Skąd dowiadujecie się o konwentach?

Na tym forum można rozprawiać na tematy konwentowe z punktu widzenia ich uczestników.

Skąd dowiadujecie się o konwentach?

Z Informatora Konwentowego
4
21%
Z portali fantastycznych i erpegowych
5
26%
Z plakatów na innych konwentach
3
16%
Z reklam w czasopismach
0
Brak głosów
Od znajomych
5
26%
Z klubu w którym działam
1
5%
Z innych miejsc (napisz jakich)
1
5%
 
Liczba głosów: 19
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Skąd dowiadujecie się o konwentach?

Post autor: BAZYL »

Tredo pisze:Dobra dobra BAZYL nie czujcie się aż tacy wyjatkowi. Bo może się okazać, że za moment wykwitną inne strony podobne do tej. Chodzi o to, że macie in IK wieloletnią tradycje poPuszkinową, dobry adres i na tym się opiera liczba odiwedzin. Nie ukrywajmy, ze jakoś strasznie mocno w Polsce się nie reklamujecie. Sami się ludzie zgłaszają.
Nie uważam IK za coś wyjątkowego, a już na pewno nie czuję się JA przez to wyjątkowy - tym bardziej, że stronę prowadzi borg. Napisałem co jest prawdą - nie ma drugiego IK, a jeśli ktoś udziela informacji o konach to np. jak Tawerna (Która już jest wyjatkowa :P) używa skryptów z IK. I to jest dobre - bo nie ma głupiej walki który serwis jest lepszy, a wszyscy zainteresowani pomagają przy tworzeniu tej strony. Przez to jest dobra i aktualna i to właśnie uważam za jej największy atut - że jest ponad podziałami.

A z Twojego tonu Tredo odniosłem wrażenie, że koniecznie chcesz dzielić z kimś IK :P (EDIT: w znaczeniu poróznić z kimś - żeby nie było wątpliwości)

A liczba odwiedzin - wg borga, bo nie mam wglądu w statystyki - wynika najbardziej właśnie z tych skryptów, które można zamiescić na dowolnej stronie. A przynajmniej znacznie wzrosła odkąd się taka możliwość pojawiła.
Jakoś nikt nie zaznaczył "od znajomych" jeszcze, a poczta pantoflowa to tak naprawdę najpotężniejsze źródło informacji o konwentach. Nie tylko źródło informujące o tym, że dany konwent istnieje, ale o tym, czy warto na niego pojechać (i zazwyczaj zdanie kolegi jest głownym argumentem za/przeciw wyjazdowi). Zgodzicie się z tym?
Jaksne - ponieważ bardzo często ludzie wybieraja się na konwenty grupami. Jak jedna osoba uwaza konwent za dobry i się nań wybiera, to to pozwala jej znajomym podjać podobną decyzję.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Tredo
Pomywacz
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 3 lutego 2006, 14:48
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Skąd dowiadujecie się o konwentach?

Post autor: Tredo »

Zgodze się co do inforamcji bezpośredniej jako wyznacznika jakości konwentu. Przecież sam wam tłumaczyłem dlaczego przyjechałem na CoolKon :twisted:

Co Bazyl masz na myśli mówić, ze chcę dzielic z kimś IK? 8)
jeśli interesują Cię odnawialne źródła energii-
w końcu nie samą fantastyką żyje człowiek :)
ZviR
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 19 września 2007, 10:20
Numer GG: 0

Re: Skąd dowiadujecie się o konwentach?

Post autor: ZviR »

Owszem - informacje od 'kogoś' jest ważna i miarodajna i najczęściej to taką informacją się kierujemy.
Przy czym - ktoś musi być tym 'kimś' kto wie o konwentach :D i najczęściej, tym kims jestem ja i to ja powiadamiam znajomych o konach wszelkiej maści :P a informację o nich czerpię z IK - z tej prostej przyczyny, że nie chce mi się szukać po tysiącach stron na necie, czy aby czasem - ktoś nie organizuje konu w interesującym mnie terminie.
Darth_Orzech
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 28 września 2004, 22:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skąd dowiadujecie się o konwentach?

Post autor: Darth_Orzech »

No zmiany są widoczne i w większkości pożyteczne :D Miło, ze Borgu się nie opierdala :P Ja zazwyczaj nie wysilam się i zaglądam na IK w celu aktualizacji moich konwentowych planów :)
"At last we will reveal ourselves to the Jedi.
At last we will have avenge"
Darth Maul
komodor
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 19:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Skąd dowiadujecie się o konwentach?

Post autor: komodor »

Ja z kolei o moim pierwszym konwencie dowiedziałem się z serwisu Youtube. Wystarczyło że wpisałem słowo ,,fantastyka" i pokazała mi się reklamówka Polconu2007. Na ogół jednak dowiaduję się z IK, a także(w mniejszym stopniu z reklamówek na konwentach). Jeśli chodzi o znajomych, to jeżdżę na konwenty sam. Kilka razy próbowałem zachęcić mych znajomych do tego typu spędzania wolnego czasu, ale bez rezultatu niestety (podejrzewam że gdyby był w Białymsoku, z kąd jestem jakiś to by się nawrócili na tą dobrą drgę, jaką są konwenty, a tak nie wiedzą ile tracą).
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Skąd dowiadujecie się o konwentach?

Post autor: borg »

Youtube? To niezwykłe źródło informacji o konwentach :D

Nie powiem, jestem w szoku. Słyszycie organizatorzy? Rekamówki konwentów na Youtuba!
Zablokowany