodzi o ciągnięcie nosem ;) Ale właśnie wtedy można o sobie powiedzieć "Jestem pociągający" :P
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Tabaka

Post autor: Jelcyn »

Tak sobie czytam i czytam ten temat i dochodzę do wniosku, że już najwyższa pora powrócić do starych, dawnych, gimnazjalnych czasów, kiedy to z kumplami Redbulla i Gawith`a wesoło snuffaliśmy. Narobiliście mi smaka chłopaki, nie ma co lecę po Snuff.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Tabaka

Post autor: Szasza »

U mnie w gimnazjum i podstawówce (połączone mamy) większośc dzieciarni ciągnie i wymienia sie poglądami na temat tego która marka jest lepsza. Fajnie to wygląda gdy pierwszoklasiści kłębią się w mało uczęszczanych zakamarkach szkoły i schyleni nad pudełeczkiem wciągają kreski niczym "wytrawni" narkomani.
Ja nie bawię się tabaką (ani innymi używkami).
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Tabaka

Post autor: Alucard »

No wiesz :D Zdarza się. W sumie czasy zaawansowanego gówniarstwa mam juz za sobą a tabaczke snuffam bo lubię. Inaczej z fajkami, które mi nijak smakują (ani tak, ani nie) a i tak nie moge rzucic.

Mam nadzieję że na studiach mi sie uda :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Re: Tabaka

Post autor: laRy »

a ja tam lubie od czasu do czasu zapalic fajka. zwykle na imprezach albo przy piwie (czyli w knajpie albo na imprezie :D)

co do palenia to jakos mi przeszedl czas gdzie palilem codziennie, teraz wole jakas ladna fajke wodna z dobrym tytoniem albo dobre cygaro.

z kumplem na wycieczce co wieczor bylo tylko piwo i cygaro :D jak ja to kocham!

zeby niebylo offtopu:
znalazlem nowy sklep z tabaka! TAK! niestety tylko z 4-5 roznych rodzai, ale maja ciekawy wybor (gawith apricot, gletscher, jakas dziwna ozone w puszce ktorej jeszcze wczesniej niewidzialem i jakas pomaranczowa tabake... szkoda, ze akurat niemialem kasy...)
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Tabaka

Post autor: Arxel »

Takie malutkie pytanie. Od ilu lat można w Polsce legalnie zażywać tabakę? Od 18? Bo od znajomego słyszałem, że od 16.
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Tabaka

Post autor: Alucard »

Teoretycznie tabaka to wyrób tytoniowy wiec od 18. Przynajmniej ja się spotykałem z takimi ograniczeniami

Ale reki nie dam.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
ODPOWIEDZ