Królestwa lądowe

Water steam fantasy: świat w trakcie globalnego potopu.
Zablokowany
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Królestwa lądowe

Post autor: arthas40 »

Królestwa lądowe istnieją. Jeszcze istnieją. Pozornie zjednoczeni ideami Trybunału, prowadzą między sobą konflikty, spory i wyścigi o dobra, terytoria i wpływy na morzu. Poprzez potop, monarchie nabrały ważnej funkcji zaplecza i zaopatrują kolejne atole na oceanie i kolonie w głębinach; same też organizują nowe ekspedycje kolonizacyjne.

To już wiemy...

Potrzeba teraz zrobić kilka królestw bardziej dokładnie, tak, aby każda monarchia była nietypowa i charakterystyczna. W zdecydowanej większości (jeżeli nie we wszystkich) będą nastroje prowodne (ale nie protrybunalskie, bo z tym będzie różnie). Fajnie byłoby zrobić jedno królestwo w totalnym chaosie (wchłonięta jako lęgarnia nag?). Większość królestw zrobiona byłaby na wzór tych zachodnich, garstka może bardziej by się skłaniała ku wschodowi.

Jedno królestwo zrobiłoby się takie typowo techowe (co prawda cała ludzkość będzie na podobnym poziomie technologicznym, ale to by się zrobiło coś na wzór państwa technokratycznego), w którego obrębie byłaby enklawa lądowa Trybunału.

Póki co, to tak polemizuje sam. Jak ma ktoś pomysły, to śmiało piszcie, komentujcie.

Liczę na owocną dyskusję.
Pozdrawiam,
Frey
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 16 września 2007, 19:43
Numer GG: 5214485

Re: Królestwa lądowe

Post autor: Frey »

W sumie do tej pory mamy jedno państwo - elficki kalifat. Ciekawe czy elfy będą maiły też jakiś inne państwo.

Kiedyś dawno temu, Łukasz mówił, ze będzie sporo drobnych państewek, takie rozbicie ciężko przedstawić, ale chyba pasowało by do klimatu. Co do państw, to powinno być ich co najmniej kilka. Oczywiście wszystko zależy nawet od ukształtowania geograficznego.

Kilka przykładów.

Państwo położone na północy (według dawnej mapy), czyli blisko z kalifatem, uważam że powinno być nastawione trochę bardziej naturalne wobec kalifatu, no bo jedno małe państewko nie będzie chciało się męczyć z kalifatem i ponosi ogromne straty, co może spowodować że ktoś je podbije - dlatego wobec kalifatu jest neutralne.

Państwo z elementami dalekiego wschodu (chiny i japonia) są to ciekawe elementy i można je gdzie wkomponować. trochę kultury, architektury, czy nawet kuchni.

Państwo w którym kalifat ma swoją główną siedzibę, na pewno musi się liczyć na arenie niemiędzynarodowej, choć nie musi być zbytnio lubiane.

Do tego kilka mniejszych państewek. Uważam, że magowie nie zrzeszeni, mogą na arenie politycznej też ogrywać rolę, ponieważ nie każdy chce być uzależniony od trybunału.

Można jeszcze bardziej urozmaicać i kombinować.

Państwo technologiczne tak jak powiedziałeś, ale trochę izolowane, z bardzo silna gospodarką i może trochę inna mentalnością ludzi. Państwo świetnie się rozwija, trzyma z trybunałem, lecz bardzo luźno, na arenie międzynarodowej jest izolowane, gdyż jest wrogiem gospodarczym numer jeden. Takie matrixowskie państwo 01, lecz oczywiście przewagi technologicznej aż takiej nie mają.

Drugi pomysł, który może bardzo być przekombinowany. To jakieś ościenne państwo o średniej wielkości, możliwe ze nawet jest "już" na osobnej wyspie i nie jest połączone z kontynentem (albo zajmuje półwysep). Trybunał olewa i z własnych środków chce powołać/ powołało własny uniwersytet magii, który nie jest powiązany z trybunałem. Oczywiście kadra nauczycielska jest niewielka i nie są to jacyś wielcy eksperci, ale jest to jedyna taka "oficjalna" próba uniezależnienia się w 100% od trybunału. Moim zdaniem jest to logiczne, lecz dodaje kolejny bajerek, który może zalatywać kiczem, lecz jeśli ja byłbym władcą to nie chciałbym być zależny od jakiegoś trybunału i zrobiłbym wszystko żeby powołać własny uniwersytet. Więc mi sie wydaje to logiczne, jak dla innych nie wiem.
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Królestwa lądowe

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 11:03 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Królestwa lądowe

Post autor: BAZYL »

Ja się z kolei ogólnie zastanawiam czy w takim świecie jest miejsce dla oklepanych ze wszech miar elfów. Nie wiem, ale może tylko mi elfy zgrzytają w całej tej koncepcji...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Królestwa lądowe

Post autor: arthas40 »

@Trankvilus
Mógłbyś być tak miły i nie oceniać pochopnie? :) Tak się właśnie składa, że Kalifat to orientalne imperium elfów.

@BAZYL
Czyżby sama elficka egzystencja tak bardzo kłuła w oczy? Elfy w Triangulisie zachowały tylko nazwę i anatomię. Nic więcej. A zdania są podzielone naprawdę. Dla jednych elfy naprawdę pasują w konwencji arabsko-orientalnej.

Mały offtopic się zrobił, ale cóż.
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Królestwa lądowe

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 11:00 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Królestwa lądowe

Post autor: arthas40 »

Aj, źle stwierdziłem. Orientalizm też mi się kojarzy z Bliskim Wschodem. I dlatego głupio powiedziałem. Elfy są quasi arabskie.

http://triangulis.blogspot.com/2007/09/ ... resor.html
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Królestwa lądowe

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 11:00 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Królestwa lądowe

Post autor: arthas40 »

Czemu nie przepadasz? Właściwie z "leśnej" natury elfów przecież nic nie zostaje, to jest w ogóle inna koncepcja. Poza tym można tutaj tego typu osobników nazwać nawet pół-elfami, bo znajdą się w Kalifacie również bojownicy budową dorównującą ludzkim "bykom". Albo jeszcze lepiej...
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Królestwa lądowe

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 10:59 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Królestwa lądowe

Post autor: fds »

Ruszyło się wam coś z tymi państwami? :) Zrobienie kilku charakterystycznych państw jest dobrym pomysłem. Jeśli brakuje pomysłów można sięgnąć po książkę od historii i bezczelnie zgapiać politykę i kulturę niektórych państw. Z pewnością jakieś państwa powinny mieć neutralny stosunek do Kalifatu, państwa będącego wylęgarnią potworów bym nie robił, lepiej dać legendę, że gdzieś po środku oceanu może leżeć taki ląd. Trafienie na nie jest prawie niemożliwe, więc nad logiką i opisami nie trzeba się męczyć, a wiadomo, że bohaterowie graczy mają takiego pecha, że trafią tam bez problemów. Uważam też za dobry pomysł, że część królestw chce się uniezależnić od trybunału. Oczywiście, nie może sprawiać rzeczywistego zagrożenie, gdyż wtedy trybunał by się z nim rozprawił ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Królestwa lądowe

Post autor: arthas40 »

Tak, mamy koncepty większości królestw. ;)

Tereny sprzeciwiające się ekspansji i hegemonii Trybunału będą często pod patronatem magnatów - wroga Trybunału, jeżeli chodzi o interesy, jednakże jest to organizacja znacznie słabsza od magów.
Zablokowany