Grafika

Forum systemu Core - www.Core.CKGames.pl
IaCobi
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 20:11
Numer GG: 683648
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Grafika

Post autor: IaCobi »

Dla lepszej organizacji, ten temat będzie poświęcony graficznej stronie Core.

Ekipa tworząca wzbogaciła się właśnie o nową rysowniczkę - Altariel. Poniżej link do jej pierwszej szybkiej pracy wykonanej dla systemu.

http://core.ckgroup.pl/galeria/lina1.png
Obrazek
IaCobi
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 20:11
Numer GG: 683648
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: IaCobi »

Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Grafika

Post autor: Phoven »

Cóż.. niektóre prace są na tyle dobre, ze z powodzeniem można by je wykorzystać do komercyjnego produktu. Inne zaś niestety posysaja niemiłosiernie czym psują dobre wrażenie po tych lepszych artworkach. Krótko mówiąć: przepaść pomiedzy konkretnymi pracami jest ogromna. Proponowałbym wywalenie tych słabszych grafik ze strony - gwarantuje, ze mniejsza ilość świetnych rysunków działa na potecjalnego kupującego lepiej niż wiele zróźnicowanych jakościowo.
IaCobi
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 20:11
Numer GG: 683648
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: IaCobi »

Dlatego pisze na górze galerii Prace Koncepcyjne :D . Oczywiście, że takie potworki artystyczne jak panorama terrafarm czy technik w skafandrze nie trafią do podręcznika. Wkrótce pewnie zostaną usunięte ze strony albo przerzucone do innego działu, jak tylko harmonogram pracy pozwoli nam (choć w tym wypadku specyficznie – mi) zająć się galerią. Wrzuciliśmy je tylko po to, żeby przedstawić proces twórczy.
Jeśli masz ochotę to wypowiedz się na temat prac, albo chociaż zdradź, które Ci się podobały. Z chęcią opowiemy szerzej jaki element świata Core jest na nich przedstawiony.
Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Grafika

Post autor: Brzoza »

Pierwsza praca jest okropna, tło wciśnięte na siłę, proporcje błagają o litość.
Jedyna praca jaka mi się podoba to to pajęczo podobne coś. Reszta jest obrzydliwa, skany brzydkie, jakość nijaka, poruszone zdjęcia(ZDJĘCIA!), maskara. A perspektywa wygląda jakby chciała zabić autorkę za to że tak została narysowana.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Szabel
Pomywacz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 14:22
Numer GG: 0

Re: Grafika

Post autor: Szabel »

Szczerze mówią znacząca większość grafik to szmiry. Wyjątki to(niestety tylko 2) troll i pająkopodobny pojazd.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Grafika

Post autor: Phoven »

Czy ja wiem - mi sie Troll nie podoba, takie jakieś nieteges. ;P Za to pajączek jest na prawdę fajny - choć jedynie jako concept art. Z postaci zaś tylko Brazylia nie posysa zupełnie. Jest trochę rozmazana ale ma stosunkowo najmniej błędów* z wszystkich przedstawionych prac
IaCobi
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 20:11
Numer GG: 683648
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: IaCobi »

W końcu mamy skaner :D. Na dniach wylecą z galerii dawne brzydkie fotki, narazie dwa stare rysunki, ale świeżo zeskanowane:

Policjant z prewencji
Najemnik w Brazylii
Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Grafika

Post autor: Brzoza »

Potrzeba wam grafika. Potrzeba Wam kogoś kto umie skanowac i obrabiać zdjęcia. Potrzeba wam chociażby kogoś kto nie jest mistrzem w dziedzinie grafiki, ale potrafi skanować. A nie pozostawiać rysunki w brzydkich szarych kolorach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Magnes
Marynarz
Marynarz
Posty: 195
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2004, 20:12
Numer GG: 0
Lokalizacja: Basta
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: Magnes »

Brzoza pisze:Reszta jest obrzydliwa, skany brzydkie, jakość nijaka, poruszone zdjęcia(ZDJĘCIA!), maskara.
Można zrobić dobre zdjęcie rysunku w rozmiarach na stronę lub PDFa - do podręcznika drukowanego oczywiście musi być skan, jeśli ma to mieć dobrą jakość - nawet słabym aparatem, byle miał tryb manualny, ale autorzy zdjęć ze strony Core chyba tego nie potrafią... Do autorów: chyba musielibyście znaleźć kogoś, kto się dla was tym zajmie, bo przecież czegoś takiego nie dacie do podręcznika (mam nadzieję). W przypadku ołówkowych prac, żeby wyglądały porządnie w podręczniku trzeba trochę popracować w GIMPie lub Photoshopie.
Ogólnie jednak prace nie są szczególne i może lepiej ich nie zamieszczać na razie nawet w dziale koncepcji albo wybrać te rzeczywiście wyróżniające się?
Szabel
Pomywacz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 14:22
Numer GG: 0

Re: Grafika

Post autor: Szabel »

Phoven pisze:Czy ja wiem - mi sie Troll nie podoba, takie jakieś nieteges. ;P
Nie mówię, że troll jest piękny, tylko, że nie jest szmirą.

@Magnes
+1
W końcu zanim wynaleziono skanery musiały wystarczyć za komuny aparaty analogowe. :)
Altariel
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 29 października 2007, 18:25
Numer GG: 5127130

Re: Grafika

Post autor: Altariel »

Witam :]
Zjawiłam się tu na razie żeby się przywitać i powiedzieć tylko co nieco od siebie. Jak na razie jest tu tylko jedna moja praca, ta do której jest link. Zdaję sobie sprawę że nie jest ona najlepsza, nie jest to również dobra na tle innych moich prac. Jakby ktoś chciał zobaczyć kilka innych to zapraszam http://alatariel.digart.pl/ - kolejne prace z pewnością będą lepsze (głównie dlatego, że nie będą robione w czasie 2h łącznie z obróbką w photoshopie) i bardziej przemyślane. Pozdrawiam
IaCobi
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 20:11
Numer GG: 683648
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: IaCobi »

"Świeżo zeskanowane" trzeba było wziąć dosłownie :wink:

Wyrzuciliśmy dziś starą galerię. Trochę potrwa zanim skończy się obróbka wszystkich prac, więc na razie umieszczone tam będą tylko trzy próbki po jednej od każdego rysownika.
Obrazek
IaCobi
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 20:11
Numer GG: 683648
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: IaCobi »

Po tych porządkach galeria wydaje się strasznie pusta, więc dorzuciłem kolejny rysunek. Praca jeszcze w fazie obróbki.
Obrazek
Lestaf
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 23:07
Numer GG: 0

Re: Grafika

Post autor: Lestaf »

Magnes
Marynarz
Marynarz
Posty: 195
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2004, 20:12
Numer GG: 0
Lokalizacja: Basta
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: Magnes »

Mam mieszane uczucia. Zdaję sobie sprawę, że ciężko oczekiwać profesjonalnego poziomu, ale... no porównajcie sobie to chociażby z jakkas.pl, np. z tym http://jakkas.pl/artwork/blackwhite/13.htm

Na moje oko - a nie znam się na tym na tyle - w rysunkach są nieprawidłowe proporcje, dziwne pozy, niektóre rzeczy za małe, inne za duże (głowa na a1.jpg), a kreski jak na rysunkach tworzonych na przerwie lekcji na marginesie zeszytu... Może autorka powinna trochę pobyć wcześniej na profesjonalnych forach jak conceptart.org i poczytać na co zwraca się tam uwagę, poćwiczyć.
Wiem, że to nie ta liga - ale wolę podręcznik bez ilustracji niż z jakimiś kalekami.

To jednak tylko moje zdanie, może innym się podobają.
Nimsarn
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:32
Numer GG: 2832090
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Grafika

Post autor: Nimsarn »

Witam - pierwszy post na forum :D
Magnes jest dość surowym cenzorem - taki jego urok, nie mniej autorom radziłbym poszerzenie grona ilustratorów.
Proszę nie zrozumieć mnie źle, prezentowane rysunki nie są złe - najbardziej podobał mi się ten pierwszy może nie jest "czysty", ale na pewno klimatyczny, ale z obserwacji komercyjnych projektów wnioskuję, że różnorodność w tej kwestii nikomu nie wyszła na złe.

Na koniec autorowi ilustracji życzę więcej "kresek" tworzonych na przerwie lekcji na marginesie zeszytu... z własnego doświadczenia wiem, iż takie są najlepsze, a każdy rysownik wie, że z każdym rysunkiem uczymy się czegoś nowego :wink:
ODPOWIEDZ