CD Action

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Ja nie lubię CDA, czytałem kiedyś Top Secret, Secret Service i Świat Gier Komputerowych, CDA kupowałem tylko dla niektórych gier, ale teraz nawet na to nie patrzę. Nie będę ich kupował!

Swoją drogą to stary temat, a można reaktywować... a co wy sądzicie o CDA?
Obrazek
liego
Majtek
Majtek
Posty: 136
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 17:04

Post autor: liego »

Ja CD-A lubie ale nie kupuje co miesiąc ponieważ nie mam funduszy. Może jak bym rzucił palenie to bym kupował co miesiąc a tak kupuje raz na około trzy miesiące.
Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

hmm a ja CDA nie kupje o niemam takiej potrzeby niema tam nic co by mnie mogło skłonić do zakupu
wszystko jest w erze...
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Mi się CDA nawet podoba. Luźne podejscie do tematu, chociaż nie przesadzają z żartami i recenzje są pisane rzeczowo. Czasami zdarzają sie perełki jak np. recenzja jakiegoś-tam piłkarskiego managera autorstwa elda napisana kilka, może kilkanaście numerów temu.
...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Obecne CDA jakos mi nie podchodzi. W sumie nie podchodzi mi od kiedy zaczeli udziwniac, np zmiejszajac ilosc stron (tak, wiem czemu to zrobili).
Mimo to nadal lubie czytac ichniejsze recenzje, gdyz bardzo czesto sa napisane po prostu ciekawie. Inne dzialy juz sa o wiele mniej atrakcyjne - od nieciekych newsow (ktore dosc czesto sa przeterminowane - coz, uroki dostepnosci internetu) po AR, ktore kiedys sie czytalo z przyjemnoscia, teraz jest jakies... dziwne (no i wkurza mnie "Wylowione z sieci" czy jakos tak). Dorzucam do tego zbytnio kolorowosc layoutu i wychodzi na prawde pisemko, ktore nie jest dla mnie.
Pare lat temu bylo zdecydowanie lepiej ;] No ale coz, widac innym obecna forma czasopisma pasuje.

Poza CDA w sumie nic zbytnio nie czytywalem, choc mam pare numerow starego SS. kilka SGK, Click! i KSG (ktory w ogole byl\jest dziwnym czasopismem).
Co do czestotliwosci kupowania, to nigdy nie bylem stalym czytelnikiem - za drogie hobby, szczegolnie w momencie, kiedy coraz wiecej interesujacych mang jest wydawanych w PL.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Ja tam CDA dla recenzji sobie kupuję... pamiętam, jak jeszcze neta nie miałem... :D Kupiło sie CDA i... OOOO... Heroes IV. Screeny się oglądało po 100 razy...

Ale fakt- Service Secret wymiatało. Jednak mam jakiś sentyment i stare numery mam pochowane jeszcze ;)
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Craw pisze:KSG (ktory w ogole byl\jest dziwnym czasopismem).
??

[wybaczcie że taki mały post, ale serio jestem zainteresowany co to za gazeta o której chyba nie słyszałem]

a ktoś pamięta Gamblera i Bajtka? :P
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

AC pisze:[wybaczcie że taki mały post, ale serio jestem zainteresowany co to za gazeta o której chyba nie słyszałem]
Chodzi chyba o Komputer Świat Gry, ale głowy nie dam.

Ja nie pamiętam takich czasopism pokroju Gamblera czy Secret Service, za młody jestem, chociaż chętnie bym zobaczył jak to kiedyś było :P .
...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Bez kitu jak dla mnie wszystkie te stare gazety były lepsze niż CDA; ale CDA miało oryginały :( tak to rynek prosperuje, a szkoda, szkoda
Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

AC, masz racje tylko polowicznie.

Owszem, CDA ma pelne wersje i to bylo\jest atutem tego czasopisma, ale nie tylko tym sie wygrywa walke o klienta. SS bylo zapatrzone w swoja dawna swietnosc i dlatego musialo upasc. Nie reprezentowalo juz soba tego, co kiedys i dlatego upadlo. Dlatego ludzie juz ich nie kupowali. I w sumie bylo tak z innymi "zasluzonymi."

Co do KSG - Heimdall ma racje ;]
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Ja CDA czytam od samego poczatku. No moze nie doslownie, od trzeciego albo czwartego numeru. Raz bardziej regularnie, raz mniej. Nigdy chyba nie przegapilem wiecej niz trzech numerow pod rzad. Teraz chyba sobie pranumerate zamowie.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Post autor: Tenac »

Ja CDA kupię jak jakąś fajną gierkę dadzą. Ostatni numer jaki kupiłem to ten z Enclave (chyba kwietniowy), a wcześniej ten z Bad Day L.A. (to chyba jeszcze w 2006 było).

Gry już mnie nie kręcą jak dawniej, więc info/recenzji/zapowiedzi już mnie nie interesują. NL/AR nigdy specjalnie mnie nie śmieszyło, więc tego też mi nie brak.

Co do starszych magazynów -> Pamiętam troszkę Gamblera, mam nawet płytkę z demami Hexplore i Dark Earth ;D. Ale najlepsze było chyba KŚG, przynajmniej ja pamiętam je jako czasopismo z bardzo dobrym poziomem i ciekawymi pełniakami.
Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Jakie ostatnio były gry w CDA? To może się przejdę od kogoś pożyczyć :wink:
Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja sobie ostatnio całą moją kolekcję CDA z grami do nich sprzedałem na allegro. Jeszcze transakcja nie jest zakończona (aukcja wylicytowana, ale kasa nie przesłana, ani czasopisma nie wysłane), no i proszę. Pozbyłem się full zbędnych mi płyt i makulatury za 36zł. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Tenac pisze:Ja CDA kupię jak jakąś fajną gierkę dadzą.
Ciekawe jest to, że ja też tak kiedyś podchodziłem do czasopism z branży komputerowej. Kupowałem dawno temu KS GRY i, od czasu do czasu, Clicka i Playa. A teraz? Praktycznie tylko CDA. Od długiego czasu nie patrzę nawet, jakie gry są dodawane, jak coś fajnego - dobrze, a jak nie - trudno. Po prostu chcę sobie poczytać coś niecoś o grach i co ogólnie się w branży dzieje. A inne pisma? Czasem nawet jak dadzą coś fajnego, to często i tak nie kupię, bo nie zadowala mnie zawartość pisma. W ciągu ostatnich 5 lat to był chyba tylko KSG z Raymanem 3 i Play z grą Runaway. Poza tym jest jeden ważny powód - CDA jako jedyne pismo mam szanse dowieźć do domu w miarę dobrym stanie :P Bo inne dojeżdżały poważnie zmasakrowane. A i w szafce strasznie sie pogięły i potargały, a CDA to tylko dwa numery sprzed pięciu lat są nieco sfatygowane (brak okładki). A i cena mi nie przeszkadza, bo jakoś nie trwonię pieniędzy na lewo i prawo, więc mogę sobie pozwolić :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

CDA jest niezłe i lubię poczytać - nie kupuję raczej, chyba że jest jakaś gra, którę chcę mieć; raczej pożyczam (od Szelmona). Stara gwardia jednak jest mi znacznie bliższa - zwłaszcza Top Secret, ale także Gambler (Secret Service nie czytywałem, ale było podobno znakomite). Wtedy jednak były inne czasy, gry komputerowe były bardziej niszowe (co nie znaczy, że mało popularne), inna była rola takich czasopism... Dziś pewnie nie miałyby racji bytu. A szkoda.
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Post autor: Tenac »

nie patrzę nawet, jakie gry są dodawane, jak coś fajnego - dobrze, a jak nie - trudno.
Ciekawe jest to, że ja też tak kiedyś podchodziłem do czasopism z branży komputerowej.

;p

Recki mnie nie obchodzą, bo w większości i tak nie zgadzałem się z recenzentami CDA (NWN 10/10? Kpina!), a newsy mogę sobie poczytać na stronach www.
Obrazek
ODPOWIEDZ