CD Action

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: CDA ? :)

Post autor: Solarius Scorch »

W zasadzie też się z tym trochę zgadzam, w końcu Top Secret obejmowało co najmniej pięć platform równocześnie (8- i 16-bitowych) i było dobrze. :) Też muszę przyznać Ci Pita rację co do wymienionych przez Ciebie mankamentów CDA; ja też nie lubię choćby gwiazdowania Smugglera (choć jeszcze bardziej nie lubię antyfanów i ogólnie hołoty, po której jeżdzi).
Z drugiej strony redakcja ma jakiś pomysł na pismo i jakoś tam go profesjonalnie (na ogół) realizuje, co już samo w sobie jest osiągnięciem w dobie nic-nie-robienia-i-ogólnego-narzekania-że-jest-do-d*py-i-nic-się-zrobić-nie-da, praktykowanego przez niemal wszystkich i wszędzie. I za to plus.
Oczywiście gdyby nagle pojawiło się pismo o wiele lepsze, z CDA nie pozostałby kamień na kamieniu... ;)
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: CDA ? :)

Post autor: Aras »

Solarius pisze:Pobawię się w analityka: Arasowi chodzi, jak to zwykle rewolucjonistom, o równość i sprawiedliwość. Równość i sprawiedliwość oznacza tutaj: 1o% pisma dla PC, 10% dla PS, 10% dla XBoxa,
a gówno prawda :)
"Rewolucja to nie przyjęcie z kolacja, pisanie eseju, malowanie obrazu lub haftowanie; nie może być tak wyrafinowana. Tak powolna i łagodna, tak umiarkowana, uprzejma, grzeczna, powściągliwa i wielkoduszna.Rewolucja jest insurekcją, aktem przemocy, w ktorym jedna klasa obala drugą" (by Mao Zedong) o takie cuś mi nie chodzi.

I nie chodzi mi o taki podział, ani w fikcyjnym piśmie (do którego na końcu nawiązałem w swych marzeniach) ani tym bardziej w CDA O_O
Poprostu, znając choć trochę to jak działa rynek gier, i jak obecnie wygląda na nim sytuacja odrazu się stwierdzi, że byłby głupi :)
Rav pisze:Tutaj spytam z ciekawości - jak powinny wyglądać strony czasopism u progu 2008r? Jest jakiś kanon, który określa, jak powinny wyglądać strony wraz z upływem lat?
jets coś takiego jak progres, zamów sobie takie neo plus z 1999 roku i obczaj w kiosku najnowsze, a ci gałki zbieleją. Tam ciągle jest coś szlifowane, podczas gdy szata CDA cały czas stoi w miejscu, brak jej zacięcia. Loga to już w ogóle nie komentuję :wink:
Pozatym kontakt z zagraniczną prasą, też miałem (ściślej: Edge) i widzę że Do tak futurystycznego, minimalistycznego i gustownego stylu CDA bardzo daleko, ale cóż po co poprawiac coś na co nikt się nie skarży? i tu wychodzi zacięcie PE i N+ (Poównuje te trzy gazetki bo tylko one się u nas liczą, nie ze względu pc, konsole) w dążeniu do czołówki, co Warszawskiemu pismu (graficznie) udaje się świetnie, Katowickie ma formę w kratkę i czesto eksperymentuje.
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: CDA ? :)

Post autor: Ravandil »

Pita pisze:Tez mi brakuje mega-pisma multiplatformowego na tym rynku...
Tylko wiesz, mówi się, że "jak coś jest dobre do wszystkiego to tak naprawdę jest do niczego". Chociaż dobrze, żeby było takie coś. Przynajmniej dla sprawdzenia, jak duże by miało zainteresowanie. Bo ja osobiście wolę pisma zajmujące się węższą działką. Po prostu nie interesuje mnie np. co się dzieje z Wii, bo i tak nie będę miał z tym kontaktu ;) Ale mówię - jako eksperyment to ok.
Aras pisze:
Rav pisze:Tutaj spytam z ciekawości - jak powinny wyglądać strony czasopism u progu 2008r? Jest jakiś kanon, który określa, jak powinny wyglądać strony wraz z upływem lat?
jets coś takiego jak progres, zamów sobie takie neo plus z 1999 roku i obczaj w kiosku najnowsze, a ci gałki zbieleją.
Wątpie, żeby mi gałki zbielały, bo nie mam w zwyczaju podniecać się szatą graficzną pisma ;) I nie interesuje mnie czy to jest futurystyczne, minimalistyczne etc, nie lubię rozwodzić się nad każdą kreską czy artem ;) A co do progresu - obecne CDA wygląda na pewno lepiej niż numery np. z 2002 roku (moje pierwsze). W porównaniu do tego, co jest dzisiaj to tamten layout był naprawdę surowy ;) No, ale oczywiście to wszystko jest kwestia tego, czego się od konkretnego czasopisma wymaga.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: CDA ? :)

Post autor: Pita »

Ravandil pisze: Tylko wiesz, mówi się, że "jak coś jest dobre do wszystkiego to tak naprawdę jest do niczego". Chociaż dobrze, żeby było takie coś.
Mówimy o grach, więc czy jesteś tak wielkim autorytetem, aby zaryzykowac, że IGN, gamespot, oraz gametrailers (które są "do wszystkiego") są do niczego? Bo oczywiście mówię o takim poziomie, a nie "Click Konsole" . Poza tym tawerna jest do wszystkiego ;) Oczywiście ludzie, któzy by prowadzili takie pismo musieliby naprawdę byc obiektywni i posiadac zacne doświadczenie. A tego niestety nie mają nawet polskie serwisy multiplatforomowe o grach...
Ravandil pisze:
Przynajmniej dla sprawdzenia, jak duże by miało zainteresowanie.
W tym kraju małe. To kraj tak zdominowany przez PC, że naprawdę cięzko byłoby mu się wbic w nisze. Choc jeśli walczyłoby jako konkurencja dla takie N+ i PSXE,a nie chocby CDA to wydaje mi się, że przy mocarnych tekstach przeżyłoby i zostało na rynku ;)
Ravandil pisze:
Po prostu nie interesuje mnie np. co się dzieje z Wii, bo i tak nie będę miał z tym kontaktu ;) Ale mówię - jako eksperyment to ok.
A mnie interesuje - chocby po to bym wiedział, czy w końcu nie będzie mi sie opłacało go kupic ;)
Har Har Har
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: CDA ? :)

Post autor: Aras »

Rav pisze: Po prostu nie interesuje mnie np. co się dzieje z Wii, bo i tak nie będę miał z tym kontaktu
a jednak pewnie czytasz zapowiedzi gier z którym pewnie jeszcze ponad rok nie będziesz miał kontaktu, ba ogólne podniecenie takim Crysisem trwa już dłuuuużej.

A może Cie nie interesuje bo nic o niej nie wiesz konkretnego? i dlatego by się przydąło pismo multiplatformowe, żeby po (przy pierwszym kontakcie) przeczytaniu spraw dotyczących czegoś co nas dotyka bezpośrednio, mozna było zgłębić wiedzę o innych sprzętach. Choćby po to by byc na czasie, móc czasme zabłysnąć nie-ciemnotą :wink:
Pita pisze:Oczywiście ludzie, któzy by prowadzili takie pismo musieliby naprawdę byc obiektywni i posiadac zacne doświadczenie. A tego niestety nie mają nawet polskie serwisy multiplatforomowe o grach...
imo gdyby ludzie z neo nie byli takimi purystami i tak zakochani w konsolach, to z powodzeniem by dali radę zrobić takie pismo
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: CDA ? :)

Post autor: Ravandil »

Pita pisze:
Ravandil pisze: Tylko wiesz, mówi się, że "jak coś jest dobre do wszystkiego to tak naprawdę jest do niczego". Chociaż dobrze, żeby było takie coś.
Mówimy o grach, więc czy jesteś tak wielkim autorytetem, aby zaryzykowac, że IGN, gamespot, oraz gametrailers (które są "do wszystkiego") są do niczego? Bo oczywiście mówię o takim poziomie, a nie "Click Konsole" . Poza tym tawerna jest do wszystkiego ;) Oczywiście ludzie, któzy by prowadzili takie pismo musieliby naprawdę byc obiektywni i posiadac zacne doświadczenie. A tego niestety nie mają nawet polskie serwisy multiplatforomowe o grach...
Tak, dlatego napisałem "mówi się, że". No bo zawsze to jakieś ryzyko, że to się nie sprawdzi. A że mówimy o Polsce, to dlatego mówię, że przydałoby się takie coś, żeby sprawdzić czy redaktorzy podołają i zrobią dobre pismo. Bo jeśli to będzie na zasadzie "zróbmy pismo o wszystkim" to jest groźba, że to po prostu nie wypali.
Aras pisze:
Rav pisze: Po prostu nie interesuje mnie np. co się dzieje z Wii, bo i tak nie będę miał z tym kontaktu
a jednak pewnie czytasz zapowiedzi gier z którym pewnie jeszcze ponad rok nie będziesz miał kontaktu, ba ogólne podniecenie takim Crysisem trwa już dłuuuużej.
Mnie tam się podniecenie Crysisem nie udziela zbytnio. Ogólnie męczy mnie podniecanie się grami i huraoptymistyczne zapowiedzi. Czy to w CDA, czy w innych pismach. Najpierw porozczulają się nad grami, a potem narzekają, że rozczarowanie. Ale nie o tym. Zauważ, że napisałem mnie. Nie mam pojęcia, jaki target miałoby multiplatformowe pismo, ale ja raczej zostałbym przy tych o PC, bo mam z nim najwięcej kontaktu. Jak chcę sobie coś o konsolach przeczytać, bo sobie przeglądam prasę w EMPiKu, i szukam co mnie interesuje. Stałym czytelnikiem takiego pisma bym nie został. Tyle ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: CDA ? :)

Post autor: Aras »

Stałym czytelnikiem takiego pisma bym nie został. Tyle
a gdyby pisało najlepsze teksty o pc w kraju? (nir trudno to osiągnąć) to tak rpzeszkadzałyby Ci strony nie zajmujące się nim że sięgął byś po gorsze ale obszerniejsze (w sensie ilości stron) pismo?
Nie miałaby wartości lepsza pulblicystyka i recenzje na poziomie? wtedy byś raczej został jego czytelnikiem. Lepiej przeczytać 30 mądrych stron niż 100 pierdół.
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: CDA ? :)

Post autor: Ravandil »

Aras pisze:
Stałym czytelnikiem takiego pisma bym nie został. Tyle
a gdyby pisało najlepsze teksty o pc w kraju? (nir trudno to osiągnąć) to tak rpzeszkadzałyby Ci strony nie zajmujące się nim że sięgął byś po gorsze ale obszerniejsze (w sensie ilości stron) pismo?
Nie miałaby wartości lepsza pulblicystyka i recenzje na poziomie? wtedy byś raczej został jego czytelnikiem. Lepiej przeczytać 30 mądrych stron niż 100 pierdół.
Pogdybać zawsze można ;) Ale niczego bym nie wykluczał, szczególnie jeśli autentycznie pisałoby na bardzo wysokim poziomie. I od zawartości reszty pisma też by to zależało. Ale na razie najlepiej zostawić sobie tego typu dywagacje na potem, gdyby takie czasopismo się ukazało. Na razie musimy się zadowalać tym, co mamy ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Re: CDA ? :)

Post autor: Tenac »

Gothic II + Noc Kruka w najnowszym CDA. Nonono, zapowiada się że kupię pierwszy numer od czasu ostatniego urodzinowego (dla Enclave). Teksty mnie nie ruszają, bo już się niezbyt interesuję grami, więc mi nie piszcie, że jestem be, bo kupuję CDA dla pełniaków.
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: CDA ? :)

Post autor: Azrael »

Wszyscy piszecie o tym, że CDA jest do du**, a TOP SECRET jest the best...
TO CZEMU JUŻ GO NIE MA???
I skoro CDA do czołówek nie należy to podajcie nazwe jakiegoś lepszego pisma.... "Cyber Mycha"? LOL
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: CDA ? :)

Post autor: Pita »

Kto tu pisze, że CDA jest do kitu? Obiektywnie wymieniamy jego zalety i wady. Lepsze pisma? Merytorycznie pdoobny jest PLAY, lepsze są N+ i PSXE, ale zajmują się inną działką rynku. Jak zwykle (podobnie jak w cRPGie kąciku nieraz) wpadasz z jakimś urojeniami, g*wno wiedząc i pi*prząc farmazony bez składu i ładu, z zerowymi argumentami. Inaczej tego określic już nie jestem w stanie. Od razu zapewniam, że posty tego typu w kąciku, który pilnuję polecą od ręki. I to nie groźba, tylko pouczenie.
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: CDA ? :)

Post autor: Azrael »

Ja też uważam, że CDA do czołówek nie należy.
To daj wreszcie przykład lepszego pisma o grach na PC'ta....
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: CDA ? :)

Post autor: Sihamaah »

Play! Rzeczywiście pismo o grach, tanie, poziom merytoryczny podobny (czasem lepszy od tego z CDA, czasem gorszy), lepsze pełne wersje. Np, Gothic zamieścili jakieś 1,5roku przed CDA. I co??? ;)

Powiecie, że jestem "be, po kupuję (...) dla pełniaków". I niech będzie. Mam przynajmniej świetne legalne gry w pełnych wersjach :P A poczytać, jak mi będzie mało, mogę sobie w necie.

Poza tym - podaj przykład lepszego. To nie argument. CDA jest niemalże monopolistą na rynku pism o grach na PC, a kiedy ma się monopol = nie zwraca się uwagi na konkurencję, nie dba o rozwój towaru. Więc mamy: taką sobie szatę graficzną, w większości takie sobie teksty (vide. recenzja Obliviona, jakby ją uczeń 1gim pisał...) Poza tym, od groma reklam (jakieś 40% pisma, kiedyś liczyłem) no i ta wysoka cena... CDA ssie! Wszystko, byleby nie ono. Wyjątek - jak dadzą jakąś fajną gierkę, lub ekskluzywną zapowiedź/recenzję.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: CDA ? :)

Post autor: Azrael »

Twoje argumenty też mnie nie powalają... CDA kosztuje 15zł za... 180 stron? (nie wiem nie jestem fanem) i często fajne gierki. Play kosztuje... 10zł, a ma 65 stron!
Gothic II + Noc Kruka w najnowszym CDA
Za półtora roku jak PLAY da to samo to dam ci znać... Być może PLAY wyprzedził CDA tylko o miesiąc - a co za sens byłby w tym, (dla CDA oczywiście) gdyby dali to samo?


Zresztą jutro przejrze wszystkie numery PLAYA I CDA jakie mam, więc podam bardziej szczegółowe dane...

Zacząłem już dziś i przedstawiam rozpiske wrześniowego PLAY'a:
2 i 3 strona - reklama
4 spis treści i Życie 2.0
5 - reklama
6,7 NEWSY
8 oraz 9 reklamy
10 NEWSY, a kolejna reklama (w dodatku Multikina... a nie gry)
12 NEWSY - nieszczęsna 13 znów reklama
14 ranking CO JEST GRANE, a 15... reklama

ech... chcecie dalej?

16-24 reportarze
25 reklama
26 reportaż
27 reklama
28-30 reportaże, a na 31 reklama Vademecum Kibica
32 Reportaż
33-36 reklamy (plakatem to ja bym tego nie nazwał)
37-41 mamy reportaże, 42 i 43 mamy reklamy
44-46 mamy to już grane... (dużo tego :P) bo na 48 mamy test Overlorda ciągnący się do 49, potem Theatre of War...
i na 51 reklama
52,53,54 zajmują kolejne testy bo później (znaczy od 56 do57, z cząstką reklam)
Zaczyna się 58 i mamy listy (z komiksem i jakimiś "arcyinteligętami" w wieku 12 lat... żal) tak jak na 59
Uff końcówka, 60 i 61 to dvd playa 62 to kody, a 63 to reklama
64 i 65 komiks 66 krzyżówka 67 reklamy...

KONIEC! Gratulacje jeśli ktoś to przeczytał!

Kto zgłasza się na ochotnika takiej rozpiski CDA? Ja jutro zaczne, lecz nie wiem czy podołam do końca.
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 sierpnia 2007, 22:32 przez Azrael, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Re: CDA ? :)

Post autor: Tenac »

Azrael666 pisze:Za półtora roku jak PLAY da to samo to dam ci znać
Na męski narząd rozrodczy? CDA pod względem tekstów jest nudny i jakość jest nieadekwatna do ceny, ale ja zamierzam ów numer kupić dla cover dvd. Bo o ile się orientuję to nowy G2+NK jest z 6 dych w platynowej serii jakiejś. Chyba że już przeszedł do NXE, nie wiem, męski narząd rozrodczy mnie ot obchodzi.
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: CDA ? :)

Post autor: Azrael »

Może skupmy się na reklamach, cenach i grach... oraz podobnych rzeczach które mniej zależą od gustu niż to czy pismo jest nudne.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: CDA ? :)

Post autor: Aras »

o! to sobie teraz dla tego Gothica 2 kupię CDA, i zobaczę czy coś się zmieniło od czasu gdy go ostatnio kupiłem, dla Gothica1 xD ale pewnie znowu treść będzie jaka będzie... plus prześwietny papier, na którym panuje prehistoryczna szata graficzna -_-'' i ten HUMOR!!!!1111jeden :twisted:


Azrael666- nie rozumiem Cię, a 666 to nie liczba szatyna :(
Obrazek
ODPOWIEDZ