A propos TerrorWar

Forum systemu Terror War
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: A propos TerrorWar

Post autor: arthas40 »

Nie ma sensu prowadzić dalej tej dyskusji i gdybać o Neuroshimie. Tym bardziej, że autorzy ripostują dalej błahymi argumentami typu: "U nas będą mnisi". -_- Panowie Autorzy przestańcie z tekstami: "My wiemy lepiej". Też bym poprosił o p19, w ten sposób rozwiejecie wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam,
Szabel
Pomywacz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 14:22
Numer GG: 0

Re: A propos TerrorWar

Post autor: Szabel »

Veraminus pisze:
@Veraminus
Czyli tak w sumie, to mnisi są w pewnym stopniu analogiczni do Jedi, z tym, że mają mniejszą liczebność i pałernośc, a zamiast miecza świetlnego - katanę(która tak czy siak nie za bardzo miałaby skąd się wziąć w Australii, ale to taki szczegół)? A ten zły zakon to Sithowie? :shock:
Jeżeli tak sądzisz. To Twoje zdanie, tyle, że Sithowie chcą zgładzić Jedi, a Biała śmierć jest raczej neutralna wobec innych zakonów. Czasami dochodzi do konfliktów między zakonami, ale raczej na tle politycznym, niż na samej walce. Jeżeli widzisz w mnichach Jedi to ok. Ja widzę w neuro, fallouta tacticsa (jakby nie patrzeć fabuła niemal identyczna- roboty, postapo, zły komputer) i to jest moje skromne zdanie.

PS. A propos katan w Australii. Czemu by nie mogło być katan w Australii skoro możesz je nawet dostać w Polsce?
Nie mówię, że mnisi to są Jedi, tylko, że widzę analogię.

A katana - owszem, można w Polsze zdobyć katanę, ale po apokalipsie nie będzie sklepów internetowych, a musisz przyznać, że ludzi którzy kupują katany jest raczej stosunkowo niewielu, a po apokalipsie raczej będzie utrudnione sprowadzenie czegoś z Kraju Spalonej Wiśni. ;]
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: A propos TerrorWar

Post autor: BLACKs »

Nie lepiej zastąpić katany czymś ciekawym? Piłomiecz? Kosa / młot napędzana silnikiem?
Veraminus
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 20:51
Numer GG: 0

Re: A propos TerrorWar

Post autor: Veraminus »

Najbliżej w weekend przygotujemy p19, więc wszystko się wyjaśni (raczej).
"...Pysk mu się widzi krzywy, Wiersze haniebnie głupie I bardzo jest zgryźliwy, I sam ma siebie w... pogardzie..."
Szabel
Pomywacz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 14:22
Numer GG: 0

Re: A propos TerrorWar

Post autor: Szabel »

BLACKs pisze:Nie lepiej zastąpić katany czymś ciekawym? Piłomiecz? Kosa / młot napędzana silnikiem?
Może miniaturowe wiertło górnicze? :mrgreen: Zawsze chciałem biegać i siec ludzi miniaturowym wiertłem górniczym. :lol:
Szczur
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 14 września 2007, 08:38
Numer GG: 0

Re: A propos TerrorWar

Post autor: Szczur »

Widzę, że przygotowanie P19 (które wypełnia się w mniej niż pół godziny jak się wie co się chce napisać) okazało się do tej pory zbyt skomplikowanym.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: A propos TerrorWar

Post autor: BLACKs »

Reklama leży i kwiczy jak stado Daxów wystrzelane plazmowym karabinem (przypominającym szczoteczkę do zębów ofkoz).

Chyba się nie doczekamy p19 ^^
arthas40
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2005, 11:12
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: A propos TerrorWar

Post autor: arthas40 »

jak stado Daxów wystrzelane plazmowym karabinem
A to nie Daxy powinny strzelać? xD

Fakt faktem TW leży i kwiczy. Od czasu tworzenia p19 strona nie jest aktualizowana, dyskusja umarła, zero odzewu od autorów. R.I.P.? Albo autorzy doszli przy p19 do wniosku, że TW faktycznie niczym nowym nie jest i tworzą koncept od nowa. :)
Szczur
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 14 września 2007, 08:38
Numer GG: 0

Re: A propos TerrorWar

Post autor: Szczur »

arthas40 pisze:Albo autorzy doszli przy p19 do wniosku, że TW faktycznie niczym nowym nie jest i tworzą koncept od nowa. :)
Niepoprawny optymista :P
Szabel
Pomywacz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 14:22
Numer GG: 0

Re: A propos TerrorWar

Post autor: Szabel »

BOŻE. Czy oni użyli świętego P19 do mainstreamu?! HEREZJA! :x

;)

A teraz już na serio. Używanie Power19 do typowych gier nie ma większego sensu tak naprawdę. Rzekłem.
Szczur
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 14 września 2007, 08:38
Numer GG: 0

Re: A propos TerrorWar

Post autor: Szczur »

Ma tego plusa, że przynajmniej odpowiedzą sami sobie o czym jest ta gra ;)
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: A propos TerrorWar

Post autor: BLACKs »

Jesteście straszni, a z drugiej strony, chętnie przyłączę się do znęcania psychicznego nad twórcami TerrorWar. Co nie usprawiedliwia, że takich wypowiedzi jak Wasze ni życzyłbym najgorszemu wrogowi ]:->.
A teraz już na serio. Używanie Power19 do typowych gier nie ma większego sensu tak naprawdę. Rzekłem.
Ale Daxy mają wspólny, drużynowy system określania, co się z nimi dzieje po śmierci. To jest TRU INDIE.
A to nie Daxy powinny strzelać? xD
W mojej autorskiej wizji nie :D.
kerlik
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 8 grudnia 2006, 13:59
Numer GG: 0
Lokalizacja: Dziki Busz :P
Kontakt:

Re: A propos TerrorWar

Post autor: kerlik »

Strona została zaktualizowana. Power-19 pojawiło się już na stronie. Znajdziecie je pod TYM linkiem.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: A propos TerrorWar

Post autor: BLACKs »

Nie powiało świeżością.

Do konkretnych elementów przyczepię się, gdy przyjdę z komisji lekarskiej, ale teraz powiem tylko tyle: cały TerrorWar to trzydzieści minut siedzenia z podręcznikiem Modern D20 i D20 Apocalypse. Nie zaskoczyliście niczym.
Veraminus
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 20:51
Numer GG: 0

Re: A propos TerrorWar

Post autor: Veraminus »

Jesteście straszni, a z drugiej strony, chętnie przyłączę się do znęcania psychicznego nad twórcami TerrorWar.
Chyba odnoszę dobre wrażenie, że to nie jest dyskusja o grze, tylko znęcanie się nad autorami :shock: ?
Widzę, że przygotowanie P19 (które wypełnia się w mniej niż pół godziny jak się wie co się chce napisać) okazało się do tej pory zbyt skomplikowanym.
Otóż nie,to nie jest problem napisać p19; problemem jest ograniczony czas, (ostatnie tygodnie były napięte).
PS
Poza tym rozpędziliśmy się w pierwszych dniach istnienia strony z jej aktualizacją
Reklama leży i kwiczy jak stado Daxów wystrzelane plazmowym karabinem (przypominającym szczoteczkę do zębów ofkoz).
Sorry, ale jeżeli dyskusja* ma być na takim poziomie (rzekłbym poziomie piaskownicy), to chyba nie ma to sensu. Możemy porozmawiać normalnie. W taki sposób jak pokazujecie raczej nie ma sensu.

*Według BLACKs znęcanie się psychiczne nad autorami.
"...Pysk mu się widzi krzywy, Wiersze haniebnie głupie I bardzo jest zgryźliwy, I sam ma siebie w... pogardzie..."
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: A propos TerrorWar

Post autor: BLACKs »

Chyba odnoszę dobre wrażenie, że to nie jest dyskusja o grze, tylko znęcanie się nad autorami ?
Znęcanie jako takie rozpoczęli autorzy TerrorWar'a i Core, prezentując na forum swoje wybujałe ego "docenionego tfórcy", nie odpowiadając na konkretne pytania i porównując swoje systemy do uznanych klasyków (o których zresztą wypowiadają się pejoratywnie i fałszywie). Nie będę wskazywał konkretnych osób (same się domyślą), bo nie chcę prywatnych wycieczek i flejmów, szczególnie gdy daliście materiał do dyskusji, czyli P19. Przejdźmy więc do oceny tego, co zamieściliście na stronie.

A - i jeszcze jedno: mój nick da się odmienić przez przypadki.

Pytania z P19 i uwagi:
1. Piszecie, że "niemały nacisk został postawiony na magię". Nie wiem, czy to jest zgodne z prawdą, ponieważ prócz zakonów mnichów nie ma nic innego, co miałoby jakikolwiek związek z występowaniem magii. Nie sądzę, by ten nacisk był na tyle duży, by wpływał trwale na każdą przygodę w TerrorWar (czyli w skrócie mówiąc: jedyna magia to mnichowie, a oni nie muszą pojawiać się w każdej przygodzie, więc ogólnie rzecz biorąc, nacisk postawiony na magię jest mały). Następnie, to o czym już wcześniej wspomniałem, sterylizacja Ziemi bombami atomowymi to absurd. Wysokie promieniowanie da się wywołać w inne, znane ludzkości sposoby.

W jaki sposób mechanika wspiera premise (tak, nie mogłem się powstrzymać) z tłem historycznym? Ciągle wspominacie, że MG ma wielkie możliwości w zmianie tła historycznego, że gracze wpływają na świat, itd. a jakimi konkretnymi narzędziami dysponuje Gracz i MG? Istnieje wypalanie kampanii, jak np. w Burning Empires / Burning Wheel? Istnieje mechanika ustalania konsekwencji czasowych dla Schronu / armii Sertona? Jestem przekonany, że to, co nie jest wspierane mechaniką, zwykle działa słabo, jest niewykorzystywane albo nie działa wcale. A jeśli nie zamierzacie podkreślić zmiennej historii mechaniką, to nie ma sensu o tym pisać, bo to samo może zrobić każdy w każdym systemie.

2. W pytaniu drugim pojawiają się przykładowe cele postaci: przeżycie w obumarłym społeczeństwie, odbudowanie społeczeństwa, wzbogacanie się na ludzkim cierpieniu. Jak Gracz wybiera motywacje postępowania? Jak one wpływają na dalszy rozwój mechaniczny postaci? Jak wpływają na losy scen?

3. "(...) by doskonalić swoje umiejętności odgrywania postaci zgodnie z założonym charakterem". Jak "zakładamy" charakter w TW?

Póki co to tyle. Nie chcę komentować całego materiału z góry.
IaCobi
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 17 września 2007, 20:11
Numer GG: 683648
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: A propos TerrorWar

Post autor: IaCobi »

Przepraszam: post nie jest na temat TW, ale zawiera bardzo ważne sprostowanie:
BLACKs pisze:Znęcanie jako takie rozpoczęli autorzy TerrorWar'a i Core, prezentując na forum swoje wybujałe ego "docenionego tfórcy", nie odpowiadając na konkretne pytania i porównując swoje systemy do uznanych klasyków (o których zresztą wypowiadają się pejoratywnie i fałszywie).
ad Core
Musze to powiedzieć: albo naprawdę nie czytasz moich postów, albo celowo zniekształcasz je na potrzeby własnej wypowiedzi.
Odpowiedzieliśmy na każde pytanie, lub podaliśmy datę kiedy stosowna odpowiedź bedzię udzielona.
Nie było negatywnej wypowiedzi na temat CP jako calosci, jako dowód przedstawie cytaty z moich postów:
IaCobi pisze:Chociaż bardzo lubię CP2020, to mechanika mogła być w nim straszliwie wolna.
Nie uważam, że mechanika która może być straszliwie wolna to ogromny zarzut wobec tego systemu. Zwłaszcz, że podkreśliłem i zrobie to jeszcze raz bardzo lubię CP2020 Pozwoliłem sobie przeczytać Twój tawerniany blog, w którym wypisujesz się między innymi o istocie "symetrycznosci" mechaniki. Atrybytu którego brak w CP, co bezblednie mu wytykasz. Mam nadzieje, ze prawo do wytykania bledow nie nalezy sie tylko Tobie, ale inni rowniez moga z niego skorzystac.
IaCobi pisze:Świat Core jest na bardziej technologicznie zaawansowanym poziomie (żeby nie było niedomówień to różnica, nie zarzut wobec CP)
Myślałem, że jeśli wyraźnie zaznacze, że porównuje je aby wykazać różnice między tymia systemami nikt nie odbierze tego tak opacznie, że próbuje udowodnić wyższość jednego nad drugim. To różne systemy z różniącym się światem, które wspólnie dzielą takie elementy jak obecność cybertechnologii czy korporacji.
Poza tym zaczęłem porównywać Core do CP pojawiło się w dużej mierze jako odpowiedź na Twoje posty.
Ostatni post mówił też kiedy pojawi się sprotsowanie odnośnie dalszych pytań ( w tym tych o różnicach/porównaniu CP i Core).

Nie zrozum mnie też źle, bardzo schlebia mi jako twórcy Core, że cały czas bierzesz udział w dyskusji. Okazyjne flejmy to już specyfika każdego forum i chyba nikogo to nie dziwi, ale nie mogę pozwolić na takie zniekształcanie moich postów.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 października 2007, 16:12 przez IaCobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ