Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Informacje ogólne, ogłoszenia, propozycje zmian i opinie.

Jak czesto zagladacie na forum Tawerny ?

codizennie
129
64%
kilka razy w tygodniu
41
20%
sporadycznie
24
12%
rzadko
8
4%
 
Liczba głosów: 202
Alistar
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 19:50
Numer GG: 7459427

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Alistar »

Staram się codziennie, chociaż nieraz mam mało czasu albo nie mam go w ogóle, przypominam, że rok szkolny się zaczą i już nie ma takiego luzu jak podczas wakacji
"Prawdziwych bohaterów poznajemy w najtrudnejszych chwilach"
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Thurs »

Drugi raz w tym roku, wpadłem to się wpiszę chociaż. TU BYŁEM. :P
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Alien »

Podczas wakacji byłem raz, może dwa. Teraz też rzadko. Raz w tygodniu może.
00088888000
Malgrin
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 21:25
Lokalizacja: Radom

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Malgrin »

Ja na forum zaglądam codziennie. Najbardziej martwi mnie to, że ostatnio wypowiada się tu bardzo mało osób...
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Eriol Velcrow »

Przez ostatnie półtora roku - praktycznie wcale... ale mam nadzieję to zmienić i wrócić do stanu normalnego - czyli codziennie

A raczej miałem taką nadzieje, gdyż z tego co widzę to Tawerna jest praktycznie martwa - ostatni numer wydany w styczniu tego roku, "żywe" wątki można policzyć na palcach jednej ręki. Naprawdę, jestem bardzo negatywnie zaskoczony i zasmucony tym co się dzieje.
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: WinterWolf »

Jak widać trend udzielił się wielu osobom. Ja zaglądam tu codziennie lub prawie codziennie, ale dwóch czy trzech użytkowników nie ożywi całej Tawerny.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Deep »

Co innego zaglądać a co innego pisać ;)
Ja codziennie tu wpadam tylko jak ma cokolwiek zostać ożywione jak prawie nikt nic nie pisze.
.
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Eriol Velcrow »

Problemem jest raczej brak aktywności "młodych" członków forum - pozwoliłem sobie zrobić małe podsumowanie. W przeciągu bieżącego roku zarejestrowało się na forum 415 nowych użytkowników ( :shock: ) którzy napisali tylko 806 postów. Jednak tylko 9 osób przekroczyło granice 20 postów, a za aktywnych można uznać tylko 2 osoby ( jeden z użytkowników ma ponad 100 postów, a drugi zbliża się do tej granicy ). W 2010 roku zarejestrowała się (prawdopodobnie - nie liczyłem tego dokładnie) podobna liczba osób i również tylko 9 osób przekroczyło granice 20 postów ( i również większość z nich niezbyt spektakularnie ;) ).

Zdaję sobie sprawę, że na Tawernie zawsze większość zarejestrowanych uczestników to były "duchy". Ale brak osób które są w stanie pociągnąć jakąś interesującą dyskusje jest niepokojący - w pełni zrozumiałe jest, że starsi stażem Tawerniacy powoli się wykruszają, ale nie "wychowano" sobie następców - pytanie które można by zadać brzmi: Czym jest to spowodowane?.
Pewną hermetycznością Tawerniaków przez którą ciężko było nowym użytkownikom przejąć na siebie ciężar prowadzenia dyskusji i utrzymywać Tawerny przy życiu?
Brakiem popularności w stosunku do innych portali o tej tematyce ( nie udzielam się nigdzie indziej więc ciężko mi to oceniać)?
Generalnym upadkiem intelektualnym młodzieży ( bez obrażania nikogo - mówię o generalnym trendzie ) - który powoduje małą liczbą czytelników książek, malejącą liczbą aktywnych graczy klasycznych RPG ( czy też złym podejściem do gry)?
Faktem upadku cRPG?

Ech... i przepraszam z mały offtop - jeśli znajdą się jacyś chętni to można wydzielić osobny topic. A jak nie to just ignore it
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Alien »

Zależy co określasz młodym pokoleniem :) Generalnie z moich obserwacji w liceum wygląda na to, że największym problemem jest niechęć do czytania dłuższych tekstów przez moich rówieśników :) A trzeba dodać że jestem w klasie humanistycznej :D ( w sumie ma to minimalne znaczenie). Trochę pogadałem ze znajomymi, do tego polonistka zaczęła dyskusję na temat ile przeciętnie książek czyta się w miesiącu. Otóż parę osóbek było dumnych z tych "dwóch" książek miesięcznie :? W tym momencie też czytam coraz mniej, ale raczej waha się to w okolicy 10 książek miesięcznie.

Też zaobserwowałem, że nie ma praktycznie żadnych nowych, aktywnych użytkowników. Raczej dalej w nagłówkach postów doczytuję się nicków osób, które były tutaj gdy rejestrowałem się niecałe 3 lata temu ( patrząc z perspektywy czasu minęło dość szybko :D).
00088888000
Sargon
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2012, 20:56

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Sargon »

Jestem Nowy, ale chyba się wciągnę.Czas wszystko pokaże.
"Tego co czułem
Tego co znałem
Nigdy nie ujawniałem w tym co okazywałem
Nigdy naprawdę wolny
Nigdy naprawdę wolny
Więc uznaje to za niewybaczalne."
Metallica "Unforgiven"
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Brzoza »

Eriol Velcrow pisze:pytanie które można by zadać brzmi: Czym jest to spowodowane?.
To chyba kwestia zupełnie innego mechanizmu rządzącego nowym pokoleniem. Fora to już ostry przeżytek. Za dużo pisania za dużo klikania. Łatwiejsze platformy do porozumiewania się zabiły i Gadu-Gadu, i fora, i czaty, i blogosfery. I tak mówie tu o facebooku i jego integracji ze smartfonami i tabletami. To brzmi troszkę tandetnie i nadmuchanie, ale coś jednak w tym jest. No i Tawerna nie jest jedynym takim miejscem gdzie brakuje nowych użytkowników którzy by podtrzymali żywot forum.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Iselor
Pomywacz
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Iselor »

Ja tego nie rozumiem. Na feksbuku nie da się gadać z ludźmi o cRPG i literaturze fantasy. Świetnie trzyma się rpgcodex ale to pewnie wynika z liczby użytkowników i prestiżu. W Polsce wiele for i serwisów padło całkowicie (np.grono.net), na Tawerne ktoś czasem zajrzy. Inna sprawa że mnóstwo ludzi albo nie potrafi nic ciekawego napisać albo nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Często nie mają nic do powiedzenia. Facebook nie zastąpi for.


Sensownie wygląda to jeszcze w Twierdzy Insimilion która wysiłkiem wielu ludzi wciąż skupia wokół sibie fanów cRPG i ogólnie pojętej fantastyki.
evilmg
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 13:45
Numer GG: 0

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: evilmg »

God damn it, jeśli twierdza potrafi to dlaczego my tu się kisimy w sosie własnym?
von Mansfeld
Pomywacz
Posty: 36
Rejestracja: piątek, 20 lipca 2012, 20:04
Numer GG: 179228
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: von Mansfeld »

Brzoza pisze: Łatwiejsze platformy do porozumiewania się zabiły i Gadu-Gadu, i fora, i czaty, i blogosfery.
Sprostuję, blogosfera polska RPG ma się nienajgorzej, podobnie może być z polską blogosferą gier planszowych, ;)

Są serwisy, które nie są stare (jak choćby Polter) i trzymają się nieźle, choćby Game Exe.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: CoB »

Eriol Velcrow pisze: Generalnym upadkiem intelektualnym młodzieży ( bez obrażania nikogo - mówię o generalnym trendzie ) - który powoduje małą liczbą czytelników książek, malejącą liczbą aktywnych graczy klasycznych RPG ( czy też złym podejściem do gry)?

Nie wiem czy widzieliście plany zajęć dla liceów ogólnokształcących po nowej reformie szkolnictwa, naprawdę jest na co popatrzeć! (W nawiązaniu do tekstu Eriola) ;)

Brzoza ma (chyba) w sumie rację, ale podejrzewam, że wiele osób często tutaj zagląda prześlizgując się po prostu po tekstach. Zresztą mniejsza z postami na forum - czasem fajnie by było, gdyby ktoś skomentował artykuł, który przeczytał - a to już wydaje się heroicznym wyczynem. Śmiem twierdzić, że większość użytkowników-duchów to osoby ciężko uzależnione od samego prześlizgiwania się po internecie ("Eyeballs"), nie mają "czasu" by napisać coś więcej, bo do eksploracji jeszcze wykop, profile znajomych na fb i może jakaś specjalistyczna stronka.

Siedzenie na forum i wypisywanie takich postów (przede wszystkim różnych opinii) jest także próbą zweryfikowania swoich poglądów (myślę o grach fabularnych). Niestety, "eyeball'si" mają już wyrobione poglądy, którymi się nie dzielą. Wystarczy, że bluzgają lub nabijają się przed monitorami.

Jeszcze inną kwestią jest to, że w środowisku erpegowym same RPG są coraz mniej popularne i tak, mam na myśli konwenty. Program zapełnia się naprawdę wieloma atrakcjami, często bardzo fajnymi, ale nie związanymi ostatecznie z grami fabularnymi. Nie wyobrażam sobie konwentu (3-dniowego) gdzie są tylko prelekcje o grach fabularnych, no niemożliwe. Jeśli konwenty mają mniej atrakcji związanych z RPG, to co może zainteresować ludzi na forum TRPG?

Ale ostatecznie, nowych użytkowników może przerażać ilość postów w niektórych tematach i ich przedawnienie (mnie przeraża, a co!). Może warto by je przenieść do archiwum i zacząć zakładać na nowo, żeby każdy mógł się wypowiedzieć, bez wertowania wielu zakładek. Pierwszym takim tematem jest na przykład ten związany z RPG wszech czasów. Pewnie jeszcze kilka by się znalazło ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Diabeł »

Komcie do artykułów pojawią się częściej, jeśli będzie możliwość komentowania z poziomu facebooka. To działa, serio.
Nasir
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 09:27

Re: Jak często zaglądacie na forum Tawerny RPG?

Post autor: Nasir »

A może po prostu część osób dorosła... 3-5 lat temu grałem w RPG, czy cRPG jak często się dało (sesja raz w tygodniu, komputer praktycznie codziennie). Teraz? Żona i dziecko wypełnia mi szczelnie czas - o sesjach nawet nie ma mowy, komputer służy do pracy, czasami się może uda pograć z 10 minut (i nie ma mowy o RPG, bo w 10 minut to się intro ogląda :mrgreen: ). Życie :?

Tawernę darzę sentymentem, zaglądam tu w miarę regularnie, szkoda, że gazetka nie ukazuje się co miesiąc.

Brakuje świeżej krwi, ale tylko dlatego, że 'starzy' już się nie udzielają. Jak przychodzi 'nowy' i widzi wątki z 2007 roku na 1-szej stronie, to szybciutko ucieka.

My, wychowani na książkach i grach planszowych, przyzwyczajeni do rozmów (a nie bezmyślnego klikania Lubię to), jesteśmy dinozaurami, reliktami przeszłości - musimy wymrzeć :( - ale za to moja córka będzie erpegowcem - już ja o to zadbam ;)
ناصر
Nasir Malik Kemal Inal Ibrahim Shams ad-Dualla Wattab ibn Mahmud
ODPOWIEDZ