Początki

Forum systemu Core - www.Core.CKGames.pl
IaCobi
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 20:11
Numer GG: 683648
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Początki

Post autor: IaCobi »

Szabel jesteś świadom, że Core nie miało być indie, nie jest indie i póki żyje nie będzie indie ?
To raczej niewłaściwie forum na tą propagande. :wink:
Obrazek
Zapotoczny
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2007, 21:27
Numer GG: 0

Re: Początki

Post autor: Zapotoczny »

Spambot szabel.. nawet tu musiał zawitać żeby podzielić się z ludźmi swoimi błyskotliwymi uwagami...
Znam około czterdziestu osób grających w gry fabularne, w tym pewien odsetek grający ponad 15 lat, i ok dziesięciu grających ponad dziesięć. Ile z nich gra w indie?
Jedna.
Jest to z pewnością niezaprzeczalny dowód na twą tezę, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Absolutnie się zgadzam.
Szabel
Pomywacz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 14:22
Numer GG: 0

Re: Początki

Post autor: Szabel »

Nie rozumiem czemu się tak Zapotoczny na mnie rzuciłeś? Jeśli to ja cię jakoś sprowokowałem to widocznie z czymś przesadziłem i przepraszam.

W indie gra mało osób z kilku przyczyn:
  • indie nie mają komercyjnego wsparcia DnD, Neuroshimy czy WFRP,
  • indie to gry do których nie da się napisać jednego tekstu "Co to jest RPG?" i potem stosować wiedzę z niego we wszystkich systemach, co więcej po przeczytaniu takiego tekstu "Co to jest RPG?" gdzieś w sieci, albo usłyszeniu jak znajomy tłumaczy OCB i zerknięciu na indie można powiedzieć, że to RPG nie jest,
  • w Polsce indie(nie mylić z Nową Falą) zaczęto promować na dobrą sprawę dopiero w tym roku,
  • ludzie mają swoje przyzwyczajenia które nie zawsze się im chce zmieniać.
A tak w ogóle to proponuję EOT. Bo widzę, że ja nie przekonam was, a wy mnie więc dyskusja jest bezcelowa.
ODPOWIEDZ