Nie Dzieciom Neostrady!

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Nie Dzieciom Neostrady!

Post autor: Epyon »

Zapraszam do wzięcia udziału w tej akcji. Cytując autorów:
Jest to, najprościej mowiąc, protest przeciwko dzieciakom na forach, które nie dorosły jeszcze do korzystania z takich dobrodziejstw jakim jest Internet
O wszystkim można przeczytać na stronie:
http://dziecineostrady.prv.pl/
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Podoba mi się ta akcja, bo trolli i spamerów nie cierpię.

Ale za to ich buttony mi się nie podobają, więc ich nie będę reklamować. No chyba że samym linkiem ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

No ja jestem jak najbardziej za akcją!!! Choć do błędów, to niekoniecznie dzieci je robią... :>
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Lord Malphas
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2006, 18:03
Kontakt:

Post autor: Lord Malphas »

No akcja jest na prawdę zacna :wink:

Tylko ja sam mam neostrade i czuje się troszkę urażony iż akcja przyjęła taki kryptonim. :wink:

(Ale co to jest oszczędzanie na każdym impulsie to ja doskonale wiem bo wcześniej miałem ISDN a jeszcze wcześniej typowy modem)
„Wypatruj sercem, czego oczy dostrzec nie mogą, a odnajdziesz drzwi, których nie ma”
Patricia A. McKillip
Obrazek
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Popieram akcję(no może nie tą część o ortografii) :P ale akcja jest wg. mnie słuszna.
Obrazek
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

Mimo iż żadko doświadczam takich osób to bardzo popieram akcję. Brakuje jeszcze tylko opisu osób, które tylko by "podbić rangę" na forum wysyłają zastraszające ilości offtopiców i bezsensownych postów.
Obrazek

Obrazek
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Seto pisze:Popieram akcję(no może nie tą część o ortografii)
Motyw pisania zgodnie z ortografią był już na forum, a ja powiem tylko tyle, że mam tendencję oceny inteligencji ludzi, po ich stosunku do poprawnej pisowni.
impostor pisze:Brakuje jeszcze tylko opisu osób, które tylko by "podbić rangę" na forum wysyłają zastraszające ilości offtopiców i bezsensownych postów.
Wystarczy wziąć pod lupę Klonera :P
Obrazek
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Ra-V pisze:a ja powiem tylko tyle, że mam tendencję oceny inteligencji ludzi, po ich stosunku do poprawnej pisowni.
Nawet jeśli ten ktoś ma dyortografię?

A tak swoją drogą to to jest wkurzające jak przeglądam sobie jakieś forum a tam co dugi temat to jak szpiegować kogoś gg, jak przechwytywać hasła itpp.
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Seto pisze:Nawet jeśli ten ktoś ma dyortografię?
Nawet, bo to nie jest wymówka. Na forum jest sporo ludzi z różnymi odmianami dys- i nigdy byście nie zgadli, którzy to użytkownicy.
W redakcji Tawerny mamy kilku dysów, a korekta prawie nigdy nie ma problemów z ich tekstami (jak już coś jest nie tak, to albo brakujące/nadmiarowe przecinki, albo nadużycia trzykropków;))

Poza tym te wszystkie dysortografie, dysgrafie i inne dysmózgi da się leczyć. Trzeba tylko odrobinę dobrej woli. Ale większość leni uważa, że skoro mają papierek, to mogą mieć wszystko gdzieś.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

Falka pisze:Ale większość leni uważa, że skoro mają papierek, to mogą mieć wszystko gdzieś.
Rany, nawet nie wiesz jak bardzo cię rozumiem. Mam paru kolesi w szkole, którzy wymigują się przed pracami pisemnymi machając nauczycielom przed nosem tym "papierkiem".
Obrazek

Obrazek
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

hmm... a jak ktos nie uzywa polskich znakow typu ł ę ą? ja tam osobiscie jestem jak najbardziej za poprawna pisownia ale jak sie uczylem pisac na klawie to wtedy sam bylem takim mlodym glupim co pisal wschod jako fshut albo jakos tak.. :shock:

a co dyslekcji... ehh... nie dosc ze sie nim zaslaniaja to jeszcze jest lewy... (papierek znaczy sie)
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Ja sam mam dysgrafię. Wiec trochę wiem na temat tych dys'ów. A' propos zasłaniania sie papierkiem. Dłuższe prace pisze na kompie, co mnie bardzo cieszy, bo szybciej pisze stukając w klawiaturę, niż gdybym pisał ręcznie. Cóż zawsze można "przepuścić" tekst przez Worda. Ja np. jestem wzrokowcem, zobaczę 2-3 razy wyraz i pamietam jak sie go piszę.
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Ta akcja jest spox, pewnego razu, na forum klasowym pojawił się ów trol, którym wszyscy się tak "zachwycali", ale jakoś umarł śmiercią naturalną. W pełni popieram tą akcję, a co się tyczy ortografii, to nie wszystko trzeba umieć (w końcu język polski jest w pierwszej 10 najtrudniejszych na świecie), ale nie robić głupich błędów. Ja rozumiem, że ktoś zapomni przecinka(lub da go gdzie nie trzeba), że zrobi błąd ortograficzny, albo się przejęzyczy.W końcu "nobody is perfect", ale bez przesady zrobić np. 4 błędy ort w jednym zdaniu, lub napisać zdanie wielokrotnie złożone składające się z 3-4 zdań podrzędnych i nie postawić przy tym żadnego przecinka to jest poprostu lekceważenie i obrażanie osób, z którymi się dyskutuje, a posiadanie żółtego papierka napewno do takiego zachowania nie upoważnia. Zatem apeluje, nie starajmy się być doskonaliw tej naszej ortografii i interpunkci, ale szanujmy siebię nawzajem.

Ale się rozpisałem...aż sam siebię zadziwiłem.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Wszyscy są niby za, ale nikt nie dodał sobie banera. Ja będę oryginalny i se wkleje. (jak ja lubie ten Lepperowy styl godonia) ;) A na temat ortografyji to się zgadzam, że z tym trzeba walczyć, chociaż sam popełniam często byki, ale nie przez niewiedzę, tylko dlatego, że moje palce poruszają sięszybciej od wiatru i moich oczu. :twisted:
Obrazek
Obrazek
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Jelcyn pisze:Ta akcja jest spox, pewnego razu, na forum klasowym pojawił się ów trol, którym wszyscy się tak "zachwycali", ale jakoś umarł śmiercią naturalną. W pełni popieram akcję, a co się tyczy ortografii, to nie wszystko trzeba umieć (w końcu język polski jest w pierwszej 10 najtrudniejszych na świecie), ale nie robić głupich błędów. Ja rozumiem, że ktoś zapomni przecinka(lub da go gdzie nie trzeba), że zrobi błąd ortograficzny, albo się przejęzyczy.W końcu "nobody is perfect", ale bez przesady zrobić np. 4 błędy ort w jednym zdaniu, lub napisać zdanie wielokrotnie złożone składające się z 3-4 zdań podrzędnych i nie postawić przy tym żadnego przecinka to jest poprostu lekceważenie i obrażanie osób, z którymi się dyskutuje, a posiadanie żółtego papierka napewno do takiego zachowania nie upoważnia. Zatem apeluje, nie starajmy się być doskonaliw tej naszej ortografii i interpunkci, ale szanujmy siebię nawzajem.

Ale się rozpisałem...aż sam siebię zadziwiłem.
W pełni się z tobą zgadzam.
Na czerwono zaznaczyłem błedy ortograficzne, na brązowo interpunkcyjne i składniowe. :P
Obrazek Obrazek
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Nie każdy kto ma neostradę musi być trollem. Nie można uogólniać, bo na niezliczonej ilości przykładów wiemy, że "wsadzać wszystko do jednego worka" to raczej zbyt dobrze nie wróży.
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

Ale akcję trzeba było jakoś nazwać, nie?
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ