Na celowniku...

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Na celowniku...

Post autor: Rodic »

Witam.

Ostatnio tak sobie z nudów zacząłem czytać czasopismo "Komputer Świat" i wpadłem na taki pomysł żeby założyć ten temat... Wpisujcie tutaj jak wy bronicie się przed:

a) wirusami,
b) hakerami,
c) spamami,
d) dialerami,
e) pop- up-ami
itd.

Piszcie tu jak je zwalczacie, jakich programów używacie do usunięcia, i wykrycia ich itp. Ostatnio czytałem wykres przychodzenia poczty emeil i zobaczyłem taki wykres: 19% wiry, 51% spamy, 30% rzeczywiste listy. Możecie tu pisać wszystko co z tym związane, co sądzicie o hakerach itp.

Zapraszam i pozdrawiam.
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

No to w skrócie:
a) Mac i Opera,
b) Mac i Opera,
c) Opera,
d) Mac i Opera,
e) Opera

:D

Najlepszy system operacyjny + najlepsza (IMO) przeglądarka, i nie ma się czym przejmować.
Nie ma wirusów na Maca :D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

a) wirusami - antivir i firewall
b) hakerami - kontratak ]:->
c) spamami - http://www.gmail.com [jakby co to mam jeszcze zaproszenia]
pop up'y to Firefox, chociaz nie zawsze dziala i eee.... co tam jeszcze ?
tyle.
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Oto mój system ochronny:

Mozzila Firefox+ Norton Antyvir+ Armor2net(firewall)+Adaware+szczepionki+aktualizacje zabezpieczeń+servispacki= Komp w którym nic się nie działo od roku.

Jeszcze od czasu do czasu Regcleanem(czyszczenie rejestru)przejadę i dyski zdefragmentuje.

I Jelcyn jest HAPPY!!!
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

a) Avast, Ad-Adware
b) kolegą :D
c) nie chronie się :D
d) od 2,5 roku żadnego nie miałem więc nie wiem :D
e) Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

a) Avast i Opera,
b) Sygate Personal Firewall i Opera,
c) Ignor,
d) Avast i Opera,
e) Opera

Ładnie to Falka ujęła - ja tylko przerobiłem... Mam jeszcze parę sztuczek w zanadrzu, ale po co mam klepać na prawo i lewo. Powiem tylko, że ten zestaw serwuj wszystkim znajomym, którzy średnio sie na kompach znają i jeszcze nikomu nie padł komp i nie słyszałem żadnych narzekań...

Oczywiście wszystko oryginalne wersje, zarejestrowane, aktualne, etc. To podstawa sukcesu... Inna sprawa, że programy darmowe :>
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja jestem tak wystraszony że nie wiem... Nie wiedziałem o tym, teraz się dowiedziałem: na kompie miałem przez długi czas 2 dialery, pierwszy raz, ponieważ od niedawna mam internet, i nie wiem co zrobić. Jak przeczytałem o tym, to zbladłem. I boję się że to zadziała w tym miesiącu... :cry: . A wy, mieliście to kiedyś?
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Jak miałeś dialery, to one cały czas działały :>
Ściągnij sobie z netu Spybot Search & Destroy - darmowy i dobry na dialery.

Dobra rada dla początkujących: NIE używać ani Internet Explorera, ani Outlooka. No chyba że chce się miec masy wirów, trojanów i innego tałatajstwa.

Zapraszam na http://browsehappy.pl jak ktoś jeszcze jest nieuświadomiony i używa IE.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja używam Mozilla Firefox, to bezpieczna przeglądarka?
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Tak, Firefox jest ok, choć Opera się lepiej trzyma - wg http://secunia.com FF ma jeszcze dwie małe dziurki do załatania, a Opera nie ma żadnych :)

btw. http://www.webdevout.net/security_summary.php
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Etam, ja używam firefoxa i thunderbirda i nie nażekam. Firewala mam na routerze sprzętowego. Pozatym Ad-Awere. Za antywira robi u mnie kaspersky, ale chyba go zmienię, bo mnie denerwuje (żre duuuużo pamięci etc.) wcześniej używałem mks_vira ale coś żadko aktualizacje były i wszystko rtrza w nim ręcznie robić włącznie z aktualizacjami, o forwardowanmiu portów już nie wspominając.
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Falka pisze: Najlepszy system operacyjny + najlepsza (IMO) przeglądarka, i nie ma się czym przejmować.
Nie ma wirusów na Maca :D
Są, są... tyle że niewiele... z tydzień temu nawet była jakaś epidemia. Tyle że niegroźne, bo aplikacje na maca (prog pocztowy, przegladarka, IM) są odpalane z niewielkimi uprawnieniami, wiec dużo trudniej im się głeboko zagnieździć i wolniej się przez to rozprzestrzeniają. No i coraz większe jest zainteresowanie hakerów Mac OSem, dzięki popularności iPoda

Mój sposób na bezpieczeństwo:
poczta: Gmail z antyspamem i filtrami + Firefox (ew. Opera) + zdrowy rozsądek
www: Firefox (ew. Opera) + zdrowy rozsądek i dość rygorystyczne ustawienia Java i JS
IM: gg tylko w ostatecznosci, normalnie Jabber (GoogleTalk, mirinda, PSI)
poza tym Open Office, Writely, Adobe i Gmail zamiast MS OFFICE. Foobar, VLC, SubEdit zamiast WMPlayeraZasadniczo to z programów microsyfu korzystam tylko z OS ;-)
Poza tym antyvir, IP z klasy prywatnej, pare sztuczek w rejestrze i kilka opensourceowych projektów jak clam i winpooch. Ale nie przypominam sobie, żeby cokolwiek nawet dotarło do tej warstwy, zasadniczo nic nie przechodzi przez przeglądarkę czy komunikator, a z programu pocztowego nie korzystam juz, bo i po co :D

Niegłupim pomysłem jest też praca na koncie z minimalnymi uprawnieniami, a tylko w razie konieczności odpalanie aplikacji - np setupów - jako administrator (przez PPM+shift i Otwórz/Uruchom jako...).
Podobno w Viscie ma to być już wbudowane w system, tak jak jest na Mac OS X. Ogólnie, mimo że nie lubię MS, to Vista zapowiada się jako całkiem bezpieczny system. I sensowny, tak samo jak nowa oferta MSN - LIVE. Ale to już troche offtop.
Obrazek Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

A ja wam nie powiem jak się bronię, bo będziecie od razu wiedzieli jak się do mnie włamać i zaśmiecić mi kompa. :D
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

krucaFuks pisze:
Falka pisze: Najlepszy system operacyjny + najlepsza (IMO) przeglądarka, i nie ma się czym przejmować.
Nie ma wirusów na Maca :D
Są, są... tyle że niewiele... z tydzień temu nawet była jakaś epidemia. Tyle że niegroźne, bo aplikacje na maca (prog pocztowy, przegladarka, IM) są odpalane z niewielkimi uprawnieniami, wiec dużo trudniej im się głeboko zagnieździć i wolniej się przez to rozprzestrzeniają.
No i dlatego napisałam, że nie ma - bo faktycznie nie ma żadnych, które mogłby coś paskudnego zrobić.
Używam Maców od ponad roku, kompy są online cały czas i jeszcze nie trafiłam na żadnego wira.
Większym problemem może być przeglądarka Safari (bardzo fajna notabene;)), w której ostatnio wykryto IE-podobny problem/
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja mam tak co do mnie:

1. Używam jako przeglądarki Mozilla Firefox,
2. Jako programu antywirusowego używam NOD 32, polecam, jest bardzo czujny...
3. Żeby bronić się przed hakerami używam Zone Alarm 5.5,
4. Przed dialerami używam Deinstalatora (program antydialerski), chociaż mi nie chce iść, :cry:

No i o mnie tyle.... :lol:

I mam pytanie:

Jakiego programu wy polecalibyście mi na dialery?

Pozdrawiam, i proszę o odpowiedź...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Sory że jedno pod drugim.

Kupiłem sobie ostatnio pełną wersję, po polsku BitDefender 9 Professional Plus. Ma on zaporę, która nie pozwoli włamać się hareką do mojego kompa, jest w nim także antyspam, na spamy, antywirus (to chyba wiadomo) itp.

Wszystkich innych programów na wiry, trojany, itp. się pozbyłem, wystarczy mi to cacko :lol: ...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Nie ma zabezpieczenia przed każdym hakerem. 8) Dobry haker wejdzie wszędzie.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
ODPOWIEDZ