jak w to wejść??

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
jojoteam
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 29 czerwca 2006, 17:58

jak w to wejść??

Post autor: jojoteam »

Jesteśmy chyba za stare. Przypomniało nam się jak to cudownie (ze 2 razy w życiu) grało się w rpg. Wspomnienia odżyły i pomyślałyśmy "dlaczego by nie?!". Chcemy wejść w Wasz świat. Tylko za bardzo nie wiemy jak. Macie wskazówy?? To wiecie...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

E tam, nikt nie jest za stary.

Na rozgrzewkę proponuję poczytać sobie to forum i zahaczyć o którąś z forumowych sesji. A potem zapraszam na kanał #tawerna-rpg - tam też sobie czasem gramy, choć nie do końca poważnie.
Na początek powinno wystarczyć ;)

PS. fajny avek ^^
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

To na #tawerna-rpg była kiedykolwiek normalna? sesja :shock: :lol: :lol: Nie wiek sie liczy, a podejście! Można mieć 60 lat i być "elo ziomem" ale można też mieć 15-20 lat i być zgredem. BTW, widziałem dziadka, na oko 60-70 lat, jedździł sobie powolutku na rolkach po płaskim terenie. Po kilku latach (ile razy tamtędy idę do go widzę) dziadek wymiata. Ludzie!! Przychodzi z kolegami, oni wyciągają szachy, a on, myk rolki na nogi i heja! Każdy kto przechodzi to staje i podnosi szczękę z ziemi, bo widok po prostu nieziemski ;) A jak go jakiś smarkacz obraża, każdy (zwłasza ludzie tak koło 30-40, ale też studenci i inni skate którzy czują do dziadka respekt i go podziwiają) staje w obronie dziadka, choć niepotrzebnie, bo sam sobie nieźle daje rade. Jak raz zjechał kolesia to on nie wiedział gdzie wzrok ukryć :).
Od dziś płacę Eurogąbkami.
shade
Mat
Mat
Posty: 514
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2006, 19:10
Lokalizacja: z kapusty

Post autor: shade »

Bana im! :twisted: Tak na powitanie! :lol: :twisted: muahahahaha !!BUAHAHAHAHA!!!
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Najprosciej to tak tawerna.rpg.pl/forum -> rekrutacje i zapisac sie do czegos co wam odpowiada:) A później zostaje już sama przyjemność grania:)

I prawdą jest że wszystko zależy od podejścia. Są tacy co lubią fantasy a mówią ze rpg to głupota bo taka "zabawa w udawanie" przystoi dzieciom, a są tacy co im odpowiadają "to wy stare zgredy jesteście " :twisted:
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Mówicie, że kiedyś grałyście. No to może odnowić kontakt z ludźmi, którzy was wprowadzili do RPG? Da wam to możliwość rozgrywania regularnych sesji (no prawie - zależy od MG). Ale to tylko jedna z wielu opcji jak widać :D
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

No właśnie. Poznajcie na tawernie ludzi ze swojej okolicy, zmówcie się i urządźcie sobie sesję. To będzie najlepsze i najprzyjemniejsze wejście w tematykę RPG.
Obrazek

Obrazek
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

No :D Ludzie z Tawerny i okolic (mam na myśli wszystkich czytających Tawernę :D ) mają to do siebie, że w większości są to maniakalni pasjonaci. Nie przepuszczą okazji, by zarazić swoją manią kolejnych przedstawicieli własnego gatunku :lol:
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Jak wejsc? Zapisz sie na jakas moja sesje :D

Albo lepiej nie bo wszystkie padaja :).

WinterWolf ja juz nie traktuje tego jako pasje, teraz jako rzemioslo :D:D:D.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Dlatego piszę, że w większości :)
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

A wiecie co mi się zdaje? Że dziewuszki napisały sobie post na forum, i od tego czasu tu nie zaglądały, chyba z zaniku pamięci... Smutne..
Obrazek

Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

No starość nie radość - zaniki pamięci w starym wieku istnieją, a same twierdziły że są za stare.
Obrazek
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Falka pisze:E tam, nikt nie jest za stary.

Zgodze sie z Falka.... Nikt nie jest za stary.... I ponownie zgadzam sie, bo tez proponuje zaczac z jakims systemem.... Osobiscie polecam DnD.... A poza tym zaczac z rpg nie jest trudno bo sa to gry Rolle-Play Games (a wiec gry odgrywania wlasnej osoby) A wiec jedyne co jest potrzebne to dopasowac do siebie rase i klase (to akurat zalezy od chcrakteru danej osoby...) i mozna zaczynac przygode...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 maja 2007, 13:44 przez Elfin, łącznie zmieniany 1 raz.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Elfin pisze: bo sa to gry Rolle-Play Games (a wiec gry odgrywania wlasnej osoby) A wiec jedyne co jest potrzebne to dopasowac do siebie rase i klase (to akurat zalezy od chcrakteru danej osoby...) i mozna zaczynac przygode...
Cos Ci sie chlopie pokrecilo zupelnie. Nie Rolle-Play Games, tylko ROLE- PLAYING GAME, czyli doslownie gra w odgrywanie roli. Gdzie uslyszales ze RPG polega na odgrywaniu samego siebie??? Jak mozna odgrywac samego siebie??? Nie trzeba by przeciez odgrywac, wystarczy BYC.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Ale można odgrywać siebie w innym świecie :P
Obrazek
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Owszem Szelmon.... Przepraszam za to Rolle-Play Games... Popierdzielilo mi sie.... A co do odgrywania samego siebie to ja wole odgrywac siebie a nie kogos innego.... Ja z tego akurat czerpie przyjemnosc.... To jest moje zdanie a nie narzucanie czegos....
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

jej czytajac temat tego topicu mailem jednoznaczne skojażenie :)

coz Elfin odgrywac samego siebei trzeba na codzien w zyciu a w sesjach mzoan pograc troszkę jako kto inny ;)
ODPOWIEDZ